Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion
 
FAQ| Rechercher| Membres| Groupes
 
Sürekli İnkarcı Tehtid Ve Şantajlarına maruz Kalan Evropa 10.000.000
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Armenian on web Index du Forum -> Recréation - Ժամանց - Beraber gülelim -> Le Bar de la team - Ընդհանուր Քննարկում - Gelin söyleşelim
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 425
Point(s): 72 387
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Sam 13 Aoû 2016 - 09:48
MessageSujet du message: Sürekli İnkarcı Tehtid Ve Şantajlarına maruz Kalan Evropa 10.000.000
Répondre en citant

Sürekli İnkarcı Tehtid Ve Şantajlarına maruz Kalan Evropa 10.000.000 Kişiye HADİ ÜLKENİZE Diyebilir Mi ?

http://team-aow.discuforum.info/t21079-nkarc-lar-n-Reisi-Evropa-y-Yine-Tehtid-Etme-C-retinde.htm?q=

...............

Geçen Sene Hayali 100000 Ermeni'yi Kovmaktan Bahsediyordu.


http://team-aow.discuforum.info/t13872-Ge-en-Sene-Hayali-100-000-Ermeni-yi-Kovmaktan-Bahsediyordu.htmDacik Başbakanından İMA:"100.000 ERMENİ TOPUN AĞZINDA"Tabi sadece Fransa halkını değil, Afrika’yı bilgilendireceğiz. Orta Doğu’yu bilgilendireceğiz ve bugüne kadar unutturulmak istenen oralardaki soykırımları bizler oralardaki ülkeleri dolaşarak anlatacağız. Bu ırkçı ayrımcı tavrı anlatacağız. Bizim tarihimizde böyle bir soykırım yok. Bunu kabullenmiyoruz, böyle bir şeyi kabullenmemiz mümkün değil. Şu anda bizim ülkemizde resmi gayri resmi 100 bin civarında Ermeni yaşamaktadır. Bunların bir kısmı vatandaşımızdır, bir kısmı ise vatandaş olmayıp ülkemizde bulunanlardır.

http://team-aow.discuforum.info/t9870-Dacik-Basbakan-ndan-IMA-100-000-ERMENI-TOPUN-AGZINDA.htm

Ulusalararası kuruluşlarda yaptıkları araştırmada hiçbir sayı vermiyor. İddia edilen sayı Karadenizdeki Çay-Fındık tarımında çalışanlardan bile az... Hizmetçilik sektörü herhalde tamamen bunların tekelinde olduğu gözleniyor

Bu durum asla akla uygun değil, Eğer bu sayı gerçekten bilinemiyorsa Türkiye demekki yol geçen hanına dönmüş giren çıkan belli değil.

Aynı bilinmezlik Suriye, Irak göçmenleri içide geçerli,
Türkiye yetkilileri bu konuda neden resmi bir uygulama yapmaz, yapıyorsa neden gerçekler açıklanmaz.

Türkiye'deki Kaçak Ermeniler çoğunlukla (Açık Yada Kripto) kendi soydaşları tarafından iş veriliyor, korunuyor gizleniyor.
Gürcistanda bazı çeteler bunlara Gürcü pasaportu vererek Türkiye'de Gürcü kimliği ile yaşamaya devam edeni çok.


Türkiye'deki kaçak Ermeniler raporu

Merkezi ABD'de bulunan Avrasya Ortaklık Vakfı (EPF) ve İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Küresel Siyasal Eğilimler Merkezi (GPOT) işbirliğiyle düzenlenen "Düzensiz Ermenistan Göçmenlerinin Türkiye'deki Durumu" araştırmasının sonuçları açıklandı.

Yaz lastiği seçerken dikkat edilmesi gereken püf noktaları
İKÜ'nün Şirinevler yerleşkesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Araştırmacı-Yazar Alin Osinian, 2009 Nisan ayında başlanan projenin 5 ayda tamamlandığını belirterek, projenin ilk hedefinin Ermenistan göçmenlerini tanımak, neden Türkiye'yi seçtikleri ve geleceğe dair hedefleri gibi konulara açıklık getirmek olduğunu kaydetti.

Projede, anket ve birebir röportaj yöntemlerinin kullanıldığını aktaran Osinian, 1998 depremi ve Ermenistan'da yaşanan sancılı ekonomik sürecin Türkiye'ye gelerek kaçak işçi olarak çalışmada başlıca nedenler olduğunu, göçmenlerin yüzde 48'inin Ermenistan'da depremden etkilenen Shirak'tan geldiğini söyledi.

Göçmen işçilerin yüzde 93'ününü kaçak durumunda olduğunu, Türkiye'ye Gürcistan üzerinden 1 aylık vizeyle giriş yaparak geldiklerini belirten Osinian, "Ermenistan'dan gelen göçmenlerin yüzde 96'sı kadın. Yüzde 4'ü erkek. Buna neden, kadınlara yönelik işlerin daha fazla olması gösteriliyor. Kadınların yüzde 72'si ev temizliğinde, yüzde 18'i hastabakıcılık, yüzde 6'sı tezgahtar olarak, yüzde 4 ise değişken işlerde çalışıyor. Aylık gelirleri 500-1000 Dolar arasında değişiyor. Erkekler ise ayakkabıcıda ve kuyumcuda çalışıyor" diye konuştu.

Ermenistanlı kaçak göçmenlerin İstanbul'un dışında Ankara ve mevsimsel olarak otel hizmetinde Antalya'da, çay ve fındık toplayıcılığında Doğu Karadeniz'de çalıştıklarını belirten Osinian, çalıştıkları evlerde kalmayanların bir evi 3-4 kişi kiralayarak yaşadıklarını aktardı.

Ermenistanlı göçmenlerin patronlarıyla ilişkilerini de yüz yüze görüşmelerde sorduklarını ifade eden Osinian, işçilerin büyük çoğunluğunun "Ermeni kökenli patronların kendilerine Türk patronlardan daha kötü davrandığını, ancak Ermeni soykırımına ilişkin bir gündem olduğunda ise Türk patronlarıyla ilişkilerinde hemen soğukluk yaşandığını kaydettiklerini" belirtti.

Osinian, "Ermenistanlı göçmenler, Ermeni patronlarının kendilerine iş vererek hayır yapıyormuş gibi ve ülkelerinde hiç bir şey görmemiş, cahil insanlarmış gibi davrandıklarını söylüyorlar. Öte yandan, aynı şey Türkiye'de yaşayan Azerbaycanlıların da Türklerle yaşadıklarına benzer. Öte yandan, Ermenistan'a gittiklerinde de neden Türkiye'de çalıştıkları konusunda eleştirildiklerini söylüyorlar" diye konuştu.

Ermenistanlı göçmenlerin Türkiye'ye gelmeden önce ortak duygularının "korku" olduğunu, özellikle Hrant Dink cinayetinden sonra çok korktuklarını ifade ettiklerini belirten Osinian, en büyük sorunun ise kaçak göçmenlerin Türkiye'de doğan çocukları olduğunu söyledi.

Osinian, "Net rakamı belirleyememekle birlikte Türkiye'de doğan 600-800 çocuk olduğunu tahmin ediyoruz. Bu çocuklar ne Türk vatandaşı, ne de Ermeni vatandaşı olamıyor. Bu nedenle de okula dahi gidemiyorlar" şeklinde konuştu.

Alin Osinian, Ermenistanlı göçmenlerin yüzde 96'sının gelecek hedeflerinin ise ülkelerine dönmek olduğunu sözlerine ekledi.

Geçen yıl başlayan 'misafir öğrenci' uygulaması, Türkiye'de kaçak çalışan Ermenilerin çocuklarının eğitim sorununu çözmedi.


Revenir en haut
Publicité


MessagePosté le: Sam 13 Aoû 2016 - 09:48
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Revenir en haut
Montrer les messages depuis:   
Armenian on web Index du Forum -> Recréation - Ժամանց - Beraber gülelim -> Le Bar de la team - Ընդհանուր Քննարկում - Gelin söyleşelim Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

 Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com