Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion

FAQ| Rechercher| Membres| Groupes

Azerbaycan Emekli Üst Düzey Yetkilisinin İtirafı : Sumgait, Maragha,

Armenian on web Index du Forum -> D'hier à nos jours - Երեկ և այսօր - Dünden bugüne -> Sumgait, Maragha, Baku ve Hocalı Aller à la page: <  1, 2
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
turbolinea

MessagePosté le: Mar 26 Nov 2013 - 17:19
MessageSujet du message: Azerbaycan Emekli Üst Düzey Yetkilisinin İtirafı : Sumgait, Maragha,
Répondre en citant

Revue du message précédent :

Merve sanırım Türk asıllısın.Ben de bir Türk asıllı bir olarak konuya yorum yapmak istedim.

Şu konuda şöyle bir yorum getirmek isterim.

Ermeniler ortada bir gerçeklik olmasa asla bir millete iftira atmaz.Her zaman ermeni milleti dürüst olmuştur.

Mesela: Soykırım olmasaydı...Avrupa'daki ve dünya'daki bir çok millet soykırımı tanımazdı...Soykırım var ki devletler de bunu tanıdı.

Ayrıca bugünün Türkiye'sine bak güzel kardeşim.Bir sürü tecavüz bir sürü hırsızlık aklına gelmeyecek kötü olaylar dönüyor bu ülkde.

Bunları da geçtim başıma bir sürü kötü olay geldi.Sırf iyi niyetimden dolayı...Ve geçmişten bugüne Türkiye'de bir sürü kötü olay oldu...Ve halen gezi olayları vs vs bir sürü olayla birbirlerini yiyorlar...Pkk olayında bile boş bir inattan dolayı insanlar sebepsiz yere öldü.

Bunca kötü olayı yapan soykırım ı yapmaz mı?

Türkiye'de insanların %65 i kötü niyetli...Eğer 100 kişiden bir kişi kötü niyetli olsaydı...Ben bu FORUMDA HAYKIRIRDIM SOYKIRIM yoktur diye yalan söylüyorsunuz diye...

Ama ne yazikki vardır...Ermeniler iftira atmaz...Bir sebebi vardır ki bu haber de vardır gerçeklği...
Publicité

MessagePosté le: Mar 26 Nov 2013 - 17:19
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
turbolinea
Membre actif
Membre actif

Point(s): 651
Moyenne de points: 2,76

MessagePosté le: Mar 26 Nov 2013 - 17:23
MessageSujet du message: Azerbaycan Emekli Üst Düzey Yetkilisinin İtirafı : Sumgait, Maragha,
Répondre en citant

ben Türk kimliğimden utanır duruma geldim...Ben ülkemdeki insanları sevmiyorum...Ama şerefli bir Türk olarak da atalarımın yaptığı soykırımı da inkar etmiyorum.

Mesela merve: Ben böyle forumlarda dert yandığım için durduğum yere türk forumlarından atıldım...Ya da ermenileri savunduğum için...

Ama bak burada sen Türkleri savunuyorsun....Ama ermeniler seni forumdan atmıyor...

GİT TÜRK YA DA AZERİ FORUMLARINDA ERMENİLERİ SAVUN...HEMEN FORUMDAN ATILACAĞINI GÖRECEKSİN.

Demek oluyor ki Türklerde kötüler ermenilerden daha fazla.

Ermeniler iyi niyetli insanlar olduğu için burada sana söz hakkı veriyorlar...

Bizden yıllar önce anadolu da bizden önce varolan insanların haklarına saygılı olmalyız.

Anadolu da ermenilerin bizden daha çok hakkı vardır...ermenilerin de acısını anlamalıyız.

turbolinea
Membre actif
Membre actif

MessagePosté le: Mar 26 Nov 2013 - 17:32
Répondre en citant

ermenilerin kötü olduğunu düşünmüyorum...

ve ayrıca ermeniler kötü olmuşsa bu bizim yüzümüzdendir...

soykırımdan sonra açlıktan öldüler...bir sürü dert çile çektiler bizlerin yüzüden.

Zenginlikten fakirliğe düştüler.

bugün ermeni insanları arap tarafında ya da ermenistan da fakirlik çekiyorlarsa bu bizim yüzümüzdendir.

fakirlik çeken bir insanın da kin nefret beslemesi doğaldır diye düşünüyorum...çünkü biz onları o duruma düşürdük...

bir sürü yunanlı da öldü ama yunanlılar fakirlik çekmedi avrupa da oldukları için...

bu kinin sürmesinin nedeni fakirlikten geliyor.

turbolinea
Membre actif
Membre actif

MessagePosté le: Mar 26 Nov 2013 - 17:34
Répondre en citant

ermeniler kötü olsa bile Türklerde kötü daha fazladır.

bugün türkiye'de millet birbirini kesmiyorsa....ekonominin düzelmesindendir.

azerbaycan da edindiğim bilgilere göre mesela azerbaycan da türktür ama azerbaycan a giden türklere yollarda bir sürü rüşvet ve üç kağıt yapılıyormuş...bu halen devam ediyormuş...bunu bir sürü kişiden duydum.

vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Point(s): 71 974
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mer 27 Nov 2013 - 21:21
Répondre en citant

vahe2009 a écrit:
Azerbaycan Emekli Üst Düzey Yetkilisinin İtirafı :

Sumgait, Maragha, Baku ve Hocalı'da Ermeni Kırımlarını Bize Türk Dostlarımızın Tavsiyeleriyle Giriştik

CCCP parçalandıktan sonra dostumuz ,kandaşımız , soyumuz bir bayrağımız ayrı çok sevgili Türkiye Devletinin üst düzey yetkilileri bize hem bağamsızlığı , hem de içimizdeki Ermenileri temizlememizi öğütledi.Bize bu tavsiyeleri yaparaken her türlü maddi,silah,strateji ,bilgi ,teknolojik,insan kaynağı yardımalarını da esgiremediler. Eğer bi,z bu tavsiyeler uymasaydık bugünkü Bakü'nün en zengin kısımları hep Ermenilerin elindeydi. Operasyon yapılmasaydı bizim bu kalkınmışlığımızdan en fazla Ermeni Hristiyanları nasiplenecek ti , onlar patron biz ise uşak olacaktık.

Allaha şükür Bakü ,Sumgait, Maraghada ve bir çok Azerbaycan şehrinde,kasbasında ,köyünde Ermeni Hıristiyanlarına yönelik çok başarılı temizlik operasyonunu Türkiye'nin sağlam desteğiyle başarılı bir şekilde sonuçlandı .

Ancak işte içimizde bir yaradır ,Karabağ toprakları ahhh.

İnşallah liderimiz İlham Aliyev bize söz verdi öyle veya böyle Karabağda Azerbaycan toprakların katılacaktır.Allah İlham Aliyev'i başımızdan eksik etmesin.Onun sözünü tutan bir insan ,lider olduğunu bütün Azerbaycan halkı bilir.

Bu arada her zaman bize yardımlarını esirgemeyen İsrael'li dostalaımıza da bir teşşekürü borç bilirim.

http://team-aow.discuforum.info/t15459-Azerbaijanda-Sistematik-Ermeni-Soyk-r-m.htm#p54187

turbolinea
Membre actif
Membre actif

MessagePosté le: Jeu 28 Nov 2013 - 10:55
Répondre en citant

şunu da unutmamak gerekir ki beğenmedğiniz İlham Aliyev de ermeni sayılır...Annesi sanırım ermeniydi...

turbolinea
Membre actif
Membre actif

MessagePosté le: Jeu 28 Nov 2013 - 15:15
Répondre en citant

ama bazen kendinizle çelişiyorsunuz...ilham aliyev in de yarısı ermeni olduğunu biliyorsunuz.annesi ermeni...sonra onu eleştiriyorsunuz.ilham aliyev i beğenmiyorsunuz

çelişip duruyorsunuz...

mafilou
Administrateur
Administrateur

Point(s): 40 827
Moyenne de points: 3,06

MessagePosté le: Lun 2 Déc 2013 - 19:23
Répondre en citant

merve a écrit:
öncelikle bi insanın dini inancına göre o kişiyi yargılayamazsınız yani size göre ateist bi kişiyle tarihi konular konuşulamaz ateist insanların vicdanı yoktur bu nedenle peşin pazarlıklı olan kim bidaha düşünün isterseniz ayrıca devletin tezlerinden bahsetmişsiniz ama kusura bakmayın bu forumdakiler sanki çok tarafsızmış gibi siz sadece ermenilerin yaşadıklarından bahsediyosunuz türklerin yaşadıkları size göre hep yalan zaten
buraya sadece ermeni sürgünü sırasnda yaşananlar hakkında ermenilerin ne düşündüklerini okumak anlamak biraz da onların gözüyle bakmak için gelmiştim ama anlıyorum ki boşuna gelmişim amacım sizinle tartışma yaratmak değildi

Unutmayin ki burasi bir Ermeni forum, diger konuyu Tûrk forumlari dogru yanlis isliyorlar... Wink

Visiter le site web du posteur
turbolinea
Membre actif
Membre actif

MessagePosté le: Mar 3 Déc 2013 - 16:40
Répondre en citant

bugün soykırımı bir çok devlet tanıdı...

ermenilerin türklere yaptığı soykırımı tanıyan devlet yok...ve ayrıca ermenilerin azerilere yaptığı soykırımı tanıyan ise çok az devlet var...

demek oluyor ki ermeni davasında daha haklı.

biz sizlere bir özür borçluyuz.

sizler temiz insansınız...(en azından Türklere göre sizlerde oran olarak iyiler daha fazla)

bazen bazı şeyleri ermeni türk tarafı da çarpıtabilir.

ama yine de barıştan yana olalım lütfen bunu sizden rica ediyorum

mafilou
Administrateur
Administrateur

MessagePosté le: Sam 14 Déc 2013 - 02:58
Répondre en citant

tubolinea can, baristan yana olabilmek için, her yil, neler pahasina olursa olsun, feth edilen topraklarin anma günÜnÜ ikiyüzlülüktÜr. Wink

turbolinea
Membre actif
Membre actif

MessagePosté le: Lun 23 Juin 2014 - 13:34
Répondre en citant

ermenileri kötü ettiysek yine biz ettik...şunu da unutmamalıyız ki. anadolu şu an türklerin ve kürtlerin yurdu olduğu gibi...ermeni rumlarında yurdudur.

anadolu ermeniyle bir bütündür. bugün ermeniler kötü niyetli olduysa suçlusu onlar değil.

suçlusu biziz.

türklerin de hepsi kötü değil...ama ermenileri de düşman olarak görmüyorum.kardeşim gibi dost gibi...

pan_pan
Nouveau membre
Nouveau membre

Point(s): 23
Moyenne de points: 2,56

MessagePosté le: Ven 25 Juil 2014 - 15:33
Répondre en citant

turbolinea şaka gibisin sen ya Smile))

mafilou
Administrateur
Administrateur

MessagePosté le: Sam 26 Juil 2014 - 05:28
Répondre en citant

pan_pan a écrit:
turbolinea şaka gibisin sen ya Smile))

Neden pan_pan can, turbolinea saka bile yapsa, bana göre iyi niyetini hiç eksik etmiyor ki?

mahi
Membre actif
Membre actif

Point(s): 334
Moyenne de points: 2,57

MessagePosté le: Dim 27 Juil 2014 - 19:03
Répondre en citant

Vahe 2009 un verdiği haritalı bilgi %100 doğru bilgidir..Bu bölgeyi bizzat gezmiş biri olarak yazıyorum..Hatta imara açıldığı tarih 2010 yılıdır..Parsellenip bedavaya gitmektedir..Merve nick'li kişinin ateist dindar vs. vicdan saptaması yanlış olduğu gibi buralardan vicdanı olan Azeri türkleri toprak almamaktadır..Söyledikleri söz şudur..Hiçbir insanın mezarlığı bu şekilde satılmamalıdır..Merve anlayabilsin diye yazdım..Sevgiler dostlar..

guest
Super Membre
Super Membre

Point(s): 3 170
Moyenne de points: 2,69

MessagePosté le: Dim 25 Sep 2016 - 10:54
Répondre en citant

Prof. Dr. Çerkez: Azerbaycan'ın gelişiminde Türkiye'nin çok payı var

Bakü Devlet Üniversitesi Filoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Çerkez, "Azerbaycan'ın gelişiminde Türkiye'nin çok payı var. Türkiye bizim komşumuz değil, kardeşimizdir."

Bakü Devlet Üniversitesi Filoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sona Çerkez, "Azerbaycan'ın gelişiminde Türkiye'nin çok payı var. Türkiye bizim komşumuz değil, bizim kardeşimizdir." dedi.

Yaklaşık 40 yıldır Bakü Devlet Üniversitesinde binlerce öğrenciye ders veren ve 14 kitap yazan Prof. Dr. Çerkez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Uzun yıllar Rus dayatmalarının altında kalan Azerbaycan öz milliyetçiliğinden, dilinden, dininden hiç vazgeçmemiş, her zaman kalbi Türk kelimesi için atmıştır. Damarlarında o kan akmıştır. Biz hiçbir zaman Azerbaycan milliyetçiliğinden dönmedik, dönemezdik çünkü bizim damarımızda Türk kanı akıyor." diye konuştu.

Onlarca yıl süren komünist rejim baskısının Azerbaycan halkının Türklük ve ata geleneklerini bozamadığının altını çizen Çerkez, şöyle devam etti:

"Uzun yıllar komünist Rusya'nın baskısı altında kalmamıza rağmen Türk-İslam kültürümüzden hiçbir şey kaybetmedik, sadece zaman kaybettik. Kitaplarımızda, üniversitelerimizde Rusça dilinde eğitim verilip kitaplarımız sadece Rusça yazılıyordu ama şükürler olsun ki kısa süre önce bağımsızlığımızı elde etmiş olsak da bugün birçok ülkenin önündeyiz. Azerbaycan uğruna her birimiz, küçüğünden büyüğüne mücadele etmekteyiz. Eminim, bekliyorum ki her şey Azerbaycan halkının istediği gibi güzel olacak."

Prof. Dr. Çerkez, Kafkasya bölgesinde yaşayan Türk kökenli insanların Ermeni ve Ruslar tarafından baskı, yıldırma ve soykırıma maruz kaldığını ifade ederek, Azerbaycan halkının en acı yarası olan Karabağ, Hocalı ve İrevan için hakkın yerini bulacağına, buralardan sürgün edilenlerin bir gün öz yurtlarına döneceklerine inandığını belirtti.
"Azerbaycan'ın gelişmesinde Türkiye'nin büyük payı var"

Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği'nin sponsorluğuyla basılan "Ben Dünyayı Tanıyorum" kitabının yazarı olan Prof. Dr. Çerkez, 1948 yılında zamanın Azerbaycan toprakları olan ve adı İrevan iken Ermenistan tarafından işgal edilip Erivan olarak değiştirilen topraklarda doğduğunu, "Stalin Deportasiyası" olarak bilinen sürgün yürüyüşüyle kendi yurdundan kovulduğunu söyledi.

Prof. Dr. Çerkez, Azerbaycan'ın, üzerine oynanan bunca oyuna rağmen gelişerek bölgenin en güçlü devletleri arasına girdiğini ifade ederek, "Azerbaycan'ın gelişiminde Türkiye'nin çok payı var. Türkiye bizim komşumuz değil, kardeşimizdir. Kardeşin kardeşe zor günde omuz vermesi, derdine çare olan, Azerbaycan'ın bağımsızlığını ilk tanıyan, ağrısı ağrımız, sevinci sevincimiz diyen bir halkın payı elbetteki çok büyüktür. Bugün binlerce öğrencimiz Türkiye'mizin büyük şehirlerinde, en büyük üniversitelerinde eğitim görüyor. Gazeteleri bize geniş yer veriyor, bizim gazetelerimiz de öyle. Yani aramızda fark yok." diye konuştu.

IĞDIR - HÜSEYİN YILDIZ

AA

http://aa.com.tr/tr/dunya/prof-dr-cerkez-azerbaycanin-gelisiminde-turkiyenin-cok-payi-var/652189

vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Point(s): 71 974
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 21 Jan 2018 - 10:10
Répondre en citant

https://armenpress.am/eng/news/919659/lithuanian-elta-news-agency-publishes-article-on-28th-anniversary-of-armenian-massacres-in-baku.html

Contenu Sponsorisé

MessagePosté le: Aujourd’hui à 19:29

Armenian on web Index du Forum -> D'hier à nos jours - Երեկ և այսօր - Dünden bugüne -> Sumgait, Maragha, Baku ve Hocalı Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Page 2 sur 2
Sauter vers:  

Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com