Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion
 
FAQ| Rechercher| Membres| Groupes
 
İnkarcılar RUSLARLA ,Hem Arayı Düzeltmeye Çalışıyorlar Hem De Dalga
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> Discussions / Débats - Քննարկում - Tartışma/Düşünceler
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 406
Point(s): 72 330
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 26 Juin 2016 - 08:37
MessageSujet du message: İnkarcılar RUSLARLA ,Hem Arayı Düzeltmeye Çalışıyorlar Hem De Dalga
Répondre en citant

İnkarcılar RUSLARLA ,Hem Arayı Düzeltmeye Çalışıyorlar Hem De Dalga Geçiyorlar

Durmak Yok masturbasyona Devamhttp://www.rotahaber.com/medya/rus-spiker-sosyal-medyayi-salladi-h607419.html


Revenir en haut
Publicité


MessagePosté le: Dim 26 Juin 2016 - 08:37
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 406
Point(s): 72 330
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 26 Juin 2016 - 16:12
MessageSujet du message: Yapılan Ankete Göre Ruslar'ın Nefret Ettiği 3. Toplum İnkarcılar
Répondre en citant

Yapılan Ankete Göre Ruslar'ın Nefret Ettiği 3. Toplum İnkarcılar

En güvendikleri 5. Millet Hayastan


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 406
Point(s): 72 330
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 26 Juin 2016 - 16:20
MessageSujet du message: İnkarcılar RUSLARLA ,Hem Arayı Düzeltmeye Çalışıyorlar Hem De Dalga
Répondre en citanthttp://www.gazetevatan.com/bu-da-rus-facebook-u-21784-galeri-yasam-fotogaleri/


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 406
Point(s): 72 330
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 26 Juin 2016 - 17:07
MessageSujet du message: İnkarcılar RUSLARLA ,Hem Arayı Düzeltmeye Çalışıyorlar Hem De Dalga
Répondre en citant

Türkiye-İsrail ilişkisinde dev adım! Bu yakınlaşma Rusya'yı vuracak26 Haziran’da Türkiye ve İsrail’in anlaşmaya vardıklarını duyurması bekleniyor. Bu adımın ardından, İsrail gazını Türkiye’ye getirmek için düğmeye basılabilir. Kıbrıs ve İsrail karasularında keşfedilen gazın, yeni boru hatlarıyla Avrupa pazarına Türkiye üzerinden nakli, bölgenin stratejik dengelerini değiştirebilir. İsrail ve Kuzey Irak gibi yeni kaynaklardan Türkiye’ye gaz aktarılması, Rusya ve İran gibi diğer kaynaklar üzerinde pazar baskısı yaratarak, fiyatlarda elini güçlendirebilir.

Türkiye ile İsrail’in, Mavi Marmara’dan beri kopuk ilişkilerinin normalleşmesi için sürdürülen görüşmelerde sona gelindi. Tarafların 26 Haziran günü anlaştıklarını açıklamaları bekleniyor. Yakınlaşmanın ekonomik gerekçesi, hatta itici güçlerinden biri doğalgaz oldu. 2009’da İsrail açıklarında iki önemli doğalgaz yatağı, Leviathan ve Tamar, keşfedildi. Yuvarlak rakamlarla Leviathan’da 500, Tamar’da 300 milyar metreküp doğalgaz var. Kıbrıs açık denizinde yer alan Afrodit doğalgaz yatağı ile İsrail açıklarındaki diğer sahalarla birlikte kanıtlanmış rezerv miktarının 1 trilyon metreküp civarında olduğu belirtiliyor. Bu gazın dünya piyasalarına girmesi için en uygun yol ise İsrail, Türkiye ve Kıbrıs’ın anlaşmasıyla inşa edilecek yeni boru hatları. İşte bu da Türkiye-İsrail görüşmelerinde doğalgazı, buzları eriten faktörlerden biri olarak öne çıkarıyor.

DOĞALGAZ HAREKATI

Eski müttefik iki ülke arasında yakınlaşmada, İsrail ve Kıbrıs’ı çevreleyen yüz milyarlarca dolar değerindeki kanıtlanmış doğalgaz rezervi rol oynarken, varılacak anlaşma bundan sonra doğalgaz projelerini harekete geçirebilir. İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, son olarak yaptığı bir açıklamada, “İsrail’deki ekonomik durum oldukça zorlu. Leviathan sahasını geliştirmenin önü açıldığında, bunun için yöntemlerden birinin gaz ihracatı olduğu ortaya konuldu. Yakınlardaki en cazip pazarlardan biri Türkiye ve orada büyük ekonomik çıkarımız var” dedi. Süreç pürüzsüz geçerse, İsrail gazının 2020’de Türkiye pazarına ulaşmasının gayet mümkün olduğu söyleniyor. Konuya yakın bir kaynak, İsrail’den Türkiye’ye uzanacak boru hattını ve gaz anlaşmasını özel sektör yapacak olsa dahi, projeye ilişkin kararı siyasi iradenin vermesi gerektiğini belirterek, “Türkiye’den Zorlu, Enerjisa ve Turcas gibi şirketler İsrail gazı projesi için niyet belirten şirketler. Kamudan BOTAŞ veya TPAO’nun bu projede yer alıp almayacağı henüz belli değil. Enerji Bakanlığı’nın konuyla ilgili bir rakam ortaya koyması da gerekir. Daha önce yıllık 10 milyar metreküp (bcm) gazın Türkiye’ye gelmesi konuşuluyordu. Yeniden ihraç hakkı ile bu rakam 20 bcm’e çıkartılıp, bir kısmının Türk iç pazarına sunulduktan sonra geri kalanının Türk özel sektörü veya kamu tarafından Avrupa’ya ihraç edilmesi söz konusu olabilir. Bu gaz TANAP üzerinden de Avrupa’ya verilebilir” diyor.

KIBRIS’TA ÇÖZÜM ŞARTI

Türkiye, toplam gaz arzı içerisinde yüzde 55’lere ulaşan Rus gazı bağımlılığını azaltmayı hedefliyor. Rusya ile BOTAŞ’ın imzaladığı yıllık 4 bcm’lik Batı Hattı kontratı 2021 yılı sonunda, 16 bcm’lik Mavi Akım kontratı ise 2025 sonunda bitiyor. Türkiye’nin Ruslarla gaz anlaşmalarını yenileyip yenilemeyeceği bilinmiyor fakat arz çeşitliliği açısından Türkiye’nin yeni kaynaklara yönelmesi de sürpriz olmaz. Ancak İsrail gazının Türkiye’ye, Türkiye üzerinden Avrupa’ya ulaşımı için Kıbrıs sorununun da çözüme kavuşması gerektiği ifade ediliyor. Yine konuya yakın bir kaynak, bu konuda şöyle konuşuyor: “Gaz anlaşmalarında konu İsrail’le anlaşmak ile bitmiyor. Boru hattı, Güney Kıbrıs’ın münhasır ekonomik alanından geçiyor. Uluslararası deniz mevzuatına göre Güney Kıbrıs’ın boru hattına engel olma hakkı yok ama projeyi geciktirebilir. Güzergâh seçiminde Güney Kıbrıs’ın onayının alınması, mühendislik çalışmalarıyla ilgili bilgi verilmesi ve ÇED raporuna onay vermesi lazım mesela. Boru hattı güzergâhı üzerinde söz sahibi, ÇED raporunu geciktirebilir, projeyi geciktirebilir. Bunu İsrail tarafı da, Türkiye tarafı da biliyor. Kıbrıs açıklarındaki gazı dâhil etmeden varılacak çözüm, projeyle ilgili birtakım belirsizlikleri kendiliğinden ortaya çıkartıyor. Bankalardan kredi alınacak, boru hattı için malzemeler sipariş edilecek, büyük rakamlar ortaya çıkıyor, o yüzden Kıbrıs ile durumun netleştirilmesi gerekiyor.”

“Bu proje masada kalmaz”

İsrail hükümeti daha önce 450 milyar metreküp gazı iç tüketim için ayırma, 500-600 milyar metreküp gazı ise ihraç etme kararı almıştı. İsrail’in gaz ihracatı için uzun süreli anlaşma yapmak istediği belirtiliyor. Yani Türkiye’ye gelecek gaz için yapılacak anlaşma 20-25 yıllık olabilir. Kaynaklar, bu anlaşmanın Azerbaycan gazında olduğu gibi yeniden ihraç hakkı kapsamasının önemine dikkat çekerken, “Daha alınması gereken çok mesafe var. İthalat lisansı alınacak; Enerji Bakanlığı ve EPDK bir takım kriterler koyacaklar. Gelecek gazın BOTAŞ kontratları çerçevesinde arz-talep dengesini nasıl etkileyeceği gibi kıstaslar var. Sahadaki platform ile Türkiye sahili arasında yaklaşık 475 ila 500 kilometre uzunluğunda bir boru hattı inşası gerekiyor. Bu proje eninde sonunda gerçekleşecek bir proje, masada kalması gibi bir şey söz konusu olamaz. İsrail de gazını paraya çevirmek istiyor” yorumunu yapıyor.

Kimler ilgileniyor?

İsrail’in İstanbul Başkonsolosu Shai Cohen, geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin İsrail gazının taşınması için en iyi ve en uygulanabilir güzergah olduğunu belirterek, “Fizibilite çalışmaları özel sektör tarafından çoktan tamamlandı, projeler sadece zaman meselesi. Bölgede şu anki durum Türkiye ve İsrail için enerji işbirliğine yönelik böyle bir anlaşmayı gerektiriyor” demişti. İsrail’den gaz alınmasıyla Turcas-Enerjisa ortaklığı, Zorlu ve Enka gibi gruplar ilgileniyor. Söz konusu şirketler, İsrail’deki şirketlerle fiyat, güzergah, ortaklık gibi konuları uzun süredir müzakere ediyor. Uzmanlara göre, İsrail ve Kuzey Irak gibi yeni kaynaklardan Türkiye’ye gaz aktarılması, Rusya ve İran gibi diğer kaynaklar üzerinde pazar baskısı yaratarak, fiyatlarda elini güçlendirebilir.

Merve ERDİL

http://www.hurriyet.com.tr/turkiye-israil-iliskilerde-gaz-sicagi-40121048?utm_source=t.co&utm_campaign=button&utm_content=newsdetail


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 406
Point(s): 72 330
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Lun 27 Juin 2016 - 14:48
MessageSujet du message: İnkarcılar RUSLARLA ,Hem Arayı Düzeltmeye Çalışıyorlar Hem De Dalga
Répondre en citant

Alparslan Çelik dahil 7 kişiye tahliyeRus pilotu öldürdüğü için hakkında yeniden soruşturma başlatılan ve harp silahı bulundurmaktan yargılanan Alparslan Çelik ve 7 tutuklu sanık tahliye edildi.

Türkiye'nin Kasım 2015'te düşürdüğü Rusya'ya ait uçağın paraşütle atlayan pilotu Oleg Peşkov'u, Türkmendağı'ndaki militanlarla birlikte ateş ederek öldürdüklerini açıklayan Alparslan Çelik'in de aralarında bulunduğu 17 kişi hakkında, harp silahı bulundurdukları gerekçesiyle açılan davanın ilk duruşması bugün İzmir'de yapıldı.

YAYIN YASAĞI KARARI

Dava kapsamında tutuklu bulunan 7 sanığın ifadeleri alındı. Çelik'in avukatı Murat Üstündağ'ın verdiği bilgiye göre mahkeme, duruşmaya ilişkin yayın yasağı kararı aldı.

‘ARA VERİLDİĞİNDE RUS BASINININ SALONA GİRİŞİNE İZİN VEREBİLİYORUZ'

Sputnik'e konuşan bir mahkeme yetkilisi, "Salon çok küçük, duruşmaya katılmak isteyenler için çok az yer var. Ancak ara verildiğinde Rus basınının salona girişine izin verebiliyoruz" dedi.

‘DEVLET SURİYE'DE ÇATIŞMALARA KATILDIĞIMIZI BİLİYOR'

Sanıklara destek olmak amacıyla MHP'nin İzmir'deki üyelerinin bazıları ve sanık yakınları da adliyeye geldi. Sanıklar, Suriye'de çatışmalara katıldıklarının devlet tarafından bilindiğini, buna rağmen harp silahı bulundurmaktan yargılanmalarının haksızlık olduğunu söyledi.

Mahkeme tüm sanıkların tahliyesine karar verdi. Davanın ikinci duruşması 4 Kasım 2016 tarihinde yapılacak.

NELER OLMUŞTU?

Alparslan Çelik, Suriye'de birlikte çatıştığı bir grup militanla geldiği İzmir'de harp silahları bulundurduğu gerekçesiyle 3 Nisan 2016 tarihinde tutuklanmıştı. Rus pilotun öldürülmesine ilişkin soruşturmada ise Çelik hakkında takipsizlik kararı verilmişti. Ancak Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Berkant Karakaya, yeni iddia ve deliller bulunması sebebiyle takipsizlik kararını kaldırdı. Başlatılan yeni soruşturma kapsamında, Çelik'in ifadesi alınacak.

http://tr.sputniknews.com/turkiye/20160627/1023580564/alparslan-celik-tahliye.htmlhttp://odatv.com/netanyahu-ve-yildirimdan-anlasma-aciklamalari-2706161200.html


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 406
Point(s): 72 330
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Lun 27 Juin 2016 - 14:51
MessageSujet du message: İnkarcılar RUSLARLA ,Hem Arayı Düzeltmeye Çalışıyorlar Hem De Dalga
Répondre en citant

Rusya: Türkiye ve Mısır'ın yerini Kıbrıs aldı

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Türkiye ve Mısır'ın yerini hangi ülkelerin aldığını belirlemek için bir çalışma yaptı.

Yandex arama motorundaki istatistikleri inceleyen uzmanlar, çalışmanın sonucunda Kıbrıs'ın en çok tercih edilen ülke olduğu sonucuna vardı. Mayıs 2015'e kıyasla Kıbrıs'a olan talep Mayıs 2016'da yüzde 116.5 arttı.

Yüzde 30.5'lik bir artış kaydeden Yunanistan listenin 2. sırasında yer alırken, Tunus yüzde 329 oranındaki artışa rağmen 3. sırada yer buldu. Tayland (yüzde 243.5'lik artış) 4., Bulgaristan ise (yüzde 109.9'kuk artış) 5. oldu.

Abhazya, İspanya, Karadağ, İtalya ve Vietnam ilk 10'a giren diğer ülkeler oldu.

http://tr.sputniknews.com/rusya/20160627/1023584798/tukiye-misir-kibris-rusya.html


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 406
Point(s): 72 330
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Sam 6 Aoû 2016 - 09:39
MessageSujet du message: İnkarcıların Putin Reis Görüşmesinden Beklentileri Büyük ,Yeniden
Répondre en citant

İnkarcıların Putin Reis Görüşmesinden Beklentileri Büyük ,

Yeniden Laliye Gelsinler ,

Rus Turistler Antlayayı İşgal Etsin ,

Bütün Tarım ürünlerini Alsınlar,

İnkarcılara Yine, Eskisi Gibi Bol Bol AMERİKAN DOLARI Versinler...


Ekonomi ve özellikle enerji ile turizm piyasalarında gözler, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasında 9 Ağustos’ta yapılacak zirveye çevrildi. Rusya ve Türkiye, askıya alınmış olan Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesini raftan indirme kadarı almıştı. Ziyaretin ardından projede yeni adımlar atılabilir. Diğer yandan, turizmciler de görüşmeden umutlu...

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyet, Rusya ve Türkiye arasında yaşanan uçak krizinden sonra temaslarda bulunmak, uluslararası gündemi değerlendirmek ve normalleşme sürecini pekiştirmek için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek üzere 9 Ağustos tarihinde St. Petersburg şehrine hareket edecek. Ekonomi camiasında, başta enerji ve turizm sektörlerinde gözler bu görüşmeye çevrilmiş durumda. Enerji çevrelerinden edindiğimiz bilgilere göre, iki liderin zirvesinde başta Türk Akımı olmak üzere enerji projeleri de gündeme gelecek. Hatta Türk Akımı projesinde yeni bir mutabakat zaptının imzalanması da ihtimaller arasında. Ayrıca, Akkuyu nükleer santral projesindeki çalışmaların, St. Petersburg zirvesinin ardından hızlanması bekleniyor. Diğer yandan, özel sektör temsilcilerinden edindiğimiz bilgilere göre, Türkiye’nin Rusya’dan doğalgaz alım kontratlarında bazı değişiklikler de gündeme gelebilir. Bazı grupların, gaz ithalat şirketlerindeki ortaklıklarına son verilebileceği kaydediliyor. Bosphorus Gaz, Enerco Enerji, Batı Hattı, Kibar Enerji, Avrasya Gaz ve Shell Enerji, Rusya ile yapılan anlaşma doğrultusunda yıllık 10 milyar metreküp doğalgaz ithal ediyor.

TÜRK AKIMI MASADA
Karadeniz altından geçerek, Rusya’dan Türkiye’ye doğalgaz nakli için boru hattı inşasını öngören Türk Akımı projesi, daha önce taraflar arasında anlaşma sağlanamadığı için rafa kaldırılmıştı. Proje, doğalgazın, Türkiye üzerinden de Avrupa’ya taşınmasını öngörüyor. Böylece Rusya, Avrupa’ya doğalgaz ihracatında Ukrayna’yı by-pass edebilecek. Türk Akımı’na yönelik ilk tartışma, Rusların gazdaki yüzde 10.25’lik indirimi, projenin onayı için pazarlık unsuru olarak masaya getirmesiyle başladı. Rusya’nın, indirimi yürürlüğe koymayıp pazarlıkta diretmesiyle projede anlaşma sağlanamamış, Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesinin ardından iki ülke yetkilileri projedeki görüşmelerin durdurulduğuna dair açıklamalarda bulunmuştu


AVRUPA RAHATSIZ
Son olarak Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk Akımı ve Akkuyu nükleer santralinde çalışmaların tekrar başlaması için siyasi karar alındığını söyledi. Reuters ajansı, ismini açıklamadığı diplomatik kaynaklara dayandırdığı haberinde ise Türk Akımı’nın hayata geçirilmesi halinde Ukrayna’nın Avrupa’ya doğalgaz transitinde by-pass edilecek olmasının AB’de rahatsızlık konusu olduğunu yazdı. Türkiye, eğer proje hayata geçerse Karadeniz’in altından geçecek yeni bir hatla yıllık 15.7 milyar metreküp doğalgaz almayı hedefliyor. İnşa edilmesi planlanan ikinci hatla ise Türkiye üzerinden Yunanistan aracılığı ile Güney Avrupa’ya gaz taşıması planlanıyor.

BİRBİRİMİZE ENERJİ VE TİCARETTE BAĞLIYIZ

BOĞAZİÇİ Enerji Kulübü İcra Kurulu Başkanı Mehmet Öğütçü, St. Petersburg zirvesine yönelik şu değerlendirmeyi yaptı: “Ankara ve Moskova arasındaki ilişkilerde güven sorununu hemen ortadan kaldırmak mümkün değil ama karşılıklı menfaat dengesi güdülerek, pragmatik bir düzlemde yol alacağını söylemek mümkün. Hem enerji, hem ticaret, hem de güvenlikte iki taraf birbirine bağımlı. Kim daha az kim daha fazla bağımlı ayrı bir konu. Rusya, Batı yaptırımları kıskacında; NATO’nun Varşova Zirvesi’nde alınan kararlardan kaygılı. AB içinde özellikle Orta ve Doğu Avrupa ülkeleri Kuzey Akım 2 gaz boru hattının yapımına karşı çıkıyorlar. Hem yeni ekonomik açılımlara, hem güvenlik alanında müttefiğe hem de Kuzey Akım 2 işlemezse devreye sokulacak ‘Türk Akımı’ projesine ihtiyacı var. Tatillerine saplantı ölçüsünde bağlı Ruslar, Türk sahillerini ikame edecek daha iyi yerler bulamadılar. Daha da önemlisi, ne Ankara ne de Moskova Suriye’de tek başlarına istedikleri vizyonu uygulayamıyor, ikisi de ABD’nin gelecek Suriye tasarımından memnun değil. Gazprom dünyadaki ikinci büyük pazarı olan Türkiye’yi de kaybetmek istemiyor. Yükselen ekonomilerdeki nükleer projelerinden en önemlisi olan Mersin Akkuyu nükleer santralini de yapmak istiyor.”

UKRAYNA SÖZLEŞMESİ 2019’DA BİTECEK

RUSYA Ulusal Enerji Güvenliği Fonu Başkan Yardımcısı Aleksey Grivach, Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada, yeni ve büyük enerji projelerinin Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinde önemli olduğunu söyledi. Grivach, Türkiye tarafına inşa edilmesi planlanan projenin ilk hattı için hükümetlerarası anlaşmalar ve bazı ticari sözleşmelerin yapılmasının yeterli olduğunu, ikinci hattın ise Avrupa iletim hattına entegresi gerektiği için bunun zaman alabileceğini ifade etti. Yunanistan’ın projeyle ilgilendiğini ancak Bulgaristan ve Romanya’nın, geçiş ülkesi konumlarını kaybetmemek için projeye itiraz edebileceğine işaret eden Grivach, Batılı ülkeler ve ABD ile son dönemde yaşadığı politik sıkıntıların Türkiye’yi bir doğalgaz geçiş ülkesi olmak konusunda zora sokacağını savundu. Rus Enerji ve Finans Enstitüsü Ekonomi Bölümü Başkanı Marcel Salikhov da Türk Akımı Projesi’nin, Erdoğan ve Putin’in gerçekleştireceği görüşmenin ana başlıklarından biri olacağını söyledi. Projenin, Türkiye ve Rusya arasındaki normalleşme sürecine önemli katkısının olacağına işaret eden Salikhov, ancak projenin geleceğiyle ilgili bazı önemli pürüzlerin ortaya çıkabileceğini kaydetti. Salikhov, Gazprom için şu anda Kuzey Akım 2 projesinin öncelikli olduğunu ve Avrupa nezdinde Türk Akımı’nın şu an gereken lobi gücünü sağlayamayacağını belirterek, projenin masraflarının da sorun oluşturabileceğini vurguladı. Salikhov, Rusya ile Ukrayna arasındaki doğalgaz geçiş sözleşmesinin 2019’da sona ereceğini hatırlatarak, “Şu anda en iyimser tahminlerde bile 2019’a kadar bu projenin yetişmesi zor görünüyor. Dolayısıyla Rusya ve Ukrayna’nın yeni bir sözleşme konusunda görüşmeleri gerekecek. Bu nedenle Türk Akımı konusunda acele edilmesi gereken bir unsur pek bulunmuyor” dedi.

Haber:Merve ERDİL

http://www.hurriyet.com.tr/erdogan-ile-putinin-rusyada-yapacagi-dev-zirveye-3-gun-kaldi-40182772


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 406
Point(s): 72 330
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Sam 6 Aoû 2016 - 10:27
MessageSujet du message: İnkarcılar RUSLARLA ,Hem Arayı Düzeltmeye Çalışıyorlar Hem De Dalga
Répondre en citant

'İKİLİ TİCARET HACMİ 20 MİLYAR DOLAR OLABİLİR'

Öte yandan Yardım, 2016 yılı sonu itibarıyla Türkiye ile Rusya arasındaki ikili ticaret hacminin 20 milyar dolar rakamına ulaşabileceğini belirtti. Yardım, iki ülke arasındaki ticaret hacmi hedefinin 100 milyar olduğunu da anımsattı.

http://tr.sputniknews.com/columnists/20160806/1024255171/rusya-turkiye-umit-yardim.html


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 406
Point(s): 72 330
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 7 Aoû 2016 - 19:55
MessageSujet du message: İnkarcılar RUSLARLA ,Hem Arayı Düzeltmeye Çalışıyorlar Hem De Dalga
Répondre en citant

"Putin ile görüşmemden sonra...Erdoğan, Rusya resmi haber ajansı İtar-Tass'dan Mikhail Gusman'a mülakat verdi. Erdoğan "Putin ile görüşmemden sonra yeni bir sayfa açılacak" dedi...Cumhurbaşkanı Erdoğan Rus Tass haber ajansına konuştu.

Reuters'ın aktardığı habere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya resmi haber ajansı İtar-Tass'dan Mikhail Gusman'a mülakat verdi. Erdoğan "Putin ile görüşmemden sonra yeni bir sayfa açılacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 9 Ağustos'ta bir araya gelecek.

Odatv.com

http://odatv.com/putin-ile-gorusmemden-sonra...-0708161200.html


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 406
Point(s): 72 330
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mar 9 Aoû 2016 - 18:47
MessageSujet du message: St. Petersburg'da Putin İle İnkarcıların Reisi Ayrı Telden Çaldı
Répondre en citant

St. Petersburg'da Putin İle İnkarcıların Reisi Ayrı Telden Çaldı


Putin: Kriz öncesine dönmek zaman alacak, Türk dostlarımıza zorlukları atlatabileceğimizi söyledik,"Suriye krizinin çözümü konusunda Türkiye ile fikir ayrılıklarımızın herkes farkında"

Rus jetinin Suriye sınırında düşürülmesinden 9 ay sonra ilk kez bir araya gelen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin St. Petersburg'daki Konstantin Sarayı'nda basın toplantısı düzenledi. Rusya Devlet Başkanı Putin, basın toplantısında Türkiye-Rusya ilişkilerini eski seviyesine çekmeyi planladıklarını belirtti. Bir gazetecinin sorusu üzerine Suriye konusuna da değinen Putin, "Suriye krizinin çözümü konusunda Türkiye ile fikir ayrılıklarımızın herkes farkında, bilgi paylaşımı yapacağız" dedi. İki ülkenin yaşadığı uçak krizinden önceki ilişkilerine dönmesinin zaman alacağına da değinen Putin zor zamanlardan geçildiğine dikkat çekti. Rusya Devlet Başkanı, "Çok zor bir dönemden geçtik ama şunu söylemek istiyorum ki Türk dostlarımıza bunu atlatabileceğimizi söylüyorum" ifadelerini kullandı.

Putin’in açıklamasında satırbaşları şöyle:

"Yapıcı bir görüşme yaptık. Bölgesel ve ulusal konular ele alındı. Bizim ilişkimiz dahilinde çok farklı dönemler var. Trajik dönemler var ama strateji ve mantık öne çıkıyor. Türkiye’nin zor siyasi durumuna rağmen ziyaret fırsatı buldu. Bu gösteriyor ki Türk ortaklarımız ilişkileri yeniden inşa etmekten yana olduklarını gösterdi."İlişkimizi eski seviyeye çekmeyi planlıyoruz"

"Türkiye heyetini bugün ağırlıyoruz. Yatırımların artırılması, projelerin değerlendirilmesi, iki ülkenin de iş dünyasının desteğiyle, büyük şirketlerinin yöneticileriyle görüşerek ilişkimizi eski seviyesine çekmeyi planlıyoruz."Sayın Erdoğan’la bu tür konuları görüştük. Karma komisyonlar çeşitli toplantılar gerçekleştirecek. Şunun altını çizmek isterim, ticari işbirliğinde Rusya ve Türkiye’nin en önemli kilit noktası enerji ve enerji projeleri. Somut politik adımlar atmamız gerekiyor. Türk tarafı birçok büyük projede mesela nükleer santral gibi, Türk akımı gibi projelerde üzerine düşen bazı adımları zaten atmıştı. Rus turistlerin Türkiye’ye gelmesi konusunda bazı yasaklamalar, kısıtlamalar getirmiştik. Kriz öncesi döneme dönebilmemiz için zamana ihtiyaç olacak. Turistlerimizin güvenliğinin maksimum sağlanması durumunda biz de elimizden geleni yapacağız. Türkiyeli inşaat firmalarında Türk işçilerin çalışması en kısa zamanda tekrar görüşülecek.

"Suriye, ayrı bir toplantıda değerlendirilecek"

"Suriye konusunun ayrı bir toplantıda değerlendirilmesine karar verdik. Terörle mücadelede işbirliğini ayrıca görüşeceğiz. Bugünkü açıkça görüşme için teşekkür ediyorum.

"Suriye konusunda görüş ayrılıklarımızın..."

Basın toplantısının soru cevap kısmında A Haber muhabirinin “Sorum her iki isme de olacak. Kuşkusuz Suriye konusunda her iki ülkenin zaman zaman görüş ayrılıklarına düştüğünü biliyoruz ama ana noktada demokratik çözümden yana iki taraf. Ne kadar ele alındı?” sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan "Şu ana kadar yapmış olduğumuz görüşmede ele almadık. Birazdan alacağız” cevabını verirken, Putin'in yanıtı şöyle oldu:

"Türkiye Cumhuriyeti’nin saygıdeğer Cumhurbaşkanı Erdoğan’a katılıyorum. Suriye sorununun çözümündeki görüş ayrılıklarının herkes farkında. Bakanlarla birlikte ayrı bir toplantıda ele alacağız. Bilgi paylaşımı yapacağız. Demokratik değişimlerden bahsettiniz. Demokratik değişimler ancak demokratik yöntemlerle sağlanır. Görüşlerimizin ortaklaşması bence yine de mümkün. Çünkü ortak bir amacımız var, o da Suriye krizinin çözülmesi"

Basın toplantısında Putin ve Erdoğan’a sorulan sorular ve yanıtları şöyle:

Soru: Bir takım sözleşmelerden bahsettiniz. Siz de Sayın Erdoğan, Akkuyu’dan bahsettiniz fakat bir takım kanunların çıkarılması gerekiyor.

Putin: Biz ekonomik işbirliğiyle ilgili konuları politize etmeyiz hiçbir zaman. Güney Akım’da Avrupa Birliği bu projeyi engelleyecek bazı kararlar aldı. Bulgaristan’a mektup gönderdiler. Bir takım zararlara uğradık. Avrupalı ortaklarımız bu projeden vazgeçtikleri için zarara uğradık. Bu yüzden de garantiye, hukuki anlamda garantilere ihtiyacımız var Avrupa tarafında ama bunlar bize sağlanmıyor. Türk akımına bakacak olursak alternatif olarak düşünmedik. Gaz konusundaki işbirliğimizi hem Türkiye’yle, hem Avrupa’yla geliştirmek istiyoruz. Türk akımı biraz da iç taleple ilgili. En kısa zamanda hayata geçirilebilir.

Avrupa ülkeleriyle görüşülmesi gerekiyor. Türk ortaklarımızla bunu görüşmeye hazırız. Bütün taraflarıyla bir anlaşmaya varılması gerekiyor. İzinlere gelecek olursak Türk tarafının hakkını yememeliyiz. Güney Akımı projesinden farklı olarak iki ülke arasındaki krize rağmen Türk tarafı çalışmayı bırakmadı. İzinler konusunda somut adımlar attılar. Henüz ilaveten görüşülmesi gereken konular elbette var. Akkuyu’ya gelecek olursak Türkiye’deki üç yasada gerekli değişiklikler getirildi. Stratejik yatırım seviyesine çekilecek. Bütün bunlar bu büyük projelerin, on milyarlarca dolarlık projelerin hayata geçirilebileceğini gösteriyor.

Erdoğan: Akkuyu’yla ilgili konu stratejik yatırım haline getirilmesiydi. Süratle karar alınacak ve böylece Akkuyu stratejik yatırım konusu içinde yerini alacak. Teşvik yasasından istifade edecektir. Türk akımı meselesi, Rusya’dan 28 milyar metreküp yıllık doğalgaz alıyoruz. Gelişinde iki hat olacak. Türkiye istifade edeceği gibi Avrupa’ya da gönderme imkanımız olacaktır.

Putin: Bizim işbirliğimiz enerjiden ibaret değil aslında. Oldukça farklı yönleri olan. Otomobil sanayi, tarım ürünlerinin ihraç edilmesi vesaire.

Soru: 24 Kasım öncesine dönülmesinde kararlılık var ama 24 Kasım öncesinde diyebilir misiniz? Bir de vize konusunda herhangi bir yorum yapmadınız. Sayın Cumhurbaşkanı, bir sorum da size. İlişkiler yeni bir döneme girdi ama 15 Temmuz önemli bir tarihti. Türkiye – ABD ilişkilerinin gergin olduğu bir dönemden geçtiğimiz dönemde yeni bir ortaklık olarak tanımlar mısınız ilişkileri?

Putin: İlişkilerin yeniden düzenlenmesi konusunda, eski seviyeye dönmesini istiyor muyuz, elbette istiyoruz ve bunu yapacağız. Hayat çok hızlı değişiyor. Bir takım transformasyonlar yaşamaya başladık, bunları göz önünde bulundurmamız gerekecek. Bir karar aldık, hükümetler arasında orta vadeli bir programı hayata geçirme kararı aldık. En kısa zamanda başlayacağız. Çok uzun zamanlar almayacaktır, haftalar içinde yapabileceğimizi düşünüyorum. Dolayısıyla takip etmenizi öneririm. Vize konusuna gelecek olursak bu sorunun da çözülmesi lazım. Öyle ya da böyle bu da ekonomik işbirliğini etkileyen bir konu. Türk ortaklarımızın ulaşım konusunda, demiryolu taşımacılığı konusunda ekonomik sorunlarla karşılaştığını düşünüyoruz. Ekonomik işbirliğiyle ilgili sorunları ortadan kaldıracağız.

Erdoğan: Siz kıyas zemini teklif ediyorsunuz. Biz Türkiye-Rusya ilişkilerini ekonomik alanda 35 milyar doları ticaret hacmi olarak iki ülkeyiz. Bu son gelişmeden sonra 27-28 milyar dolara kadar indi. Tabii burada bildiğiniz gibi bir BRIC anlaşmamız var. Nitekim bu yıl sonu itibariyle tekrar St. Petersburg’da kaldığımız yerden yolumuza devam edeceğiz. Hedefimiz 100 milyar dolar bir hedef koymuştuk. Yeniden bu süreci başlatıyoruz. Bir başka tespit de, Türkiye’den Rusya’ya gelen turist noktasında sağlanan imkan vardı. Bu süreci bir kenara bırakmamız mümkün değil. Sayın Başkan özellikle charter uçuşlara yönelik müzakereleri hızlandıracaklarını söylediler.

Soru: Yabancı basında son zamanlarda bazı haberlere yer verdiler. Suriye hapishanelerindeki dört Amerikalının çıkarılması için sizin Barack Obama’nın Amerikalıların çıkarılması ricası noktasında devreye girdiğiniz söyleniyor.

Putin: Evet Amerikan tarafı birkaç ay önce böyle bir ricada bulundu. Gerekli çalışmaları yaptıktan sonra yardımcı olduk. Özel bir operasyon değildi. Suriye tarafıyla görüştük. Herhangi bir para ödemedik, sadece insani amaçlarla. Eğer insanlara böyle bir durumda kalan insanlara yardım etme şansımız olursa herhangi bir devletin vatandaşına aynı duyarlılığı gösteririz. Çok zor bir dönemden geçtik ama şunu söylemek istiyorum ki Türk dostlarımıza bunu atlatabileceğimizi söylüyorum.

http://t24.com.tr/haber/putin-kriz-oncesine-donmek-zaman-alacak-turk-dostlarimiza-zorluklari-atlatabilecegimizi-soyledik,354043

Erdoğan: Türkiye-Rusya ilişkilerinin geçmişe göre çok daha güçlendiğini düşünüyoruz,İki lider, uçak krizinin yaşandığı Kasım 2015'ten bu yana ilk kez bir araya geldi.

Türkiye ile Rusya’yı sıcak çatışmanın eşiğine getirerek iki ülke tarihinin en büyük krizlerinden birine neden olan Rus savaş uçağının Türk hava sahasında düşürülmesi ve pilotunun öldürülmesinden yaklaşık dokuz ay sonra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin St. Petersburg’ta ilk kez bir araya geldi. 24 Kasım 2015’teki uçak krizinden sonraki bu ilk yüz yüze ve heyetlerarası toplantıların ilk bölümünde ekonomik-ticari ilişkiler ele alındı, Suriye’deki krizin çözümün ilişkin görüş ayrılıkları aynı gün içindeki ikinci toplantıya bırakıldı. Erdoğan’ın “Türkiye-Rusya ilişkilerinin geçmişe göre çok daha güçlendiğini düşünüyoruz” sözleriyle özetlediği görüşmeler için Putin, “Kriz öncesi döneme dönebilmemiz için zamana ihtiyaç olacak. Çok zor bir dönemden geçtik ama şunu söylemek istiyorum ki Türk dostlarımıza bunu atlatabileceğimizi söylüyorum” değerlendirmesini yaptı.

Erdoğan ile Putin daha sonra Suriye krizine ilişkin bir toplantı daha yaptı. Bu toplantı da yaklaşık 2 saat sürdü.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Sayın Devlet Başkanı, değerli dostum, saygıdeğer bakanlar, sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum. Bildiğiniz gibi malum hadiseden sonra ilk yüz yüze görüşmemiz. Aynı zamanda 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilk yurt dışı ziyaretimi de Rusya Federasyonu’na gerçekleştirmiş oldum. İlişkilerimizin yeniden eski seviyelere getirilmesi konusunda iki taraf son derece kararlıdır. Kamuoylarının beklentisi de bu yöndedir. Siyasi, iktisadi ve beşeri alanlarda Türkiye-Rusya ilişkilerini olması gereken seviyelere taşıyacak kararları almış bulunuyoruz. Üst Düzey İşbirliği Konseyi’nin tekrar canlandırılması, charter uçuşların tekrar başlaması, tarım ürünlerine yönelik kısıtlamaların kaldırılması, vizesiz rejimin tam teşekküllü ortaya konmasında adımları inşallah peyderpey ve müştereken atacağız."Akkuyu Nükleer Santrali'ne stratejik proje statüsü vereceğiz"

Akkuyu Nükleer Santrali’ne stratejik proje statüsü vereceğiz. Savunma sanayinde ortaklığımızı artıracağız. Dev işbirliği projelerimizi süratlendirmek suretiyle burada alacağımız mesafe önem arz ediyor. Ankara Moskova hattını yeniden bir güven ve dostluk hattı haline getireceğiz.Bütün bunlara rağmen bizler çalışmalarımıza el birliğiyle devam edeceğiz. Türk akımı projesi hızlı bir şekilde hayata geçirilecek. Bu girişim çağrımız üzerine daha da etraflıca ele alınacak ve böylece Türk akımı projesinin Avrupa’ya geçmesi noktasında ilgili bakanlarımız görüşmeleri sürdürecek. Özellikle darbe girişiminin ertesinde hemen Sayın Başkan’ın bizi araması psikolojik noktada bize yardım etmiştir. Türkiye – Rusya ilişkisi sadece ikili anlamda önem taşımıyor. Bölgesel barış, huzurun tesisi açısından da önemli. Birazdan ikili, dar kapsamlı bir görüşmemiz olacak ve bunları ele alacağız.

Kıymetli dostum Sayın Putin’le birlikte ikili temaslarımızı yoğun bir şekilde sürdüreceğiz. Biz Türkiye – Rusya ilişkilerinin geçmişe göre çok daha güçlendiğini düşünüyoruz. Değerli dostum Putin’e teşekkür ediyorum.Putin: Yapıcı bir görüşme yaptık

Putin'in açıklamasından satırbaşları şöyle:

Yapıcı bir görüşme yaptık. Bölgesel ve ulusal konular ele alındı. Bizim ilişkimiz dahilinde çok farklı dönemler var. Trajik dönemler var ama strateji ve mantık öne çıkıyor. Türkiye’nin zor siyasi durumuna rağmen ziyaret fırsatı buldu. Bu gösteriyor ki Türk ortaklarımız ilişkileri yeniden inşa etmekten yana olduklarını gösterdi."İlişkimizi eski seviyeye çekmeyi planlıyoruz"

Türkiye heyetini bugün ağırlıyoruz. Yatırımların artırılması, projelerin değerlendirilmesi, iki ülkenin de iş dünyasının desteğiyle, büyük şirketlerinin yöneticileriyle görüşerek ilişkimizi eski seviyesine çekmeyi planlıyoruz.

Sayın Erdoğan’la bu tür konuları görüştük. Karma komisyonlar çeşitli toplantılar gerçekleştirecek. Şunun altını çizmek isterim, ticari işbirliğinde Rusya ve Türkiye’nin en önemli kilit noktası enerji ve enerji projeleri. Somut politik adımlar atmamız gerekiyor. Türk tarafı birçok büyük projede mesela nükleer santral gibi, Türk akımı gibi projelerde üzerine düşen bazı adımları zaten atmıştı. Rus turistlerin Türkiye’ye gelmesi konusunda bazı yasaklamalar, kısıtlamalar getirmiştik. Kriz öncesi döneme dönebilmemiz için zamana ihtiyaç olacak. Turistlerimizin güvenliğinin maksimum sağlanması durumunda biz de elimizden geleni yapacağız. Türkiyeli inşaat firmalarında Türk işçilerin çalışması en kısa zamanda tekrar görüşülecek."Suriye, ayrı bir toplantıda değerlendirilecek"

Suriye konusunun ayrı bir toplantıda değerlendirilmesine karar verdik. Terörle mücadelede işbirliğini ayrıca görüşeceğiz. Bugünkü açıkça görüşme için teşekkür ediyorum.

Soru cevap kısmı

Basın toplantısında 2 tane Rus gazeteciden , 2 tane Türk gazeteciden soru alındı. Erdoğan ve Putin'in cevapladığı sorular ve yanıtları şöyle:

Soru: Sorum her iki isme de olacak. Kuşkusuz Suriye konusunda her iki ülkenin zaman zaman görüş ayrılıklarına düştüğünü biliyoruz ama ana noktada demokratik çözümden yana iki taraf. Ne kadar ele alındı?

Erdoğan: Şu ana kadar yapmış olduğumuz görüşmede ele almadık. Birazdan alacağız.

Putin: Türkiye Cumhuriyeti’nin saygıdeğer Cumhurbaşkanı Erdoğan’a katılıyorum. Suriye sorununun çözümündeki görüş ayrılıklarının herkes farkında. Bakanlarla birlikte ayrı bir toplantıda ele alacağız. Bilgi paylaşımı yapacağız. Demokratik değişimlerden bahsettiniz. Demokratik değişimler ancak demokratik yöntemlerle sağlanır. Görüşlerimizin ortaklaşması bence yine de mümkün. Çünkü ortak bir amacımız var, o da Suriye krizinin çözülmesi.

Soru: Bir takım sözleşmelerden bahsettiniz. Siz de Sayın Erdoğan, Akkuyu’dan bahsettiniz fakat bir takım kanunların çıkarılması gerekiyor.

Putin: Biz ekonomik işbirliğiyle ilgili konuları politize etmeyiz hiçbir zaman. Güney Akım’da Avrupa Birliği bu projeyi engelleyecek bazı kararlar aldı. Bulgaristan’a mektup gönderdiler. Bir takım zararlara uğradık. Avrupalı ortaklarımız bu projeden vazgeçtikleri için zarara uğradık. Bu yüzden de garantiye, hukuki anlamda garantilere ihtiyacımız var Avrupa tarafında ama bunlar bize sağlanmıyor. Türk akımına bakacak olursak alternatif olarak düşünmedik. Gaz konusundaki işbirliğimizi hem Türkiye’yle, hem Avrupa’yla geliştirmek istiyoruz. Türk akımı biraz da iç taleple ilgili. En kısa zamanda hayata geçirilebilir.

Putin: Avrupa ülkeleriyle görüşülmesi gerekiyor. Türk ortaklarımızla bunu görüşmeye hazırız. Bütün taraflarıyla bir anlaşmaya varılması gerekiyor. İzinlere gelecek olursak Türk tarafının hakkını yememeliyiz. Güney Akımı projesinden farklı olarak iki ülke arasındaki krize rağmen Türk tarafı çalışmayı bırakmadı. İzinler konusunda somut adımlar attılar. Henüz ilaveten görüşülmesi gereken konular elbette var. Akkuyu’ya gelecek olursak Türkiye’deki üç yasada gerekli değişiklikler getirildi. Stratejik yatırım seviyesine çekilecek. Bütün bunlar bu büyük projelerin, on milyarlarca dolarlık projelerin hayata geçirilebileceğini gösteriyor.

Erdoğan: Akkuyu’yla ilgili konu stratejik yatırım haline getirilmesiydi. Süratle karar alınacak ve böylece Akkuyu stratejik yatırım konusu içinde yerini alacak. Teşvik yasasından istifade edecektir. Türk akımı meselesi, Rusya’dan 28 milyar metreküp yıllık doğalgaz alıyoruz. Gelişinde iki hat olacak. Türkiye istifade edeceği gibi Avrupa’ya da gönderme imkanımız olacaktır.

Putin: Bizim işbirliğimiz enerjiden ibaret değil aslında. Oldukça farklı yönleri olan. Otomobil sanayi, tarım ürünlerinin ihraç edilmesi vesaire.

24 Kasım öncesine dönülmesinde kararlılık var ama 24 Kasım öncesinde diyebilir misiniz? Bir de vize konusunda herhangi bir yorum yapmadınız. Sayın Cumhurbaşkanı, bir sorum da size. İlişkiler yeni bir döneme girdi ama 15 Temmuz önemli bir tarihti. Türkiye – ABD ilişkilerinin gergin olduğu bir dönemden geçtiğimiz dönemde yeni bir ortaklık olarak tanımlar mısınız ilişkileri?

Putin: İlişkilerin yeniden düzenlenmesi konusunda, eski seviyeye dönmesini istiyor muyuz, elbette istiyoruz ve bunu yapacağız. Hayat çok hızlı değişiyor. Bir takım transformasyonlar yaşamaya başladık, bunları göz önünde bulundurmamız gerekecek. Bir karar aldık, hükümetler arasında orta vadeli bir programı hayata geçirme kararı aldık. En kısa zamanda başlayacağız. Çok uzun zamanlar almayacaktır, haftalar içinde yapabileceğimizi düşünüyorum. Dolayısıyla takip etmenizi öneririm. Vize konusuna gelecek olursak bu sorunun da çözülmesi lazım. Öyle ya da böyle bu da ekonomik işbirliğini etkileyen bir konu. Türk ortaklarımızın ulaşım konusunda, demiryolu taşımacılığı konusunda ekonomik sorunlarla karşılaştığını düşünüyoruz. Ekonomik işbirliğiyle ilgili sorunları ortadan kaldıracağız.

Erdoğan: Siz kıyas zemini teklif ediyorsunuz. Biz Türkiye-Rusya ilişkilerini ekonomik alanda 35 milyar doları ticaret hacmi olarak iki ülkeyiz. Bu son gelişmeden sonra 27-28 milyar dolara kadar indi. Tabii burada bildiğiniz gibi bir BRIC anlaşmamız var. Nitekim bu yıl sonu itibariyle tekrar St. Petersburg’da kaldığımız yerden yolumuza devam edeceğiz. Hedefimiz 100 milyar dolar bir hedef koymuştuk. Yeniden bu süreci başlatıyoruz. Bir başka tespit de, Türkiye’den Rusya’ya gelen turist noktasında sağlanan imkan vardı. Bu süreci bir kenara bırakmamız mümkün değil. Sayın Başkan özellikle charter uçuşlara yönelik müzakereleri hızlandıracaklarını söylediler.

Yabancı basında son zamanlarda bazı haberlere yer verdiler. Suriye hapishanelerindeki dört Amerikalının çıkarılması için sizin Barack Obama’nın Amerikalıların çıkarılması ricası noktasında devreye girdiğiniz söyleniyor.

Putin: Evet Amerikan tarafı birkaç ay önce böyle bir ricada bulundu. Gerekli çalışmaları yaptıktan sonra yardımcı olduk. Özel bir operasyon değildi. Suriye tarafıyla görüştük. Herhangi bir para ödemedik, sadece insani amaçlarla. Eğer insanlara böyle bir durumda kalan insanlara yardım etme şansımız olursa herhangi bir devletin vatandaşına aynı duyarlılığı gösteririz. Çok zor bir dönemden geçtik ama şunu söylemek istiyorum ki Türk dostlarımıza bunu atlatabileceğimizi söylüyorum.

Kimler katıldı?

Erdoğan'a ziyaretinde MİT Müsteşarı Hakan Fidan da eşlik etti. Ziyarete Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker de katıldı.


Tabak jestiTürk ve Rus heyetlerin oturacakları yemek masasına koyulan porselen tabakların ortasına Erdoğan ile Putin’in tokalaşma pozunun resmedildiği görüldü.

http://t24.com.tr/haber/erdogan-turkiye-rusya-iliskilerinin-gecmise-gore-cok-daha-guclendigini-dusunuyoruz,354041


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 406
Point(s): 72 330
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mar 9 Aoû 2016 - 19:03
MessageSujet du message: Putin'in Rusya'sı Sözde Proftan Özür Beklediği Ortaya Çıktı , O Sözde
Répondre en citant

Putin'in Rusya'sı Sözde Proftan Özür Beklediği Ortaya Çıktı ,

O Sözde Prof : “p.şt. Rusya özür bekliyormuş! '” demişti
“p.şt. Rusya özür bekliyormuş!”

Burhan Kuzu daha önce de hakaret içeren tweetler atmış, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin için, “Rusya DAEŞ petrolünü Suriye’ye pazarlıyor. Fakat suçu bize atıyor p.şt. Rusya özür bekliyormuş!” demişti.

http://gazeteport.com/2016/burhan-kuzu-yine-agzini-bozdu-62738/


https://www.google.com.tr/search?q=%E2%80%9Cp.%C5%9Ft.+Rusya+%C3%B6z%C3%BCr+bekliyormu%C5%9F&biw=1152&bih=735&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwiXo7uW9bTOAhWGJZoKHaqUAo8Q_AUIBygA&dpr=1


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 406
Point(s): 72 330
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 14 Aoû 2016 - 09:11
MessageSujet du message: ჩვენებური Reisin baş danışmanı sözde prof yeni bir terbiyesizliğe
Répondre en citant

ჩვენებური Reisin baş danışmanı sözde prof yeni bir terbiyesizliğe daha imza attı ,

bu kez hedefinde AVUSTURYA vardı

HS Gavur !!!


Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, Türkiye ile AB arasında sürdürülen üyelik müzakerelerinin durdurulması için Avrupa’ya çağrı yapan Avusturya Başbakanı Christian Kern’e seslendi: “HS Gavur.”

Kern, demokratik ve ekonomik eksikliklerden dolayı Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) üyelik görüşmelerinin sonlandırılması için Avrupalı liderlerle bir diyalog başlatacağını açıklamıştı.
Kuzu’dan küfürlü nefret söylemi!

Kern’in bu sözlerine ‘atarlanan’ AKP’li Kuzu, kendine has üslubuyla bir Twitter mesajı paylaştı.

Kuzu, kişisel hesabından, “Avusturya Başbakan’ı “Türkiye’yi NATO’dan ve AB’den çıkaralım”demiş. HS Gavur.AB zaten batıyor; Nato da Türkiyesiz bir hiç” diye yazdı.
‘Kim nasıl istiyorsa öyle anlasın’

Kuzu, ifadesinin sosyal medyada gördüğü tepki üzerine, T24’e şu açıklamayı yaptı: “Hadi sen de demek istedim. Ama yoruma açık. Argo haliyle yorumlanabilir. O anlamda da kullanmış olabilirim. Kim nasıl istiyorsa öyle anlasın.”

Erdoğan’ın başdanışmanı Burhan Kuzu’dan ‘puşt düzeltmesi’: Bush diyecektim

Burhan Kuzu, Twitter’da yine ‘çok nazik’: Gazetenizi münasip yerinizde saklayın

‘Başdanışman’ Kuzu’nun derdine bak: PKK’lıların önemli bir bölümü sünnetsiz

http://www.diken.com.tr/basdanisman-kuzudan-avusturya-basbakanina-net-mesaj-h-s-gavur/


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 406
Point(s): 72 330
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 14 Aoû 2016 - 09:12
MessageSujet du message: İnkarcılar RUSLARLA ,Hem Arayı Düzeltmeye Çalışıyorlar Hem De Dalga
Répondre en citanthttp://haber.cicegim.net/haber/350620/burhan-kuzudan-avusturya-basbakanina-hs-gvur.html


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 406
Point(s): 72 330
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Ven 16 Déc 2016 - 13:51
MessageSujet du message: İnkarcılar RUSLARLA ,Hem Arayı Düzeltmeye Çalışıyorlar Hem De Dalga
Répondre en citanthttp://www.sozcu.com.tr/2016/dunya/son-dakika-turkiyeden-flas-halep-aciklamasi-1569647/


Revenir en haut
Contenu Sponsorisé


MessagePosté le: Aujourd’hui à 18:15
MessageSujet du message: İnkarcılar RUSLARLA ,Hem Arayı Düzeltmeye Çalışıyorlar Hem De Dalga

Revenir en haut
Montrer les messages depuis:   
Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> Discussions / Débats - Քննարկում - Tartışma/Düşünceler Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

 Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com