Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion
 
FAQ| Rechercher| Membres| Groupes
 
Korgeneral Norat Ter-Grigoryants: Azerbaycan terörist devlettir
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Armenian on web Index du Forum -> D'hier à nos jours - Երեկ և այսօր - Dünden bugüne -> Haut-Karabagh (Լեռնային Ղարաբաղ)
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 425
Point(s): 72 387
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Sam 18 Juin 2016 - 08:31
MessageSujet du message: Korgeneral Norat Ter-Grigoryants: Azerbaycan terörist devlettir
Répondre en citant

Korgeneral Norat Ter-Grigoryants: Azerbaycan terörist devlettir


Karabağ Savaşı muharibi, Sovyet askeri komutanlarında Korgeneral Norat Ter-Grigoryants, ″Karabağ sorunu bizim için en öncelikli konudur, zira burada soykırım başlayabilir″ diyen Ter-Grigoryants ″Azerbaycan politikası Ermeni halkını Karabağ’dan çıkarma amacı gütmektedir. Karabağ Ermeni toprağıdır. Karabağ halkı asla Azerbaycan bünyesinde yaşayamaz, hele ki Dört Günlük Savaş esnasında nasıl kafa ve kulak kestiklerini gördük. Bu, Türkiye’nin politikalarına destek olan terörist devlettir″


Karabağ Ermeni toprağıdır ve hiç bir koşulda Azerbaycan bünyesinde yaşayamaz. Beyan, bugün 17 Haziran’da düzenlenen basın toplantısında Karabağ Savaşı muharibi, Sovyet askeri komutanlarında Korgeneral Norat Ter-Grigoryants’tan geldi.
″Karabağ sorunu bizim için en öncelikli konudur, zira burada soykırım başlayabilir″ diyen Ter-Grigoryants ″Azerbaycan politikası Ermeni halkını Karabağ’dan çıkarma amacı gütmektedir. Karabağ Ermeni toprağıdır. Karabağ halkı asla Azerbaycan bünyesinde yaşayamaz, hele ki Dört Günlük Savaş esnasında nasıl kafa ve kulak kestiklerini gördük. Bu, Türkiye’nin politikalarına destek olan terörist devlettir″ vurgusunu yaptı ve bunu Azerbaycan cumhurbaşkanının kendisinin söylediğini ifade etti. Korgeneral Ter-Grigoryants sözlerinin devamında şunları kaydetti:

″Türkiye ise Suudi Arabistan’la beraber «İslam Devleti»ni yarattı. Ve Nisan hadiseleri esnasında Karabağ cephe hattında birkaç düzine teröristi bulunmaktaydı″.

Ermenistandan haberler - NEWS.am


http://news.am/


Revenir en haut
Publicité


MessagePosté le: Sam 18 Juin 2016 - 08:31
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 425
Point(s): 72 387
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mar 28 Juin 2016 - 10:59
MessageSujet du message: Korgeneral Norat Ter-Grigoryants: Azerbaycan terörist devlettir
Répondre en citant

ECP: Yeni silahlar alamaya ilişkin demeciyle Aliyev, hain düşüncelerini ifşa ediyorMillet Meclisi Dış İlişkiler Daimi Komisyonu Bşk. Artak Zakaryan şunları kaydetti: Aliyev çoktandır savaşa hazırlanmaktadır. Konuşmasında yer bulan çarpıtmalar yanında o, temas hattı ve sınırda ateşkes rejimi ihlallerini soruşturma mekanizmalarının hayata geçirilmesinin kendisi tarafından engellenmesine ilişkin hain düşüncesini de dolaylı olarak ifşa etmektedir… Aliyev benzerlerinin marazi hayal gücünün tüm bölgemiz için yıkıcı olabileceğinden acı duyuyorum. Bu hasta insan, askerini kandırarak, zavallı iktidarının ömrünü uzatarak, birkaç Azerbaycan neslini belirsizlik ve korku ortamında el yordamıyla çıkış yolu aramaya sevk ettiğini en nihayetinde anlamalıdır. Bakü resmi çevreleri, Stepanakert resmi çevrelerini er veya geç hesaba katmalıdır ve bunu ne kadar çabuk yaparsa, bu tüm çatışma tarafları ve uluslararası toplum için o kadar iyidir».

İlham Aliyev’in demecinde onu aşkın çarpıtma ve bariz kandırmaca yer almıştır. NEWS.am’e açıklama Azerbaycan cumhurbaşkanının askerlerle buluşması esnasında yeni silah ve silah teknolojileri aldıklarına ilişkin demecine değinen Millet Meclisi Dış İlişkiler Daimi Komisyonu Bşk. Artak Zakaryan’dan geldi.

Zakaryan şunları kaydetti:

«Papa Fracesco’nun hac ziyaretinin bu kutsal gününde Azerbaycan basınında Aliyev’in tahrif ve yalanlarla dolu demecini okumak durumunda kaldım. Bu konuşmada onu aşkın çarpıtma ve bariz kandırmaca yer almıştır. Aliyev çoktandır savaşa hazırlanmaktadır. Konuşmasında yer bulan çarpıtmalar yanında o, temas hattı ve sınırda ateşkes rejimi ihlallerini soruşturma mekanizmalarının hayata geçirilmesinin kendisi tarafından engellenmesine ilişkin hain düşüncesini de dolaylı olarak ifşa etmektedir. AGİT Minsk Grubu eşbaşkanları ve Ermenistan daima stabil ateşkesin tesisine taraf olmuştur ve sadece Aliyev buna karşı çıkmıştir, her şekilde asker çözüm gayretindedir. Son yıllardaki Azerbaycan agresyası, hatta bu nispi sükunetin aldatıcı olabileceği, zira uluslararası toplumu sürekli kandıran ve saptıran bir düşmanla işimiz olduğunu göstermiştir.».

″Azerbyacan cumhurbaşkanlarının benzeri demeçleri durumunda Ermeni tarafının yapacağı neler var? Kendi payına, Nisan Savaşı sonuçlarını dikkate alarak yeni silah türleri elde etmeye ilişkin düşünmemeli mi? ″ sorusuna yanıt olarak Ermenistan CumhuriyetçiParti (ECP) milletvekili Zakaryan şunları belirtti:

«Tüm hallerde doğu sınırlarının güvenliğine büyük önem vermeye devam etmeliyiz, silahlarımızı ve müstahkemiyetimizi sürekli artırmalıyız. Sorunumuz güçlü bir savunma sistemine sahip olmak ve biz buna sahibiz. Tarihi anayurdu ve halkımızı savunmaya herşeyle hazırız.

Aliyev benzerlerinin marazi hayal gücünün tüm bölgemiz için yıkıcı olabileceğinden acı duyuyorum. Bu hasta insan, askerini kandırarak, zavallı iktidarının ömrünü uzatarak, birkaç Azerbaycan neslini belirsizlik ve korku ortamında el yordamıyla çıkış yolu aramaya sevk ettiğini en nihayetinde anlamalıdır. Bakü resmi çevreleri, Stepanakert resmi çevrelerini er veya geç hesaba katmalıdır ve bunu ne kadar çabuk yaparsa, bu tüm çatışma tarafları ve uluslararası toplum için o kadar iyidir».

Azertac Ajansının verdiği bilgide Azerbaycan cumhurkanı İlham Aliyev askerlerle buluşmasında şunları kaydetmişti:

«Azerbaycan’a yeni silah ve silah teknolojileri getirilmektedir. Kısa bir süre önce maddi-teknik tedariklerin genişletilmesi ve iyileştirilmesi konusunda talimat verdim».

Bunun son birkaç aydır gerçekleştiği hususunda askerlerini temin eden Aliyev ″Bu süreç devam edecek. Yeterli maddi olanaklara sahibiz ve askeri öneme sahip ürünleri farklı ülkelerden temin etmekteyiz. Yani tek bir kaynaktan beslenmek zorunda olmadığımızı söylemek istiyorum. Diğer alanlarda olduğu gibi bu alanda da çeşitlendirme yolunda ilerlemekteyiz. Azerbaycan Ordusu için tabii ki en modern silah ve teknolojileri getirme çabasında olmalıyız″ dedi.

Ermenistandan haberler - NEWS.am

http://news.am/


Revenir en haut
Contenu Sponsorisé


MessagePosté le: Aujourd’hui à 12:31
MessageSujet du message: Korgeneral Norat Ter-Grigoryants: Azerbaycan terörist devlettir

Revenir en haut
Montrer les messages depuis:   
Armenian on web Index du Forum -> D'hier à nos jours - Երեկ և այսօր - Dünden bugüne -> Haut-Karabagh (Լեռնային Ղարաբաղ) Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

 Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com