Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion

FAQ| Rechercher| Membres| Groupes

Rafel Sadi'nn Che Guevara Yahudi kökenli miydi? İddası Ortalık Karıştı

Armenian on web Index du Forum -> Recréation - Ժամանց - Beraber gülelim -> Le Bar de la team - Ընդհանուր Քննարկում - Gelin söyleşelim
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Point(s): 66 991
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 4 Sep 2016 - 08:24
MessageSujet du message: Rafel Sadi'nn Che Guevara Yahudi kökenli miydi? İddası Ortalık Karıştı
Répondre en citant

Rafel Sadi'nn Che Guevara Yahudi kökenli miydi ? İddası Ortalık Karıştı

İsrail’de Che Guevara’ya dair bir başka efsane var. O da Guevara’nın Yahudi asıllı olduğuna bugün İsrail’de yaşayan pekçok Yahudi ile akrabalığının bulunduğuna dair.

Che Guevara TBMM Başkanı İsmail Kahraman gibi bazıları için amansız bir katil bir terörist olarak kabul edilirken bazıları için ise gururlu bir özgürlük kahramanı. Bu yazının konusu Che Guevara üzerine yürüyen bu tartışma değil. İsrail’de yıllardır Che Guevara ile ilgili yazılan başka bir mesele.

İsrail’de Che Guevara’ya dair bir başka efsane var. O da Guevara’nın Yahudi asıllı olduğuna bugün İsrail’de yaşayan pekçok Yahudi ile akrabalığının bulunduğuna dair. Öyle ki bu iddia Guevara’nın Ariel Şaron’la akrabalığına kadar gidiyor.
İsrail medyasında çıkan iddiaları şöyle toparlayalım...

Ernesto Che Guevara'nın annesi olan ve kitaplarda İrlanda-İspanyol kökenine vurgu yapılan Bayan Celia Sheinerman 1964 yılında ölüme yakın olduğunu hissedince oğluna uzun yıllarıdır sakladığı aile sırrını açıklamaya karar verdi.

Bayan CELİA ve CHE

Bayan Celia 1908 yılında Siyonizme alışmaya başlayan Rus Yahudisi bir ailenin kızı olarak dünya ya geldi. 18 yaşına kadar Celia, Başkentin Yahudi mahallesinde büyüdü ve Yahudi eğitimi aldı.18 yaşında ise Arjantinli, Katolik bir doktor olan Ernesto Guevara Linch ile evlendi. Yahudi kimliğini bir kenara bıraktı. Ernesto Che Guevara bir yıl kadar sonra da dünyaya geldi. Yahudi köklerini oğluna da anlatmamıştı.
Anlatılanlar yazılanlar bu kadar değil...

Celia kendinden büyük abisi Samuel'in 18 yaşını doldurduktan sonra İsrail'e göç ettiğini biliyordu. Che ise annesinin anlattıklarından sonra köklerini bulmak için uğraş vermekteydi. İlk olarak 1964’ te Mısır'a gitti. Oradan da 24 şubatta Kıbrıs yolu ile İsrail'e ulaştı. İsrail ziyaretinin esas sebebi dayısı Samuel ile tanışabilmek ve onun aracılığı ile siyasi ilişkileri geliştirebilmekti.

Bu ziyaret sonunda kendisi ile aynı yaşta olan kuzeninin İsrail Savunma Kuvvetleri 1. Ordu Kara Komutanı General Ariel Şaron olduğunu öğrendi.

İsrail medyasında konu ile ilgili çok yazı ve haber var, kısaca anlatılan hikaye bu.

Che Guevara gerçekten Yahudi kökenli miydi, Ariel Şaron’la başka coğrafyalarda da olsa savaşçı birer kuzen miydi bilmiyorum.

Ama Che Guevara’ya dair tartışmalar yıllardır sürdüğü gibi bundan sonra da hiç bitmeyecek.

Rafael Sadi/Tel Aviv

Odatv.com

http://odatv.com/che-guevara-yahudi-kokenli-miydi-0309161200.html

13 yorum
odatv.com
Oturum Açın
1

Öner
Paylaş
En Yeniye Göre Sırala

Profil Görseli
Tartışmaya katıl…

Profil Görseli
erol • 4 saat önce

Che yi sevenlere kötü bir haber.

Yanıtla

Paylaş ›

Profil Görseli
Youef Lanier • 10 saat önce

Che ateistti. Lütfen, buradan dini bir şeyler çıkartmaya çalışmayalım. Rafael, hele sen, hiç yapma bunu. Irk ayrı bir şeydir, bilemem. Che de hiç sevmezdi böyle konuları ama Che'yi herhangi bir dinle bağdaştırmaya çalışmayalım..... Ayıp oluyor.

1

Yanıtla

Paylaş ›

Profil Görseli
pelerinli kedi • 10 saat önce

Ne farkeder?

1

Yanıtla

Paylaş ›

Profil Görseli
78'li Nesil • 11 saat önce

Rafael Efendiye cevabımdır.

Adolf Hitler bir YAHUDİ idi. Anne tarafından.
Jacob Joseph STALİN bir Yahudi idi. (Stalin bir takma ad'dır, Almanca çelik anlamına gelen Stahl kelimesinden gelir Jacob Joseph'dir. Yahudi ismidir.).

LENİN bir Yahudidir.
Troçky bir Yahudidir.
Recep Tayyib Erdoğan bir Yahudi kökenlidir.
Ahmet Dawudoğlu bir Yahudi kökenlidir. (Araştırın).

Bu Yahudiler neden EXODUS'a, yani SÜRGÜN'e uğruyor , şimdi daha iyi anlıyorum.
İçinde yaşadıkları toplumları felakete sürükleyen onlardır.
Lanetli Kavimdir.
Yarın Ortadoğudan da kovulacaklar gibi.
Anadolu da kalmadılar zaten, sadece Tayyib ve Şurekası kaldı.
Böyle giderse, Yüz yıl sonra bu Coğrafyada bir tane Yahudi kalmaz gibi geliyor bana.

Günün birinde elbet bir NEBUKADNAZER ll çıkar ortaya.

1

Yanıtla

Paylaş ›

Profil Görseli
yenicetengiz • 11 saat önce

el-an sarhoş olduğumdan, sonradan akıl edip, jewornotjew.com'a baktım. bir mısır gazetesinin ve her yerde yahudi gören rusların mabadlarından element uydurduklarını yazıyor. öyle olmasa bile ne farkeder? dediğim gibi, iki dakka çe olun, bağrıma çıkın.

Yanıtla

Paylaş ›

Profil Görseli
Torik • 11 saat önce

Ulan dünyada iz bırakan biri de bırakın yahudi olmayıversin. Bırakın artık bu siyonizasyon çabaları.

Yanıtla

Paylaş ›

Profil Görseli
yenicetengiz • 11 saat önce

kabul ediyorum, bu sefer enteresan bir haber yapmışsın rafi. ve şunu da kabul ediyorum ki, bu tür haberler israil açısından bedavadan, ki bedavaya hayır demezsiniz, yapılmış kamuoyu araştırma haberleridir, bu bir. ikincisi de, o sizin bayıldığınız adam var ya, işte o da bizdendir minvalli algı oluşturma haberleridir, iki. peki, şu bizim emektar dünyamızda, köprüden geçerken kalçaları birbirine sürtünmemiş ulus var mı? hadi bu da üç olsun. dördüncüsü de şu olsun: yahudi çe olsun, bağrıma şeyetsin.

Yanıtla

Paylaş ›

Profil Görseli
Istayfo Savci • 11 saat önce

Bence Önemli olan Che Guearanin Kökeni degil Onun Enternasyonal Karakteridir
Onun icin herhangi bir köken veyahut ulusa cekmeye calismak, Chenin Ruhunu Incitmekten baska hic bir ise yaramaz

2

Yanıtla

Paylaş ›

Profil Görseli
cicek altindan notlar • 11 saat önce

marx'in ya da einstein'in yahudiligi onu ne kadar kücültür ya da büyütürse, che'nin de ulusal kökenleri onda o oranda farklilik yaratir. bunlar ulus olaylarini asip tüm insanliga malolmus büyük kisilerdir, sadece isildarlar.

Yanıtla

Paylaş ›

Profil Görseli
banasorarsan • 11 saat önce

Che Yahudi olabilir
Ancak Kasap Şaron ile akraba ise reytingi düşer façası bozulur.
Gerçi bu iddianın kaynağı da son nefeslerini vermekte olan bir insan!
Bir öyküyü Hatırlattı bana!
Bir adam son demleri yaklaştığında bütün evlatlarının etrafında toplanmasını istemiş.
Tüm çocuklar toplandığında ise konuşmaya başlamış.
"- Adana'daki 2 işhanı ile arazilerimi küçük oğluma bırakıyorum."
"Şişli'deki apartman ile Sirkeci'deki oteli büyük oğluma bırakıyorum."
" Bankalarda bulunan paralarımı küçük kızıma..."
Çocuklardan biri atılmış
"- Baba, Baba! Madem Biz bu kadar zengindik, niye yoksulluk içinde yaşıyoruz?"
Adam zorlukla konuşmuş
"- Sus ulan Hergele!
Hayat boyu. Fakir ve mutsuz yaşadık.
Bırakın da mutlu ve zengin öleyim."

Yanıtla

Paylaş ›

Profil Görseli
Yilmz • 12 saat önce

Che yi che yapan yahudiligi degilse simdi bunu gundeme getirmek mucadelesini golgelemeye kahraman'in amacini ulasmasina neden olur.

Yanıtla

Paylaş ›

Profil Görseli
T.C. Erkan ÖZ • 12 saat önce

ben küba kürdü diye biliyordum.

Yanıtla

Paylaş ›

Profil Görseli
Cüneyt Diler • 12 saat önce

che kırım daki Türk unsuru olar Karaim soyundan gelmedir,araştıran bulur,yazın bir kenara...

Publicité

MessagePosté le: Dim 4 Sep 2016 - 08:24
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Armenian on web Index du Forum -> Recréation - Ժամանց - Beraber gülelim -> Le Bar de la team - Ընդհանուր Քննարկում - Gelin söyleşelim Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com