Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion

FAQ| Rechercher| Membres| Groupes

Neden Tehliryan ve Tehleryan değil

Armenian on web Index du Forum -> Le Génocide Arménien - Հայկական Ցեղասպանութիւն - 1915 Ermeni Soykırımı -> 24 Nisan 1915'i anma - commémorations, débats, annonces ...
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Point(s): 66 943
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mar 12 Juil 2016 - 21:36
MessageSujet du message: Neden Tehliryan ve Tehleryan değil
Répondre en citant

Neden Tehliryan ve Tehleryan değil

Ünlü Ermeni öcü yaklaşık 10 bilinmeyen gerçekler

İnternetin Ermeni segmenti, onun gerçek adı için bakmak gerekir, en ünlü Ermeni biri hakkında bir şey bulamazsınız Tehliryan Süleyman, soyadı ve zaman Tehleryan üzerinde bozuk hale çünkü. buldukları Tehliryannern zor o büyük bir hata ve kullanılır oldu nerede ve ne zaman sorusuna cevap. Sayın Oskanyan Solomon Tehlirian amcamın torunu, PanARMENIAN.Net- Tehliryan ve Tehleryan neden açıklamak için. İşte Süleyman Tehlirian'ın 10 bilinmeyen gerçekler.

PanARMENIAN.Net - Eski 1. Tehlirian dede 16-17 yas ailesi ile düştü ve evi terk Yıllar sonra köye döndü ve takma adı var.. o Tehliryan soyadını nereden geldiğine gelen Türk köylüler o onun takma Tehlir doğar hangi "Teh erel" olduğunu söyledi "mücadele" için "tehn" olduğunu, onun çocukları Tehliri erkek, derler. Süleyman bizzat Tehliryan olarak imzalandı. Talat Tehliryannere suikastından sonra kendi soyadını değiştirmek ve Solomon Melikyan olur.

2. Tehliryannere uzun yıllar srchagortsutyamb Kahve Tehlire iş o top aile işletmeleri olan Konya, seyahat etmişti aile üyeleri ile bir tartışmadan sonra, kurulduğu için uğraşmak. Daha sonra, iş onun çocukları ve nesiller Solomon Tehlirian baba ve Sırbistan'da bir kahve dükkanı vardı kardeşlerine iletmek devam etti.

Tehlirian aile. fotoğraf, Sayın Oskanyan kişisel arşivi

amcasının oğlu Samuel, öğrenmek Solomon Tehlirian Armenakans gönüllü tugay 3. Atıcılar kadrosunda lideri oldu. Armenakans genç gönüllü işe ve kendilerini korumak için onlara öğretin bulundu. S. Süleyman girişimi kadrosuna dahil edildi ve Fırat diğer gönüllüler ateş etmeyi öğrendim çalılıkları.

Tehlirian Solomon diğerleri geri Kürtlerin kendi yakınlarına bedel olduğu kardeşi, M., She, sadece kızı hayatta köyünde bir ailenin 17 üyesi: soykırım Tehlirian aile sırasında 4. 85 üyesini kaybetti. Ayrıca Armenuhuts Sırbistan'da olanların kurtardı.
Süleyman Tehlirian asır önce evde değildi. Avusturya Veliaht Prens Franz Ferdinand suikast ve Birinci Dünya Savaşı başladı ne zaman o sadece, Sırp il kasaba Valevo Erznka ulaşmıştı. Birkaç ay savaşın başlamasından sonra, Süleyman'ın babası akrabalarından biri Bulgaristan'da Ermenilerin haberdar gönüllü kadroları vardır olmuştu Sofya, bir mektup aldı.

Sayın Oskanyan kişisel arşivinden Fotoğraf

5. gönüllü alayları Bulgaristan'da oluşmuştur bilerek, Süleyman babasının rızası olmadan oraya seyahat karar verdi. Kasım ayında, Sırp-Bulgar sınır, tutuklandı ve casusluk suçladı. Kısa bir süre Süleyman yanlış anlama sonra serbest bırakıldı. Bulgaristan Romanya'ya gitti ve baba kheragrer onunla göndermek için ise, Don Tiflis sonra arkadaşlarıyla birlikte konakladı, ve vardır. O gelecekteki eşi Anahit ile tanıştık burada oldu.

6. Talat olan Tehlirian Solomon o katliam adlı Harutyun Ermeni aydınların bir listesini teşkil ettiğini öğrendim ederken İstanbul'da öldürülen tek değildir. hizmetçi sonra Tehleryan masum bir parti ile tanışmış kim ona Yeranuhi söyledi. Yeranuhi onu gösterdi evdi. Tehlirian tanıdıklar Harutyun Mkrtchyan en ve Petri polis şefi Talat kara liste sadece 10 kişi hayatta kime 250 aydın oluştuğunu teslim öğrendim. Tehlirian öğrendikten sonra bütün bu arkasında yaklaşık iki hafta oldu, ama evinin her zaman kapıyı, neredeyse whistleblowers sonra girmediniz kilitlendi. Bir akşam Tehlirian Mkrtchyan sokak evde olayları takip o eli Mkrtchyan bir toplama ve fincan evde konuşma söylüyor gördü. Tehlirian bir silah çıkardı ve cam arkasından çekmeye karar verdi. O düz hainin kalbini vurdu ve yere onu gördüm, sonra hızlıca ayrıldı.

Süleyman Tehliryan. fotoğraf, Sayın Oskanyan kişisel arşivi

Ertesi sabah Tehlirian Mkrtchyan hastanede öldüğünü öğrendim. Hastaneye gitmeye karar verdi ve onu orada öldürdü. Bu hamle doktorlar umut olmadığını söyledi onunla hizmetçi Yeranuhi, tuttu. Harutyun Mkrtchyan birkaç saat sonra öldü. Daha sonra, bir konuşma Sayın Oskanyan Süleyman onun intikamını vardı ve o çünkü o, Tehlirian dikkatsiz olmak için onu çağırdı bir şey yapmadı söyledi ne zaman "bütün kuyuları Türkleri Bagarich doldurdu."

Bu her yerde bahsedilen ve sadece onun aile üyelerinin bildiği değildi.

7. O Konstantinopolis'in uygulanması için verdiği destek için intikam arayan dönemde, Talat Patriği ele sürdürmeye kaynakları bulmak için karar, Patrik Zaven Paris'te sürgündeyken serbest bırakıldı öğrendim.

"Ben iş, çocuğumun bu tür bir rol olamaz," Patrik Süleyman'a dinledikten sonra dedi ve o onu Paris'te bir iş bulmanıza yardımcı olabilir dedi, yerleşti. Süleyman Tehlirian nereye bilmeden, sokakta duran reddedilmesi ve ne sonra uzun süre kalan Patrik yardım yapmak o kadar emindi anılarında anlatıyor. Bu başarısızlığın ardından, o Paris'te kaldı Yeranuhi Amerika'ya gitmek için onu çağırdı hangi bir mektup aldı sürece çırak kunduracıydı "onların ünlü amel."

T
ehlirian aile. fotoğraf, Sayın Oskanyan kişisel arşivi

8. 1921 yılında, Taşnaklar Türkiye ve Talat orada konsantre tüm çabaları bulma katılımıyla Roma'da bir toplantı olacağını biliyordu. Berlin'de Tehlirian'ın beri platformu olacak ve Roma'ya başlık trenler kontrol etmek için atandı. Tehlirian başka bir gruba ve getirilere bir grubun yolun fark kez. Bu dönenlerin biri özel tedavi ve uygulama "Paşa" ile sağlandı. Tehlirian kişi Talat olabilir şüpheli başladı ve onlardan sonra gitti. Tehlirian sonra yakın zamana kadar merak söyledi ön Türk Talat, lider eğer çekim o "Talat" diye bağırdı ve daha önce olsun ya da olmasın o döndü. Bu şüpheler dağıttı ve o son vuruş Tehlirian'dan. Ünlü şarkı olmasına rağmen Talat Tehlirian alnına, aslında tapınaklar, yandan ona ateş ateş söyledi.

Çekimden sonra kaçmayı başardı, ama ...

Yol boyunca, o onu öldürmek için şüphe etmeye başladı. o aldığını hatırladı büyüme üzerinde Şüpheler, Harutyun Mkrtchyan hemen öldürdü. Bu cinayet mahalline geri dönüşünü neden budur. kalabalığın kırmaya çalışırken Talat ölmüştü emin olun ya da değil, onlar onu ve ashabına Tehleryan masum biliyordu ele için. Ve bu baston çoğu, onu dövmeye başladı hangi ile sopa taşıyan çünkü. şimdi o tamamen kanlı o gün giydiği gömlek, korunmuş kadar.

eşi Solomon Tehlirian (solda). fotoğraf, Sayın Oskanyan kişisel arşivi

Daha sonra Sırbistan evleri arandı, çünkü elini İkinci Dünya Savaşı sırasında Tuna'ya Solomon: 9. deneme sonra, masum Alman mahkemesi Tehleryan Talat öldürüldü tabanca, geri döndü. O silah kurtulmak zorunda kaldı.

10. Sırbistan'a resmi bir ziyarette Türkiye'ye gelecek 1930'larda netleşti. Sırplar, Türkler, Tehliryannerin tutuklandı önce durumun gelişmesi gündemi. Resmi Sırbistan o vatandaşlarını tutuklama, ancak bir ev denetim ayarlamak için söz olamayacağını söyleyerek reddetti. Evlerin önünde 3 gün Sırp polis görev ve Tehliryannerin onu sahip bırakmamaya onlara sorar. Sonra Süleyman Tehlirian Hırvatistan, Türkiye, geri Belgrad ziyareti tarihi. Kuzen, Samuel, yanlışlıkla onu bırakın açıkça hale o eve geliyor ve polis gösterdi pencereden gördü? Türk cumhurbaşkanı hiç o korkmuştum kime adam, onun ziyareti sırasında Belgrad sokaklarında dolaşmak için ücretsiz olduğunu biliyordum.

15 Mart 2016

Astğik Hakobyan / PanARMENIAN.Net

http://www.panarmenian.net/arm/details/208119/

Publicité

MessagePosté le: Mar 12 Juil 2016 - 21:36
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Armenian on web Index du Forum -> Le Génocide Arménien - Հայկական Ցեղասպանութիւն - 1915 Ermeni Soykırımı -> 24 Nisan 1915'i anma - commémorations, débats, annonces ... Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com