Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion
 
FAQ| Rechercher| Membres| Groupes
 
The Promise, Soykırım’ı anlatan film
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Armenian on web Index du Forum -> Centralisations -> Filme - théâtre - դրամա + Célébrités - Ünlüler
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
azad
V.I.P.
V.I.P.

Hors ligne

Inscrit le: 06 Sep 2006
Messages: 642
Point(s): 1 948
Moyenne de points: 3,03

MessagePosté le: Sam 29 Oct 2016 - 17:25
MessageSujet du message: The Promise, Soykırım’ı anlatan film
Répondre en citant

Soykırım’ı anlatan filme karşı kampanya28.10.2016

Citation:
Oscar ödüllü yönetmen Terry George’un ‘The Promise’ adlı filmi henüz vizyona girmeden aldığı düşük IMDb (internet film veritabanı) puanıyla şaşırttı.


Yapımcılığını, Kirk Kerkorian’ın kurduğu yapım şirketi Survival Pictures’ın üstlendiği filmde, Ermeni Soykırımı sırasında yaşananlar işleniyor. Aralık ayında ABD’de vizyona girmesi planlanan filmin bugüne dek sadece üç kez izleyiciyle buluşmuş olması, IMDb kullanıcılarının puanlarını politik kaygılarla verdikleri ihtimalini kuvvetleniyor. Soykırım anlatısından rahatsız olan çevrelerin, filmin puanını düşük tutarak, filmin vizyona girmesini ve çok sayıda izleyiciyle buluşmasını engellemeyi hedefledikleri tahmin ediliyor.
‘Hotel Ruanda’ filminin yönetmeni Terry George’un yönettiği ‘The Promise’in başrollerinde Christian Bale, Oscar Isaac ve Charlotte Le Bon var. Ermeni Soykırımı fonunda bir aşk üçgenini konu alan yapım, 1915’te Musa Dağ yakınlarında bir köyde yaşananları anlatıyor. Filmin prömiyeri 11 Eylül’de Toronto Film Festivali’nde yapılmıştı.
Bu yazı hazırlanırken ‘The Promise’in Metascore puanı 38, IMDb puanı ise 4,2 idi. Independent gazetesinin haberine göre, filme IMDb üzerinden verilen oyların yarısından çoğu tek yıldız, kalan puanların büyük çoğunluğu ise 10 yıldız. Bu iki ucun arasında puana pek rastlanmaması, filmi destekleyenler ile gösterime girmesini istemeyenlerin IMDb puanlama sistemi üzerinden bir tür çekişme içine girdiklerini gösteriyor. Oyların çoğu ABD dışındaki ülkelerden gelirken, IMDb, prensip gereği, kullanıcıların verdiği puanlara müdahale etmiyor.
_________________

Karanlık aydınlıktan, yalan gerçekten kaçar, Güneş yanlız olsada etrafa ışık saçar,üzülme doğruların kaderidir yanlızlık, kargalar sürüyle, kartallar yanlız uçar.


Revenir en haut
Publicité


MessagePosté le: Sam 29 Oct 2016 - 17:25
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Revenir en haut
azad
V.I.P.
V.I.P.

Hors ligne

Inscrit le: 06 Sep 2006
Messages: 642
Point(s): 1 948
Moyenne de points: 3,03

MessagePosté le: Sam 1 Avr 2017 - 03:11
MessageSujet du message: The Promise, Soykırım’ı anlatan film
Répondre en citant

Andre Agassi joins promotion campaign for Armenian Genocide film “The Promise”March 31, 2017 


American Armenian tennis player Andre Agassi has joined the promotion campaign for the Armenian Genocide film The Promise.

“I’m so proud to see that Kirk Kerkorian’s vision has become a reality. Help me keep Kirk’s promise,”

http://horizonweekly.ca/en/andre-agassi-joins-promotion-campaign-for-armeni…
_________________

Karanlık aydınlıktan, yalan gerçekten kaçar, Güneş yanlız olsada etrafa ışık saçar,üzülme doğruların kaderidir yanlızlık, kargalar sürüyle, kartallar yanlız uçar.


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 142
Point(s): 71 585
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Sam 29 Avr 2017 - 08:53
MessageSujet du message: Eğinli Oray Taa Amerikalardan Döktürdü:ERMENİ DEĞİL AMERİKAN
Répondre en citant

Eğinli Oray Taa Amerikalardan Döktürdü:

ERMENİ DEĞİL AMERİKAN PROPAGANDASI


Eurovision üzerinden siyaset yapma misali bugünlerde Türkler ve Ermeniler IMBD’de kapışıyor. Konu Ermeni soykırımı iddiaları üzerine çekilen “The Promise” filmi. Türkler filme bir yıldız veriyor, Ermeniler ise 10. Bugün 141 bin oyun yüzde 44’ü bir yıldız, yüzde 54’ü 10 yıldızdan oluşuyor, filmin ortalaması 5.9.

24 Nisan’a denk gelsin diye geçen hafta vizyona sokulan “The Promise”i izledim.

Christian Bale ve Oscar Isaac gibi iki kuvvetli stara, kendini kanıtlamış Terry George’un yönetmenliğine, 100 milyon dolarlık bütçesine kadar görünürde umut vaat ediyor. En sonra Türkiye’nin “1.5 milyon kişinin ölümüne yol açan Ermeni soykırımını hâlâ kabul etmediği” yazısı çıkıyor; belli ki iddialı bir filmle soykırımın tanınması sürecine hız kazandırmak istemiş yapımcılar.

CONSTANTINOPLE ÇOK GÜZEL

Kahramanımız, Ermenice “hoş, güzel” anlamına gelen “Siroun” adlı kurgusal köyünden Constantinople’a doktor olmak için yola çıkan Mikael (Oscar Isaac). I. Dünya Savaşı başladıktan sonra İncil’deki Eyyüb misali başına gelmeyen kalmayacak.

Constantinople’da hayat güzel ama. Kadınlar muazzam giyiniyor, Osmanlı’nın gençleri şampanyanın su gibi aktığı partiler veriyor, dansözlerin çıktığı gece kulüplerinden şekerden süzdürülerek “absinthe” içiliyor. Çırağan Sarayı 1910’da yanmış olabilir, ama tarihsel gerçeklik paşa çocuklarının burada film icabı doğum günü partileri vermesine engel değil. Tabii Saray bu sefer Boğaz kenarında değil, sırtlarında.

Tam da bu ince ayrıntı aslında filmin soykırımla ilgili sözlerinin de havada kalmasına neden oluyor. Epeydir sinemadan tarihsel gerçeklik beklenmiyor, biliyorum, ama yüzeyselliği soykırım kampanyasına bile katkıda bulunmayacak kadar bariz. Nitekim filmi pek kimse izlemedi, film yazarlarından iyi eleştiriler almadı.

Ermeni ve Türklerin birlikte huzur içinde yaşadığını birkaç dakika görüyoruz. Gerçi Kapalıçarşı’da “Gitme o Ermeni’ye, seni kazıklar” diyor esnaf ama şaka yollu daha çok...

Tıp fakültesine giren Mikael’in en yakın arkadaşı Emre Ogan; demek o yıllarda soyadı varmış. Emre bütün Türklerin topluca kötü olmadığını göstermek için tasarlanmış, nitekim Ermeni arkadaşlarına yardım etmek için paşa babasını karşısına alıp canıyla bedel ödemeyi bile göze alıyor.

Köyde “sözlüsü” bulunan Mikael büyük şehirde Ana’ya (Charlotte Le Bon) âşık oluyor. Ancak Ana’nın zaman zaman alkol duvarını aşan bir gazeteci sevgilisi var: Associated Press muhabiri Chris Myers’ın (Christian Bale) filmde ilk belirdiği sahneden itibaren ne zaman ajan olmakla suçlanacağını düşündüm, fazla sürmedi. Fonda savaş, ön planda ise aşk üçgeni.

İSYAN HABERİ YOK

“Hızlı gazeteci” Chris partilerde Osmanlı paşalarının yüzüne gerçekleri haykıracak kadar cesur. Anadolu’da masum insanların asılı olarak bırakıldığı Anadolu köylerini dolaşıyor, tehcire tanıklık ediyor, haberlerini korkak operatörlere rağmen merkeze geçiyor. “Dediğimi aynen yaz, küçücük bir kızı bir Osmanlı askeri kafasına ateş açarak öldürdü” diye otel lobisinde herkesin duyması için bağırarak söylüyor haberin cümlelerini.

Yazıyor da ne olduğunu, neden olduğunu hiç anlatmıyor. Sadece filmin iç tutarlılığı adına bile birkaç dakika önce Ermenilerle birlikte kadeh tokuşturan Türklerin neden düşman olduğunu, katliama giriştiğini, kadın-çocuk demeden herkesi şehirlerden sürüp öldürdüğünü ya da çalışma kamplarına hapsettiğini açıklamıyor. Filmin gerçekliği biraz Boğaz sırtlarındaki Çırağan Sarayı gibi. Böyle bir saray var hakikaten de, ama nerede...

Ermeni isyanına vurgu yok, Ermenilerden bir anda neden nefret edildiğinin de ipucu yok.

SONUNDA ASIL KAZANAN AMERİKA

Filmdeki iki kahraman figürü de Amerikalı. Biri gazeteci Chris, diğeri ise tarihin efsane kişiliklerinden Amerikan Büyükelçisi Henry Morgenthau (James Cromwell). Talat Paşa’ya Amerikalı olmanın erdemi üzerine öyle bir diskur çekiyor ki tarihsel şöhretinin hakkını veriyor. Ancak film Morgenthau’nun infialinin ABD’de pek yankılanmadığını, büyükelçilikten gelen katliam haberlerine rağmen devletin “nötr” kalmakta ısrar ettiğini es geçiyor.

Mikael de Amerika’ya göç edip yeni bir hayat kuruyor. Türkiye’de kalan ya da ABD’ye gidemeyen Ermeniler filmin kadrajına sığmamış, çünkü onların önemi yok filmin amacı için.

Bu karman çorman, çok şey yapmak isteyip hiçbir şey beceremeyen filmin asıl mesajı dünyada her türlü kötülük olurken ABD’nin sığınılacak güvenli bir liman, Amerikalıların hep doğruyu yapmak isteyen vicdanlı insanlar olduğunu vurgulamak. Sürekli duvar örmekten, yabancıları kovmaktan bahseden bir Başkan’ın devrinde filmin bu iddiası da tıpkı Ermeni soykırımının resmen tanınmasına katkıda bulunma niyeti gibi havada kalıyor.Soykırımdan nemalanan Türkler

Ermeni diasporasının küresel medyada etkisi yok. Elbette Ermeni kökenli gazeteciler, yazarlar, film yıldızları var ama etki alanları sınırlı. Son yıllarda Kardashian Ailesi dünyanın en bilinen küresel şöhreti oldu Ermeniler arasında. Amerika’da yaşasalar, Amerikalı olsalar da Kardashian’lar kökenlerini hiç unutmadı.

Geçtiğimiz senelerde Erivan’a ailece gittiler, Kanye West orada konser verdi.

Bu isimlerin gerek popüler kültürde gerekse sosyal medyada etki alanı epey geniş. Nitekim Kim Kardashian “The Promise” filminin galasına da katılıyor, New York Times’a soykırım ilanı da veriyor. Bu meseleyi canlı tutmak, gündeme getirmek için uğraşıyor. Ama onun bile etkisi sınırlı.

GARANTİLİ FORMÜL

Öte yandan, Ermeni soykırımı iddialarından en çok prim yapanlarsa ironik bir biçimde Türkler. Halil Berktay, Taner Akçam gibi akademisyenler çok evvelden bu alanda bir açıklık olduğunu, “soykırım gerçeğini tanıyan Türk” kimliğiyle kendilerini pazarladıkları takdirde kapıların açılacağını hesapladılar. Bu kurnazlıkları karşılığını da buldu.

Orhan Pamuk’un “Bir milyon Ermeni’yi katlettik” sözünden sonra getirileri gören diğer yazarlar da hemen aynı yoldan ilerledi. Bu konularla kısa akademisyenliği süresince hiç ilgisi olmayan Elif Shafak hemen kendisine Michigan’da bir akıl hocası buldu, bir dönem hayatının her anını paylaştığı Müge Göçek’in himayesinde Ermeni temalı kitap yazdı... Uluslararası alanda Türkiye’yi kötülemenin de bir şöhret formülü olduğunu fark etmeden çok önce Türkiye’de liberal takılan ve formülü çözdükten sonra muhalif olan Ece Temelkuran’ın da Batı’ya ilk açılımı Ermeni kitabı yazmak oldu. Şimdi bol bol konferans veriyor, Elif Shafak’la yarışıyor.


Kim Kardashian da bir başına çabalayıp dursun, "bizimkiler" kadar kurnaz değil ki.

Oray Eğin

http://www.haberturk.com/yazarlar/oray-egin/1475175-ermeni-degil-amerikan-propagandasi
bizimkiler Hay olanlardan mı Dacik olanlardan mı bahsediyor ?


Revenir en haut
mafilou
Administrateur
Administrateur

Hors ligne

Inscrit le: 04 Sep 2006
Messages: 13 180
Point(s): 40 559
Moyenne de points: 3,08

MessagePosté le: Mar 9 Mai 2017 - 04:18
MessageSujet du message: The Promise, Soykırım’ı anlatan film
Répondre en citant

''The Promise - Yemin'' filmi, İngilizce- Rusya - Ermenice yani üç ayrı dil seçeneğiyle Yerevan'da vizyona girdi... ABD'de kapalı gişe oynuyor, Avrupa'da daha şimdiden özel gösterimler için rezervasyonlar yapılmaya başlandı... Ermeni seyircisi daha henüz doğru dürüst izleyebilmiş değil; sinema salonları ''Siz nasıl olsa seyredersiniz, önceliği Ermeni olmayanlara verelim'' diyorlar, bir yerde haklı olarak... Filmin ana fikri çok çarpıcı...
Sürgüne giderken şehrin saat kulesini yapan ve her gün onun ayarını yapan Ermeni ustanın, resmen ölüme giderken bile komşusu Mustafa'ya ''(...) Hey, Muso, her akşam saat 19.00'da unutma ayarını yapmaya, haftada bir gün de zemberekleri yağlamayı unutma, dün yağladım, kaldı 6 günün, ona göre!'' diye bağıran bir milletten bahsediyoruz...
Yaptığı ne iş olursa, nerede olursa, müşterisi kim olursa, hangi şartlarda olunursa olunsun EN İYİ, EN TİTİZ ŞEKİLDE YAPMAYI şiar edinmiş bir milletten...
İşte BU MİLLETİN - Anadolu'nun henüz izan, insaf, vicdan, iman, onur ve zekasını kaybetmemiş çocukları sayesinde veya kimlik değiştirerek - SAĞ KALABİLMİŞ ender temsilcileri şöyle söylüyorlar: İNTİKAMIMIZ, DAHA BİR YAŞAYARAK, DAHA BİR YARATARAK, DAHA KALİTELİ İŞLER YAPARAK, DÜNYAYI FETHEDEREK ALINACAKTIR!
Hakikaten de öyle de olmuş, ne dersiniz? (RAH)
_________________
Emeğe saygılı olun, alıntılarınızda link gösterin ...


Revenir en haut
Visiter le site web du posteur
mafilou
Administrateur
Administrateur

Hors ligne

Inscrit le: 04 Sep 2006
Messages: 13 180
Point(s): 40 559
Moyenne de points: 3,08

MessagePosté le: Mar 9 Mai 2017 - 04:21
MessageSujet du message: The Promise, Soykırım’ı anlatan film
Répondre en citant

Notre Vengeance Sera De Survivre
08 Mai 2017
Comment tenir la promesse? En ne pas oubliant …
Cette Promesse est différente par sa palette des sentiments et par son énergie absorbante. Ce n’est pas une histoire sur la mort ni sur la souffrance. « La Promesse » est un triangle amoureux encerclé par la guerre. Michael, un apothicaire arménien, quitte son village pour étudier la médecine dans la ville cosmopolite de Constantinople (devenue Istanbul). Chris, un photojournaliste américain qui couvre en partie la géopolitique, est en lien avec Anna, une artiste arménienne instruite à Paris. Quand Michael rencontre Anna, leur attraction se traduit par une rivalité amoureuse entre les deux hommes. Après que les Turcs aient rejoint la guerre du côté allemand, l’Empire ottoman entreprend le génocide des Arméniens. Au milieu des conflits, tout le monde doit trouver un moyen de survivre – même quand des événements monumentaux touchent leur vie …
Le 27 avril, après huit mois de la première projection (au festival du film international de Toronto, en septembre 2016), « La Promesse » est enfin sortie dans les salles de cinéma arméniennes. D’après les propos de Karen Khazarian, producteur de Sharm Holding, ils ont acquis le droit de la projection très tard et c’est pourquoi le travail de la traduction et de la sonorisation s’est réalisé dans les délais très courts. Quand même on espère avoir encore la possibilité d’accueillir le metteur en scène et les acteurs du film en Arménie.
Le film de Terry George a captivé toute l’énergie des spectateurs. Il a pris de nos mémoires ce qu’on n’avait pas vu de nos propres yeux, mais ce qui s’était passé et était resté dans nos mémoires génétiques. On peut l’appeler Carrefour des événements et des sentiments, où tout a ses raisons et ses effets. Comme le témoignent les cinéastes arméniens, le metteur en scène oscarisé n’a pas eu de lacunes dans le film. Il a mis l’accent sur la combinaison exacte des scènes et des sentiments. Le film est un plaisir esthétique aux spectateurs grâce à la présentation intelligente de l’unité des plans.
Pour l’équipe du doublage ( David Hakobian, Zarouhi Hovhannissian, Khoren Lévonian, Samvel Topalian, Babken Chobanian) la présentation du film par un très bon arménien était non seulement leur obligation professionnelle, mais aussi un certain moyen de rendre hommage à la mémoire des martyrs du Génocide. En ce qui concerne la musique du film, la chorale « Hover » (Հովեր) en Arménie a enregistré l’extrait « Gohanamque » (Գոհանամք) de la messe de Komitas. Et l’auteur du soundrack est Serj Tankian, soliste du groupe rock mondialement connu « System of a down » à travaillé également sur la bande son.
Notons que ce film, dont le budget est 100 000 000 dollars, avant d’être sorti en salles, avait cumulé 90 000 avis, surtout négatifs, sur le site cinématographique IMDB. Il était évident que la réalisation du rêve cinématographique de Kirk Kerkorian ne serait pas facile. En fait, ce n’était pas la première fois que Hollywood abordait la question du Génocide arméniens de 1915. La première tentative est liée au nom de Rouben Mamoulian, qui avait essayé de porter à l’écran « Quarante jours de Musa Dagh ». La Turquie a fait une telle pression que le studio de cinéma était obligé de renoncer à l’idée de ce film. Durant des années, le thème du Génocide arménien préoccupait les maîtres arméniens et européens comme Henri Verneuil,Robert Getikian, Paolo et Vittorio Tavianis, Atom Egoyan. Et tous ces metteurs en scène ont été confronté à la pression violente de la Turquie lors du tournage de leurs films. « La Promesse » n’est pas un cas exceptionnel. La présence des acteurs dans le film, tels sont Christian Bale, Oscar Isaac et la Française Charlotte Le Bon, était une grande menace pour la Turquie, la raison pour laquelle elle a commencé sa riposte propagandiste en diffusant de faux ratings. En réponse, dans le cadre de la campagne propagandiste « Tiens ta promesse ! » (Keep the promise), les personnalités , les artistes et les sportifs remarquables américaines tels que Leonardo Di Caprio, George et Amal Clooneys, André Aghassi, Elton John et d’autres ont soutenu le film en promettant de lutter contre le Génocide.
« Notre vengeance sera de survivre » : c’est le slogan du film « La Promesse » et la formule de vivre de ses héros. L’amour partout: dans la mort, dans la souffrance, dans la guerre et dans la perte. Le film donne la possibilité de revisiter ce qui s’est passé.
Il était difficile de sortir de cette atmosphère poignante de la salle, même après la fin du film…
Anna Baghdasarian
_________________
Emeğe saygılı olun, alıntılarınızda link gösterin ...


Revenir en haut
Visiter le site web du posteur
mafilou
Administrateur
Administrateur

Hors ligne

Inscrit le: 04 Sep 2006
Messages: 13 180
Point(s): 40 559
Moyenne de points: 3,08

MessagePosté le: Mar 9 Mai 2017 - 04:22
MessageSujet du message: The Promise, Soykırım’ı anlatan film
Répondre en citant

‘Kılıç artığı intikamı : yaşamıyla katliamzadenin direnişi…’ « Hey 15’li 15’li, Tokat yolları yaslı… »

ABD. de ilk uc gunde 2 milyon kisi izledi.
_________________
Emeğe saygılı olun, alıntılarınızda link gösterin ...


Revenir en haut
Visiter le site web du posteur
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 142
Point(s): 71 585
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 28 Mai 2017 - 07:45
MessageSujet du message: Ermeni Soykırımının Anlatıldığı The Promise'nin Filiminin Müziklerini
Répondre en citant

Ermeni Soykırımının Anlatıldığı The Promise'nin Filiminin Müziklerini Yapan Rocker Chris Cornell Son Yolculuğuna Uğurlandı
Hear Chris Cornell's Orchestral 'The Promise' From New Christian Bale Film

Soundgarden singer pens track for upcoming movie about love triangle during Armenian genocide

When Chris Cornell took on the immense task of writing a song for the movie The Promise, a film whose story touches on the Armenian genocide, he did a lot of research. "There are a couple of really amazing documentaries about the Armenian genocide, and one of them was about the phenomenon that people who had literally minutes to grab what they could from their homes would take photos before anything else – before jewelry even," he tells Rolling Stone. "I was really moved by that; the idea of what is most important to people in a crucial second."
Related
Hear Chris Cornell's Passionate Prince Tribute

"Prince’s music is the soundtrack to the soulful and beautiful universe he created," Soundgarden singer says

That notion inspired the lyrics to "The Promise," the lushly orchestrated single he ultimately wrote for the picture premiering at Rolling Stone. "If I had nothing to my name but photographs of you," he sings, "rescued from the flames, that is all I would ever need." It builds to reveal that the titular promise is one to survive and persevere against adversity, and it ties into the movie, which stars Christian Bale and Oscar Isaac as two men caught in a love triangle with a character played by Charlotte Le Bon during the last days of the Ottoman Empire.

Musically, the song's strings and triumphal drumming are a departure from Cornell's work with Soundgarden, with the musician wanting to create a song both timely for the film and timeless within it. "I wasn't trying to record a song that sounded like it was from 1915, but I didn't want there to be obvious modern references because obviously at the time there was no such thing as the Beatles or Metallica or everything that is my reference for musical ideas," he says. "So the orchestra works just because that did exist and it can be a little bit out of time, so I was swimming in those waters of ambiguity."

The slight anachronism of the music also played into his lyrical concept. "It's from the perspective of someone singing to an older family member who is no longer around but was kind of a mentor," he says. "And it's a concept that ties into what he learned about the preciousness of photographs of loved ones to people who had suffered during the genocide, a feeling among those who were affected that transcends age. "It shows that a promise was made to the older generation and then telling them that they're the inspiration."
Related
Hear Chris Cornell's Rousing 'Stay With Me Baby' for 'Vinyl'

'Vinyl: Music from the HBO Series – Essentials: Best of Season 1' soundtrack will be released Friday

But for Cornell, writing a song for a film – as he's done in the past for 12 Years a Slave, Great Expectations and the James Bond flick Casino Royale, among others – makes him question whether he's even the right songwriter for the job. "For me, with this one, I was asking, 'How close to it am I and how far away from it am I?'" he says. "I married into a Greek family, and my wife's grandparents were affected by the same genocide at the same time, since it was part of the same Ottoman Empire policy. So I saw the nearness to it. And one of the producers is a good friend of mine, and he's Armenian and we talked about it for a long time. It affected his generation and you can see it echoing through the generations. ... I think we all have a responsibility to recognize the warning signs that lead to this."

He also felt connected to the project. "This movie's a great opportunity to tell a story that needs to be told, to help engage the healing of something that happened at a specific time and place, but it also remind us that it's happening now and reminds us what to look for," he says. "You can see it now in Syria, where you have one regime that is trying to deny any [killing] is happening and you have ISIS on the other side who is targeting a different group and advertising it."

In an effort to help those currently affected by such atrocities, Cornell is donating his proceeds from the song to the International Rescue Committee, a charity that responds to humanitarian crises by helping to restore health, education and economic wellbeing, among other things, to people stricken by conflict.

The singer worked on the song after reading the movie's script and participating in conversations with his friend over the course of three years. He didn't feel comfortable writing anything, though, until he'd seen the film, which further influenced his lyrics.

"There are a few different levels to the promise of the movie," he says. "There's the literal promise of betrothal, which is how the film starts. Then as the story progresses, you see it become the promise to persevere. The promise to carry on, regardless, and whoever makes it through will pass the baton."

http://www.rollingstone.com/music/premieres/hear-chris-cornells-orchestral-the-promise-w471391


Dernière édition par vahe2009 le Dim 28 Mai 2017 - 07:50; édité 2 fois
Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 142
Point(s): 71 585
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 28 Mai 2017 - 07:48
MessageSujet du message: The Promise, Soykırım’ı anlatan film
Répondre en citant

Chris Cornell son yolculuğuna uğurlandı

27 Mayıs 2017 Cumartesi Müzik ve Hollywood dünyasının ünlü isimleri Soundgarden’ın solisti Chris Cornell’i son yolculuğuna uğurlamak için bir araya geldi.


 • Geçen hafta 52 yaşında intihar ederek yaşamına son veren Soundgarden’ın solisti Chris Cornell’i cenazesi rock müzik dünyasının ünlü isimlerini, Hollywood yıldızlarını ve ünlü sanatçının sevenlerini bir araya getirdi.


 • ABD’nin Los Angeles eyaletinde bulunan Hollywood Sonsuzluk Mezarlığı’na defnedilen Rock yıldızının cenaze törenine eşi Vicky Cornell, oyuncu Brad Pitt, Metallica’dan Lars Ulrisch ve James Hetfield, Foo Fighters’dan Dave Grohl, Pharell, Courtney Love ve daha birçok ünlü isim katıldı.
  Cornell'in yakaın arkadaşı müzik yapımcısı Nile Rogers, kaybından dolayı üzgün olduğunu ifade etti.  • Ünlü aktör Brad Pitt, hayranı olduğu Cornell'in cenaze töreninde, sanatçının ailesine taziyelerini iletti.


 • Pearl Jam'in solisti Mac Cameron da Cornell'in cenaze töreninde üzüntüsünü gizleyemedi.


 • Oyuncu Christian Bale de Cornell'i son yolculuğunda yalnız bırakmadı.


 • Matt Cameron


 • Eski Nirvana üyesi Krist Novoselic


 • Müzisyen Pharrell ve ailesi


 • Linkin Park'ın solisti Chester Charles Bennington


 • Courtney Love


 • James Franco

AP

http://www.ntv.com.tr/galeri/sanat/chris-cornell-son-yolculuguna-ugurlandi,…


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 142
Point(s): 71 585
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 28 Mai 2017 - 07:52
MessageSujet du message: The Promise, Soykırım’ı anlatan film
Répondre en citant

https://www.google.com.tr/search?q=Chris+Cornell+&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=qXEqWaPOMMHVgAa8y4KgAg#q=%22Chris+Cornell%22+promise

Revenir en haut
mafilou
Administrateur
Administrateur

Hors ligne

Inscrit le: 04 Sep 2006
Messages: 13 180
Point(s): 40 559
Moyenne de points: 3,08

MessagePosté le: Sam 5 Aoû 2017 - 04:42
MessageSujet du message: The Promise, Soykırım’ı anlatan film
Répondre en citant

1.5 MİLYON SOYKIRIMI MAĞDURUNA SAYGIYLA...
Ayağa kalkın! Selamlayın binlerce yıl bu topraklara can veren 1.5 milyon Ermeni'yi.
Bir ulusun soykırım hikayesidir Promise (Söz).
Komitas'tan Musa Dağı direnişine, Osmanlı Paşalarının kana susamışlığından, kadın, erkek, çocuk, ihtiyar ayırt etmeksizin işlenen cinayetlere tamamen gerçeklere dayalı kurgusuyla ve Türkçe alt yazılı izleyebilirsiniz...

http://sinemapol.org/the-promise-izle/
_________________
Emeğe saygılı olun, alıntılarınızda link gösterin ...


Revenir en haut
Visiter le site web du posteur
mafilou
Administrateur
Administrateur

Hors ligne

Inscrit le: 04 Sep 2006
Messages: 13 180
Point(s): 40 559
Moyenne de points: 3,08

MessagePosté le: Sam 5 Aoû 2017 - 04:44
MessageSujet du message: The Promise, Soykırım’ı anlatan film
Répondre en citant

Le filme 'La Promesse' en langue française

https://www.google.fr/search?q=the+promise+film+streaming+vf&rlz=1C1AOHY_frFR708FR708&oq=the+promise+film+&aqs=chrome.3.69i57j0l5.16964j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
_________________
Emeğe saygılı olun, alıntılarınızda link gösterin ...


Revenir en haut
Visiter le site web du posteur
Contenu Sponsorisé


MessagePosté le: Aujourd’hui à 20:26
MessageSujet du message: The Promise, Soykırım’ı anlatan film

Revenir en haut
Montrer les messages depuis:   
Armenian on web Index du Forum -> Centralisations -> Filme - théâtre - դրամա + Célébrités - Ünlüler Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

 Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com