Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion
 
FAQ| Rechercher| Membres| Groupes
 
iktidardaki partiden süper promosyonalar sandıkta EVET de bütün bunlar
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> Discussions / Débats - Քննարկում - Tartışma/Düşünceler
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 416
Point(s): 72 361
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mer 1 Fév 2017 - 08:39
MessageSujet du message: iktidardaki partiden süper promosyonalar sandıkta EVET de bütün bunlar
Répondre en citant

iktidardaki partiden süper promosyonalar sandıkta EVET de bütün bunlar senin ,CİCİM
İşte hükümetin referandum planı!
Kıdem, 657 değişikliği gibi sıkıntılı konular referandumun ardından gündeme getirilirken emekliye promosyon, anneanneye yardım referandum öncesi yaşama geçirilecek.

İşte hükümetin referandum planı!

Hükümet, referandum öncesinde tepki çekmemek için çalışma yaşamındaki sıkıntılı konuları anayasa oylaması sonrasına bıraktı. Sendikaların büyük bölümünün karşı çıktıkları kıdem tazminatı değişikliği ile memurların iş güvencesini ortadan kaldıracak Devlet Memurları Yasası'nda değişiklik referandumun ardından gündeme getirilecek. Kadro bekleyen kamudaki 720 bin taşeron işçiye de kadro yerine “özel sözleşmeli personel” statüsü verilecek.

Cumhuriyet’in haberine göre; buna karşın emekliye promosyon, çocuk bakan anneanneye yardım gibi kamuoyunun desteğini alacak uygulamalar ise referandum öncesinde uygulamaya geçirilecek. Anayasa referandumunun nisan ayında yapılması bekleniyor. Hükümet gündeminde bulunan çalışma yaşamına ilişkin “sıkıntılı” düzenlemeleri nisan ayı sonrasına erteledi. Bu düzenlemeler şöyle:
Kıdem değişikliği:

İşçilerin kıdem tazminatında değişiklik uzun süredir hükümetin gündeminde. Hükümet, kıdem tazminatını fona dönüştürmek istiyor. Ayrıca halen işçiler bir yıllık çalışmaları karşılığında 30 günlük ücretleri tutarında kıdem tazminatına hak kazanıyor. Yeni düzenleme ile kıdem tazminatı hesabında 30 günlük sürenin de düşürülmesi hedefleniyor. Böylece işçilerin eline daha az kıdem tazminatı geçmiş olacak. Düzenlemeye sendikaların büyük bölümü karşı çıkıyor. Tepkilerden çekinen hükümet kıdem tazminatı değişikliğini referandum sonrasına bıraktı.
657'de değişiklik:

Hükümet, kamu çalışanlarının tabi oldukları kamuoyunda 657 olarak bilinen Devlet Memurları Yasası'nı da tümden değiştirmek istiyor. “Kamu personel reformu” olarak nitelendirilen çalışma ile kamu çalışanlarının “iş güvenceleri” de ortadan kalkacak. Memurlar da işçiler gibi istenildiği zaman işten çıkarılabilecek. Bu düzenlemeye de sendikaların büyük bir bölümü karşı çıkıyor. Hükümet çalışanların tepkisini çekecek bu düzenlemeyi de referandum sonrasına erteledi.
Kadro yerine ‘özel sözleşme':

Kamudaki yaklaşık 720 bin taşeron işçiye seçim öncesinde kadro sözü verilmişti. Ancak hükümet bu sözünü yerine getirmedi. Hükümetin çalışmasına göre işçilere kadro yerine “özel sözleşmeli personel” statüsü verilecek. Ayrıca işçiler bu statüye de, sınav da dahil olmak üzere bazı aşamalardan sonra sahip olabilecek. Sendikalar işçilerin kadroya alınmasını talep ediyor. Hükümet sendikaların tepki gösterdikleri “özel sözleşmeli personel statüsünü” referandum sonrasında gündeme getirecek. Böylece sendikaların referandum öncesindeki olası tepkilerinin de önüne geçilecek.
Promosyon referandum öncesinde!

Kamuoyunun desteğini alan düzenlemeleri referandum öncesinde yaşama geçirilecek. Emeklilere 300 ile 450 lira arasında promosyon ödemelerine mart ayında başlanacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da ödemelerin mart ayında başlayacağını açıkladı. Bunun dışında çocuk bakan anneannelere destek uygulaması da pilot illerde referandum öncesinde başlayacak. Yine yaklaşık 210 bin kamu işçisini kapsayan kamu kesimi toplu iş sözleşmeleri çerçeve sözleşmesinin de referandum öncesinde imzalanması bekleniyor.

http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/hukumetin-referandum-hesabi-aci-recete-sandik-sonrasi-1654070/


Revenir en haut
Publicité


MessagePosté le: Mer 1 Fév 2017 - 08:39
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 416
Point(s): 72 361
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mer 1 Fév 2017 - 08:42
MessageSujet du message: iktidardaki partiden süper promosyonalar sandıkta EVET de bütün bunlar
Répondre en citant

Revenir en haut
Contenu Sponsorisé


MessagePosté le: Aujourd’hui à 04:41
MessageSujet du message: iktidardaki partiden süper promosyonalar sandıkta EVET de bütün bunlar

Revenir en haut
Montrer les messages depuis:   
Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> Discussions / Débats - Քննարկում - Tartışma/Düşünceler Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

 Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com