Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion

FAQ| Rechercher| Membres| Groupes

Dardanel-Çanakkale Harbinde Esrar Çeken Ottoman Subayları Vardı

Armenian on web Index du Forum -> Courant / Contre-courant (points de vue - Տեսակետ - Görüş açısı) -> Documents - Փաստաթուղթեր (Archives/Dossiers - Arşiv/Dosya - Արխիւ)
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Point(s): 66 991
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mar 15 Mar 2016 - 20:02
MessageSujet du message: Dardanel-Çanakkale Harbinde Esrar Çeken Ottoman Subayları Vardı
Répondre en citant

Dardanel-Çanakkale Harbinde Esrar Çeken Ottoman Subayları Vardı

Habertürk'te Nevzat Çiçek'in sunduğu Yeni Bakışlar programına katılan yazar Erol Mütercimler, Çanakkale Savaşı'nda askerlerin ve bazı subayların esrar kullandığını söyledi.Habertürk'te Nevzat Çiçek'in sunduğu Yeni Bakışlar programına katılan yazar Erol Mütercimler, Çanakkale Savaşı'nda askerlerin ve bazı subayların esrar kullandığını söyledi. Mütercimler'in sözleri sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Yeni Bakışlar programında bu hafta, Çanakkale Savaşı ele alındı.

Programa katılan tarihçiler, savaş sırasında Anzak bölüğünün "bulut içinde kaybolması"ndan, Seyid Ali Onbaşı'nın kendisinden 3-4 kat ağır top mermisiyle İngiliz zırhlı gemisini batırmasına kadar birçok popüler bilginin hurafe olduğunu savundu.

Programda, savaşa katılan bazı asker ve subayların esrar ve içki içtiğine dair sözler ise en çok tartışılan konu oldu.

Erol Mütercimler'in Çanakkale savaşanlarında nargile içildiğini söylemesi üzerine tartışma başlayınca, programın bir diğer konuğu Gürsel Göncü "Çanakkale'de nargile de içiliyordu, subaylar içki de içiyordu" dedi.

"BENİM AĞZIMI AÇTIRMASINLAR"

Bu iddiaları bir adım daha öteye taşıyan Erol Mütercimler ise önündeki kitabı göstererek "Bırakın onu, benim ağzımı açtırmasınlar, esrar çekiyorlardı. Bak burada anlatıyor. Yahu insan insan... Neyin yerine koyuyorlar" ifadelerini kullandı.

Nevzat Çiçek'in kaynağını sorması üzerine ise Mütercimler "Mehmet Fasih Bey'in günlükleri... Gidip okusunlar. Diyor ki 'çubuk tüttürüyorum'. Çubuk tüttürmek ne demek. Benim ağzımı açtırmayın şimdi" dedi.

SOSYAL MEDYADA TARTIŞMA KONUSU OLDU

Bu sözlerin ardından sosyal medyada başlayan tartışmalara Twitter adresinden cevap veren programın sunucusu Nevzat Çiçek, "programda Çanakkale cephesinde askerlerden bazılarının esrar içtiği bilgisi Erol Mütercimler'in kendi sözü değil bir günlükten alınmadır." diye yazdı.

Bazı sosyal medya kullanıcıları da Çiçek'e tepki gösterdi. İşte o açıklama ve gelen bazı tepkiler:

http://odatv.com/canakkale-savasinda-esrar-ceken-subaylar-vardi-1503161200.html

Publicité

MessagePosté le: Mar 15 Mar 2016 - 20:02
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Armenian on web Index du Forum -> Courant / Contre-courant (points de vue - Տեսակետ - Görüş açısı) -> Documents - Փաստաթուղթեր (Archives/Dossiers - Arşiv/Dosya - Արխիւ) Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com