Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion

FAQ| Rechercher| Membres| Groupes

İnkarcılar MORİN soyadıyla sahte haber ürettiler

Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> News en bref ... Օրուան կարճ լուրեր ... Güncel kısa haberler
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Point(s): 66 906
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Ven 19 Aoû 2016 - 11:15
MessageSujet du message: İnkarcılar MORİN soyadıyla sahte haber ürettiler
Répondre en citant

İnkarcılar MORİN soyadıyla sahte haber ürettiler

Trump'ın "CIA darbeye yardım etti" tweet'leri sahte çıktı!

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump'ın 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili attığı iddia edilen tweet'lerin sahte olduğu anlaşıldı.

Trump'ın Türk basınında da manşetlere taşınan tweet'lerde, Trump'ın, "Türkiye'deki başarısız darbe girişimine 13 üst düzey CIA yetkilisinin yardım ettiğime dair yeni kanıtım var. İsimlerini önümüzdeki günlerde ifşa edeceğim" dediği iddia edildi.

Hatta 15 Ağustos tarihli bu tweet'lere, ABD merkezli yayın organı Politico'nun internet sitesinde ertesi gün yayımlanan haberde de yer verildiği öne sürüldü.

Rebecca Morin imzalı olduğu görülen haberin ekran görüntüsü de sosyal medyada paylaşıldı.Politico'da yayımlandığı öne sürülen haberin, sahte olduğu ortaya çıkan ekran görüntüsü

Ancak ekran görüntüsü alınan tweet'ler incelendiğinde, bunların Photoshop ya da benzeri bir programla üretildiği anlaşılıyor.

Görüntünün sahte olduğuna dair ipucunu ise Twitter'ın "Follow" (Takip et) butonu veriyor. Zira artık Twitter'ın 'takip' butonu görüntüdeki gibi değil. Sahte tweet görüntüsünü yaratan kişinin, Google'dan butonun eski görüntüsünü aldığı tahmin ediliyor.

'Takip et' butonunun masaüstü bilgisayarlar ve cep telefonu uygulamalarındaki mevcut görüntüsü ise şöyle:

O GAZETECİ: BÖYLE BİR HABER YAZMADIM

Politico'daki haberi yazdığı öne sürülen ABD'li gazeteci Rebecca Morin de görüntünün sahte olduğunu belirtti.

Morin, bu sabah attığı tweet'te şu ifadeyi kullandı:

"Türkiye ve CIA hakkında benim imzamla sahte bir Politico haberi dönmeye başladı. Bunu ben yazmadım ve Politico da yayımlamadı. Sahte."

http://www.hurriyet.com.tr/trumpin-cia-darbeye-yardim-etti-tweetleri-sahte-cikti-40201301

Publicité

MessagePosté le: Ven 19 Aoû 2016 - 11:15
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> News en bref ... Օրուան կարճ լուրեր ... Güncel kısa haberler Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com