Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion
 
FAQ| Rechercher| Membres| Groupes
 
Trump Jerusalemı İsrael Başkenti Olarak Kabul Etti Daciklerin Reisi
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> News en bref ... Օրուան կարճ լուրեր ... Güncel kısa haberler
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 009
Point(s): 71 212
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mer 6 Déc 2017 - 07:22
MessageSujet du message: Trump Jerusalemı İsrael Başkenti Olarak Kabul Etti Daciklerin Reisi
Répondre en citant

Trump Jerusalem'ı İsrael Başkenti Olarak Kabul Etti

Daciklerin Reisi Sözünde Duracak Mı merak KonusuBeyaz Saray: Donald Trump, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacak.

Son Dakika… ABD Başkanı Trump kararını verdi

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada ABD Başkanı Donald Trump’ın, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyıp, ABD Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınması talimatını verdiğini açıklayacağı belirtildi.

Trump yönetiminden yapılan açıklamada, büyükelçiliğin taşınma sürecinin yıllar alabileceği ifade edilirken Kudüs’ün başkent olarak tanınmasının, şehrin tarihi olarak Yahudilerin başkenti olduğu gerçeğinin tanınması olduğu anlamına geldiği belirtildi.

Trump’ın iki taraf da onay verdiği takdirde iki devletli çözümü desteklediğinin belirtildiği ifadede barış sürecinin sekteye uğramaması gerektiğinin altı çizildi.

ABD Başkanı, Kudüs ile ilgili kararını çarşamba günü yapacağı açıklamayla resmi olarak duyuracak.

http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/son-dakika-abd-baskani-trump-kararini-verdi-2119897/


Revenir en haut
Publicité


MessagePosté le: Mer 6 Déc 2017 - 07:22
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 009
Point(s): 71 212
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mer 6 Déc 2017 - 07:26
MessageSujet du message: Trump Jerusalemı İsrael Başkenti Olarak Kabul Etti Daciklerin Reisi
Répondre en citant

İsrail’le diplomatik ilişkileri keseriz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmeye hazırlanan Trump’ı uyararak, “Kudüs Müslümanların kırmızısı çizgisidir” dedi. Erdoğan, bu adımın atılması halinde İstanbul’da, İslam İşbirliği Teşkilatı’nı toplayacaklarını ve İsrail ile diplomatik ilişkileri koparacaklarını söyledi.K Parti Meclis grup toplantısında, ABD’nin, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağı iddialarına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kudüs’ün müslümanların kırmızı çizgisi olduğunu belirtti. Erdoğan, özetle şunları söyledi:

Amerika’nın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararı almaya hazırlandığı yönündeki haberlerle ilgili üzüntülerimi bir kez daha ifade etmek istiyorum. Kudüs, Sayın Trump, müslümanların kırmızı çizgisidir. Filistin halkının yaraları kanamaya devam ederken her gün hak ihlalleri, zulümler, baskılar sürerken İsrail’e destek mahiyetinde böyle bir kararın alınması sadece uluslararası hukukun ihlali değil, aynı zamanda insanlık vicdanına da vurulmuş ağır bir darbedir.

BÜTÜN İŞLERİ BİTİRDİ BU MU KALDI?

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Dönem Başkanı olarak, bu konunun sonuna kadar takipçisiyiz. Eğer böyle bir adım atılacak olursa; hemen, beş on gün içerisinde İİT Liderler Zirvesi’ni İstanbul’da toplayacağız. Sadece bununla da kalmayacağız. Bu liderler zirvesiyle de çok daha önemli etkinliklerle tüm İslam dünyasını o zirvede hareketlendireceğiz. Zira sıradan bir olay değil, bu olay. Amerika bütün işleri bitirdi de şimdi bu mu kaldı? DEAŞ ile de işi bitir, bu mu kaldı?

Erdoğan'dan Trump'a rest: Kudüs kırmızı çizgimiz!

ABD Başkanı Donald Trump'a Kudüs çağrısı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir. Eğer böyle bir adım atılacak olursa; hemen, beş on gün içerisinde İslam İşbirliği Teşkilatı Liderler Zirvesi'ni İstanbul'da toplayacağız. Kaldı ki bu, bizim diplomatik ilişkilerimizi İsrail ile koparmaya kadar gidebilir" dedi.


DİPLOMATİK İLİŞKİLERİ KESERİZ

Biz kesinlikle son ana kadar buradaki mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Kaldı ki bu, bizim diplomatik ilişkilerimizi İsrail ile koparmaya kadar gidebilir. Amerika’yı, bölgedeki sorunları daha derinleştirecek böyle bir adım atmaması konusunda buradan bir kez daha ikaz ediyoruz: Böyle bir şey olamaz. Böyle bir adım atamazsınız. Zira artık dünya bir bütündür.

http://www.yenisafak.com/gundem/israille-diplomatik-iliskileri-keseriz-2894950


Revenir en haut
mafilou
Administrateur
Administrateur

Hors ligne

Inscrit le: 04 Sep 2006
Messages: 13 123
Point(s): 40 403
Moyenne de points: 3,08

MessagePosté le: Mer 6 Déc 2017 - 23:52
MessageSujet du message: Trump Jerusalemı İsrael Başkenti Olarak Kabul Etti Daciklerin Reisi
Répondre en citant

Jérusalem: la Turquie met en garde contre une "grande catastrophe"

 
 
 
04/12/2017https://www.lorientlejour.com/article/1088058/trump-reconnait-jerusalem-comme-capitale-disrael.html  

La Turquie a mis en garde lundi contre une reconnaissance par Washington de Jérusalem comme capitale d'Israël, estimant qu'une telle mesure provoquerait "une grande catastrophe".
Modifier le statut "historique" de Jérusalem entraînerait "une grande catastrophe" et "mettrait fin au processus de paix", a déclaré le porte-parole du gouvernement turc Bekir Bozdag lors d'une conférence de presse.


 
 
 
Une telle décision par l'administration américaine "ouvrirait la voie à de nouveaux affrontements, à de nouvelles disputes, à davantage d'instabilité dans la région, à des événements imprévisibles", a-t-il dit."Cette mesure n'aurait aucun avantage pour Israël, aucun avantage pour d'autres pays ou pour la région. Prendre cette mesure qui n'a rien d'avantageux ne servirait à rien d'autre qu'à risquer d'entraîner la région sur la voie d'une nouvelle catastrophe", a insisté M. Bozdag. Lors d'un forum organisé à Washington, Jared Kushner, gendre et proche conseiller du président américain, a annoncé dimanche que Donald Trump mettait la dernière main à sa décision sur un éventuel déménagement de l'ambassade des Etats-Unis de Tel-Aviv vers Jérusalem.
Théoriquement, selon le département d'Etat américain, M. Trump doit décider lundi s'il renouvelle --comme l'ont fait chaque six mois tous ses prédécesseurs et lui-même en juin-- une clause dérogatoire à la loi qui impose, depuis 1995, d'installer l'ambassade à Jérusalem. Ou alors s'il donne son feu vert à ce déménagement, comme il l'a promis durant sa campagne.
Israël considère la Ville sainte comme sa capitale "éternelle et réunifiée", mais les Palestiniens estiment que Jérusalem-Est doit être la capitale de l'Etat auquel ils aspirent.
La communauté internationale n'a jamais reconnu Jérusalem comme capitale d'Israël ni l'annexion de sa partie orientale occupée en 1967.
Lors d'un entretien téléphonique dimanche avec son homologue palestinien Mahmoud Abbas, le président turc Recep Tayyip Erdogan a insisté sur la nécessité de la création d'un Etat palestinien indépendant "avec Jérusalem-Est comme capitale".
Fervent défenseur des Palestiniens, le président turc a normalisé les relations de son pays avec Israël en 2016, après une crise déclenchée en 2010 par un raid israélien meurtrier contre un navire affrété par une ONG humanitaire turque pour tenter de briser le blocus israélien de la bande de Gaza.
En dépit de cette normalisation, la Turquie critique régulièrement la politique israélienne à l'égard des Palestiniens et élève particulièrement la voix lorsque des violences se produisent autour de l'esplanade des Mosquées à Jérusalem, troisième lieu saint de l'islam.
 
 
 

_________________
Emeğe saygılı olun, alıntılarınızda link gösterin ...


Revenir en haut
Visiter le site web du posteur
azad
V.I.P.
V.I.P.

Hors ligne

Inscrit le: 06 Sep 2006
Messages: 628
Point(s): 1 905
Moyenne de points: 3,03

MessagePosté le: Ven 8 Déc 2017 - 00:09
MessageSujet du message: Trump Jerusalemı İsrael Başkenti Olarak Kabul Etti Daciklerin Reisi
Répondre en citant

Ermeni Kilisesi, Kudüs’teki gelişmelerini kaygıyla takip ediyor

07 Aralık 2017
Ermenihaber.amABD Cumhurbaşkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail başkenti olarak tanıması Hıristiyan diğer kiliselerinin yanı sıra Ermeni Kilisesi’yi de kaygılandırdı. Ermeni kilisesinin kutsal makamı Ana Taht Kutsal Echmiadzin’in Bilgilendirme Dairesi Müdürü Papaz Vahram Melikyan konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Kudüs sorununa ilişkin son gelişmelerin Kutsal Echmiadzin’i rahatsız ettiğini dile getiren papaz uluslararası toplumun barış sağlama, Hıristiyan kiliselerinin yüzyıllara dayanan haklarına saygı duyulması ve devamlılığı uğuruna çaba sarf edeceğinden emin olduğunu vurguladı.
Melikyan “Ana Taht Kutsal Echmiadzin Kudüs Ermeni Patrikliği ile birlike bu yönde gereken adımlar atacak” ifadesini kullandı.
_________________

Karanlık aydınlıktan, yalan gerçekten kaçar, Güneş yanlız olsada etrafa ışık saçar,üzülme doğruların kaderidir yanlızlık, kargalar sürüyle, kartallar yanlız uçar.


Revenir en haut
azad
V.I.P.
V.I.P.

Hors ligne

Inscrit le: 06 Sep 2006
Messages: 628
Point(s): 1 905
Moyenne de points: 3,03

MessagePosté le: Ven 8 Déc 2017 - 00:10
MessageSujet du message: Trump Jerusalemı İsrael Başkenti Olarak Kabul Etti Daciklerin Reisi
Répondre en citant

His Holiness Aram I rejects the U.S. recognition of Jerusalem as the capital of Israel

07/12/2017His Holiness Aram I, Catholicos of the Great House of Cilicia rejected the U.S. recognition of Jerusalem as Israel’s capital. The Catholicos remarks came this morning both at the World General National Assembly of the Catholicosate, currently taking place in Antelias, and during his visit to the president of Lebanon H.E. General Michel Aoun, press department at the Catholicosate of Cilicia reported.
According to His Holiness, such a move may have negative repercussions in a volatile region of the Middle East and may jeopardize the peace process. Catholicos Aram I also emphasized the need to respect the legitimate rights of Palestinians and to preserve the rights of the three monotheistic religions in Jerusalem.

https://www.panorama.am/en/news/2017/12/07/Aram/1875955
_________________

Karanlık aydınlıktan, yalan gerçekten kaçar, Güneş yanlız olsada etrafa ışık saçar,üzülme doğruların kaderidir yanlızlık, kargalar sürüyle, kartallar yanlız uçar.


Revenir en haut
azad
V.I.P.
V.I.P.

Hors ligne

Inscrit le: 06 Sep 2006
Messages: 628
Point(s): 1 905
Moyenne de points: 3,03

MessagePosté le: Ven 8 Déc 2017 - 00:12
MessageSujet du message: Trump Jerusalemı İsrael Başkenti Olarak Kabul Etti Daciklerin Reisi
Répondre en citant

Trump'a kızan AKP Mavi Marmara tazminatı anlaşmasındaki Kudüs detayını unuttu

ABD Başkanı Donald Trump’ın “İsrail’in başkenti” olarak Kudüs’ü tanıdıklarını ilan etmesine tepkiler devam ederken, AKP’nin “Mavi Marmara” krizinde İsrail’le yaptığı anlaşmayı Kudüs’te yaptığına dair yer alan hüküm unutuldu.

07 Aralık 2017 Perşembe,
http://www.cumhuriyet.com.tr/ABD Başkanı Donald Trump’ın “İsrail’in başkenti” olarak Kudüs’ü tanıdıklarını ilan etmesine tepkiler devam ederken, AKP’nin “Mavi Marmara” krizinde İsrail’le yaptığı anlaşmada Kudüs detayını unuttuğu ortaya çıktı.
Gazetemanifesto'nun haberine göre, geçtiğimiz yıl İsrail’le yapılan anlaşmada “Ankara ve Tel Aviv” yerine, “Ankara ve Kudüs” denilerek, Kudüs’e “başkent” niteliği verilmişti. Türkiye ile İsrail arasında tazminata ilişkin usul anlaşmasının 6 maddesinin yer aldığı belgede son paragrafta, aynen şu cümleler yer alıyor:
“Bu Anlaşma, Ankara ve Kudüs‘te 28 Haziran 2016 tarihinde her biri eşit derecede geçerli Türkçe, İbranice ve İngilizce dillerinde ikişer nüsha halinde akdedilmiştir. Yorum farklılığı halinde İngilizce metin esas alınacaktır.”
İşte o belge;


_________________

Karanlık aydınlıktan, yalan gerçekten kaçar, Güneş yanlız olsada etrafa ışık saçar,üzülme doğruların kaderidir yanlızlık, kargalar sürüyle, kartallar yanlız uçar.


Revenir en haut
Contenu Sponsorisé


MessagePosté le: Aujourd’hui à 16:46
MessageSujet du message: Trump Jerusalemı İsrael Başkenti Olarak Kabul Etti Daciklerin Reisi

Revenir en haut
Montrer les messages depuis:   
Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> News en bref ... Օրուան կարճ լուրեր ... Güncel kısa haberler Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

 Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com