Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion

FAQ| Rechercher| Membres| Groupes

Yahudi aydınlar Azerbaycan İsraile öldürücü silahların satışını kınadı

Armenian on web Index du Forum -> D'hier à nos jours - Երեկ և այսօր - Dünden bugüne -> Haut-Karabagh (Լեռնային Ղարաբաղ)
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Point(s): 67 042
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mer 13 Avr 2016 - 09:03
MessageSujet du message: Yahudi aydınlar Azerbaycan İsraile öldürücü silahların satışını kınadı
Répondre en citant

Yahudi aydınlar Azerbaycan İsrail'e öldürücü silahların satışını kınadı.

"Ve Hitler satmak."

Geçen hafta, Azerbaycanlı askerler İsrail ve Rusya'dan satın alınan gelişmiş silah milyarlarca dolar kullanarak, Artsakh ve asker ve sivillerin yaralı onlarca karşı geniş çaplı bir saldırı sırasında öldürüldü. Bu "California Courier" gazetesinin Harout Sasunyan, yayıncı ve eşyanın editörü yazar.

Özellikle, diye belirtiyor.

"Ermenistan ve Ermeni diasporasının Hükümeti saldırıda hayatını kaybeden masum kurbanların kanı sorumlu İsrail ve Rusya, hem de suçladı.

Prof. Dr. İsrail Charny, sadece Yahudiler ve insan hakları savunucusu olarak, ülkesinin, İsrail kanlı bir rol olduğunu bilerek, sessiz kalamazdı. Kudüs Holokost Enstitüsü ve Soykırım, Dr. icra müdürü olarak Charny kritik makale İsrail "Haaretz» (Haaretz) gazete, yangın başlık göndermek. "İsrail'in insansız Hitler'i satmak mı." Bu diye yazıyor budur.

o var eğer sadece "biz Nazilerin silah satmak olduğunu kabul ediyorum, nefret Slavlar, çingeneler ve Yehova Şahitleri ve İsrail sevgili devlet üstlenecek" Naziler için olmasa hiç Yahudiler öldürüldü, ama ".

"İsrail öldürme veya etkilenen halkları saldırı tehdit ediyorlar hükümetler de dahil olmak üzere, silahlara dolarlık milyarlarca satılan bildirildi. Geçen hafta, haber İsrail insansız bizim mega silah alıcı Dağlık Karabağ Azerbaycan topraklarının altı ölümüne neden olduğu geldi.

"Ben utanıyorum.

Bar-Ilan Üniversitesi de dahil olmak üzere, Shoah "" Ermeniler Soykırım kurbanları hatta bazı İsrailli aydınlar denilen, 100 yıl önce, büyük gerçekleştirildi ". Çoğu hafızasına odaklı kalmak devam ulusal ve kültürel soykırım ilgilendiren (sağ, Yahudiler, tanıdık bizim için?). Yıllar geçtikçe, biz israyeltsiners, emek ya da "Likud" partisi, kendi soykırımı tanımayı reddederek, halkın zarar ve acı indirebilmek için. Kendimizi hükümeti khandurzheink edilir, onların suç hükümet ile gerçekçi politik çıkarlara dayalı Holokost'u, tanımayı reddettiği Amerika Birleşik Devletleri ya da İngiltere, söylüyorlar.

"İsrail'de bir üst düzey yetkili, Ermeni Soykırımı'nın bizim korkak ve bencil inkar değil, aynı zamanda Azerbaycan ile olan yakın askeri ittifak için değil sadece kendi derin acı ve hayal kırıklığı ifade, bazılarımız yazdı. Ben eski çağlarda Kral David peygamber Nathan olsa kişisel suç için, kızgın olduğunu hatırlıyorum. Onu öldürdü yeterince kötüydü, ama aynı zamanda apahovetsir bu korkak eylemleri yarar. Türkiye'nin tuhaf ve faşist geleneği kararlıyız Azerbaycan Türk halkı, tarihi çarpıtmaya ve Ermeni Soykırımı'nı inkar.

biz karlı silah satarak ekonomiyi güçlendirmek istediğiniz gibi "Genel olarak, biz çok israyeltsiners. Tabii ki, "herkes" işi, aynı zamanda onların örneğini takip edip. Bu gezegenin insanlar için ahlaki bir lider olarak İsrail'in görüntü / rüya reddetme yapın. Bu çılgınca ve yıkıcı inknaochnchatsvogh dünyanın bu, sıkıcı naif ve çocuksu bir fikirdir.

"Alternatif bir kavram demokratik değerlere ve barış yayılmasına kararlıdır Amerika Birleşik Devletleri, gibi, aynı zamanda sadece ezilen halklar kitle imha tehdidi altında satabilirsiniz İsrail Savunma yönelik tüm silahların ilk ve / veya müttefik olabilir. Tabii ki, biz hala bazı hatalar yapabilir, ama en azından vicdan biz silah göndermek olmadığını açık olacaktır "Nazileri."

"Ben sadece ben, bir Yahudi olarak, ben dehşete ve öfkeli olduğumu söyleyebilirim, benim Ermeni iş arkadaşları ve arkadaşlar seviyorum."

Prof. Dr. İsrailli ya da Rus yetkililer olarak tamamen haklı Charney sert sözler, utanmadan daha Azerbaycan'a silah satışına devam sözü verdi ...

Dr. Charny onun eleştirel görüşleri İsrail'in ahlaksız politikaları konularında dile sakladı olmamıştı. 2001 mektubunu kırma, o İsrail Dışişleri Bakanı Şimon Peres söyledi. "Bir Yahudi olarak, ben utanıyorum ... hiçbir Yahudi kendisini izin gerektiği ahlaki sınır olması Holokost inkarına benzer şimdi şu ana kadar gittiğini Ermeni soykırımı, Reddi."

Prof. Dr. Charny kendi ülkesinin duygusuz liderleri reproving, onun cesur ve doğru pozisyon için yüksek övgü hak ediyor olmalı ...

Çeviri, Ruzanna Avagyan

http://news.am/

Publicité

MessagePosté le: Mer 13 Avr 2016 - 09:03
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Point(s): 67 042
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mer 13 Avr 2016 - 11:23
MessageSujet du message: Yahudi aydınlar Azerbaycan İsraile öldürücü silahların satışını kınadı
Répondre en citant

İsrail Azərbaycana yeni PUA verəcək

Yeni dronlar yaxın günlərdə çatdırılacaq.İsrail tərəfindən Azərbaycana yeni pilotsuz uçuş aparatlarının (PUA)- dronların satışı planlaşdırılır. ANS PRESS-in məlumatına görə, bunu İsrailin "Merets" partiyasının sədri Zexav Qalon deyib.

O deyib ki, yaxın günlərdə PUA-ların yeni partiyası Azərbaycana göndəriləcək. "Ermənistan və Azərbaycan İsrailə dost ölkələrdir. Dağlıq Qarabağ münaqişəsində İsrail silahlarından istifadə yolverilməzdir".

Qalonun sözlərinə görə, Azərbaycan və İsrail arasında silah razılaşamasının dəyəri 5 milyard dollar həcmindədir.

http://www.anspress.com/siyaset/12-04-2016/israil-azerbaycana-yeni-pua-verecek

Contenu Sponsorisé

MessagePosté le: Aujourd’hui à 07:55

Armenian on web Index du Forum -> D'hier à nos jours - Երեկ և այսօր - Dünden bugüne -> Haut-Karabagh (Լեռնային Ղարաբաղ) Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com