Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion
 
FAQ| Rechercher| Membres| Groupes
 
24 Aralık Noel kutlamaları
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Armenian on web Index du Forum -> Centralisations -> Ephéméride - Օրվախորհուրդ - Takvim
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
mafilou
Administrateur
Administrateur

Hors ligne

Inscrit le: 04 Sep 2006
Messages: 13 533
Point(s): 41 319
Moyenne de points: 3,05

MessagePosté le: Sam 26 Déc 2015 - 01:32
MessageSujet du message: 24 Aralık Noel kutlamaları
Répondre en citant

24 Aralık Noel kutlamaları

‘Gerçek’ zenginlik, düşünce özgürlüğü, idaresi altınd bulunduğu milletten bir düşünürün sözlerini ‘sadakat’ anlayışıyla taşıyacağına, kendi millettinden bir düşünürün sözlerini taşıyabilmektir. (NDLR - aow)TC BAŞBAKANI VE CUMHURBAŞKANI'NIN TC'NİN 24-25 ARALIK'TA KUTLAYAN, HIRİSTİYAN VATANDAŞLARININ NOEL BAYRAMI MÜNASEBETİYLE TEBRİĞİ... [ !]

(Bilindiği gibi, Ermeni Resuli (Ortodoks-Havari) Hıristiyanlar 5-6 Ocak'ta, Rus Ortodoks Hırisityanlar da 7 Ocak'ta kutlarlar; kalanların hepsi 24-25 Ocak'ta)

Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu:
"Tarihimizden miras kalan anlayışla, dün olduğu gibi bugün de farklı inanç, düşünce ve kültürlere mensup vatandaşlarımızı, ülkemiz için bir zenginlik olarak görüyor; onların toplumsal hayatımıza renk katmalarını memnuniyetle karşılıyoruz. Asırlarca bu topraklarda beraber yaşadığımız, bizimle (!) ortak kadere sahip olan tüm inanç - kültür gruplarıyla gelecekte de birlik-beraberlik içinde yaşamak istiyoruz. Bu duygularla, toplumsal hayatımıza katkı sağlayan, barış, kardeşlik, hoşgörüyle birlikte yaşadığımız Hıristiyan vatandaşlarımızın ve tüm Hristiyanların Noel Bayramını kutluyor, 2016'nın bütün vatandaşlarımıza ve tüm insanlığa huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum."


Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan:
"Hristiyanlık inancına mensup vatandaşlarımızı, Noel Yortuları vesilesiyle en içten duygularımla tebrik ediyorum.
Yüzyıllar boyunca farklı kültürlerin, inançların bir arada barış ve kardeşlik içinde yaşadığı Anadolu toprakları, ötekileştirmenin zemin bulamadığı bir medeniyet havzası olmasıyla dikkati çekmektedir.
Ayrımcılığın, ırkçılığın her türüne karşı olan bizler, mensup olduğumuz medeniyetin değerleri doğrultusunda, farklı dinlerin ve kültürlerin mevcudiyetini bir zenginlik olarak telakki ediyoruz.
Söz konusu değerlerin hayata geçirilmesi neticesindedir ki bu coğrafya, öteden beri, çatışmadan, savaştan, zulümden ve baskıdan kaçan herkese korunaklı bir çatı, güvenli bir liman olmuştur.
Ülkemizin, hangi dine, inanca, etnik kökene ve mezhebe mensup olursa olsun, tüm vatandaşlarımızın geleceklerinden emin olarak, barış, huzur ve güven içinde hayatlarını sürdürdükleri bir coğrafya olması hepimiz için bir iftihar vesilesidir.
Bizler, gelecekte de ülkemizdeki çeşitliliği bir zenginlik olarak görmeye; karşılıklı saygı doğrultusunda yarınlarımızı birlikte inşa etmeye devam edeceğiz.
Farklı mezhep, gelenek ve kiliselere mensup Hristiyan vatandaşlarımızın kendi inançları doğrultusunda kutladıkları Noel Yortularının, birlik ve beraberlik duygusunun güçlenmesine vesile olmasını diliyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Hristiyan vatandaşlarımız olmak üzere tüm Hristiyan âleminin Noel Yortusunu bir kez daha tebrik ediyor, kendilerine esenlikler diliyorum."
Cemaat Vakıfları Temsilcisi Sayın Toros Alcan:
" 'Dünle beraber gitti cancağızım
Ne kadar söz varsa düne ait
Şimdi yeni şeyler söylemek lazım...' Mevlana
Barışın ve yenilenmenin sembolü Noel'in, ülkemize ve dünyaya huzur ve bereket getirmesi temennilerimle..."
_________________
Emeğe saygılı olun, alıntılarınızda link gösterin ...


Revenir en haut
Publicité


MessagePosté le: Sam 26 Déc 2015 - 01:32
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Revenir en haut
Montrer les messages depuis:   
Armenian on web Index du Forum -> Centralisations -> Ephéméride - Օրվախորհուրդ - Takvim Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

 Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com