Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion
 
FAQ| Rechercher| Membres| Groupes
 
AYF, Nisan Savaşının Düşen Askerlerini Anmak İçin 300 Üzeri Toplandı
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Armenian on web Index du Forum -> D'hier à nos jours - Երեկ և այսօր - Dünden bugüne -> Haut-Karabagh (Լեռնային Ղարաբաղ)
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 416
Point(s): 72 361
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Sam 29 Avr 2017 - 09:07
MessageSujet du message: AYF, Nisan Savaşının Düşen Askerlerini Anmak İçin 300 Üzeri Toplandı
Répondre en citant

AYF, Nisan Savaşının Düşen Askerlerini Anmak İçin 300 Üzeri ToplandıOlayda, Aprilakh Savaşında kalan Artsakh'daki askerlerin resimleri gösterildi.

ENCINO, Kaliforniya - Ermeni Gençlik Federasyonu "Askerlerimizle" kampanyası, geçen yılki Artsakh'daki Dört Gün Savaşından düşen askerleri onurlandıran bir hatıra etkinliği düzenledi. Etkinlikte 330 kişiyi bir programla bir araya getiren konuşmalar, sözlü sözler, müzik ve ifadelerle doldurularak Ermeni cemaatin Artsakh'ın korunmasına verdiği özveri tekrar vurgulanır.

Verginie Touloumian, komitenin başkanı Verginie Touloumian, "Özellikle Diasporadaki anma olayları, Diaspora'nın Artsakh Kurtuluş Hareketi'nde ayrılmaz bir rol oynadığını hatırlatan halkımızın kendi kaderini tayin hakkını savunan güçlü konumumuzu yeniden dile getiriyor" dedi. .

Olay Ferrahian Ermeni Okulu'nda yapıldı ve Artsakh'ı savunan askerlerin güvenliği için bir dua ile açıldı. "Askerlerimizle" komite üyesi ve olayın başında bulunan Alik Ourfalian, açılış boyunca vurguladığı üzere, Artsakh'ın özerkliği mücadelesindeki kayıtsızlıktan kaynaklanan tehlikelere dikkat çekti. Etkinlik boyunca, Artsakh'daki durumu, Dört Gün Savaşın ayrıntılarını ve "Askerlerimizle" kampanyasının geçmiş çalışmalarını anlatan çeşitli videolar sunuldu.

Hratch Avedissian, "Askerlerimizle" komite üyesi, AYF'nin 3 Nisan 2016'da Azerbaycan'ın şiddet tırmanmasına uygun tepki için acil bir toplantı düzenlediğinde attığı adımları anlattı. Bu toplantıda AYF, geçen yıl 130.000 dolar kazanan "Askerlerimizle" kampanyasını yeniden başlatmaya karar verdi. Bu miktar, Ermeni Gençlik Federasyonu ve Ermeni Devrimci Federasyonu üyeleri tarafından Ermenistan ve Artsakh'taki 112 aileden oluşan düşman askere dağıtıldı.

"AYF üyeleri olarak sanrılı siyaset karşısında, sadece sözlerle değil, eylemlerimizle olan tutumumuzu" Askerlerimizle "kampanyamızı daha da güçlendiriyoruz ve ayrıca Diaspora-Ermenistan ilişkilerini tekrar teyit eden girişimlere destek veriyoruz" dedi. Avedissian dedi. "Biz, Artsakh'ın güvenliğinin yalnızca azk-panag fikrini teyit ederek ve haince tavizlere karşı durarak Ermeni askerleri tarafından ayakta tutulacağını garanti ediyoruz ve kanıtlıyoruz."

Anma katılımcıları, düşen askerleri anmak için mum düzenledi330'dan fazla anma katılımcısı, düşen askerleri anmak için mumlar düzenledi.

Gösterilere şarkıcı Krisdapor Arabian, Rose ve Alex Pilibos Ermeni Okulu Sözlü Kelimesi Topluluğu, AYF Gençler Topluluğu ve Ferrari Ermeni Okulu korosu dahildi. Beş AYF Gençleri, olay günlerinde katılanların Dört Gün Savaşı'nın kahramanlarını anmak için mumlar düzenledikleri sırada düşmüş askerlerin biyografilerini okudular. 2 Nisan 2016'da yaralanan Arman Avetisyan, Artsakh'ı savunurken Ermeni Ordusu'nun gücünü kalabalığa ileterek "Karabağ bizim, Artsakh bizimdir" şeklindeydi.

Artsakh'da 2 Nisan 2016'da başlayan ihlaller, ateşkes 1994'te imzalandığı için türünün ilk örneği değildi ve dört günün sonunda sona ermedi. 2 Nisan 201, köylerden ve sivillerden hiçbir zaman mücadele vermeyecek bir halka özerklik hakkını inkâr eden komşu bir ülkenin saldırısına uğradığı için bir yıl işaret ediyor. Anma olayı, hayatlarını başkalarının haklarını korumaya adayan düşen kahramanları, sonraları yaralı olan başa çıkma ve sevdiklerini kaybetmiş aileleri hatırladı.

Ourfalian, "Topluluğumuza - özellikle de gençlere - taşımak istediğimiz mesaj, cephelerde askerler tarafından elimizden gelen her şeyi yapmamız gerektiği" dedi. "Mali, siyasi veya başka yollarla olsun, Ermeniler olarak Artsakh çatışmasının adil bir çözümü için her gün mücadele etmek bizim görevimizdir."

1933'te dünyadaki 17'nin üzerinde bölgede örgütsel yapılar ve seksen yılı aşkın topluluk katılımı ile kurulan Ermeni Gençlik Federasyonu, dünyanın en büyük ve en etkili Ermeni-Amerikalı gençlik örgütüdür; toplumsal, politik , Eğitici ve kültürel farkındalık.

http://asbarez.com/


Revenir en haut
Publicité


MessagePosté le: Sam 29 Avr 2017 - 09:07
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Revenir en haut
Montrer les messages depuis:   
Armenian on web Index du Forum -> D'hier à nos jours - Երեկ և այսօր - Dünden bugüne -> Haut-Karabagh (Լեռնային Ղարաբաղ) Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

 Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com