Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion

FAQ| Rechercher| Membres| Groupes

israel'in kafkasyadaki dost - gardaş ve müttefiği yapay ülke h(a)zer-

Armenian on web Index du Forum -> Recréation - Ժամանց - Beraber gülelim -> Le Bar de la team - Ընդհանուր Քննարկում - Gelin söyleşelim
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Point(s): 70 977
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 12 Fév 2017 - 10:37
MessageSujet du message: israel'in kafkasyadaki dost - gardaş ve müttefiği yapay ülke h(a)zer-
Répondre en citant

israel'in kafkasyadaki dost - gardaş ve müttefiği yapay ülke h(a)zerbaycan nasıl bir ülkedir...

vay be ne bitmeyen hanukaymış

daciklere göre kafkasyanın yapay devleti h(a)zerbaycan nasıl bir yerdir ?

Azerbaycan hakkında yanlış bildiğiniz 10 doğru

1. Azerbaycan zengin bir ülke değildir.

Azerbaycan'da hükumet verilerine göre kişi başına düşen milli gelir 4.500 dolar olmasına rağmen, 9 milyon denilen (aslında 5 milyon insan yaşıyor) insanların sadece birkaç yüz bini açlık sınırından yukarıdadır.

Tüm gelirler petrol sektöründen gelmekte ve şu an dünyanın yaşadığı petrol ucuzlaması sayesinde sefalet içinde yaşayan bir halk mevcuttur

2. Azerbaycan diktatörlükle yönetilmektedir.

Azerbaycan 22 senedir hanedanlıkla yönetilmektedir. Daha fazla bilgi verirsem sonum kötü olabilir

3. Azerbaycanda iş imkanları sıfıra yakındır

Azerbaycan'da malum olduğu gibi petrol sektörü dışında sadece mobil operatör ve birkaç global şirket dışında normal iş bulma olasılığı düşüktür, bulsanız bile karnınızı zor doyurabileceğiniz maaş vardır.

4. Azericeyi ve hatta İngilizceyi bilmeniz bile sizi kurtaramayabilir

Azerbaycan'lı olmama utandığım kanıt. Azerbaycan'daysanız kendi dilinizi geçtim. İngilizce bilmeniz bile sizi kurtarmıyor. Ülkede tüm işler Rusça ile yürüyor. Benim gibi Rusça bilmeyenler ve öğrenmek istemeyenlerin durumu kritik

5. Azerbaycan'da her sektör tekeldedir.

Azerbaycan'da kibrit çöpünden tutun otomobil sektörüne kadar herşey tekeldedir. İzinsiz hiç birşey yapamazsınız. Ülkeye hiçbirşey getirip götüremezsiniz..

6. Azerbaycan'da rüşvetsiz üniversite bitirmek çok zordur

Sadece eğitim değil tüm sektörlerde bizim lafımızla "hürmet" parası alınmakta bu da kişiye ve sektöre göre değişir. Ama birkaç özel üniversiteyi geçersek ki, bunlar da cemaat ve Amerikan üniversiteleri, diğer tüm devlet üniversitelerinde kapsamlı olmasa da lokal rüşvet alışverişi vardır ve ben buna 4 senede tanık oldum.

7. Azerbaycan'da istediğiniz tarzda ve kuşamda olamazsınız.

Gelelim, gelenek görenek olayına. İsterseniz Bakü'nün en kral yerinde yaşayın. Sizin giyiminizden tutun, davranışlarınıza kadar eleştiren bir tayfa bulursunuz. Burada kimse rahat değildir. Sürekli rahatsızsınızdır.

Örnek vereyim. Rock t-shirt'ü giydiğim için satanist, Sakal bıraktığım için terörist damgası yedim ben.

8. Azerbaycan'da Bakü dışında yaşam yoksulluk seviyesindedir

Resmi rakamlarda guya 9 milyon nüfusu olan ülkenin aslında 5 milyon yaşayan insanı vardır. Aynı şekilde resmi rakamlara göre 2 milyon nüfusu olan Bakü'de 3,5 milyon insan yaşıyor. Bakü haricinde yaşayanların ne halde yaşadıklarını bir kendileri bir de Allah bilir.

9. Azerbaycan para birimi hiç de güvenilir para birimi değildir.

Azerbaycan'ın para birimi sürekli sabit tutulma çabasındadır ama herşey bir yere kadar. Geçen Şubat ayında tam %34 devalüasyon sonucu dolarla neredeyse kurlar eşitlendi. Binlerce hatta belki milyonlarca insan borç batağına yakalandı.

10. Azerbaycan'da adalet yoktur.

Azerbaycan'da yüzlerle vicdan mahkümü bulunuyor ve Türkiye'den farksız. Birileri ne deniyorsa onlar da yapılıyor. Kısaca adalet denen birşey yok. Şikayet edebileceğin bir nokta yok. Kendi kendine şikayet edersin ve susarsın.
Bu listeyi genişletedebiliriz aslında ama bu kadar yeter bence

http://www.kizlarsoruyor.com/gundem/a43595-azerbaycan-hakkinda-yanlis-bildiginiz-10-dogru

Publicité

MessagePosté le: Dim 12 Fév 2017 - 10:37
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Point(s): 70 977
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 12 Fév 2017 - 10:38
MessageSujet du message: israel'in kafkasyadaki dost - gardaş ve müttefiği yapay ülke h(a)zer-
Répondre en citant

Contenu Sponsorisé

MessagePosté le: Aujourd’hui à 18:20

Armenian on web Index du Forum -> Recréation - Ժամանց - Beraber gülelim -> Le Bar de la team - Ընդհանուր Քննարկում - Gelin söyleşelim Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com