Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion

FAQ| Rechercher| Membres| Groupes

Samast Asıl Katil Dink'i Hedef Gösteren HÜRRİYET Gazetesidir

Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> Hrant Dink / Tuzla Kamp Armen çocuk yuvasi
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Point(s): 79 636
Moyenne de points: 2,82

MessagePosté le: Mar 5 Avr 2011 - 07:37
MessageSujet du message: Samast Asıl Katil Dink'i Hedef Gösteren HÜRRİYET Gazetesidir
Répondre en citant

Samast Asıl Katil Dink'i Hedef Gösteren HÜRRİYET Gazetesidir

Hürriyet, Ogün Samast'ın mektubundaki hangi ismi sildi?

MEDYAFARESİ DETAY- Hrant Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast'ın mektubu bazılarının hoşuna gitmedi.

Ogün Samast’ın "Asıl suçlu o manşetler" dediği mektup medyada günün konusu oldu.

Samast, kendisinin işlediği cinayette asıl suçlunun gazetelerde o günlerde atılan manşetler olduğunu söylüyordu.

Tek suçlu ben değilim, beni gaza getirenler nerede? Asıl suçlular niye yargılanmıyor diyordu.

Hürriyet.com.tr o mektubu şöyle duyurdu.

"Vatan haini utanmaz Ermeni diye manşetleri ben mi attım? Adamın yazdığı yazının bir bölümünü cımbızla alıp, provakatörlük yapan kimdi? Ben miydim? Dink’i ve Orhan Pamuk’u vatan haini devlet düşmanı diye hedef gösteren ben miydim? Televizyon tartışmalarında parmaklarını sallayarak ’Yok mu bunları vuracak bir vatan evladı?’ diye içindeki kin ve nefreti kusan ben miydim?

O manşetleri atmasaydılar Emin Çölaşan o yazıyı cımbızla çekip yazmasaydı bunların hiçbiri yaşanır mıydı? Soruyorum size? Bunları yazan, bu manşetleri atan yurdum aydınları, entellellektüelleri, sosyologları değil miydi? Soruyorum size?"

Buraya kadar iyi hoş da...

Ogün Samast’ın mektubunda "Petrus şarapları içen... " diye başlayan cümle nereye gitti?

Diyeceksiniz ki, "Ne yani Ogün Samast dedi diye Hürriyet.com.tr Ertuğrul Özkök’ün ismini deşifre mi etseydi?"

Elbette Samast’ın sözlerini belli bir süzgeçten geçirerek vermek bir tavır.

Ancak o tavır nedense sadece Özkök için uygulanmış.

Söz konusu olan Ertuğrul Özkök ise otosansür yapın, ismini açık etmeyin...

Ama, Emin Çölaşan’a vurmak serbest...

Nasıl olsa kimse "neden Emin Çölaşan’ın ismini deşifre ettiniz" diye sormayacak.

Al sana etik...

vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Point(s): 79 636
Moyenne de points: 2,82

MessagePosté le: Mar 5 Avr 2011 - 07:42
MessageSujet du message: Samast Asıl Katil Dink'i Hedef Gösteren HÜRRİYET Gazetesidir
Répondre en citant

Samast'tan mahkemeye mektup: Suçlu Dink'i vatan haini gösteren manşetler

T24 - Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in katil zanlısı Ogün Samast, mahkemeye hitaben kaleme aldığı bir mektubu duruşmada okudu. Çocuk mahkemesinde yargılanan Samast, kendisinin değil, onu vatan haini gösteren manşetlerin suçlu olduğunu öne sürerek, "Şimdi onlar neredeler?" diye sordu.

Duruşmada yazdığı 5 sayfalık metni okuyan Ogün Samast, "Lanetli bir nehir gibi akıp giden gençliğimi tükettiğim bu yollarda tüm ayrıntıları ile anlatıyorum. Agos gazetesini, nereden tanırdım Hrant Dink'i, Ermeni nedir, tarih nedir hiç bilmezdim. Ortaokul mezunu, yurdun çocuklarından bir tanesiydim. Benim de hayallerim vardı, deniz kenarında gün batımını, melisa düşleri eşliğinde karşılamak, yarimin karşısına terlemekti hayallerim. Dıştan açılan zalim mavi çelik kapı, içten açılan demir parmaklıklı pencere bir avuç gökyüzünü bile hapseden çelik teller eşliğinde, yalnızlığın bile yalnız olduğu demir duvarları hayal etmiyordum" dedi.

Samast sözlerini şöyle sürdürdü: "Ta ki eski sabıkalı Yasin'in bana internetten gösterdiği manşetler ve okuduğu yazılar ile bana baskı oluşturarak beni sürüklediği kin ve nefret girdabında kaybolmam ile başladı olaylar. 'Vatan haini utanmaz Ermeni' diye manşetleri ben mi attım? Adamın yazdığı yazının bir bölümünü cımbızla alıp, provakatörlük yapan kimdi? Ben miydim? Dink'i ve Orhan Pamuk'u vatan haini devlet düşmanı diye hedef gösteren ben miydim? Televizyon tartışmalarında parmaklarını sallayarak 'Yok mu bunları vuracak bir vatan evladı?' diye içindeki kin ve nefreti kusan ben miydim?

O manşetleri atmasaydılar Emin Çölaşan o yazıyı cımbızla çekip yazmasaydı bunların hiçbiri yaşanır mıydı? Soruyorum size? Bunları yazan, bu manşetleri atan yurdum aydınları, entellellektüelleri, sosyologları değil miydi? Soruyorum size? Bunlar bilmezler mi yurdumdaki cahil ve milli duyguları kullanılmaya bu kadar açık olan gençlerimizden birinin bir kötülük yapacağını? Bilirler amaç da o zaten.

Getirin buraya benim yaşımda 10 genci, okutun o manşetleri, gösterin o yazıları, arkadan da bir eski sabıkalı konuşsun. Benim yaptığımı yapar. Ben kurban oldum başkası kurban olmasın. Ben buradayım peki yazanlar nerede? Emin Çölaşan nerede? Emin Çölaşan'dan o yazıları yazanlardan o manşetleri atanlardan şikâyetçiyim."

Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> Hrant Dink / Tuzla Kamp Armen çocuk yuvasi Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Charte | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com