Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion
 
FAQ| Rechercher| Membres| Groupes
 
inkarcılar Putin İle Arayı Düzeltsin Diye Jirinovski'ye Milyonlarca
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> News en bref ... Օրուան կարճ լուրեր ... Güncel kısa haberler Aller à la page: 1, 2  >
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 501
Point(s): 72 595
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Sam 18 Juin 2016 - 09:14
MessageSujet du message: inkarcılar Putin İle Arayı Düzeltsin Diye Jirinovski'ye Milyonlarca
Répondre en citant

inkarcılar Putin İle Arayı Düzeltsin Diye Jirinovski'ye Milyonlarca Dolar Lobi Ücreti Vermeye Hazır Oldukları İleri Sürülüyor


Türkiye’nin Rusya Büyükelçisi Ümit Yardım’ın, bir süre önce Moskova’da aşırı sağcı politikacı Vladimir Jirinovski’yle buluştuğu ve görüşmede Rus savaş uçağının düşürülmesi sonrası iki ülke arasındaki ilişkilerin ele alındığı ortaya çıktı. Hürriyet'te yer alan habere göre, Yardım, görüşmenin arabulucu arayışı olmadığını belirtti. Özel bir dairede gerçekleşen ikili görüşmeyi teyit eden bir Türk Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, “Kısa süre önce bir görüşme yapıldığı doğrudur. Biz bu tür temasların içeriğini ilke olarak paylaşmıyoruz. Ancak görüşmede doğal olarak Türkiye-Rusya ilişkilerinin içinde olduğu durum da ele alınmıştır” dedi.

Vladimir Jirinovski

Vladimir JirinovskiYetkili, “Büyükelçimizin Rusya Federasyonu’ndaki pek çok muhatabıyla olduğu gibi Liberal Demokrat Parti (LDPR) lideri Jirinovski’yle de temas içinde olup, bu kapsamda kısa süre önce bir görüşme yapıldığı doğrudur” dedi.

İsmini vermek istemeyen yetkili, özetle şunları söyledi:

“Biz bu tür görüşmelerin içeriğini ilke olarak paylaşmıyoruz. Mamafih görüşmede tabiatıyla Türkiye-Rusya ilişkilerinin içinde olduğu durum da ele alınmıştır. Türkiye, 24 Kasım hadisesi sonrasında meseleyi yapıcı bir şekilde geride bırakmaya yönelik tutumunu, ortak komisyon kurma önerisiyle ortaya koymuştu. Bu yaklaşımımızı, en üst seviyede gönderilen milli gün tebrik mesajlarıyla sürdürdük. Rusya’nın da artık konuya sağduyulu bir şekilde yaklaşmasını ve diyalog çağrımıza kulak vermesini bekliyoruz.”

Geçen salı günü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e, Rusların milli bayramı olan 12 Haziran Rusya Günü vesilesiyle, bir kutlama mesajı gönderdiği bilgisi, Cumhurbaşkanlığı kaynakları tarafından basınla paylaşıldı. Erdoğan, Putin’e hitaben 12 Haziran tarihinde gönderdiği mesajında, Türkiye-Rusya arasındaki ilişkilerin gelecek süreçte hak ettiği seviyeye ulaşması dileğinde bulundu. Başbakan Binali Yıldırım da Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev’e aynı vesileyle bir tebrik mesajı gönderdi.

"Arabuluculuk değil"

Büyükelçi Ümit Yardım, Vladimir Jirinovski ile gerçekleşen temasın arabulucu arayışı olmadığını söyledi. Jirinovski ile görüşmenin 3 Haziran tarihinde gerçekleştiğini söyleyen Büyükelçi Yardım, “Bu temasa bakarak Rusya siyasi partileri arasında arabulucu aradığımız anlamı çıkarılmamalı. LDPR lideri Jirinovski ile Rusya parlamentosunda temsil edilen üçüncü büyük parti olarak görüştük. Rusya’da toplum görüşüne yön veren siyasi partilere Türkiye’nin tutumunu anlattık” dedi. Ümit Yardım, LDPR’nin yanı sıra Rusya Komünist Partisi lideri Genadiy Zyuganov ile de görüşme planları bulunduğunu da dile getirdi.

"Ben de davet edildim"

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov iftar yemeğine davet edilmeden önce kendisinin 12 Haziran Rusya Egemenlik Bayramı kutlamasına davet edildiğini de belirten Büyükelçi Yardım, “12 Haziran Rusya Egemenlik Bayramı gününde diğer diplomatik misyonlar yanı sıra ben de Kremlin Sarayı’na davet edildim. Kremlin Sarayı surları içinde yapılan törende Türkiye Büyükelçisi olduğum için kimse kötü gözle bakmadı. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Enerji Bakanı Novak ile tokalaştık. Dolayısıyla Rusya ile aramızda diplomatik ilişki eksiksiz devam ediyor. Bir sınırlama söz konusu değil. Değişen tek şey yoğunluk. Uçak krizi patlak vermeden önce aramızda çok daha fazla teğet noktaları vardı” dedi."İlişkilerin nasıl düzeleceğini konuştuk"

Bu arada LDPR lideri Vladimir Jirinovski’nin sözcüsü de Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Ümit Yardım ile yapılan görüşme hakkında kısa açıklamada bulundu. Temasın bir iyi niyet görüşmesi olduğunu vurgulayan sözcü, “Rusya ile Türkiye arasında ilişkilerin düzelmesi için nasıl adımlar atılması gerektiğini ele aldık. Şahsen biz LDPR partisi olarak aramızda patlak veren uçak krizinde ABD gibi üçüncü tarafların rol oynadığını da ima ettik” ifadelerini kullandı."Putin'e görüş açıklıyor"

Şimdiki Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov gibi, Jirinovski de bir Türkolog. Avrasya bölgesi uzmanları, her iki isim de Putin’e Türkiye ile ilişkilere ilişkin görüş veriyorlar. Aşırı sağcı Liberal Demokrat Parti’nin (LDPR)¸ eski adıyla Rusya Liberal Demokrat Partisi’nin 1992’deki kuruluşundan beri liderliğini yürüten Jirinovski, kamuoyunda farklı çıkışlarıyla tanınıyor. Ancak konunun uzmanları, Jirinovski’nin, ilgili çevreler tarafından Rusya’da “derin devletin” resmi olarak dile getiremediklerini, kendi üslubuna göre kamuoyu konuşmalarında dile getiren kişi olarak bilindiğini ve böyle kabul gördüğünü belirtiyorlar. Rus medyasında sık sık Türkiye karşıtı söylemleriyle yer bulan Jirinovski, en son, geçen Mart ayında “Avrupa ile anlaşan Türkiye’nin, Suriye’nin intikamını almak için mülteci akımını Kafkaslar üzerinden Rusya’ya yönlendirmeye hazırlandığını” iddia etmişti. “Moskova’nın Sesi” radyosuna konuşan Jirinovski, “Rusya’nın tıpkı Sovyet Birliği dönemindeki gibi KGB tarzı bir istihbarat örgütü kurması gerek. Özellikle güney istikametinde sınırlarımızı kuş uçmaz hale getirmeliyiz” demişti.

http://t24.com.tr/haber/turkiyenin-rusya-buyukelcisinden-moskovanin-derin-adami-ile-surpriz-gorusme,345871

bir zamanlar hükümetin medyasışeklinde başlıklar atıyordu....


Revenir en haut
Publicité


MessagePosté le: Sam 18 Juin 2016 - 09:14
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 501
Point(s): 72 595
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Sam 18 Juin 2016 - 09:16
MessageSujet du message: inkarcılar Putin İle Arayı Düzeltsin Diye Jirinovski'ye Milyonlarca
Répondre en citant

‘İsrail için 65 milyon dolar lobi parası’
Erdoğdu yaptığı konuşmada; 'AKP hükümetinin Amerikalı lobi şirketlerine 65 milyon dolar ödeme yaptığını' söyleyerek flaş açıklamalarda bulundu..

CHP Yolsuzlukları Araştırma Birimi Başkanı ve İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, başta dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm AKP yöneticilerinin kamuoyu önünde İsrail karşıtı söylemlerde bulunmalarına karşın, perde gerisinde İsrail ile anlaşmanın yollarını aradığını söyledi. Erdoğdu, bu amaçla AKP hükümetinin Amerikalı lobi şirketlerine 65 milyon dolar ödeme yaptığını açıkladı.Partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen Erdoğdu, dönemin Başbakanı Erdoğan'ın, Davos'ta ‘van münüt' diyerek İsrail'e başkaldırdığını ve Türk kamuoyu ile İslam alemine mazlum Filistin halkının yanında olduğunu gösteren bir görüntü çizmeye çalıştığını kaydederek şöyle konuştu:

“ABD'de ise tam tersi bir politika izleyen AKP, İsrail ve Yahudi yanlısı bir hükümet olduğunu ispatlamak amacıyla lobi şirketlerine 65 milyon ödedi. AKP bir yandan ağız birliği etmişçesine yurdun dört bir köşesinde insanlarımızın mazlum Filistin halkı için beslediği temiz duygularını istismar etmekte, arka planda ise AKP'nin İsrail yanlısı bir hükümet olduğuna Amerika'daki Yahudi lobisinin inandırmak için Amerikan lobi şirketlerine milyonlarca dolar para ödemektedir. Bu tam bir ikiyüzlülüktür.”
Aykut Erdoğdu ve Abdülkadir Selvi arasında gergin anlarAykut Erdoğdu ve Abdülkadir Selvi arasında gergin anlar

Davos'ta 2009 yılında yapılan toplantıda Başbakan Erdoğan'ın İsrail Başnakanı Şimon Peres'e yaptığı “one minute” çıkışı ile ‘İsrail'e efelenen Müslüman dünya lideri' pozları verdiğini söyleyen Erdoğdu, “Ancak AKP hükümeti arka planda ise, ABD'de Yahudi lobisine AKP'nin İsrail yanlısı bir hükümet olduğuna inanmaları için çırpınıyor, hatta bunun böyle olduğunu Amerika'daki senatörlere, Yahudi cemaatinin ileri gelenlerine ve Yahudi örgütlerine anlatsın diye Amerikalı lobi şirketleriyle lobi anlaşmaları imzalıyordu” diye konuştu.

Davos'taki “Van münüt şovu”ndan 5 ay sonra Fleishman-Hillard firması ile AKP'nin 1 Haziran 2009'da yürürlüğe giren bir anlaşma imzaladığını bildiren Erdoğdu, AKP'nin İsrail politikasındaki ikiyüzlü tutumunu somut olarak ortaya koyan en çarpıcı lobi belgelerinden birinin de 30 Eylül 2008 tarihli Neusner Communications şirketine ait bir ABD Adalet Bakanlığı belgesi olduğunu söyledi.

Erdoğdu, bu belgede şirketin Türkiye lehine yürüteceği lobi faaliyetlerinden beklenen sonucun “Amerikan Yahudi cemaati tarafından Türkiye'nin batı yanlısı ve İsrail yanlısı olarak tanınması, nüfuz sahibi Yahudi liderleri ile Türkiye hükümetinin temsilcileri ve diplomatik heyet ile ilişki kurulması” şeklinde beyan edildiğini anlattı.
Melih Gökçek'e 1 milyon 215 bin rüşvet!Melih Gökçek’e 1 milyon 215 bin rüşvet!

AKP, YAHUDİ VE İSRAİL YANLISI BİR HÜKÜMET

“Elimize gelen belgeler AKP ile İsrail arasındaki ilişkilerin gerçek boyutunu ortaya koyuyor” diyen Erdoğdu, “Anlaşmaların içeriğine baktığınızda AKP'nin Yahudi ve İsrail yanlısı bir hükümet olduğunu, ABD'de ki Yahudi toplumuna, kongre üyelerine ve Yahudi toplumunun önde gelen isimlerine lobi yapmak amacıyla anlaşmalar yaptığını görüyorsunuz. Bu anlaşmalardan elimizde çok var. Bu anlaşmalar Türkiye bütçesi kaynaklarından ödenmiş anlaşmalardır. Bu kapsamda Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bütçesinden çeşitli şirketlere 65 milyon 397 bin 37 doların ödendiğini tespit ettik. Yani AKP bir taraftan İsrail hakkında kara propaganda güderken diğer taraftan Anadolu halkının vergileriyle ABD'de İsrail ve Yahudi yanlısı olduğunu göstermek için 65 milyon dolar para ödenmiştir” diye konuştu.

CHP'nin hiçbir halka karşı önyargılı olmadığının da altını çizen Erdoğdu, “İsrail halkına karşı da önyargılı değiliz. Ama İsrail – Filistin ilişkilerinde bütün tarihimizde olduğu gibi ezilenin, güçsüzün ve mazlumun yanında duruyoruz. İsrail’den zulüm gören Filistin halkının yanında durmaya devam edeceğiz. Burada sorun Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin lobi faaliyetinde bulunması değil, ikiyüzlü bir politika gütmesi. Sokaklarda İsrail aleyhtarlığını teşvik ederken, ABD'ye gidip kendilerini İsrail ve Yahudi yanlısı olarak anlatmalarında” diyerek sözlerini tamamladı.

http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/israil-icin-65-milyon-dolar-lobi-parasi-745008/


Dernière édition par vahe2009 le Sam 25 Juin 2016 - 20:58; édité 1 fois
Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 501
Point(s): 72 595
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Sam 18 Juin 2016 - 09:23
MessageSujet du message: inkarcılar Putin İle Arayı Düzeltsin Diye Jirinovski'ye Milyonlarca
Répondre en citanthttp://www.hurriyet.com.tr/rus-sozcu-erdoganin-mektubunda-elle-tutulur-bir-unsur-yok-40119128Dernière édition par vahe2009 le Sam 25 Juin 2016 - 21:00; édité 2 fois
Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 501
Point(s): 72 595
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Lun 20 Juin 2016 - 15:30
MessageSujet du message: inkarcılar Putin İle Arayı Düzeltsin Diye Jirinovski'ye Milyonlarca
Répondre en citanthttp://www.hurriyet.com.tr/rus-asiri-sagci-lider-jirinovski-turkiye-ile-iliskileri-duzeltmeyi-basarirsam-40119920Dernière édition par vahe2009 le Sam 25 Juin 2016 - 20:59; édité 2 fois
Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 501
Point(s): 72 595
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Sam 25 Juin 2016 - 20:57
MessageSujet du message: inkarcılar Putin İle Arayı Düzeltsin Diye Jirinovski'ye Milyonlarca
Répondre en citant

Çavuşoğlu Soçi toplantısına katılırsa, ikili resmi görüşme yapılabilirRusya Dışişleri Bakanlığı'na bağlı Diplomasi Akademisi'nde görevli Türkolog Nina Belyakova, Rusya’nın Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu 1 Temmuz'da Soçi'de yapılacak Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü (KEİ) toplantısına davet etmesini değerlendirerek, “Rusya ve Türkiye dışişleri bakanları burada ikili resmi görüşme yapabilir” dedi.

Sputnik'e konuşan Belyakova şunları söyledi: “Şunu anlamak önemli: KEİ sadece Karadeniz kıyıdaş ülkeleri değil, aynı zamanda kıyıdaş olmayan ülkeleri de bir araya getiriyor. KEİ, Karadeniz bölgesinde tek uluslararası teşkilat. Karadeniz de Rusya ve Türkiye arasında fiiliyatta sınır sayılır, dolayısıyla iki tarafın da çıkarlarının ilgisini çekiyor. Bu teşkilat ekonomi örgüt olduğu gerekçesiyle bu platformda askeri veya siyasi konular masaya yatırılmaz. Örneğin Türkiye, Azerbaycan ve Ermenistan KEİ üyeleri. Azerbaycan ve Ermenistan arasında Yukarı Karabağ sorunu var, Ankara ve Erivan arasında da diplomatik ilişkileri bulunmamakta. Bazı üyeler arasındaki siyasi sorunlara rağmen KEİ faaliyetine devam ediyor. Çünkü örgütün iç kaideleri bunu gerektiriyor.”

http://tr.sputniknews.com/columnists/20160625/1023564088/Cavusoglu-Soci-KEI-Rusya-Turkiye.html
Dernière édition par vahe2009 le Sam 25 Juin 2016 - 21:00; édité 1 fois
Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 501
Point(s): 72 595
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Sam 25 Juin 2016 - 20:58
MessageSujet du message: inkarcılar Putin İle Arayı Düzeltsin Diye Jirinovski'ye Milyonlarca
Répondre en citant

Ekonomi Bakanı: Umarım Rusya’yla sorun biterEkonomi Bakani Nihat Zeybekci, Türkiye’yle Rusya arasındaki sorunun en kısa sürede bitmesini umduğunu söyledi.

Moskova ve Ankara’daki krizin Rusya’ya 2 katı zarar verdiğini savunan bakan, “Bunun da bir an önce bitmesini temenni ediyoruz" dedi.

Türkiye'nin yurt dışı müteahhitlik hizmetlerinde yıllık yüzde 15-20’lik kısmını Rusya ile yaptığını hatırlatan Zeybekci, şu an itibariyle bunun sıfıra indiğini anlattı. Zeybekci, Rusya ile yapılan ihracatta da düşüş yaşandığına işaret ederek şunları söyledi

http://tr.sputniknews.com/turkiye/20160625/1023564207/ekonomi-bakani-rusya-turkiye.html
Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 501
Point(s): 72 595
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Sam 25 Juin 2016 - 21:01
MessageSujet du message: inkarcılar Putin İle Arayı Düzeltsin Diye Jirinovski'ye Milyonlarca
Répondre en citant

Bakan Avcı: Rusya, Türkiye'nin hissiyatını çok fazla değerlendiremediKültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Türkiye'nin Rus uçağını düşürmesi ile bozulan Türkiye-Rusya ilişkilerinin turizme etkisini değerlendirirken, "Rusya bu konuda doğrusu Türkiye'nin samimi hissiyatını çok fazla değerlendirmedi gibi geliyor bana" dedi.

Eskişehir'de yerel televizyonların ortak yayınında ‘Anadolu Soruyor' programına konuk olan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Rusya ile yaşanan kriz ve terör saldırılarının turizm sektörüne etkilerini de değerlendirdi. Özellikle Rus uçağının düşürülmesinden sonra Rusya'nın takındığı tavır nedeniyle öncelikle Antalya ve çevresini ciddi manada olumsuz etkileyen bir gelişme yaşandığını vurgulayan Bakan Avcı, şöyle konuştu:

http://tr.sputniknews.com/ekonomi/20160624/1023550448/bakan-avci-rusya-turkiye.htmlRevenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 501
Point(s): 72 595
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mar 28 Juin 2016 - 10:56
MessageSujet du message: inkarcılar Putin İle Arayı Düzeltsin Diye Jirinovski'ye Milyonlarca
Répondre en citant

Jirinovski: Türkiye’yi affedelim ve tatile gidelimRusya Liberal Demokrat Partisi Başkanı Vladimir Jirinovski, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye tarafından düşürülen Rus Su-24 uçağının pilotunun ölümü için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den özür dilemesini değerlendirerek, “Türkiye komşumuz, affedelim ve Türkiye’ye tatile gidelim” diye çağrıda bulundu.

Rus basınına konuşan Jirinovski, “Türkiye’yi affedelim. Komşumuz, Avrupa ve Amerika’yı sevmiyor. Eğer Türkiye, İran, Suriye ve Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) üyelerini, güneyi yanımıza çekebilsek bu durumda insanoğlu, dünya için sorun kalmaz” dedi.

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin ve Türkiye cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
© Sputnik/
‘Özür samimiyse diyalog yürütülebilir, aksi takdirde…’

'TÜRKİYE TAZMİNAT ÖDEMELİ'

Türkiye’nin tazminat ödemesi gerektiğini de ifade eden Jirinovski, “Turizm alanında da işbirliğini tekrar başlatabiliriz. Rusya’nın Krasnodar, Kırım ve Kuban tatil bölgeleri az bize. Türkiye’ye de tatile gidelim. Türklerin biri sevmesi ve saygı göstermesi bize faydalı. Karşılıklı.” şeklinde konuştu.

Jirinovski geçtiğimiz günlerde Türkiye Moskova Büyükelçisi Ümit Yardım ile görüştüğünü söyleyerek, "Eğer ülkelerimiz arasındaki ilişkileri düzeltmeyi başarırsam bundan onur duyacağım, bu benim için gurur kaynağı olur" ifadelerini kullanmıştı.

http://tr.sputniknews.com/columnists/20160627/1023590993/Rusya-Turkiye-ucak-krizi-Erdogan-Putin.html
Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 501
Point(s): 72 595
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 3 Juil 2016 - 11:21
MessageSujet du message: inkarcılar Putin İle Arayı Düzeltsin Diye Jirinovski'ye Milyonlarca
Répondre en citanthttp://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/8-soruda-israil-ve-rusya-ile-barisa-mecbur-kalmanin-nedeni-1301245/


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 501
Point(s): 72 595
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Sam 17 Sep 2016 - 10:58
MessageSujet du message: inkarcılar Putin İle Arayı Düzeltsin Diye Jirinovski'ye Milyonlarca
Répondre en citant

ABD Erdoğan'ı devirmeye çalıştıRUSYA Liberal Demokrat Partisi Lideri Vladimir Jirinovski, 15 Temmuz’daki darbe girişiminin arkasında ABD’nin olduğunu ileri sürdü.

Jirinovski, Rusya ve Türkiye’nin Batı ile ilişkilerinde bazı zorluklar yaşadığını, Moskova-Ankara yakınlaşmasının iki ülkeyi daha güçlü hale getireceğini söyledi. Jirinovski, 15 Temmuz’daki darbe girişiminin arkasında ABD’nin olduğunu iddia ederek, “Amerikalılar bir kez daha Türkiye’yi kendi çizgisine çekmeye çalıştı” dedi.

Rusya’nın darbe girişiminin ardından Türkiye’ye dayanışma dileklerini ilettiğini hatırlatan Jirinovski, “ABD küstah bir darbeyle Erdoğan’ı (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan) devirmeye çalıştı. Daha önceki 4 darbe de böyle olmuştu. Ancak beşinci başarılı olamadı çünkü Erdoğan güçlü bir lider” ifadelerini kullandı. Jirinovski, Rusya’nın dış politikada doğu-batı değil kuzey-güney çizgisine ağırlık vermesi gerektiğini ifade ederek, Rusya, Türkiye, İran, Suriye ve Irak’tan oluşacak beşli bir koalisyon kurulması teklifini dile getirdi.

AA

http://www.hurriyet.com.tr/abd-erdogani-devirmeye-calisti-40225041?_sgm_source=40225041&_sgm_campaign=scn_a0046116293a0000&_sgm_action=click

Denizde kum Jirinovski' KOMPLE TEORİSİ

Bu konuda Eğinli sadıkyan perinçek ile yarışır


Revenir en haut
guest
Super Membre
Super Membre

Hors ligne

Inscrit le: 10 Avr 2011
Messages: 1 393
Point(s): 3 733
Moyenne de points: 2,68

MessagePosté le: Dim 30 Oct 2016 - 08:43
MessageSujet du message: inkarcılar Putin İle Arayı Düzeltsin Diye Jirinovski'ye Milyonlarca
Répondre en citant

Jirinovski: Gülen ve ABD kötü şeyler

Fethullah Gülen’in kötü biri olduğunu söyleyen Rusya Liberal Demokrat Partisi Başkanı Vladimir Jirinovski, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ise güçlü lider olduğunu vurguladı. Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada Jirinovski şu ifadeleri kullandı: “Rus-Türk ilişkilerinin her zaman iyi olacağını, kötü günlerin olmayacağını umuyoruz. Umut ediyoruz ki Türkiye’de daha çok insan Rusça, Rusya’da çoğu insan Türkçe öğrenecek.”

Fuad Safarov

https://tr.sputniknews.com/rusya/201610291025539432-jirinovski-gulen-abd/


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 501
Point(s): 72 595
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 30 Oct 2016 - 12:10
MessageSujet du message: inkarcılar Putin İle Arayı Düzeltsin Diye Jirinovski'ye Milyonlarca
Répondre en citant

Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği'nden Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuTürkiye'nin Moskova Büyükelçiliği, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla dün akşam bir resepsiyon düzenledi. Cumhuriyet'in 93. kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen resepsiyonda Büyükelçi Ümit Yardım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajını okudu.

JİRİNOVSKİY VE PESKOV'UN KIZI DA RESEPSİYONA KATILDIResepsiyona Rusya Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Vladimir Jirinovskiy de katıldı.https://tr.sputniknews.com/rusya/201610291025537474-turkiye-moskova-cumhuriyet-resepsiyon/


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 501
Point(s): 72 595
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Lun 31 Oct 2016 - 18:14
MessageSujet du message: inkarcılar Putin İle Arayı Düzeltsin Diye Jirinovski'ye Milyonlarca
Répondre en citant

"Erdoğan bizim adamımız, onu kimse devirmeye cesaret edemez"Rusya Liberal Demokrat Partisi Başkanı Vladimir Jirinovski, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendi adamları olduğunu ve kimsenin onu devirmeye cesaret edemeyeceğini söyledi.

http://odatv.com/erdogan-bizim-adamimiz-onu-kimse-devirmeye-cesaret-edemez-3110161200.html


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 501
Point(s): 72 595
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mer 16 Nov 2016 - 11:23
MessageSujet du message: inkarcılar Putin İle Arayı Düzeltsin Diye Jirinovski'ye Milyonlarca
Répondre en citant

Jirinovski: Türkiye'nin Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyinde tarihi hakkı var

125781610 Rusya Liberal Demokrat Partisi Başkanı Jirinovski, Ortadoğu bölgesinin bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğu'nun parçası olduğunu belirterek, "Türkiye'nin Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyinde tarihi hakkı var" dedi. Rus devlet televizyonu Rossiya 1'de yayımlanan Veçer programında konuşan Vladimir Jirinovski, "Türkler Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyini birleştirmek istiyor. Türklerin buna hakları var. Daha önce bu topraklar Osmanlı İmparatorluğu'na aitti. Lozan anlaşmasından sonra sınırlar değişti. Ki bu da Türkiye'nin işine gelmiyor. Rusya olarak bu konuyu çözmemiz lazım" ifadelerini kullandı. 'TÜRKİYE İÇİN IRAK'IN VE SURİYE'NİN KUZEYİ, BİZİM KIRIM VE DONBASS GİBİ' Jirinovski sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye orada yapmak istediğini yapsın, biz ise buna gözlerimizi kapatalım. Konu Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyi. Bu bölgeler merkezden kontrol edilemiyor. Bu konuyu düşünmemiz lazım. Orada savaş biterse ve istikrar sağlanırsa Musul, Halep’te büyük masalar kurarız ve sofraları büyük pilavla donatırız. Rusya için Kırım ve Donbass ne anlama geliyorsa, Türkiye için de Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyi öyledir. Kırım ve Donbass Rus dünyasının bir parçası. Orada her zaman Ruslar yaşadı. Kuzey Irak ve Kuzey Suriye de Türk topraklarıydı. Burada kolay anlaşabiliriz. Rusya ve Türkiye ordusu en güçlü ordular."

Fuad Safarov

https://tr.sputniknews.com/rusya/201611161025828772-jirinovski-turkiye-irak-suriye/


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 501
Point(s): 72 595
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mer 23 Nov 2016 - 19:25
MessageSujet du message: inkarcılar Putin İle Arayı Düzeltsin Diye Jirinovski'ye Milyonlarca
Répondre en citant

Rusya Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Vladimir Jirinovski, Ankara ziyareti sırasında bir Türk televizyonuna konuk oldu ve Türkçe şarkı söyledi.
Konuyla ilgili videoyu Jirinovski heyetinde yer alan Rus milletvekili Mihail Degtyarev, kendi instagram sayfasında paylaştı. Görüntüde Jirinosvki, 'Kimse sevemez' şarkısını haber spikerinin tuttuğu tempo eşliğinde söylerken görülüyor.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201611231025957830-Jirinovski-Turk-televizyonu/http://www.ekometre.com/rusya-federasyonu-liberal-demokrat-parti-baskani-vladimir-jirinovski/


Revenir en haut
Contenu Sponsorisé


MessagePosté le: Aujourd’hui à 02:22
MessageSujet du message: inkarcılar Putin İle Arayı Düzeltsin Diye Jirinovski'ye Milyonlarca

Revenir en haut
Montrer les messages depuis:   
Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> News en bref ... Օրուան կարճ լուրեր ... Güncel kısa haberler Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet Aller à la page: 1, 2  >
Page 1 sur 2
Sauter vers:  

 Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com