Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion
 
FAQ| Rechercher| Membres| Groupes
 
Türk Turizimcilerin KAFAYI YEMESİ AN MESELESİ ;Bakandan Hint
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Armenian on web Index du Forum -> Recréation - Ժամանց - Beraber gülelim -> Le Bar de la team - Ընդհանուր Քննարկում - Gelin söyleşelim
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 430
Point(s): 72 402
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 16 Avr 2017 - 08:58
MessageSujet du message: Türk Turizimcilerin KAFAYI YEMESİ AN MESELESİ ;Bakandan Hint
Répondre en citant

Türk Turizimcilerin KAFAYI YEMESİ AN MESELESİ ;Bakandan Hint Ve Çinli Tusitler MASALI ...

YERSEN YANİİİ


Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, "250 Hint Seyahat Acentesi Temsilcisi (Muğla'ya) Buraya Davet EdiyoruzKültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, "250 Hint seyahat acentesi temsilcisi (Muğla'ya) buraya davet edilecek Bakan Avcı, Turizm Haftası'nın açılışına katıldı "18 milyon Hintli bugün Avrupa düzeyinde harcama kabiliyetine sahip"

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, "250 Hint seyahat acentesi temsilcisi (Muğla'ya) buraya davet edilecek
Bakan Avcı, Turizm Haftası'nın açılışına katıldı
"18 milyon Hintli bugün Avrupa düzeyinde harcama kabiliyetine sahip"
"Hintliler yeni bir turizm türü icat ettiler, düğün turizmi diye"

ESKİŞEHİR - Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir'de Turizm Haftası'nın açılışına katıldı. Bakan Avcı, Hintliler tarafından ortaya çıkarılan düğün turizmi nedeniyle, 250 Hint turizm temsilcisinin Muğla'da ağırlanacağını söyledi.
Eti Arkeoloji Müzesi'nde gerçekleştirilen Turizm Haftası etkinliğine, Eskişehir Valisi Azmi Çelik, AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, AK Parti Eskişehir İl Başkanı Dündar Ünlü, Eskişehir Emniyet Müdürü Engin Dinç, Osmangazi Üniversitesi Rektörü Hasan Gönen ve davetliler katıldı. Bakan Avcı ve beraberindeki heyeti müze bahçesinde mehter takımı karşılarken, Bakan Avcı bir süre marşlara eşlik etti.
Programda bir konuşma yapan Eskişehir Valisi Azmi Çelik, Eskişehir'de turizm potansiyelini arttırmak istediklerini dile getirdi. Eskişehir'in turizmde sahip olduğu değerlere dikkat çeken Vali Çelik, "Toplumda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla 1976 yılından bu yana 15 - 22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası'nın 41'sinin gerek ilimiz, gerek ülkemiz için bereketler getirmesini temenni ediyorum. Turizm, ulusal ve uluslararası düzeyde kazandığı dev boyutlarıyla, yatırımları ve iş hacmini geliştiren, gelir oluşturan, döviz sağlayan, istihdam alanları açan, sosyal ve kültürel hayatı etkileyen önemli toplumsal ve insancıl fonksiyonları başaran bir nitelik kazanmıştır. Bu nitelik dünyada turizme yönelik ulusal ilgiyi artırmış; turizmden beklentileri olan ülkeleri bu endüstrinin geliştirilmesine yöneltmiştir. İlimiz de, üniversite, ticaret ve sanayi kenti olmasının yanında, turizm alanında da önemli zenginliklere sahiptir. Eskişehir gerek kültür turizmi, gerek doğa turizmi, gerekse tarihi olanaklarıyla çok önemli bir avantaja sahip. Biz de bu sahip olduğumuz avantajları en iyi şekilde değerlendirip Eskişehir'in daha fazla turiste ev sahipliği yapmasını amaçlıyoruz" dedi.
"2016 yılında yaşadığımız dar boğaza rağmen buradayız"
Vali Çelik'den sonra konuşan Bakan Avcı, Türkiye'de turizmin sadece deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığını aktardı. Turizmin Türkiye'de 15 yılda önemli bir mesafe katettiğini vurgulayan Bakan Avcı, "Turizm Haftası etkinlikleri aslında, yurt genelinde ve toplumun tüm kesimlerinde turizme olan duyarlılığı ve farkındalığı arttırmak amacıyla tesis edilmiş bir haftadır. Gerçekten bu bakımdan da özellikle gençlerimize ve çocuklarımıza turizmin dolayısıyla çevre, tarih bilincinin yerleşmesinde önemli katkıları oluyor. Onun için ben bu haftanın özellikle Eskişehir'de düzenlenmesinde katkıları olan başta sayın valimiz ve il müdürümüz olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Türkiye turizmde son 15 yılda gerçekten iyi bir mesafe aldı. 2002 rakamlarıyla karşılaştırıldığı zaman Türkiye, bugün geldiği yer itibariyle dünyada 6. büyük turizm destinasyonu. Bizim milletçe biliyorsunuz bütün diğer alanlarda ilk 10'a girmek gibi bir iddiamız, bir niyetimiz, öyle bir gayretimiz var. Turizm sektörü çok şükür bu hedef, gerçekleştirmiş durumda. Şu anda dünyada 6., Avrupa'da 4. destinasyonuz. Üstelik 2016 yılında yaşadığımız dar boğaza rağmen buradayız. Tabi Türkiye bugüne kadar özellikle rahmetli Özal'ın 80 yıllarda başlattığı hamleyle, kıyı ve deniz turizminde ciddi bir mesafe aldı. Orada altyapı sorunlarımız büyük ölçüde halledildi. Bugün kıyı turizminde dünyanın en gelişkin, en mükemmel tesislere sahibiz. 444 mavi bayrakla denizlerimiz, Avrupa'nın en temiz denizleri. Dolayısıyla Türkiye dünyada 6. sıraya geldiyse, bunu büyük ölçüde 'Deniz, kum, güneş' diyerek başardı. Ama sadece Türkiye deniz kum güneşten ibaret değil. En az onun kadar başka turizm alanlarında da Türkiye'nin çok büyük bir potansiyeli var" diye konuştu.
"250 Hint seyahat acentesi temsilcisi davet edilecek"
Hint turizm temsilcilerinin Muğla'da ağırlanacağını da belirten Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, sözlerini şu şekilde tamamladı,:
"Deniz, kum, güneş dediğiniz zaman kendinizi hem mevsim olarak kendinizi belirli bir mevsime sıkıştırmış oluyorsunuz, hem de pazar olarak belirli ülkelere sınırlandırmış oluyorsunuz. Deniz, kum, güneş turizmi aynı zamanda Rusya, Almanya, İngiltere pazarı demektir. Oysa dünyada bugün itibariyle 1 milyar 200 milyon insan turistik amaçlarla seyahat ediyor. Bu giderek de artacak. Dolayısıyla bizim daha açılmamız gereken pek çok büyük pazarlar var. Japonya, Çin, Hindistan ve Orta Doğu var. Kuzey Afrika, Latin Amerika aynı şekilde. Buralar bizim için henüz bakir pazarlar. Biliyoruz ki, bu pazarlar sadece deniz, kum, güneşe gelmiyorlar. Söz gelişi Japonlar arkeolojiye meraklı. Dolayısıyla içerisinde bulunduğumuz Eti Arkeoloji Müzesi mesela Japon turizmi için fevkalade cazip bir kültürel varlık. Çinliler aynı şekilde kültür turizmine, arkeolojiye çok meraklılar. Hintliler yeni bir turizm türü icat ettiler, düğün turizmi diye. Antalya'ya, Alanya'ya evlenmek için gelen Hintli çiftlerin sayısı artıyor. Ben geçen hafta Muğla'daydım. Muğlalı turizmcilerle yaptığımız toplantıda, inşallah Ekim'e kadar 250 Hint seyahat acentesi temsilcisi buraya davet edilecek. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın da desteğiyle ve onlara Muğla'nın düğün altyapısı gösterilecek. 18 milyon Hintli bugün Avrupa düzeyinde harcama kabiliyetine sahip ve bunlar gidecek memleket arıyorlar. Arap turizmi, biliyorsunuz Araplar kış turizmine ve gastronomi turizmine düşkünler. Onlara yönelik tanıtım çalışmalarımızı da son zamanlarda arttırdık. Daha geçen hafta Eskişehir'de Arap Turizm Örgütü'nün genel sekreterini ve yardımcısını davet ettik. Eskişehirimizi, Kızılinler'deki potansiyeli, termal turizm imkanlarımızı, Kütahya'yı, Afyon'u onlara tanıttık. Dolayısıyla Türkiye bugüne kadar yeterince değerlendiremediği farklı alanlarındaki potansiyellerini, kış turizmini, kayak turizmini, sağlık turizmini, macera turizmini, gençlik turizmini, termal kaplıca turizmini vesaire, bunları da gereği gibi tanıttığı, gereği gibi tesislendirdiğinde, dünyada ilk 3'e girmememiz için hiçbir neden yok. İşte Turizm Haftasını biz bütün bunların da bilinmesinin sağlanacağı etkinlikler halinde dolu bir hafta olarak değerlendiriyoruz. Haftamızın kutlu olmasını diliyorum, bütün turizmcilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

(İHA-MET-Y)

http://www.haberler.com/kultur-ve-turizm-bakani-nabi-avci-250-hint-seyahat-9503481-haberi/

Turizmde yeni trend 'Hint düğünleri'

Türkiye'de, alternatif turizm kapsamında daha fazla Hint düğününe ev sahipliği yapılarak, milyar dolarlık ciro elde edilmesi hedefleniyor.Türkiye'de, alternatif turizm kapsamında daha fazla Hint düğününe ev sahipliği yapılarak milyar dolarlık ciro elde edilmesi amaçlanıyor.

Inventum Mice Turizm şirketi yöneticisi Bünyat Özpak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hindistan, Avrupa ülkeleri ve ABD'den turist grupları getirdiklerini söyledi.

Hintlilerin düğün organizasyonu için en çok tercih ettikleri ülkelerin başında Tayland'ın geldiğini ifade eden Özpak, ancak Türkiye'nin altyapısının Tayland'dan daha iyi olduğunu kaydetti. Özpak, "Tek eksiğimiz tanıtım. Biz de şirket olarak tanıtımı hızlandırıyoruz ve bunun da sonuçlarını alıyoruz." dedi.

Hindistan'da Antalya'nın iyi bilinmediğine değinen Özpak, kentin tanıtımı için milyarlarca dolarlık yatırım yapıldığını vurguladı.

Hindistan'dan düğün talepleri gelmeye başladığına dikkati çeken Özpak, şunları kaydetti:

"Her düğün için 400 ila 800 kişi arasında seyahat oluyor. Genelde 4 gece konaklıyorlar. Uçak, konaklama ve düğün için gerekli ritüelleri var, onların hizmetini sağlıyoruz. Sadece bir düğünün cirosu, dönemine ve oteline göre 1 milyon ile 5 milyon dolar arasında değişebiliyor. Hintli için doğumu ve ölümü arasındaki en önemli etkinlik düğünleri. Düğünleri için yaşıyorlar, düğünleri için ölüyorlar."
"Amacımız Antalya'yı ikinci Tayland yapmak"

Hindistan'da bazı düğünlere 10 bin kişinin katıldığına işaret eden Özpak, yurt dışında düzenlenen düğünlerin konuk sayısının bin 500'e kadar çıkabildiğini bildirdi.

Gerekli tanıtımların ardından Antalya'yı ikinci Tayland yapmayı amaçladıklarını belirten Özpak, "Çünkü Tayland'dan sıkıldılar, 30 senedir bütün düğünler orada yapılıyor. Antalya'yı tanıtmanın tam zamanı, Tayland'ın verdiği yorgunluk, yeni alternatif arayışları var. Bunu Antalya ile dolduracağız." diye konuştu.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, bu sezon için çok ciddi tanıtım çalışmaları yaptıkları Hindistan, Çin gibi yeni pazarlardan umutlu olduklarını söyledi.

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Bodrum, yeni sezona umutlu hazırlanıyor. Yeni otel yatırımlarının sürdüğü, pazar yelpazesinin genişlediği ilçede, golf, sağlık, yelken gibi alternatif dallarla turizmin çeşitlendirilmesi anlamında da önemli adımlar atılıyor. İlçenin en önemli sıkıntısı, bankaların riskli olduğu gerekçesi ile turizm yatırımlarına yönelik kredi musluklarını kısması.

Dünya Gazetesi’nden Ahmet Usman’ın sorularını yanıtlayan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, ilçe ekonomisine turizm ve inşaat olmak üzere iki sektörün yön verdiğine dikkat çekerek, “Geçen yıl ülke genelinde olduğu gibi Bodrum turizmi de geriledi ama pazarın en canlı olduğu yer yine de Bodrum’du. Bunu yaptığımız tanıtım çalışmalarıyla sağladık. Bu yıl da mücadeleyi tüm gücümüzle sürdürüyoruz. Geçen yıl 300’e yakın tur operatörü ve turizm köşe yazarını ağırladık. Bu sene Turizm Bakanlığı’nın desteği ile bunu 500’e çıkarıyoruz” diye konuştu.

4 senedir Hindistan ve Çin’e yönelik tanıtım çalışmaları yaptıklarını anlatan Kocadon, “Bunun meyvelerini topluyoruz. Şu anda Bodrum sokaklarında Çinlileri görmeniz mümkün. Hindistan, özellikle düğün turizmi açısında önemli. Çok kalabalık geliyorlar, 5 yıldızlı marka otelleri bir haftalık kapatıyorlar ve milyon dolarlar harcıyorlar. Geçen yıl 3 - 5 tane Hindistan düğünü oldu. Rusya pazarındaki canlılık, Arap ülkelerinin Bodrum’a bakışı bizi umutlandırıyor. Bizdeki Rus turist ile Antalya’daki farklı. Biz Rus turistin zenginini, özel uçağı, yatı olanını ağırlıyoruz. Geleneksel pazarlarımızda da en büyüklerinden, sokaktakilere kadar tüm acenteleri davet ediyoruz. Önümüzdeki sezonun iyi geçeceğine inanıyorum. Anadolu halkının bize çok büyük desteği var. Yurtdışı turistten kaybımızı Anadolu halkı hemen kapatıyor. Geçen sene Anadolu halkının desteği ile ayakta kaldık. Umuyorum bu sene daha fazla ilgi gösterecekler” dedi.

Four Seasons 1 milyar dolarlık yatırım yapacak

Dünya markası otellerin Bodrum’a ilgilerinin sürdüğünü vurgulayan Kocadon, “Four Seasons Bodrum’a 1 milyar dolarlık yatırım yapacağını açıkladı. Bir Hollywood firması dünyada ilk otelini Bodrum’da kuracağını söyledi. Swissotel’in ikinci yatırımı devam ediyor, Kempinski ek yatırımlara başladı. Bunlar Bodrum turizminin geleceğine olan inancı, yatırımcının güvenini gösteriyor. Biz de yerel yönetim olarak her zaman yatırımcının yanında oluyoruz. Bizim tek şartımız, Bodrum’un doğasına, kültürüne saygılı olmaları. Yasal hakların dışına çıkmamaları… Ama açgözlülük yapmaya kalkarlarsa, bununla ilgili tedbirleri de her zaman alırız. Ufak tefek de olsa bizi baypas geçerek Ankara’dan imar plan tadilatına gitmek isteyenler oluyor. Bodrum’u Bodrum yapan kentsel kimliği. Bu kimliği bozmanın bir anlamı yok. Doğayla barışık her yatırımcının yanındayız. Şimdiye kadar bunu bozacak projeyle gelen yatırımcı da olmadı” diye konuştu.

Alternatif turizm gelişiyor

Bodrum’da alternatif turizm dallarının da geliştiğine dikkat çeken Mehmet Kocadon, “Bunlardan biri golf turizmi. Ortaköy ve Çamköy’de iki golf tesisinin yatırımı sürüyor. Sanatsal etkinliklere başladık. Sağlık turizmi ile ilgili güzel gelişmeler var. Bazı özel hastanelerin ve güzellik merkezlerinin açılmasıyla dünya sosyetesine sağlık ve güzellik hizmeti vermeye başladık. 15 günde bir düzenlenen yelken yarışları kışın ilçemizi hareketlendiriyor. Bizle rekabet halinde olan yerler bazen kendilerini farklı boyuta taşımaya çalışıyorlar ama onlar Türkiye Süper Ligi’nde Bodrum dünya turizm liginde oynuyor. Önemli olan Türkiye’de 100 tane daha Bodrum yaratmak. Bodrum kışın bile canlı” dedi.


"Son bir ayda talepler arttı"

Hint düğünü için son bir ayda taleplerin arttığına işaret eden Özpak, düğünlerin en çok ekim-nisanda düzenlendiğini, bunun da Antalya'nın kış turizmine katkı sağladığını söyledi.

Yılda 20, 30 düğün yapmayı hedeflediklerini, bu seneyi de 10-15 düğünle tamamlayacaklarını ifade eden Özpak, "Antalya'da en az 100 otel çok iyi şekilde Hint düğününe kendini adapte edebilir, altyapısını hazırlayabilir." dedi.

Kente 28 Mayıs-1 Haziran'da Hindistan'ın en büyük 250 acente yetkilisini getirerek tanıtım programı düzenleyeceklerini anlatan Özpak, bunun turizmde iki ülke arasındaki en büyük tanıtım etkinliği olacağını kaydetti.

Özpak, "Sadece yurt dışında yapılan Hint düğünlerinin yıllık cirosu 40 milyar dolar civarında. Biz doğru tanıtım faaliyetleriyle orta vadede bu pastadan ilk etapta yüzde 20'lik bir pay alabiliriz. Orta vadeyi tutturursak, uzun vadede çok iyi yerlere geliriz. Ağırlama kalitesinden servis, ses, ışık, eğlence gruplarının çeşitliliğine, deniz, kum ve tarihi yerlere kadar bakıyorlar. Bizde aradıkları her şey fazlasıyla var." değerlendirmesinde bulundu.


Türkiye'nin turizmde son umudu!

Turizmdeki krizi aşmaya çalışan Muğlalı turizmcilerin yeni umudu Hint düğünleri. DOKTOB, Hindistan'ın düğün ve film organizasyon firması Island Group'un temsilcilerini Muğla'ya davet etti. Köyceğiz'deki BKM platosunda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Yılmaz Erdoğan da katıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/turkiyenin-turizmde-son-umudu-40425516


Revenir en haut
Publicité


MessagePosté le: Dim 16 Avr 2017 - 08:58
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 430
Point(s): 72 402
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Lun 1 Mai 2017 - 10:11
MessageSujet du message: Türk Turizimcilerin KAFAYI YEMESİ AN MESELESİ ;Bakandan Hint
Répondre en citant

Erdoğan: Ülkemizde düğün yapan Hintli sayısı arttıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Son zamanlarda ülkemizde düğün yapan Hintli ailelerin arttığını görüyoruz" dedi.Türkiye-Hindistan İş Forumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şunları söyledi:

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201705011028287697-erdogan-dugun-hintli/


Revenir en haut
Contenu Sponsorisé


MessagePosté le: Aujourd’hui à 23:55
MessageSujet du message: Türk Turizimcilerin KAFAYI YEMESİ AN MESELESİ ;Bakandan Hint

Revenir en haut
Montrer les messages depuis:   
Armenian on web Index du Forum -> Recréation - Ժամանց - Beraber gülelim -> Le Bar de la team - Ընդհանուր Քննարկում - Gelin söyleşelim Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

 Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com