Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion

FAQ| Rechercher| Membres| Groupes

Almanof Haylardan Rita'nın cinayetinde korkunç detaylar

Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> News en bref ... Օրուան կարճ լուրեր ... Güncel kısa haberler
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Point(s): 66 875
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Jeu 14 Avr 2016 - 08:22
MessageSujet du message: Almanof Haylardan Rita'nın cinayetinde korkunç detaylar
Répondre en citant

Almanof Haylardan Rita'nın cinayetinde korkunç detaylar

39 yaşındaki Alman kuaför Rita Darı Winkler'in cesedi bulundu.Almanya'da kuaförlük yapan 39 yaşındaki Rita Darı Winkler, 10 Mart'ta İstanbul'da kayboldu.2 çocuk annesi kadının ailesinin yaptığı kayıp başvurusu üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü arama çalışma başlattı.

Yapılan araştırma sonunda Winkler'in 4 yıl önce tanıştığı Ali Kemal S. ile görüşmek için İstanbul'a geldiği belirlendi. İkilinin Çınarcık'a gittikleri tespit edildi.

BANA MEKTUP VERDİKTEN SONRA BİR DAHA GÖRMEDİM

Winkler ile buluştuğu ve Çınarcık'a gittiği belirlenen Ali Kemal S.'nin ifadesine başvuruldu.

Kayıplar Büro Amirliği ekiplerine Ali Kemal S.'nin "Rita Almanya'dan beni arayarak 'Seni görmek istiyorum' dedi.

http://www.haberturk.com/gundem/haber/1224481-alman-ritanin-cinayetinde-korkunc-detaylar/28

Kafasında tümör olduğunu söyleyerek görüşmek istedi.

Eski arkadaşımdı. 3 Mart günü Atatürk Havalimanı'na geldi. Ben onu havalimanından aldım. Yenikapı'ya, oradan Çınarcık'a gittik, bir süre orada kaldık.

Birkaç gün sonra İstanbul'a geldik. Pendik'te gezip, alışveriş yaptık. Pendik'te kiralayıp eşyaları bıraktıktan sonra tekrar beraber Çınarcık'a gittik.

Kızımın düğün alışverişini yapmak için eşim Almanya'dan gelecekti. Ona da söylemiştim.

Rita, kaldığımız yerde bana 'Al bu mektubu oku' diye mektup verdikten sonra birbirimizi aramak için kullandığımız 2 özel hattı alıp İstanbul'a gitti.

(Rita Darı Winkler'in cinayet zanlısı Ali Kemal S.'nin fotoğrafı) Bir daha Rita'yı görmedim, verdiği mektubu da ailesine gönderdim" diye ifade verdiği öğrenildi.

GPRS KAYITLARI ORTAYA ÇIKTI

İfadelerin ardından polis, Rita Darı Winkler'in kaldığı oteli tespit etti.

Yapılan araştırmada Winkler'in otelden en son 10 Mart günü çıktığı ve bir daha kendisinden haber alınamadığı belirledi.

Polis, Winkler'in kullandığı cep telefonlarının sinyal verdiği baz istasyonları araştırıldı, fakat bir sonuç elde edilemedi.

GPRS KAYITLARI İLE İFADESİ ÇELİŞTİ

Winkler'in izine rastlayamayan polis, bu kez emniyette ifade verdikten sonra serbest kalan Ali Kemal S.'yi araştırdı.

Ali Kemal S.'nin kullandığı otomobilin kiralık olduğu belirlenince, GPRS kayıtlarına bakıldı.

Winkler'in kaybolduğu gün kiralık otomobilin GPRS'nin otelin civarında sinyal verdiği görülünce, Ali Kemal S.'nın verdiği ifadenin çeliştiği ortaya çıktı. Bunun üzerine soruşturma derinleştirildi.

Şüpheleri üzerinde yoğunlaştıran Ali Kemal S.'nin Gölcük'teki 3 ayrı noktada kazı yaptığı ihbarı gitti.

İhbar üzerine Gölcük çevresinde yapılan araştırmada, Ali Kemal S.'nin 11 Mart'ta 2 kazma aldığı belirlendi.

İddiaya göre Ali Kemal S., Gölcük Halıcılar mevkiinde bir bahçede 2 metrekarelik bir kuyu açtırdı. 

Babasının mezarını da kazdırdığı öne sürülen Ali Kemal S.'nin Gölcük'teki işyerine, temelinden su çıktığı gerekçesiyle beton döktürdüğü belirlendi.

CESET DÜKKANDA GÖMÜLMÜŞ BULUNDU 

Polis, gelen ihbarlar ve yapılan araştırma sonrasında Rita Darı Winkler'in öldürülerek gömülmüş olma ihtimali üzerine Gölcük'teki 3 ayrı noktada kazı çalışması için savcılıktan izin aldı.

İstanbul'dan giden özel bir ekip önce Ali Kemal S.'nin kayınbiraderine ait dükkanda çalışma yaptı. Dükkanda su çıktığı gerekçesiyle dökülen beton kazıldı.

Kazıda bir varil içinde Rita Darı Winkler'e ait ceset bulundu. Öldürüldükten sonra elbiseleri ile varile konulan Winkler'in üzerine beton döküldüğü ve ardından toprağa gömüldüğü belirlendi.

KARDEŞİ GÖZALTINA ALINDI

Rita Darı Winkler'in cesedinin bulunması üzerine cinayet zanlısı olarak aranan Ali Kemal S.'nin kardeşi Hüseyin S.'yi gözaltına aldı.

İstanbul'da gözaltına alınan Hüseyin S. cinayetle ilgili sorgulanıyor.

AİLESİ MEKTUBU POLİSE GÖNDERDİ

Rita Darı Winkler'in ailesi de Ali Kemal S. tarafından kendilerine gönderilen veda mektubunu şüpheli buldu.

Yazı karakterlerinin Rita Darı Winkler'e ait olmadığını söyleyen aile, mektubu incelenmesi için İstanbul Emniyetine gönderdi.

Mustafa ŞEKEROĞLU / İSTANBUL

http://www.haberturk.com/gundem/haber/1224481-alman-ritanin-cinayetinde-korkunc-detaylar

Publicité

MessagePosté le: Jeu 14 Avr 2016 - 08:22
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> News en bref ... Օրուան կարճ լուրեր ... Güncel kısa haberler Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com