Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion
 
FAQ| Rechercher| Membres| Groupes
 
İnkarcıların Savunma Bakanı İşgal Altında Tuttukları Kıbrısı Düşünüp
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Armenian on web Index du Forum -> D'hier à nos jours - Երեկ և այսօր - Dünden bugüne -> Haut-Karabagh (Լեռնային Ղարաբաղ)
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 509
Point(s): 72 617
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 15 Mai 2016 - 16:08
MessageSujet du message: İnkarcıların Savunma Bakanı İşgal Altında Tuttukları Kıbrısı Düşünüp
Répondre en citant

İnkarcıların Savunma Bakanı İşgal Altında Tuttukları Kıbrısı Düşünüp Çark Etti


‘KARABAĞ SORUNUN BARIŞÇIL YOLLARLA ÇÖZÜLMESİNDEN YANA OLDUĞUMUZU SÖYLEDİK’

Dağlık Karabağ'da nisan ayında çıkan çatışmalara da değinen Hasanov, şöyle konuştu:"Azerbaycan ordusu, Ermenistan'ın provokasyonlarını önlüyor ve gelecekte de önleyecek. Cumhurbaşkanımız (Haydar Aliyev) sorunun barışçıl yollarla çözülmesinden yana olduğunu defalarca dile getirdi. Fakat son yıllarda yaşananlar, uluslararası yasaların uygulanmasında büyük sorunlar olduğunu ortaya koyuyor. Bu nedenle biz güçlü olmayız, ordumuzu güçlendirmeliyiz. Ordumuz yüksek düzeyde savaş gücüne sahip. Ermenistan'ın son provokasyonları onlara çok pahalıya mal oldu. Çok sayıda asker ve araç kaybettiler."

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye'nin Dağlık Karabağ, Güney Osetya ve Abhazya sorunlarının Gürcistan ve Azerbaycan'ın toprak bütünlüğü ve egemenliği çerçevesinde barışçıl yollarla çözülmesinden yana olduğunu söyledi.

Azerbaycan'ın Gebele kentinde düzenlenen Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan Savunma Bakanları 4. Toplantısı'nın ardından Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Azerbaycan Savunma Bakanı Korgeneral Zakir Hasanov ve Gürcistan Savunma Bakanı Tinatin Khidasheli ortak basın toplantısı düzenledi.

‘GÜRCİSTAN'IN NATO'YA ÜYELİĞİNİ DESTEKLİYORUZ’

Üç ülke arasındaki işbirliğine vurgu yapan Yılmaz, şunları söyledi: "Bu kapsamda, ülkelerimiz arasındaki işbirliğinin, mümkün olan her alanda en iyi seviyeye ulaştırılmasına yönelik irademizi bir kez daha teyit ettik. Bölgemizdeki Karabağ, Güney Osetya ve Abhazya sorunlarının Gürcistan ve Azerbaycan'ın toprak bütünlüğü ve egemenliği çerçevesinde barışçıl yollarla çözülmesinin destekçisiyiz. Gürcistan'ın NATO'ya üyeliğini destekliyoruz ve bu yoldaki reformlarını takdirle karşılıyoruz."

Yılmaz, Ermenistan-Azerbaycan çatışması ve Dağlık Karabağ sorunuyla ilgili de " Barışın da nasıl olacağı belli. Azerbaycan'ın toprak bütünlüğü ve egemenliği çerçevesinde barışçıl yollarla ihtilafın çözülmesidir. Bunun dışındaki bir başka çözümü Türkiye desteklemez. Türkiye, Azerbaycan halkının yanındadır" dedi.

‘TÜRKİYE-AZERBAYCAN-GÜRCİSTAN ORTAK ASKERİ TATBİKAT YAPACAK’

Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov ise askeri eğitim, askeri teknik işbirliği gibi konuları görüştüklerini söyleyerek "Azerbaycan ile Türkiye orduları ortak tatbikatlar yapıyor. Bu tatbikatlara Gürcistan'ı da davet ettik ve kabul ettiler" bilgisini verdi.

Hasanov, Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan arasında askeri işbirliği anlaşması imzalanmasının gündemde olduğunu bildirdi. Anlaşma taslağı üzerinde çalışmaların sürdüğünü belirten Hasanov, anlaşmanın işbirliğinin yasal altyapısını oluşturacağını, üçlü faaliyetlerin yeni aşamaya geçmesine zemin oluşturacağını kaydetti.

http://tr.sputniknews.com/turkiye/20160515/1022760216/turkiye-azerbaycan-gurcistan-daglik-karabag.html


Revenir en haut
Publicité


MessagePosté le: Dim 15 Mai 2016 - 16:08
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 509
Point(s): 72 617
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 15 Mai 2016 - 16:12
MessageSujet du message: İnkarcıların Savunma Bakanı İşgal Altında Tuttukları Kıbrısı Düşünüp
Répondre en citant

Erdoğan düpedüz savaş çığırtkanlığı yapıyor


Bir sohbet meclisinde adamın biri osuruvermiş. Bu münasebetsiz kazayı örtmek için oturduğu sandalyeyi gıcırdatarak benzer bir ses çıkarmış. Meclistekilerden biri, “Tamam, kafiyeyi tutturdun da kokuyu ne yapacaksın?” diye sormuş.

Türkiye ve Hz. Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan epey bir süre kafiyeyi tutturmaya çalışarak idare etti fakat artık kafiye bulunması gereken o kadar fazla berbat ses ve öyle fena bir koku yayılıyor ki…

Recep Erdoğan’ın ABD ziyaretini de kapsayan şu son bir haftalık performansı karşısında sadık %50 hariç neredeyse tüm dünyanın asansörde osuran adamdan uzaklaşmaya çalışması kabilinden tavırlar sergilemesi bu yüzdendi: leş kokulu yalnızlık.

Çocuk tecavüzleri, doğa katliamları, Kürt illerinin yakılıp yıkılması, oluşmasına gayretli katkılar yapılan Suriye cehenneminin dünyaya ve üstümüze sıçraması, ifade özgürlüğünün kör bıçakla boğazlanması, yolsuzluklar…

On ayın sultanı Recep’in Alman mizah programına karşı kılıç çalmaya azmedip dünyanın maskarası olması, ‘koruma’ dedikleri kadrolu saldırganlarının Washington’da gazetecilere saldırması tüy dikmişti.

Fakat ABD’deki son konuşmasında dikkatlerden kaçan birkaç cümlesi, barış dininin son Peygamberdevesi’nin konuşanı susturup silahları konuşturmaya pek hevesli olduğunu gösterdi. Karabağ’da Ermenilerle Azeriler arasındaki çatışmalar üzerine, Azeri ANS televizyon kanalına şunları söyledi Türkiye Cumhurbaşkanı:
“12 Azeri kardeşimiz şehit olmuş, Ermenilerden de zannediyorum 100’ü aşkın öldürülen var. Şu anda çatışmalar Azerbaycan’da devam ediyor. Dualarımızı yaptık. İnşallah bu çatışmalarda Azeri kardeşlerimiz en az orada kayıp vermek suretiyle bu işi başarırlar. (…) Ben tüm Azeri kardeşlerime Allah’tan yardımlar niyaz ediyorum. Üzülmeyeceğiz, mahzun olmayacağız. İnanıyorsak muhakkak üstünüz.”

http://www.birgun.net/haber-detay/erdogan-azerbaycan-televizyonuna-konustu-…

Kimin haklı, kimin haksız olduğu sorunuyla ilgilenmiyorum burada.

(BM http://www.un.org/press/en/2008/ga10693.doc.htm, Karabağ’ı işgal altında toprak sayıyor, Azerbaycan’ın toprak bütünlüğüne saygı gösterilmesini ve tüm Ermeni güçlerinin çekilmesini talep ediyor.) Karabağ sorununda Türkiye’nin de Azerilerin arkasında olduğunu biliyoruz. Fakat bu durum, Cumhurbaşkanı’nın şu yaklaşımını ve üslubunu haklı ve makul kılmaya yetmez. Şu birkaç cümle ruhuyla da, lafzıyla da ayrımcılık üzerine kurulmuş. Fakat daha önemlisi, Recep Erdoğan düpedüz savaş çığırtkanlığı yapıyor. Evet, meseleyi ele alan Minsk Grubu’nun tutumu yüzünden bu noktaya gelindiğini söylüyor, ama öyle olsa bile ‘Durun, yapmayın, konuşarak çözelim bu sorunu’ demeliyken ‘Devam’ diyor: “İnşallah … Azeri kardeşlerimiz en az orada kayıp vermek suretiyle bu işi başarırlar.” Yani Karabağ’da Ermeniler yaşadığına göre, onlar öldürülecek, öldürülemeyenler kaçacak, böylece işgal altındaki toprak fethedilecek…

Tabii, Recep Erdoğan’ın bu tavrını ‘İşte Türkiye’yi, İslam’ı pısırıklıktan kurtaran Reis, işte dünyaya, emperyalist Batı’ya meydan okuyan büyük lider’ diye yaldızlayacaklar olacaktır mutlaka. Fakat dün Azerbaycan savunma bakanlığı sözcüsü, tek taraflı ateşkes ilan ettiklerini açıklarken ne dedi biliyor musunuz? “Şiddeti sona erdirme yönündeki uluslararası çağrılara cevap olarak…”

Yani, ‘Azeri kardeşlerimiz’ de Reis Recep’i dinlememiş görünüyor ya da en azından onu savaş çığırtkanlığı yapan ‘kardeşlerini’ dinlemenin pek yakışık almayacağını idrak edemeyecek duruma düşmemişler. Uluslararası çağrılar ‘Şiddete son verin’ diyor, Reis ‘Savaşa devam, dualarımızı yaptık…’.

Medeniyyetler diyaloğunu, ittifakını kuracak adam bu, öyle mi?

Kabul etmek gerekir ki, Türkiye denen şu ülkede tahammül edilemeyecek kadar çok osuruk sesi ve ancak 783 bin kilometrekarelik bir lağımdan yayılabilecek koku saçıyor. Bu meşum üretimi sağlayan temel yaklaşımlardan biri, Karaman’daki çocuk tecavüzleri dolayısıyla devletluların, AKP tayfasının verdiği tepki: Kuruma, burada Ensar Vakfı’na halel gelmesin diye rezaleti örtmeye çalışma, küçümseme, pisliği temizlemeye çalışma yerine ‘hepimiz Ensar’ız’ pişkinliğine sarılma. İşte böyle böyle oluştu bu lağım çukuru.

Benzer bir yaklaşımı Erdoğan ABD’deki konuşmalarından birinde daha büyük boyutlarda sergiledi:

“Osmanlı İmparatorluğu’nun gayrimüslimleri yok etme amacıyla tüm Ermenileri katlettiği yalanını ortaya atan odaklara bakıldığında, bu kesimlerin esasen İslam karşıtlığında da birleştiğini görürsünüz. Yoksa Osmanlı’da insanları katletmek, yok etmek gibi bir şey söz konusu değildir. Biz ecdadımız için böyle kara bir lekeyi de kabul edemeyiz.”

http://www.tccb.gov.tr/haberler/410/41390/paralel-orgutun-gercek-yuzu-milletimiz-tarafindan-net-bir-sekilde-goruldu.html

Trajik olanla, rezaletle, erdemsizlikle ilgilenmek yerine (ne güzel yüzleşme lafları ediyorlardı zamanında!), tecavüzler karşısında protesto edenleri polise dövdürüp Ensar Vakfı’nın korumayı seçmek gibi, Osmanlı’ya toz kondurmayarak pislikleri biriktirmiş, muhafaza etmiş, içselleştirmiş olursunuz.

Bütün imparatorluklarda, devletlerde olduğu gibi Osmanlı’da da insanları katletmek, yok etmek gibi şeyler vardı. Ermeni soykırımından önce de.
İçeride şehirleri tankla, topla dümdüz ederek, Suriye’de bir cehennem yaratmak için elinden geleni ardına koymayarak, Karabağ’da savaş kışkırtıcığılı yaparak da insanları katletme diye bir şeyin hala söz konusu olduğunu kanıtlamış oluyorsunuz işte.

Bu kadar pis kokulu laftan sonra kulağa küpe olması gereken bir sözle bitireyim:

Eyyy Erdoğan, peygamberin Muhammed ne diyor dinle (%50 sen de dinle): “En kutsal savaş, insanın kendisini yendiği savaştır.”

Kendini yenmenin, büyük bir beladan kurtuluş anlamına geldiğinin farkında olmadığın görülüyor. Bilmediğin şeylerden biri de şu: Barış isteyen akademisyenleri içeri atarak, itiraz edeni sopalayarak, tevacüzleri protesto edenleri döverek, kadınları coplayarak, doğa savunucularını sürükleyerek yenilmekten kurtulamayacaksın. Kimse kurtulamadı.

Ama bizim asıl, lağım üreten bu düzenekten kurtulmaya ihtiyacımız var.

https://5ne1kim.wordpress.com/2016/04/05/bir-savas-kiskirticisi-olarak-tc-cumhurbaskani-yenilmekten-kurtulamayacaksin-kimse-kurtulamadi/


Revenir en haut
Contenu Sponsorisé


MessagePosté le: Aujourd’hui à 08:44
MessageSujet du message: İnkarcıların Savunma Bakanı İşgal Altında Tuttukları Kıbrısı Düşünüp

Revenir en haut
Montrer les messages depuis:   
Armenian on web Index du Forum -> D'hier à nos jours - Երեկ և այսօր - Dünden bugüne -> Haut-Karabagh (Լեռնային Ղարաբաղ) Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

 Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com