Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion

FAQ| Rechercher| Membres| Groupes

Milyonlarca Suriyeli Göçe Zorlanırken Dut Yemiş Bülbül Olanlar ,Topu

Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> News en bref ... Օրուան կարճ լուրեր ... Güncel kısa haberler
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Point(s): 67 042
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Sam 6 Fév 2016 - 11:09
MessageSujet du message: Milyonlarca Suriyeli Göçe Zorlanırken Dut Yemiş Bülbül Olanlar ,Topu
Répondre en citant

Milyonlarca Suriyeli Göçe Zorlanırken Dut Yemiş Bülbül Olanlar ,

Topu topu 10-20 Bin Suriyeli İçin Neden Bağırıp Çağırıyor, Biri İzah Etsin

BM: Türkiye sınırında 20 bin Suriyeli toplandı

Birleşmiş Milletler, Halep'ten kaçan 20 bin kadar Suriyelinin Türkiye sınırına yığıldığını açıkladı.

BM İnsani Yardım Koordinasyon Birimi yetkililerinden Linda Tom, "Bab-el Selam geçiş noktasında 20 bin kadar kişi toplandığı tahmin ediliyor. 5-10 bin kişi de Azez'e gitti" dedi.

Bab-el Selam, Kilis'te Öncüpınar sınır kapısının Suriye tarafında yer alıyor.

Tom yaklaşık on bin kişinin de Kürt kasabası Afrin'e sığındığını, buradaki mülteci kampının genişletileceğini açıkladı.

Linda Tom, insani yardım kuruluşlarının savaş nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan kişilere yardım etmeye çalıştığını belirterek " Ancak çatışmalar Türkiye'den bu bölgelere yardım ulaştırılmasını zorlaştırıyor" diye konuştu.

Rus savaş uçaklarının destek verdiği Suriye ordusu Pazartesi günü Halep'in kuzeyinde büyük bir harekat başlatmıştı.

Operasyonda bazı köyler geri alınırken, isyancıların Türkiye'den ikmal yolları kesilmişti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu dün Londra'da, Halep'ten kaçan 60-70 bin kişinin Türkiye sınırına doğru ilerlediğini açıklamıştı.

Türkiye şimdiye kadar yaklaşık 2.5 milyon Suriyeli mülteci kabul etti.

http://www.bbc.com/turkce/haberler/2016/02/160205_suriye_turkiye_multeci

Publicité

MessagePosté le: Sam 6 Fév 2016 - 11:09
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> News en bref ... Օրուան կարճ լուրեր ... Güncel kısa haberler Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com