Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion

FAQ| Rechercher| Membres| Groupes

Akdenizdeki VAAD-EDİŞMİŞ Topraklarda Yaşayan Petrol ve Doğal

Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> Nouvelles d'Arménie-Լուրեր Հայաստանից-Ermenistan haberleri
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Point(s): 67 042
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Lun 1 Aoû 2016 - 18:35
MessageSujet du message: Akdenizdeki VAAD-EDİŞMİŞ Topraklarda Yaşayan Petrol ve Doğal
Répondre en citant

Akdenizdeki VAAD-EDİŞMİŞ Topraklarda Yaşayan Petrol ve Doğal Gaz Zengini,

Dolar Milyarderi Sayısı 16'yı Geçmiş Ülkeye

ABD'li Hıristiyan Vergi Mükelleflerininden

BİZ YİYEMİYORUZ

Bu Garibanlar Yesin Der Gibi

Senelik 4 MİLYAR ABD DOLARI YARDIM

Oysa gerçek fukaralık görmek isteyen Hisussun Yoldaşları Hayastan'a 30 Milyon ABD Dolarlık Yardımı Çok Görmüşlerdi

İsrail, ABD’den gelmiş geçmiş en büyük yardımını alacak

İsrail ile ABD arasında imzalanması beklenen askeri yardım anlaşması 10 yıllık bir süreyi kapsayacak ve şimdiye kadar yapılmış en büyük yardım anlaşması olacak.

İsrail, ABD’den gelmiş geçmiş en büyük yardımını alacak

İsrail´e yapılacak askeri yardım dünyanın en gelişmiş savaş uçağı radara karşı görünmez olan F35 uçaklarını da kapsıyor.

Bu hafta imzalanması beklenen anlaşma için İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Yaakov Nagel, pazartesi günü erken saatlerde Washington’a hareket etti. Yedioth Aharonot gazetesi Nagel’in ziyaretini, Obama yönetimi ile İsrail hükümeti arasında son zamanlarda gerilen ilişkilerin yeniden düzelmesi yolunda bir adım olarak niteledi.

Halihazırda her iki tarafın anlaştığı askeri yardım miktarı yıllık 3,7 milyar dolar. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu bu rakamın 4 milyar dolar olması için bastırıyor. Ancak Netanyahu’nun baskı unsuru olarak Kongreyi kullanması geri tepti. Rakam değişmedi.
Kudüs’e yakın çevreler Netanyahu’nun ısrarının devam edeceğini ve bu konuda kasımda yaklaşan ABD seçimlerinden sonra Washington’da olacak değişikliklere güvendiğini belirtiyor.

25 Mayıs’ta gerçekleşen, 100 kişilik ABD Kongresinden 83 senatörün imzaladığı ortak bir deklarasyonda, Ortadoğu ve dünyada ortaya çıkan yeni tehditler referans gösterilerek İsrail’e her zamankinden çok daha kapsamlı bir yardım paketi sağlanması gerektiği belirtilmişti.

http://www.salom.com.tr/haber-100003-Israil_abdden_gelmis_gecmis_en_buyuk_yardimini_alacak.html

Publicité

MessagePosté le: Lun 1 Aoû 2016 - 18:35
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

MessagePosté le: Mar 13 Sep 2016 - 12:27
MessageSujet du message: Akdenizdeki VAAD-EDİŞMİŞ Topraklarda Yaşayan Petrol ve Doğal
Répondre en citant

ABD ve İsrail'den tarihi anlaşma

Reuters haber ajansı, Washington ve Tel Aviv yönetimlerinin en az 38 milyar dolarlık yeni askeri yardım paketi için anlaşmaya vardığını duyurdu. 10 yılı kapsayacak paket, bugüne kadar taraflar arasındaki en büyük anlaşma unvanını taşıyor.ABD ve İsrail arasında uzun süredir görüşmeleri süren askeri yardım anlaşmasında taraflar uzlaşmaya vardı.

10 yılı kapsayacak yardım paketinin maliytei, en az 38 milyar doları bulacak. Reuters haber ajansı, anlaşmayla bugüne kadar bir ülkeye en büyük Amerikan yardımının yapılacağını aktarıyor.

Yaklaşık bir yılı bulan görüşmeler sonucunda imzalar birkaç gün içinde atılacak.

Haaretz gazetesi, geçen ay anlaşmanın yakında duyurulacağını sayfalarına taşımıştı. Basına yansıyan haberlerde, Binyamin Netanyahu yönetiminin Başkan Barack Obama'dan sonra yerine gelecek ABD lideriyle anlaşmayı imzalamak istediği yer almıştı ancak Obama'nın görev süresinin bitmesine günler kala anlaşma sağlandı.

http://www.milliyet.com.tr/abd-ve-israil-den-tarihi-anlasma-dunya-2310519/

vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

MessagePosté le: Lun 19 Sep 2016 - 09:25
Répondre en citant

Netanyahu: ABD'nin 38 milyarlık desteği ordumuzu güçlendirecek

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, ülkesinin ABD'den 38 milyar dolar desteği ordusunu güçlendirmek için alacağını belirtti.İsrail hükümetinden yapılan açıklamaya göre Netanyahu, ABD ile imzalanan anlaşmanın Tel Aviv ve Washington arasındaki ilişkilerin derinliğine ve gücüne delil teşkil ettiğini kaydederek, bu desteğin İsrail'in güvenliğini pekiştireceğini ifade etti.

Söz konusu yardım paketinin, ABD tarihinde başka bir ülkeye yapılan en büyük miktar olduğuna dikkati çeken Netanyahu, "İsrail, daha önce varılan anlaşma gereği ordusunu ve füze savunma sistemlerini güçlendirmek için ABD'den 38 milyar dolar destek alacak" dedi. ABD’nin İsrail’e 10 yılda 38 milyar dolarlık askeri yardım yapmasını öngören anlaşma iki ülke yetkilileri tarafından çarşamba günü Washington’da imzalanmıştı

ANLAŞMA NELERİ KAPSIYOR?

İki ülke arasında 2007’de yapılan son anlaşma 30 milyar dolarlık toplam yardım içeriyordu. ABD yönetimi, İsrail’e 2009’dan bu yana 23.6 milyar dolar askeri finansman, 3.4 milyar dolar da füze savunma finansmanı sağladı.

Yeni anlaşmayla 2019’dan itibaren ABD, İsrail’e 10 yıl boyunca her yıl 3.8 milyar dolarlık yardımda bulunacak. Yardım sayesinde İsrail, yeni nesil F-35’lerin alınması dahil olmak üzere savaş uçağı filosunu yenileyebilecek ve füze savunmasını güçlendirebilecek. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, İsrail’in ABD yardımını kullanarak 33 adet F-35 uçağı almasının planlandığı, ilk uçağın aralık ayında teslim edilmesinin beklendiği belirtilmişti. Açıklamada, İsrail’in bu uçağı teslim alan ilk yabancı ülke olacağına işaret edilmişti.

https://tr.sputniknews.com/savunma/20160918/1024872252/abd-israil-benyamin-…

http://odatv.com/o-yaziya-itirazim-var-1909161200.html

Contenu Sponsorisé

MessagePosté le: Aujourd’hui à 07:54

Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> Nouvelles d'Arménie-Լուրեր Հայաստանից-Ermenistan haberleri Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com