Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion

FAQ| Rechercher| Membres| Groupes

Etyen Mahçupyan Dacik Prezidentin Sarayındaki O Uygunsuz İlişkiyi

Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> Discussions / Débats - Քննարկում - Tartışma/Düşünceler
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Point(s): 66 991
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mar 16 Fév 2016 - 19:47
MessageSujet du message: Etyen Mahçupyan Dacik Prezidentin Sarayındaki O Uygunsuz İlişkiyi
Répondre en citant

Etyen Mahçupyan Dacik Prezidentin Sarayındaki O Uygunsuz İlişkiyi Yazdı

Başbakan Davutoğlu'nun eski danışmanı Etyen Mahçupyan, Cumhurbaşkanı danışmanları Cemil Ertem ile Yiğit Bulut arasında "uygunsuz ilişki" olduğunu yazdı.

Bir süre önce Ethem Sancak’ın sahibi olduğu Akşam gazetesinden kovulan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eski başdanışmanı Etyen Mahçupyan, Cumhurbaşkanı danışmanları Cemil Ertem ile Yiğit Bulut arasında “uygunsuz ilişki” olduğunu iddia etti. Birçok yandaş yazarın sert tepki gösterdiği yazı, bir süre sonra apar topar yayından kaldırıldı.

FOTO:DHA – Etyen Mahçupyan, Cemil Ertem ve Yiğit Bulut ilişkisi için ilginç bir yazı kaleme aldı.

Yiğit Bulut ve Cemil Ertem’i ti’ye alan Mahçupyan, Serbestiyet isimli sitesinde yayınlanan yazısında, “Böyle durumlarda bizim köşedeki eczacımıza giderim. Halim selim bir adamdır. Ağzından kötü söz çıkmaz. Hafıza kaybının zaten yüzümden okunduğunu söyledi. Hemen reçete yazdı” ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti:

“Başdanışman dünyasını iyi tanıyor. Lâf arasında Cemil Ertem adı geçince “o ilişki ne oldu” dedi. “Hangi ilişki” dedim. “O ve öteki arasındaki ilişki” dedi. Elim karıncalanmaya başlamıştı ama belli etmedim. “Bilmem” dedim. “Unutmuşun” dedi, “Başdanışman dünyasında herkes bilir… O ve öteki arasında uygunsuz ilişki var” dedi. “Yalan” diye bağırdım! Hayretle baktı. “Ne olacak ki” dedi, “O yalansa bu da yalan, o doğruysa bu da doğru…”

Cumhurbaşkanlığı danışmanları Cemil Ertem (solda) ve Yiğit Bulut (sağda) için ortaya atılan iddialar yandaş kalemleri birbirine düşürdü.

“KİM BİLİR YİĞİT BULUT’UN ARKASINDA KİM VAR… HAŞA…”

Mahçupyan imasını daha da sertleştirerek “Koca bir Cemil Ertem… Arkasında koca bir Yiğit Bulut var… Kim bilir onun arkasında kim var” dedi. “Hâşâ” diye bağırmışım! “Yiğit Bulut öyle arkasına birini alacak adam mı?” Şişko bir süre düşünceye daldı” ifadelerini kullandı.

FATİH TEZCAN O İDDİALARI PAYLAŞTI!

Mahçupyan’ın yazısına tepki gösteren isimlerden yandaş yazar Fatih Tezcan da Twitter’dan “Mahçupyan’ın yazdığı siteden bile kaldırılan iftirası. Özür dileyerek ve tiksinerek paylaşıyorum.” dedi ve ilgili kısmı paylaştı.

Tezcan’ın yanı sıra yandaş mahalleden Mahçupyan’nı yazısına yoğun eleştiriler geldi.

http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/cumhurbaskanligi-sarayinda-uygunsuz-iliski-iddiasi-1093073/

Publicité

MessagePosté le: Mar 16 Fév 2016 - 19:47
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

MessagePosté le: Mar 16 Fév 2016 - 19:49
MessageSujet du message: Etyen Mahçupyan Dacik Prezidentin Sarayındaki O Uygunsuz İlişkiyi
Répondre en citant

Mahçupyan'ın danışmanlarla ilgili 'uygunsuz ilişki' yazısına sansür!

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eski başdanışmanı Etyen Mahçupyan, Ak Saray'ın danışmanları Cemil Ertem ve Yiğit Bulut için "uygunsuz ilişki" imasında bulunan yazısını Serbestiyet.com sitesinden kaldırdı. Mahçupyan, "Bizde asıl, yalan beyan esastır" başlıklı bir yazısında Bulut ve Erdem'e yönelik sert eleştiriler kaleme almıştı.

Mahçupyan'ın danışmanlarla ilgili 'uygunsuz ilişki' yazısına sansür!

Birçok yandaş yazarın sert tepki gösterdiği yazı, bir süre sonra apar topar yayından kaldırıldı.

Yiğit Bulut ve Cemil Ertem’i alaya alan Mahçupyan yazısında, “Böyle durumlarda bizim köşedeki eczacımıza giderim. Halim selim bir adamdır. Ağzından kötü söz çıkmaz. Hafıza kaybının zaten yüzümden okunduğunu söyledi. Hemen reçete yazdı” ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti:

“Başdanışman dünyasını iyi tanıyor. Lâf arasında Cemil Ertem adı geçince “o ilişki ne oldu” dedi. “Hangi ilişki” dedim. “O ve öteki arasındaki ilişki” dedi. Elim karıncalanmaya başlamıştı ama belli etmedim. “Bilmem” dedim. “Unutmuşun” dedi, “Başdanışman dünyasında herkes bilir… O ve öteki arasında uygunsuz ilişki var” dedi. “Yalan” diye bağırdım! Hayretle baktı. “Ne olacak ki” dedi, “O yalansa bu da yalan, o doğruysa bu da doğru…”

İşte Serbestiyet.com sitesinden kaldırdığı Mahçupyan'ın işte o yazısı:
Yabancı yatırımcılara randevu vermeyen Cumhurbaşkanı Başdanışmanları konusu giderek çok “derin” bir hal aldı. Bazı okuyucular söz konusu yatırımcıları İstanbul Borsası’nda alım satım yapan kişiler sanmış olabilir. Yanılgıya meydan vermesin; bunlar esas olarak tahvil piyasasında uzun vadeli pozisyon alan şirketler ve dolayısıyla ülkeyi “satın alıyor” ya da “satıyor”lar. Dolayısıyla her ülkenin iktisadi doğrultusunu ve onu yönetenlerin ekonomiden ne kadar anladıklarını öğrenmek istiyorlar. Bunun da en iyi adresi tabii ki Cumhurbaşkanı Başdanışmanları. Nasıl ki Cumhurbaşkanı devletin en tepesi ise, Cumhurbaşkanı Başdanışmanlarının da kendi alanlarında hiyerarşinin “en” tepesi olması normal değil mi?

El hak öyle! Nitekim ekonomi alanına gelindiğinde bizdeki Cumhurbaşkanı Başdanışmanları resmen parmakla gösteriliyor. O kadar şeyler, anlayacağınız…

Şimdi bunlardan biri olan Cemil Ertem geçen gün bir devlet sırrını daha ifşa etmiş. Attığı bir twitte benim ve Cevdet Akçay’ın yabancı yatırımcıların komisyoncusu olduğumuzun ortaya çıktığını söylemiş. Canım çok sıkıldı… Adam Cumhurbaşkanı Başdanışmanı… Söylediğinden şüphe edecek halim yok. İyi de paralar nerede? Evin her tarafını aradım, bankama ve apartman yetkilisine sordum. Ardından kurmaya başladım… Herhalde birileri götürmüş olmalı bu parayı. Eşimi ve annemi bildik yöntemlerle sorguladım. Bandajlarını çözdüğümde her ikisi de hâlâ inkâr etmeye devam etti.

Ancak nasıl oldu bilmem; giderek bilginin doğruluğundan daha da emin oldum. Cumhurbaşkanı Başdanışmanının yalan söyleme ihtimali yüzde kaç olabilirdi ki? Demek ki hissi kabl el vuku ile görüştüğü yatırımcılar onu bu konuda bilgilendirmiş. Demek, farkında olmadan almışım. Belki farkında olmadan harcamışımdır da. Hafızamı mı kaybediyorum acaba endişesi sardı içimi…

Bizim şişko Doktora gidip durumu anlattım (bu kişi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen okuyucunun Tımarhane Günlerim adlı kitabıma bakması gerekiyor). Bilen bilir, kulağı iyi kesiktir. Cemil Ertem referansını duyunca ayağa kalkıp dinledi. “O, Yiğit Bulut dükalığında devlet hizmetinde değil mi” diye sordu. Yani devlet mekanizmasını hatmetmiş bilgili bir doktor... Bir an düşünüp “İyi de” dedi, “yabancı yatırımcı herhangi birine niye komisyon versin ki? Zaten adam yatırımcı, para yatırmaya gelmiş. Asıl bizim onlara komisyon vermemiz lâzım. Parayı Türkiye’ye getirsinler diye…” Şaşkınlığımı atlatıp “iyi de” dedim, “ortada koca bir Cumhurbaşkanı Başdanışmanı’nın lâfı var…” Hemen kendine geldi. “Doğru… Koca bir Cemil Ertem… Arkasında koca bir Yiğit Bulut var… Kim bilir onun arkasında kim var” dedi. “Hâşâ” diye bağırmışım! “Yiğit Bulut öyle arkasına birini alacak adam mı?” Şişko bir süre düşünceye daldı, “Doğru ama sonuç değişmiyor” dedi, “Demek ki sen komisyon almışsın...”

http://www.meydangazetesi.com.tr/guncel/mahcupyan-in-danismanlarla-ilgili-uygunsuz-iliski-yazisina-sansur-h61715.html

http://www.rotahaber.com/medya/etyen-mahcupyan-oyle-bir-yazi-yazdi-ki-sitesi-yayindan-kaldirdi-h584743.html

http://odatv.com/cumhurbaskanligi-sarayinda-uygunsuz-iliski-iddiasi-1602161200.html

vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

MessagePosté le: Mer 17 Fév 2016 - 09:48
Répondre en citant

http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/yigit-buluttan-uygunsuz-iliski-yaniti-1094561/

vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

MessagePosté le: Mer 17 Fév 2016 - 09:52
Répondre en citant

ne var yani kardeş kardeş sarılıp yatıyorlar

vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

MessagePosté le: Mer 17 Fév 2016 - 10:50
Répondre en citant

Ottomanda öyle yaptığı için mi ?nede olsa saf bir ottoman dığası

http://team-aow.discuforum.info/t13432-dda-Ottoman-Padi-ah-Kanuni-B-SEXUAL-imi.htm?start=15

vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

MessagePosté le: Dim 21 Fév 2016 - 09:59
Répondre en citant

Saray Entrikasına Fena Girdi

Eski Çalışma Bakanı Yaşar Okuyan KRT televizyonunda katıldığı programda, deyim yerindeyse tam anlamıyla açtı ağzını yumdu gözünü… Geçen hafta Etyen Mahçupyan’ın yazdığı, Yiğit Bulut ve Cemil Ertem’i hedef alan “gay” imalı yazıya ve sonrasındaki polemiğe konu gelince, ‘Saray’da kim kimi düdüklüyor’ yorumunu yaptı.

http://gazeteport.com/2016/saray-entrikasina-fena-girdi-23086/

http://odatv.com/sarayda-kim-kimi-dudukluyor-2002161200.html

Contenu Sponsorisé

MessagePosté le: Aujourd’hui à 19:09

Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> Discussions / Débats - Քննարկում - Tartışma/Düşünceler Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com