Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion
 
FAQ| Rechercher| Membres| Groupes
 
ABD ,İnkarcı Devlet kademesindeki ANTİ AMERİKANCI Propagandadan
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> Discussions / Débats - Քննարկում - Tartışma/Düşünceler
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 406
Point(s): 72 330
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Ven 5 Aoû 2016 - 11:52
MessageSujet du message: ABD ,İnkarcı Devlet kademesindeki ANTİ AMERİKANCI Propagandadan
Répondre en citant

ABD ,İnkarcı Devlet kademesindeki ANTİ AMERİKANCI Propagandadan rahatsız ,Yeni İdda Nato'dan Atılabilirler


New York Times'tan zehir zemberek darbe yazısı

15 Temmuz Cemaatçi darbe girişimine ilişkin New York Times da dikkat çeken bir baş yazı kaleme alındı.15 Temmuz Cemaatçi darbe girişimiyle ilgili ABD’nin önde gelen gazetesi New York Times da dikkat çeken bir baş yazı kaleme alındı. Türkiye’nin çok ağır ifadelerle eleştirildiği “Türkiye’nin Yeni Anti-Amerikancılığı” başlıklı yazıda “NATO bugüne kadar anti-demokratik davranışların sonuçlarını açıklamamış olabilir ancak seçenekler azalıyor. NATO tarafından atılacak olası bir adım bile Erdoğan’ı muhtemelen öfkelendirmeye yetecektir. Türkiye’nin güvenilir bir müttefik olup-olmadığını, Batı’nın ilke ve uygulamalarını ne derecede kapsadığını, NATO olmadan sürekli gelişimini ve güvenliğini nasıl sağlayacağını görmek zor.” ifadeleri kullanıldı.

Cemaatçi darbe girişimi sonrasında Türkiye’nin ABD’den iadesini istediği Cemaat lideri Fethullah Gülen için de çarpıcı ifadelerin yer aldığı yazıda, “Amerikalılar Türkiye’den gelen belgelerde Gülen’in iadesini gerektirecek her hangi bir kanıt görmediklerini söylüyor.” denildi. Cemaatçilerin devletten tasfiye edilmesinin de eleştirildiği yazıda, ABD’nin darbeye katkı sağladığı şeklindeki iddialara “ABD’nin böyle bir girişimde bulunması mantıklı değil” diyerek yanıt verildi.

İşte New York Times’daki 15 Temmuz Cemaatçi darbe girişimine ilişkin kaleme alınan ve amerikaninsesi’nın aktardığı başyazı:

“‘ANTİ-AMERİKANCILIK ATEŞLENDİ’

“Başarısız bir darbe girişimiyle sarsılan Türk hükümeti ve vatandaşlarının çoğu birilerini suçlamak konusunda çaresiz kaldı. Gerçekleri araştırmak yerine, darbe girişimi için ABD’yi suçladılar. Tüm bunlar yeni bir anti-Amerikancılığı ateşledi. Hükümet, gerçek ve hayali düşmanlara karşı kapsamlı baskı oluşturmaya başladı. Tüm bu gelişmeler hem NATO hem de Amerika ile Türkiye'nin uzun vadeli istikrarlı ilişkileri konusunda ciddi bir risk oluşturuyor.”

"PARMAKLARI WASHİNGTON’U İŞARET EDİYOR"


"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve diğer Türk liderlerine göre 15 Temmuz darbesinin arkasındaki suçlu, 1999 yılından beri Pennsylvania’da yaşayan ve darbe girişiminin arkasında olduğunu yalanlayan Müslüman din adamı Fethullah Gülen. Ancak hükümet yanlısı basın, toplumun tüm kesimlerinden siyasi liderler ve sıradan vatandaşlar da darbe girişiminin arkasında olduğunu yalanlamasına rağmen Washington’a işaret ediyorlar. Geçen hafta Amerika’nın Ortadoğu’daki en üst rütbeli komutanı Orgeneral Joseph Votel, geçen hafta katıldığı üst düzey bir güvenlik toplantısında Amerikalılar'la birlikte çalışan Türk komutanların tasfiye edilip hapse atıldığını ve bu konuda endişelerini dile getirdi. Erdoğan, Votel’i darbecilerin tarafını tutmakla suçlayıp, Batı’nın darbeyi ve terörü desteklediğini söyledi."

'AMERİKA'NIN ERDOĞAN'A SUİKAST DÜZENLEMEYE ÇALIŞTIĞINI İDDİA ETTİLER'

"Bu arada, hükümet yanlısı Yeni Şafak gazetesi, CIA’yi ve Afganistan'da eskiden bir NATO komutanı olarak görev yapan Orgeneral John Campbell’ı darbe girişiminin arkasında olmakla suçladı. Gazete ayrıca darbe girişiminin gerçekleştiği gün, Woodrow Wilson Merkezi'nde Ortadoğu programını yöneten Henri Barkey’i Istanbul yakınlarında bir adada akademisyenlerle gerçekleştirdiği bir toplantıyı, yaptığı bir kaç telefon konuşmasını gizli toplantı ve şüpheli etkinlik değerlendirip darbenin arkasında olmakla suçladı. Barkey’e, karşı kanıt var mı? Yeni Şafak ayrıca darbe gecesi Amerika’nın Erdoğan’a suikast düzenlemeye çalıştığını yazdı."

‘ABD’NİN BÖYLE BİR GİRİŞİMDE BULUNMASI MANTIKLI DEĞİL’

“Bu bölge büyük kaos içerisindeyken, Amerika’nın, işbirliği NATO ittifakının güvenliği ve IŞİD’le mücadele açısından hayati olan müttefikini istikrarsızlaştırmak için böyle bir girişimde bulunması hiç mantıklı ve anlaşılabilir değil. Erdoğan’ın belirttiği gibi darbe girişiminde 237 kişinin ölmesinin, Türkleri sarsması anlaşılabilir ancak ikiyüzlü ve alaycı bir oyun oynanıyor. Erdoğan, darbeyi yeterince kınamayan Batı’yı eleştiriyor. Ancak alarm verip aralarında bakanlıklar, okullar, üniversiteler ve orduda görevli 66 bin kişiyi işten atıyor. Bu krizi onları temizlemek için kullanıyor. “

"GÜLEN’İN İADESİ İÇİN KANIT YOK"

“Amerikalı yetkililer Erdoğan’ın Washington’a bu baskısını, daha bir kaç yıl öncesine kadar müttefik olduğu Gülen’in iadesini sağlamak için olduğunu düşünüyor. Amerikalılar Türkiye’den gelen belgelerde Gülen’in iadesini gerektirecek her hangi bir kanıt görmediklerini söylüyor. Amerikalı yetkililer, Gülen’in ABD'de olduğu için yasal hakları olduğunu, Adalet Bakanlığı’nın özellikle iade kararını vermeden önce titiz bir süreç izlemesi gerekliliğini ve özellikle gelen raporlar doğrultusunda işkence yapıldığını Türkler’e hatırlattılar. Türkiye komplo teorilerini bir kenara bırakıp bu darbe girişiminin ardındaki gerçekleri bulmalıdır.”

"TÜRKİYE RUSYA’YA YAKLAŞABİLİR"

“Gülen üzerinden yaşanan gerginlikler giderek artıp kötüleşirse, bu gerilim sonrasında Washington, Türkiye’nin Rusya ile daha yakınlaşabileceğini düşünüyor. Amerikalı yetkililer, Türkler’in IŞİD ile yapılan mücadelede işbirliği yapmaya devam edeceğini, - Pazartesi günü Ankara'yı ziyaret eden Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford dahil olmak üzere - özel güvenceler verdiklerini söylüyorlar. Uzun vadede bakıldığında ABD ve NATO’nun elinde çok derin sorunlar var. Demokratik normlardan uzaklaşmış bir hayati müttefikle ne yapabilir? Amerikalı yetkililer, bu konuda çeşitli seçenekleri çalışmaya başladıklarını ifade ettiler. NATO bugüne kadar anti-demokratik davranışların sonuçlarını açıklamamış olabilir ancak seçenekler azalıyor. NATO tarafından atılacak olası bir adım bile Erdoğan’ı muhtemelen öfkelendirmeye yetecektir. Türkiye’nin güvenilir bir müttefik olup-olmadığını, Batı’nın ilke ve uygulamalarını ne derecede kapsadığını, NATO olmadan sürekli gelişimini ve güvenliğini nasıl sağlayacağını görmek zor.””

Odatv.com

http://odatv.com/new-york-timestan-zehir-zemberek-darbe-yazisi-0508161200.html


Revenir en haut
Publicité


MessagePosté le: Ven 5 Aoû 2016 - 11:52
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 406
Point(s): 72 330
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Ven 5 Aoû 2016 - 11:56
MessageSujet du message: ABD ,İnkarcı Devlet kademesindeki ANTİ AMERİKANCI Propagandadan
Répondre en citant

ABD 13 Temmuz'da Akıncı hava üssünü aramışTürkiye'nin sayılı Adli Bilişim mühendislerinden Tuncay Beşikçi sosyal medya hesabından Akıncı Hava üssünün internet arama grafiğini paylaştı...

ürkiye'nin sayılı Adli Bilişim mühendislerinden Tuncay Beşikçi sosyal medya hesabından Akıncı Hava üssünün fotoğraflarının internet arama grafiğini paylaştı.

Akıncı hava üssünün görselleri, internette ABD'den hiç aranmazken darbe girişiminden iki gün önce 13 Temmuz'da birden yoğun bir şekilde aramaya tabi tutuluyor.

Beşikçi, bu artışı da Twitter hesabından "Son 3 ayda ABD'den yapılan Akıncı Hava Üssü fotoğraf aramaları da ilginç. Hiç aranmazken 13 Temmuz'da pik yapmış" sözleriyle paylaştı.

Twitter kullanıcıları ise kimi aramaların Türkiye'den VPN bağlantısıyla yapıldığını ileri sürse de internet aramasının darbe girişiminden iki gün önce yapılmasının önemli bir detay olduğunu aktardı.

İşte o grafik...http://odatv.com/abd-13-temmuzda-akinci-hava-ussunu-aramis-0408161200.htmlABD Dışişleri Bakanı John Kerry 24 Ağustos'ta Türkiye'ye gelecek

Kerry'nin ziyaretinde gündem konusu Fetullah Gülen'in iadesi olacak

http://t24.com.tr/haber/abd-disisleri-bakani-john-kerry-24-agustosta-turkiyeye-gelecek,353461


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 406
Point(s): 72 330
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Ven 5 Aoû 2016 - 12:02
MessageSujet du message: ABD ,İnkarcı Devlet kademesindeki ANTİ AMERİKANCI Propagandadan
Répondre en citant

Yeni Şafak: İç savaşa hazırlık için saldırılar başlatılacak
"Ülkemize sıkılan kurşunlardan haz duyan ABD ve Avrupa Birliği ülkeleri, gizlendikleri yerden çıktı"

Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, 15 Temmuz'da gerçekleşen darbe girişiminin henüz bitmediğini ileri sürerek "Darbeci bazı unsurlar bir sonraki aşama için geri çekildi, bekletiliyor. Ama bundan sonra 'iç savaş ortamı oluşturmaya dönük' operasyonlar başlayacak. Sansasyonel suikastler, korku yayacak saldırılar başlayacak. O çete mensuplarının her biri birer intihar saldırganına dönüşecek, bazıları bulunduğu yerde kendini patlatacak" diye yazdı.

İbrahim Karagül'ün, Yeni Şafak gazetesinin bugünkü (5 Ağustos 2016) nüshasında yayımlanan "İç savaşa hazırlık için saldırılar başlatılacak" başlıklı yazısı şöyle:

Gizli gizli destek veriyorlardı. Gülen ve teröristlerinin söylemlerinin peşine takılan, demokrasiye savaş açan, tankların arkasına sığınan, milletimize ve ülkemize sıkılan kurşunlardan haz duyan ABD ve Avrupa Birliği ülkeleri, gizlendikleri yerden çıktı. Açıktan Türkiye karşıtı pozisyon aldı. Açıktan Türkiye'yi vurmaya başladı. Biri “Türkiye AB'den çıkarılsın” diyor, diğeri “Türkiye için endişeliyiz” diyor. Bir başkası çekingen ziyaretlerde bulunuyor, diğeri, utanmazlıklarını gizlemek için Türkiye'nin yanındaymış mesajları veriyor. Ezberlenmiş, riyakarca açıklamalar bunlar.

http://t24.com.tr/haber/yeni-safak-ic-savasa-hazirlik-icin-saldirilar-baslatilacak,353451


Revenir en haut
Contenu Sponsorisé


MessagePosté le: Aujourd’hui à 14:52
MessageSujet du message: ABD ,İnkarcı Devlet kademesindeki ANTİ AMERİKANCI Propagandadan

Revenir en haut
Montrer les messages depuis:   
Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> Discussions / Débats - Քննարկում - Tartışma/Düşünceler Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

 Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com