Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion

FAQ| Rechercher| Membres| Groupes

İstanbul'da Amerikalı kız öğrenciye tecavüz olayını özel ekip

Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> News en bref ... Օրուան կարճ լուրեր ... Güncel kısa haberler
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Point(s): 66 930
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Ven 6 Mai 2016 - 10:16
MessageSujet du message: İstanbul'da Amerikalı kız öğrenciye tecavüz olayını özel ekip
Répondre en citant

İstanbul'da Amerikalı kız öğrenciye tecavüz olayını özel ekip aydınlattı

AMERİKALI kız öğrenci I.D.S.'nin (22) tecavüze uğradığını belirterek polise başvurmuş ve düzenlenen operasyonla yakalanan şüpheli tutuklanmıştı. Polisin, şüpheli Birkan Y'ye 11 kilometrelik güzergahta 230 işyerinden alınan güvenlik kamerası kayıtları sayesinde ulaştığı belirlendi.
"GÖZYAŞLARI İÇİNDE İFADE VERMİŞ

Özel bir üniversitede okuyan Amerikalı öğrenci I.D.S., 1 Mayıs akşamı saat 20.00 sıralarında Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek tecavüze uğradığını bildirdi. Bir gece önce kendisini yoldan alan siyah renkli minibüsün içinde bulunan bir şoför tarafından tecavüz edildiğini ve cep telefonunun gasp edildiğini söyleyip şikayetçi oldu. Gözyaşları içinde ifade veren I.D.S., “Cumartesi akşamı erkek arkadaşımla birlikte Mecidikeyeköy, Gülbağ’da bir arkadaşımızın evine gittik. Burada gecenin ilerleyen saatlerine 2 erkek 2 kız dört kişilik bir grup halinde eğlendik ve içki içtik. Daha sonra sabaha karşı erkek arkadaşım O,. ile birlikte evden çıktık. Bir bankamatikten para çektikten sonra arkadaşım yanımdan ayrıldı. Ben yalnız yürürken bir minibüs yanıma yaklaştı. Bana bir şeyler söylüyorlardı ancak ben söylediklerini anlamadım. Bir süre yanımda ilerledi. Sonunda kendi isteğimle araca bindim. Bir süre gittikten sonra ağaçların bulunduğu bir alana geldik. Direksiyondaki kişi, araçtan inerek arkaya yanıma geldi. Bu sırada araçta bulunan diğer kişi dışarı çıktı. Şoför bana tecavüz etti. Daha sonra tekrar direksiyona geçti” dedi.

SAÇIMDAN TUTUP BENİ DIŞARI ATTI

Hareket ettikten kısa süre sonra şoförün kendisini saçından tutarak dışarı attığını söyleyen I.D.S., "Bir taksiye binerek Sarıyer'e gittim. Araçtan indikten sonra yürüyerek evime vardım. Ne yapacağımı bilmiyordum. Arkadaşlarımı aradım. Bana polise gitmemi söyleyince karakola geldim” dediği öğrenildi.

ÖZEL EKİP BİR GÜNDE AYDINLATTI

Amerikalı öğrencinin şikayeti üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü alarma geçti. Asayiş Şube Müdürlüğü, Gasp Büro Amirliği bünyesinde kurulan özel bir ekip konuyu araştırmaya başladı. Genç kızın otomobile bindiği bölgede 11 kilometrelik güzergahta 230 işyerinden alınan kamera görüntüleri titizlikle incelendi. Bu inceleme sonucu Amerikalı genç kızın bindiği siyah renkli minibüsün plakası tespit edildi. Bir şirkete ait olduğu tespit edilen aracı, o gece kullanan kişinin ismi belirlendi ve fotoğrafı İ.D.S'e gösterildi. İ.D.S., kendisine tecavüz edenin bu kişi olduğunu tespit edince, operasyon için düğmeye basıldı.

PAZAR GECESİ GÖZALTINA ALINDILAR

Şişli’de Pazar gecesi düzenlenen operasyonda şüpheli Birkan Y.(23) gözaltına alındı. Bu kişinin ifadesi doğrultusunda olay sırasında yanında bulunan 17 yaşındaki C.K.’ da kısa süre sonra gözaltına alındı. Gasp Büro Amirliği'nde sorgulanan şüphelilerden Birkan Y'nin ifadesinde “Şirkete ait araçla rastgele dolaşıyorduk. Yolda bu kız denk geldi. Yanına yaklaşıp onu eve bırakabileceğimizi, söyledik. Ancak sarhoştu ve söylediklerimizi anlamıyor gibiydi. Bir süre sonra kendi isteği ile minibüse bindi. Biraz sohbet ettik. Onunla Fulya’ya gittik. Benimle kendi isteği ile birlikte oldu. Daha sonra minibüsten indi. Telefonunu araçta unutmuş” dediği öğrenildi.

GASP EDİLEN TELEFON GENÇ KIZA TESLİM EDİLDİ

Öte yandan şüphelinin gasp ettiği I.D.S.'ye ait cep telefonu da Şişli'de bir telefon bayiinde bulundu. Şüphelinin cep telefonunu 350 lira karşılığında sattığı belirtildi. Bulunan telefon, I.D.S.'ye Asayiş Şube Müdürlüğü'nde teslim edildi.

"SOHBET ETTİK" DEDİ AMA İNGİLİZCE BİLMİYORMUŞ

Bu arada, İngilizce bilmediği öğrenilen şüphelinin ifadesinde "Biraz sohbet ettik" demesi üzerine yöneltilen "Hangi dilde, nasıl sohbet ettiniz?" sorusuna da yanıt veremediği belirlendi. Şüpheli Birkan Y'nin, daha önceden kasten yaralama suçundan polise geliş kaydı bulunduğu öğrenildi. Poliste işlemleri tamamlanan Birkan Y., tutuklanırken, yanında bulunan mahalle arkadaşı C.K. serbest bırakılmıştı.

Ali AKSOYER/İSTANBUL, (DHA)

http://www.dha.com.tr/istanbulda-amerikali-kiza-tecavuz-olayini-ozel-ekip-aydinlatti_1215768.html

Publicité

MessagePosté le: Ven 6 Mai 2016 - 10:16
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

MessagePosté le: Ven 6 Mai 2016 - 10:18
MessageSujet du message: İstanbul'da Amerikalı kız öğrenciye tecavüz olayını özel ekip
Répondre en citant

Amerikalı kız öğrenci İstanbul'da tecavüze uğradı

İstanbul'a eğitim için gelen Amerikalı bir kız öğrenci, otomobille kaçırıldıktan sonra tecavüze uğradı.

Alınan bilgiye göre, Mecidiyeköy'de Cumartesi gecesi meydana gelen olayda, ABD'den eğitim için İstanbul'a gelen 23 yaşındaki I.D., öğrenci arkadaşlarıyla birlikte gittiği bir partiden tek başına çıktıktan sonra otostop yaparak bir araca bindi. Ancak otomobiline bindiği kişiler tarafından kaçırılan genç kız, Fulya'daki bir arazide tecavüze uğradı.

Saldırganlar, genç kıza tecavüz ettikten sonra, cep telefonunu gasp ederek, kızı yol kenarında bırakıp kaçtılar.
POLİSE GİDİP BAŞVURDU
Olay, I.D.'nin polise başvurmasıyla ortaya çıktı. Genç kızın ifadesinin ardından, eşkali belirlenen saldırganlar aranmaya başlandı. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler genç kızdan gasp edilen telefonun izini Şişli'de bir telefon bayiinde buldu. Telefonun şüpheliler tarafından olaydan sonra satıldığı ortaya çıktı. Bunun üzerine telefonu satan kişilerin kimlikleri belirlenerek gözaltına alındılar.
21 yaşındaki B.Y. ile 17 yaşındaki C.K. Gasp Büro Amirliği'ne getirildi. Şüphelilerden B.Y. Asayiş Şube Müdürlüğü'nde, C.K. ise yaşı küçük olduğu için Çocuk Şube Müdürlüğü'nde sorgulandı.Şüphelilerin, genç kızın kendi istediği ile araca bindiğini ve kendileriyle birlikte olduğunu iddia ettiği öğrenildi.  Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler B.Y. ile C.K. adliyeye sevk edildi.

http://www.ensonhaber.com/amerikali-kiz-ogrenci-istanbulda-tecavuze-ugradi-…

Amerikalı kıza tecavüz edenler kameradan yakalandı!

Amerikalı genç kızın tecavüz uğradığı olaydan önce minibüse bindirilerek götürüldüğü anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Geçtiğimiz cumartesi günü I.D. isimli ABD'li bir öğrenci Mecidiyeköy'de katıldığı partiden çıktıktan tecavüze uğrayarak gasp edildi. Olayla ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri tarafından başlatılan çalışmada, Amerikalı genç kızın gasp edilen cep telefonunun Şişli'de bir telefon bayisine satıldığı belirlendi. Çalışmalarını derinleştiren polis, kimlikleri tespit edilen B.Y. (21) ile C.K'yı (17) gözaltına aldı. B.Y. isimli şüpheli Gasp Büro Amirliği'ne götürülürken, C.K. ise yaşı küçük olduğu için Çocuk Büro Amirliği'nde sorguya alındı.

Eğitim amaçlı geldi tecavüze uğradı!

KAMERA GÖRÜNTÜLERİ ELE VERDİ

Amerikalı turistin tecavüze uğraması ve gasp edilmesine ilişkin olayın güvenlik kamera görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde erkek arkadaşını taksiye bindiren I.D. caddede yürüyor. Bir süre sonra siyah bir minibüsün Amerikalı turisti takip ettiği görülüyor. Bir süre zanlılarla konuşan genç kız, kameranın açısından çıktıktan sonra minibüse biniyor.

haber: Feride Kara

https://www.sadecehaber.com/amerikali-kiza-tecavuz-edenler-kameradan-yakalandi

Dernière édition par vahe2009 le Ven 6 Mai 2016 - 10:22; édité 2 fois
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

MessagePosté le: Ven 6 Mai 2016 - 10:20
Répondre en citant

başta prezident Obama efendi hazretleri ile daciklerin Clinton teyzesinin ne tepki vereceği merak konusu olduğu idda ediliyor

Contenu Sponsorisé

MessagePosté le: Aujourd’hui à 22:51

Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> News en bref ... Օրուան կարճ լուրեր ... Güncel kısa haberler Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com