Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion

FAQ| Rechercher| Membres| Groupes

İnkarcıların Reisi Çantadan Yeni Bir Şey Çıkardı : AB ile müzakerelere 'referandum'

Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> News en bref ... Օրուան կարճ լուրեր ... Güncel kısa haberler
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Point(s): 66 930
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mer 22 Juin 2016 - 20:00
MessageSujet du message: İnkarcıların Reisi Çantadan Yeni Bir Şey Çıkardı : AB ile müzakerelere 'referandum'
Répondre en citant

İnkarcıların Reisi Çantadan Yeni Bir Şey Çıkardı : AB ile müzakerelere 'referandum' resti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB ile müzakerelere 'referandum' resti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Biz de İngilete gibi halkımıza 'AB ile müzakerele devam mı? Tamam mı?' diye sorarız" dedi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi mezuniyet töreninde katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada Avrupa Birliği'ne ve AP'ye sert sözlerle yüklenerek "Biz de millete gideriz. 'AB ile müzakerelere devam mı? Tamam mı?' diye sorarız" dedi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Bundan sonra kendi aldığınız kararlarla yüzleşmeye hazır olmanız gerekiyor. Benim sizlerden beklentim iş hayatınızda ülkenize olan sadakatinizi asla kaybetmemenizdir. Devir, hayat boyu eğitimi sürdürme devridir. Eğitiminizi daha ileri taşıyarak Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için katkı vermek zorundasınız. Hepimiz aynı gemideyiz. Benim gözümde sizler Asım'ın neslisiniz. Bu üniversite 6 yılda gerçekten örnek bir kurum haline geldi. Ecdadın kurduğu vakıfların, külliyelerin büyük bölümü başlı başına üniversite olarak hizmet vermiştir. Beştepe'de inşaatı süren külliyemiz, camisiyle, kütüphanesiyle, sergi salonları olacak bir külliyedir. Bizim amacımız hiçbir zaman kamu kurumların o soğuk duruşunu yansıtacak bir kurum yapmak olmadı. Şu anda içinde bulunduğumuz yer de bir külliye.

"BOŞ ATIP DOLU TUTTUĞUNUZ GÜNLER GERİDE KALDI"

Paralel ihanet çetesinin üniversitelerine kayyum atanmasına karşı çıkıyorlar. Şimdi liseleri kaşıyorlar. "Liselere kulak ver" diyolar. Önce sen kulak ver. Millet ne diyor?

Sonra kalkıp bana bizi bu kadar korkutma diyorlar. Ben seni ne korkutacağım. Bu yalanların hangisi korku eseri olabilir? Burada korku yok. Özür dilerim; terbiyesizlik var. Kendilerine buradan diyorum ki "Boş atıp dolu tuttuğunuz günler geride kaldı." Kendi çirkinliğinizin içinde boğulup gideceksiniz.

AP BAŞKANINA CEVAP

Ey Başkan sen Türk milletini tanımadın daha. bu millet oradan gelecek vizeymiş, geri kabulmuş bunların peşinde değil. Siz şu anda Türkiye'nin peşindesiniz. 'Eğer Türkiye kapıları açar mülteciler geçerse bizim halimiz ne olur?' diye düşünüyorsunuz. Erdoğan, bu çirkin yüzünüzü ortaya koyduğu için çılgına dönüyorsunuz. Biz İngiltere gibi de değiliz onu da söyliyim. Bize de sinyal gönderiyorlar '3 bin yılına kadar Avrupa'ya giremez' diyorlar. Bir araya geldiğimiz zaman böyle demiyordun Cameron. E ne oldu şimdi? Yarın bizi gerekçe göstererek oradan Avrupa Birliği'nden çekilmeme kararı çıkacak. Türkiye bu değil. Türkiye'ye resmen sene 1963 söz verdiniz. Hala oyalıyorsunuz. Niye oyalıyorsunuz? Söyliyim, ey Avrupa siz bizi halkının büyük çoğunluğunun Müslüman olduğu için istemiyorsunuz. Bize açık açık söylemişlerdi. Biz de biliyorduk ama samimiyetimizi göstermek için denedik. Ayrımcılık bunlarda var. Şimdi sıkıntı farklı yerlerde. AB bize verdiği sözü yerine getirip terör örgütü gibi bir konu yüzünden geri çevirecekse biz bunu milletimize rahat anlatırız. Biz de millete gideriz. 'AB ile müzakerelere devam mı? tamam mı?' diye sorarız.

http://www.haberturk.com/gundem/haber/1257559-cumhurbaskani-erdogan-istanbulda-konusuyor

Publicité

MessagePosté le: Mer 22 Juin 2016 - 20:00
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

MessagePosté le: Ven 24 Juin 2016 - 08:15
MessageSujet du message: AB'den Erdoğan'ın 'Referanduma gideriz' sözlerine yanıt: Karar Türki-
Répondre en citant

AB'den Erdoğan'ın 'Referanduma gideriz' sözlerine yanıt: Karar Türkiye'nin

Yani durduğunuz Kabahat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Avrupa Birliği'yle üyelik müzakerelerinin referanduma götürülüp 'devam mı tamam mı' diye sorulabileceği yönündeki açıklamalarına Brüksel'den, "Karar Türkiye'nin" mesajı geldi.

Hürriyet'ten Güven Özalp'in haberine göre, İngiltere’deki referandumun niteliğinin farklı olduğuna dikkat çeken AB yetkilileri, 'stratejik hedef olarak yansıtılan AB üyeliğinden vazgeçmenin de stratejik hata olacağı' görüşünde.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla verilen resepsiyonda, gençler ve sporcuları kabul etti.

Avrupa ve Türkiye arasında ‘sığınmacı anlaşması’ düellosu

AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve AB Komisyonu’nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn’ın sözcüsü Maja Kocijancic, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın referandum açıklamalarına ilişkin olarak Hürriyet’e yaptığı açıklamada, "Yorumlar üzerine yorum yapmıyoruz. Bu yönde bir kararı alması gereken Türk yetkililerdir" demekle yetindi.

Maja Kocijancic, Avrupa Birliği’nin Türkiye’yi halkının büyük bölümü Müslüman olduğu için kabul etmediği yönündeki açıklamalara ise 'Doğru değil' yanıtını verdi.

'STRATEJİK HEDEF Mİ, DEĞİL Mİ'

Türkiye’nin AB üyelik müzakerelerini referanduma götürme hakkı olduğunu, bunun ulusal egemenlik alanına girdiğine ve Brüksel’in karışmasının söz konusu olamayacağına dikkat çeken yetkililer bu yönde bir kararın bir adım sonrasının da düşünülmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

Recep Tayyip Erdoğan
© AA/ Cumhurbaşkanlığı / Murat Çetinmühürdar
'Erdoğan, Türkiye-AB pazarlığında kartları elinde tuttuğunu sanıyor'
Üst düzey bir AB yetkilisi, "Türkiye başından bu yana AB üyeliğinin stratejik hedef olduğunu söylüyor. Bu hedeften sapma varsa bunun açıkça ortaya konulmasında fayda var. Açıkçası stratejik bir hedeften vazgeçmek de stratejik bir hata olur. Hedefe odaklanıp sıkıntıları aşma yönünde ilerlemek her iki tarafın da yararına” dedi.

Bir başka yetkili ise "Müzakerelerin ilerlememesinden yakınılarak ilerlemeyi tamamen durdurma potansiyeli olan bir opsiyonun devreye sokulmasını düşünmek ilginç. Referandum fikrinin ortaya atılmasının bu referandumdan ‘evet’ çıkmasını sağlama ve sürece desteği artırma amaçlı olduğunu düşünmek oldukça zor" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 23. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'ne katılarak konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB için referandum sinyali
AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, iki gün önce yaptığı açıklamada Türkiye’nin vize muafiyeti konusunda geri kabul anlaşması dahil 72 koşulu yerine getirmesi gerektiğini söylemiş ve “Eğer, Bay Erdoğan ciddi şekilde geri kabul anlaşmasını uygulamama yoluna giderse, o zaman Türklere niçin Avrupa’ya vizesiz seyahat etme imkanı verilmediğini Türk halkına kendisi anlatmak durumunda kalır” demişti. Önceki gün Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi’nin mezuniyet töreninde konuşan Erdoğan ise terör tanımı nedeniyle vize muafiyeti için yeşil ışık vermeyen AB için “Biz meseleyi milletimize rahat anlatırız… İngilizlerin yaptığı gibi biz de bir kamuoyu araştırmasına milletimizle gideriz, ‘AB ile müzakerelere devam mı tamam mı’ diye sorarız” demişti.

PLEBİSİT KANUNU GEREKİYOR

Schulz: Türkiye'ye vize serbestisi süreci Erdoğan yüzünden durduruldu
Erdoğan’ın önerdiği Avrupa Birliği üyelik başvurusunun halk oyuna sunulabilmesi için Meclis’in karar vermesi ve bu konuda yasa çıkarılması gerekiyor. Türkiye’de 1960’tan bu yana yapılan 5 referandumun tamamı Anayasa değişiklikleri üzerinden gerçekleştirildi. Seçimler dışında halk oyuna başvurmayla ilgili Türkiye’nin mevzuatındaki tek düzenleme, “Anayasa Değişikliklerinin Halkoyuna Sunulması Hakkında Kanun” adını taşıyor. Bu yasa Anayasa değişikliklerinin nasıl bir takvimle ve hangi yöntemle referanduma sunulacağını düzenliyor. Bazı demokratik ülkelerde zaman zaman uygulanan 'plebisit'in (halkın oyuna başvurma) Anayasa değişikliği dışında uygulanabilmesi için Meclis’in bir karar alması gerekiyor. Plebisit, genel anlamda yasama organınca halka sorulan bir soruya yanıt alınması şeklinde uygulanıyor.

http://tr.sputniknews.com/avrupa/20160624/1023536755/ab-turkiye-referandum.html

http://odatv.com/kapidaki-koruma-tarafindan-geri-cevrilen-ve-kufreden-kulup-musterisi-2406161200.html

vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

MessagePosté le: Sam 25 Juin 2016 - 20:43
MessageSujet du message: İnkarcıların Reisi Çantadan Yeni Bir Şey Çıkardı : AB ile müzakerelere 'referandum'
Répondre en citant

http://www.sozcu.com.tr/2016/dunya/ingilterenin-abden-cikmasi-avrupanin-asiri-sagcilarini-harekete-gecirdi-1290289/

Contenu Sponsorisé

MessagePosté le: Aujourd’hui à 22:51

Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> News en bref ... Օրուան կարճ լուրեր ... Güncel kısa haberler Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com