Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion

FAQ| Rechercher| Membres| Groupes

One Minute atağı karşısında sus pus olan merhum Perez'in cenazesinde

Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> News en bref ... Օրուան կարճ լուրեր ... Güncel kısa haberler
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Point(s): 66 883
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Ven 30 Sep 2016 - 16:31
MessageSujet du message: One Minute atağı karşısında sus pus olan merhum Perez'in cenazesinde
Répondre en citant

One Minute atağı karşısında sus pus olan merhum Perez'in cenazesinde sürpriz isimler

Eski İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in cenazesine Türkiye'den Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu katıldı.

Çarşamba günü 93 yaşında hayatını kaybeden eski İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres bugün yapılan törenle Kudüs’te toprağa verilecek. İsrail'le Türkiye arasında yaşanan gerilimin ardından, yaşanan uzlaşma sonrasında Peres’in cenazesine Türkiye'yi temsilen Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu'nun katılması dikkat çekti. Cenazeye ABD Başkanı Obama ve Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas da katıldı. Mahmut Abbas'ın tören sırasındaki üzgün görüntüleri kameralara yansıdı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ev sahipliği yapacağı cenazeye Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, ABD Başkanı Barack Obama, ABD eski Başkanı Bill Clinton, Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck ile Başbakanı Angela Merkel, Letonya Cumhurbaşkanı Raimonds Vējonis, Litvanya Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaite, Hollanda Kraliçesi Beatrix ve Başbakanı Mark Rutte, İsviçre Cumhurbaşkanı Johann Schneider Ammann, İngiltere Başbakanı Therea May, Galler Prensi Charles, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull ve Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto’nun katılacağı öğrenildi.

http://odatv.com/peresin-cenazesine-o-isim-katildi-3009161200.html

Publicité

MessagePosté le: Ven 30 Sep 2016 - 16:31
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Point(s): 66 883
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mar 4 Oct 2016 - 18:51
MessageSujet du message: One Minute atağı karşısında sus pus olan merhum Perez'in cenazesinde
Répondre en citant

Peres son itirafını mezarından yaptı: Atom bombası ürettik

Geçen hafta tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, ölümünden hemen önce verdiği bir röportajda ülkesinin atom bombası ürettiğini itiraf etti. ‘Düşmanları şüphe içinde bırakmak’ için İsrail’in nükleer silaha sahip olduğunu söylemeyi yıllardır reddeden Peres, nükleer silah geliştirilmesi için kurulan programın ortaya çıkarılmasına katkı sunduğunu ifade etti. Ölümünden hemen önce Daphne Barak’a konuşan Peres, “İlk olarak gücümüzü toplamak istedim, böylece daha sonra barış yapabilirdik. Bunun en kapsamlı ve açık yolu olduğunu söyleyebilirim. Yani bu bir çelişki değil daha çok bir karışım. O zamanlar bir nükleer bomba üretmemizin sebebinin savaş tehlikesini durdurmak olduğunu düşündüm” dedi.

​‘KİMSE BENİ DİNLEMEDİ, GURİON’UN DESTEĞİNİ KAZANDIM

1955 yılında Cumhurbaşkanı Ben Gurion’u nükleer bir reaktör kurmak konusunda ikna ettiğini ifade eden Peres, korkusunun komşu İran’dan gelebilecek bir tehdit olduğunu söyledi. Eski cumhurbaşkanı, “İsrail’in buna ihtiyacı olduğuna güçlü bir biçimde inandım. Kimse beni dinlemedi ama Ben Gurion’u ikna ettim, onun desteğini kazandım. Hepsine karşı o bana arka çıktı” diye konuştu.

Eski ABD Dışişleri Bakanı Powell: İsrail'de 200, bizde binlerce nükleer silah var

POWELL’IN MAİLLERİNDEN: İSRAİL’İN 200 NÜKLEER SİİLAHI VAR

DCLeaks internet sitesinde ifşa edilen ABD’li üst düzey bürokratlara dair elektronik postalarda da İsrail’in sahip olduğu nükleer silahlara dair bilgiler ortaya çıkmıştı. Eski ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell'ın yatırımcı Jeffrey Leeds'e gönderdiği ve İsrail'in 200 nükleer silahı olduğu ve bunların hepsinin Tahran'a doğru konuşlandırıldığı bilgisinin yer aldığı 3 Mart 2015 tarihli bir e-postanın doğruluğu, Powell'ın sözcüsü Peggy Cifrino tarafından teyit edilmişti.

https://tr.sputniknews.com/ortadogu/20161004/1025131058/israil-peres-atom-bombasi.html

Contenu Sponsorisé

MessagePosté le: Aujourd’hui à 21:19

Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> News en bref ... Օրուան կարճ լուրեր ... Güncel kısa haberler Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com