Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion

FAQ| Rechercher| Membres| Groupes

Ferdi Özbeğen

Armenian on web Index du Forum -> Centralisations -> Autres Célebrités - Հայտնի Հայ Անձնավորություններ - Diğer Ünlüler
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
anuanu
Modérateur
Modérateur

Point(s): 11 933
Moyenne de points: 2,47

MessagePosté le: Dim 12 Juin 2011 - 23:21
MessageSujet du message: Ferdi Özbeğen
Répondre en citant

Bodrum'un prensinden müziğe tedavi molası!
Bodrum'da yaşayan Ferdi Özbeğen'in hastalığı metastaz yapmış. Özel bir ilaç kürü uygulanıyor şu aralar. "Bu yaz deniz ve eğlence beklesin hele" diyor

Genel Yayın Yönetmenimiz Erdal Abi (Şafak) yazlık görev taksimatını yaparken "Bütün kış Doğu- Güneydoğu dolaştın. Artık Ege kıyılarına vur kendini haydi" dedi. "Seçimleri yazlık bir köşede izlersen ilginç detaylar çıkar. Sonra 3- 4 hafta Çanakkale'den, Fethiye'ye kadar devriye gez.

Hem ana gazeteye hem bölge eklerimize haber köprüsü kur" diyerek de bitirdi talimatını. "Allah verdi 2 göz" diyerekten savurdum kendimi ilk durak Bodrum'a. Torba'dan nabız yoklamaya başlayacaktım ki bir eksiklik çarptı gözüme. Ferdi Özbeğen olmadan bu şirin tatil köyü eksik ve köhne kalıyordu sanki. "İnmiyor buralara, rahatsız" dediler canım sıkıldı. Hemen istihbarat yaptım, buldum, konuştum, yanında MOLA verip durumunu bizzat kendinden öğrendim dün.

GERÇEK DOST BİRİKTİRMİŞİM

Abi daha geçen yıl Torba Sanatevi'nde, Gülveren Dede yatırının hemen yanındaki masada oturup dertleşmiştik. "Prostat kanseriydim ama metastaz yapıp akciğerime sıçradı. Şimdi pimi çekik el bombası gibi yaşıyorum" demiştin.
- Ama parmaklarım sıkı sıkıya pimin üzerinde duruyordu Savaş'ım.
 Ne oldu peki?
- Aslında kimseyi üzmek, kendi dertlerimle sevenlerimin canını sıkmak istemiyorum. Ama senle aynı kulübün üyesiyiz. Hastalığa karşı dimdik duruyoruz şükür ki.
 Yeni tedaviler mi var?
- Var bir şeyler. Sol omuz başıma ve başıma da metastaz yapmış. Işın tedavisi bitti, özel bir ilaç kürü uygulanıyor şimdi. 20 kilo kaybettim, delikanlı gibi oldum oh. Bu yaz deniz, güneş, eğlence bekleyiversin hele.

"Vefa arıyorum, dost arıyorum" diye yıllarca inlettin ortalığı şarkınla. İkisi de fazlasıyla varmış bak şu gelip giden dostlarına.

- Demek ki gerçek dostlar biriktirmişim. Ali Poyrazoğlu, Fatih Ürek, Lusi, Zeynep hep yanı başımda. Güzel yürekli kardeşim Seda Sayan her hafta programından selamı, sevgi sözcüklerini eksik etmiyor.

HEMEN İYİLEŞ!..

Bodrum, prensini, Ferdi Özbeğen'i bekliyor. Hemen iyileş, muhabbet, gırgır, kahkahalar başlasın yine çabuuuk.
- (Kahkaha atıyor) Alt yazı geçsin o zaman. Ferdi geliyor, aaaaz sonra ha ha haaa!..
 (Gülerek)
Pavyona nasıl düştün?
- Ailem Girit'ten göçmüş. Babam geldiği gemiye arabasını yüklemiş. Sonra o arabayla VIP taksiciliği yapmış. Derken bir araba bir araba daha bir filo kurmuş kendine. Ben bu refahın, varlığın içinde büyüdüm. O zaman evlerde müzik seti, şu bu yok. Hemen hemen her hanede bir iki çalgı var bunları çalanlar var.

Bana da önce akordeon alındı. Kendi kendime bir şeyler çalarak başladım. İzmir'in en iyi kolejlerinden birinde okudum. Hem kendi okulumun öğrenci birliği başkanı hem de tüm lise başkanlarının başkanıydım. Başvekil Adnan Menderes gelir ben çıkar konuşurum. Milli Eğitim Bakanı gelir yine beni sürerlerdi önüne. Sonra iktisadı kazandım. 2'nci sınıfa geçme hediyesi olarak piyano aldılar.
E DÜŞ ARTIK...

Hâlâ pavyona düşemedin hocam?
- İşte o günlerden birinde babam kalp krizi geçirip aniden öldü. Arabalar borca harca gitti ve durumumuz sıkıştı. Anacığıma alıştığı yaşamı sürdürebilmesi için okulu bıraktım ve orkestra kurup pavyonlara başladım.
 Evlenmedin, hiçbir kadınla da adın çıkmadı. Böyle mi tercih ettin?
- Evlilik düşünmedim. Bu kurum bir süre sonra sıkıntılı dönemlere giriyor. Erkeklerin poligam (çok eşli) oluşu karşımıza samimiyetsiz bir tablo çıkarıyor.
 Ya kadınlar?
Kadın ruhunu şarkılarım sayesinde çok iyi öğrendim. Bugün Ferdi Özbeğen olmamda kadın müzikseverlerin rolü 1 numaradır.
Piyano, bomba gibi infilak etti

Çok sevdiğim hikâyelerinin başında "infilak eden piyano" olayı gelir. Bir tekrar geçsene onu...
- Hadi dur anlatayım da ben de güleyim. Ben İzmir'de pavyonlarda başladım mesleğe. Sayanora ilk durağımdı. O zaman piyano bulmak çok zor. Kordon'da bir Levantinin evinde bulduk. 500 lira verdik aldık. Pavyon sahnesine yerleştirdik ama akort bozulmuş. Bir akort ustası geldi tamire. "3 saat sonra sahnem var, çabuk ol" dedikçe adam darlanarak bitirdi işini. O aceleyle telleri çok fazla germiş.
 Eyvah çok tehlikeliii!..
- Normalinde bile 7 ton gerilim var o tellerde. Tam şarkımın ortasında piyano infilak etti, bomba gibi. İçindeki o teller, ağaç tokmaklar şarapnel gibi yayıldı çevreye. Yaralananlar oldu. Nota sehpası önümdeydi, kalkan gibi korudu başımı.

Savaş AY

http://www.sacitaslan.com/roportaj-bodrumun-prensinden-muzige-tedavi-molasi…

Publicité

MessagePosté le: Dim 12 Juin 2011 - 23:21
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
anuanu
Modérateur
Modérateur

MessagePosté le: Dim 12 Juin 2011 - 23:27
Répondre en citant

Ne kadar degi$mi$ Ferdi Özbeğen'di. üzüldum.
Bir zamanlar az dinlemedik $arkilarini, Allah kuvvet versin açi çektirmesin.

vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Point(s): 70 987
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Lun 13 Juin 2011 - 03:51
Répondre en citant

Ferdi Özbeğen (1941 - İzmir)

1941'de doğan sanatçı, anaokulu ve ilkokul birinci sınıfı Şişli Terakki Vakfı Özel Işık Koleji'nde okumasına rağmen, İzmir Özel Türk Koleji'nden mezun olur. Çocukluktan beri düşlerini süsleyen Hariciyeye girebilmek adına üniversite eğitimi için İstanbul'a gelir. İktisat Fakültesinde başlayan üniversite macerası kısa sürer. Babasının 1963 yılındaki vefatına bir takım aile içi sorunlar da eklenince yüksek öğrenim hayatı yarım kalır.

Müziği denemeye karar veren sanatçı, 1965 yılında Hürriyet Gazetesi'nin düzenlediği "Altın Mikrofon" yarışmasına katılır. Böylece 1963'te başlayan ve bir ömür sürecek müzik yolculuğuna kesin olarak çıkmış olur. Yarışmadan sonra kendi orkestrasını kurar ve eserler üretmeye başlar. 1974 yılında İstanbul Çınar otelinde çalıştığı sırada, otelin greve gitmesiyle orkestrası dağılır. Sanatçı bundan sonra müzik yolculuğuna tek başına devam etmek zorunda kalır. 1977 yılında ilk albümünü çıkarır. Ülkü Aker, Osman İşmen ve Yaşar Kekeva ile uzun yıllar beraber çalışacakları bir yola adım atarlar.

1978'de tüm Türkiye'nin tanıdığı biri haline gelen Ferdi Özbeğen, 1990'lı yıllara kadar hep şöhret basamaklarının zirvelerinde dolaşır. Özbeğen artık dönemin en çok satan plaklarının sahibi, en çok beğenilen şarkıların yorumcusu, genç kızların hayranı olduğu bir sanatçı olmuştur. Güçlü bir sese sahip olmasının yanında Türkçeyi kusursuz kullanması ve bunu şarkılarına yansıtmasıyla da dikkat çeken Özbeğen, "Sohbet" adlı plağıyla Altın Plak ödülünü, "Mutluluklar" ile de Platin Plak ve Altın Piyano ödüllerini alır.

Müzikal yaşamı boyunca Türkçe Sözlü Hafif Müzik, Fantezi Müzik, Türk Sanat Müziği gibi türlerin tam kesişim noktasında bulunmuş ve bu türlerin tamamını seven insanların gerçekten zevk alarak dinledikleri bir sanatçı olmayı başarmıştır. Müzik kariyerine 28 albüm sığdıran başarılı sanatçı son olarak eski eserlerinden seçilmiş 18 şarkıdan oluşan "Cansuyum" adını verdiği albümü 2006 yılında çıkarmıştır. Albümlerinin yanı sıra pek çok derleme ve aranjman çalışmalarına da yer veren Özbeğen, "Best Of" albüm çıkarma modasına uyarak, aynı yıl içerisinde 400 eser arasından seçtiği 25 şarkıdan oluşan bir de "Ferdi Özbeğen Best Of" albümü yapmıştır. Ümit veren sevgileri, dostlukları, arkadaşlıkları ve geleceğe bakışı simgeleyen şarkılar icra ettiğini, hiçbir zaman insanları umutsuzluğa sevk edecek şarkılar yapmadığını dile getiren Özbeğen, kendisini "Türkiye'de eğlendirici piyanistlik unsurunu ilk defa geniş halk kitlelerine taşıyan kişi" olarak tanımlar. Nitekim, sanatçının yakın çalışma arkadaşı ve 30 yıllık dostu Osman İşmen de Türkiye'de "piyanist şantor" akımının Ferdi Özbeğen ile başladığını söyler.

Piyano sevgisi

Özbeğen'in piyano sevgisinin temeli çocukluğuna kadar uzanmaktadır. Sanatçının çocukluğu İzmir'de, Süleyman Nazif Sokak'ta geçmiştir. Bu sokağı diğer sokaklardan ayıran ve önemli kılan özellik, aynı zamanda ünlü piyano virtüözü Acem Yan'ın da yaşamış olduğu sokak olmasıdır. Zaten Acem Yan, Ferdi Özbeğen'in aile dostudur da. Özbeğen'in annesi Anita Hanım ve anne-babası ile Acem Yan yakından tanışan iki Ermeni ailesidirler. Özbeğen de ki piyano sevgisinin kaynağı da 3-4 yaşlarında iken, piyanoları arasında oynadığı Acem Yan'a ait galeridir. Çocukken filizlenen piyano ve müzik sevgisi, yıllar sonra kadife bir ses ve sihirli parmaklar olarak karşımıza çıkar.

Ferdi Özbeğen Almanağından

Bugünkü iletişim ve yayın teknolojileri anlamında, teknik olanakların imkânsız olduğu 1970 ve 80'li yıllarda, sanatçıların kendilerini anlatma yollarından en önemlisi de sinema idi. O dönemde sanat camiası içerisinde yer alan pek çok isim, şarkıcı olsun, tiyatrocu olsun fark etmez, filmlerde boy göstermiştir. Ferdi Özbeğen de bu gerçeği yaşayan şarkıcılarımızdan biridir. 1980'de, Gülşen Bubikoğlu, Tanju Gürsu ve Hulusi Kentmen gibi Türk Sinemasının emektarları ile birlikte "Tanrıya Feryat" adlı filmde oynayan sanatçı, Banu Alkan ile beraber "Piyanist" adlı yapımda yer aldı. 1980'li yılların en popüler yapımlarından biri olan "Perihan Abla" adlı dizide de konuk oyuncu olarak, kadınların ulaşmak için birbirini paraladığı bir sanatçıyı canlandırdı.

Ferdi Özbeğen, 1982 yılında ödemiş olduğu -17.903.867 TL- ile İbrahim Tatlıses, Emel Sayın ve Bülent Ersoy gibi, bugün hâlâ sahnelerde boy gösteren ünlü sanatçıları geride bırakarak vergi rekortmeni olmuştur.

1984 yılında dönemin büyük sanat yatırımcısı Egemen Bostancı'nın Şan Tiyatrosu'nda Özbeğen önemli bir sanat olayına imza atar ve büyük bir orkestra eşliğinde halk konseri verir. Ekonomik düzeyi yüksek kitlenin ancak gidebildiği bu mekânda, kaset fiyatına konser veren sanatçı böylece halkın sevgilisi olma, halkın sanatçısı olma unvanını da perçinlemiş oluyordu. Özbeğen, 45 gün süren ve "mucize" olarak nitelediği bu konserlerden "hayatımın en onurlu, en gururlu , en unutamadığım ve ölmeden muhakkak tekrar etmesini istediğim günler" diye bahseder.

"Zeki Müren saat 24.00'de sahne alacağı mekâna 19.30 gibi gelirdi" diyen ve sahne alacağı yere prensip gereği saatler öncesinden gelen Özbeğen, Zeki Müren Ekolü'nden geldiğini ve aldıkları sahne terbiyesinde bu disiplinin var olduğunu dile getirmiştir.

Dernière édition par vahe2009 le Lun 13 Juin 2011 - 16:46; édité 2 fois
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

MessagePosté le: Lun 13 Juin 2011 - 03:52
Répondre en citant

http://www.ttnetmuzik.com.tr/artist/Ferdi_Ozbegen/34641/biyografi#arama-Ferdi%20%C3%96zbe%C4%9Fen

kişsel websitesi:http://www.ferdiozbegen.com/

Dernière édition par vahe2009 le Sam 18 Juin 2011 - 08:54; édité 1 fois
anuanu
Modérateur
Modérateur

MessagePosté le: Lun 13 Juin 2011 - 21:22
Répondre en citant

Mersi Vahe 2009,
tum bu bilgileri için menmun oldum.

koymu$lar youtube'ye  kelimeler çok anlamli ve üzucu insan duygulaniyor.
Ferdi ahpar allah çektirmesin.
Ferdi Özbeğen-Gün ışığında yola koyuldum (Kandil) http://www.youtube.com/watch?v=9mG6wVYJr9Y&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=i2CGJSyrkiE&NR=1

Bu da ayni $arki Zeki Muren'den

http://www.youtube.com/watch?v=N47PbYYL9Nw&NR=1

vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

MessagePosté le: Sam 18 Juin 2011 - 09:06
Répondre en citant

" kes kes "

http://www.youtube.com/watch?v=GP_QP_61iM0

" Sandığımı Açamadım "

http://www.youtube.com/watch?v=xLzDJ4_zAP0

"Halimi Sorma"

http://www.youtube.com/watch?v=u9PS5pgnnH8

" Yağmasın Yağmur "

http://www.youtube.com/watch?v=ENCgfIvrIf8

Köprüden Geçti Gelin

http://www.youtube.com/watch?v=Ee_JB9oEMzo

" Ayağında Kundura "

http://www.youtube.com/watch?v=ZhTlEwuG1A8

vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

MessagePosté le: Sam 26 Jan 2013 - 20:00
Répondre en citant

http://kitap.radikal.com.tr/Makale/ferdi-ozbegenin-hatirladiklari-351174

Şöhret Dediğin...,

Ferdi Özbeğen’in anne ve babasının evliliğiyle açılıyor. Anne Afet (Anita) Özbeğen Ankaralı Katolik bir aileden. Baba Hasan Özbeğen ise Girit göçmeni. 1941’de, ikisinin de ikinci evliliğinden doğar Ferdi Özbeğen. İzmir doğumlu –ve İzmir aşığı- Özbeğen, eğitimini sırasıyla İstanbul Pangaltı Katolik Mihitaryan Okulu, İstanbul Işık Lisesi, İzmir Yusuf Rıza İlkokulu, İzmir Özel Türk Koleji’nde tamamlar. (Bu İstanbul-İzmir ikiliği kitapta net anlatılmayan birçok noktadan sadece bir tanesi.) 20’li yaşlarının başında Adnan Menderes sempatizanı genç Ferdi Özbeğen, Siyasal Bilgiler Fakültesine girmeyi arzular. 1961’de trene atlayıp Ankara’ya gider sınava girmeye. Aynı gün, sabah Hukuk Fakültesi, öğlen de SBF sınavına girecektir. Ancak büyükşehir acemisi Özbeğen, önce hukuk sınavını kaçırır, ardından o telaşla SBF’ninkini. İstanbul’a gelip İktisat Fakültesi’nin sınavını kazanır.

vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

MessagePosté le: Sam 26 Jan 2013 - 20:01
Répondre en citant

Entertainer Piano': Ferdi Özbeğen

Gazeteci ve prodüktör Ali Rıza Türker'in kaleme aldığı "Şöhret Dediğin -Ferdi Özbeğen'in Hayatı", sanatçının hayatına ışık tutuyor.

Ferdi Özbeğen’in gazeteci, prodüktör dostu Ali Rıza Türker tarafından kaleme alınan hayat hikayesi, akıcı üslubu, kitap boyunca karşımıza çıkan ilginç bilgi kırıntıları ve anektodlarla geçtiğimiz 40 yılın Türk hafif müziği macerasına farklı ve renkli bir bakış atmamızı sağlıyor. Ali Rıza Türker, kitabı tasarlarken alışılageldik biyografi kalıbının dışına çıkmış. Kimi zaman birinci elden Özbeğen’in ağzından anlatılan hayat hikayesine ara veriliyor ve Mine Mucur ya da bizzat Ali Rıza Türker tarafından kaleme alınan değerlendirme bölümleri devreye giriyor. Mucur, Ferdi Özbeğen’in popüler müziğimize kazandırdığı 'Entertainer Piano-Eğlendirici Piyanist' kavramını ve Özbeğen’in bu rolü nasıl oynadığını değerlendirirken, Türker de yarım asırlık süreçte dört yüzden fazla şarkıyla yirmi beşden fazla long play'i yapıp, verdiği sayısız konser ve kazandığı onlarca altın plakla benzersiz bir başarı yakalayan Ferdi Özbeğen’in başarısının ardındaki unsurlara mercek tutuyor.

Orkestra şefliği

Ferdi Özbeğen, 1941 yılında Ermeni kökenli Afet (Anita) hanımla, (Ferdi Özbeğen'in kendi deyimiyle) "İzmir'in en meşhur delikanlılarından biri olan Papyon Hasan'ın oğlu" olarak İzmir'de dünyaya gelmiş. Üniversite'ye kadar İzmir'de büyüyen Özbeğen'in babası Papyon Hasan’ın 1963 yılındaki beklenmedik ölümü sanatçının hayatında tam bir kırılma noktası olmuş. O sıralarda İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde öğrenci olan Özbeğen okulu bırakıp İzmir’e dönmüş, babasının borçları ile hasta olan annesinin tedavi masraflarını ödeyebilmek için Sayanora Pavyon’da müzisyenliğe başlamış. Başlayış o başlayış. Kısa süren İzmir döneminden sonra kapağı İstanbul’a atan Özbeğen işsiz ve meteliksiz gezdiği günlerden birinde gözünü karartıp soluğu dönemin en gözde mekanı Hilton Oteli’nde almış, işletmeden sorumlu bay Poldi’yi ikna ederek grubuyla burada sahne almış. Hilton’u Yeşilköy Çınar Oteli ve Sivas’ta yedek subay olarak köy öğretmenliği yaptığı askerlik dönemi izlemiş. Yıllar içinde orkestra trafiğinden yorulan Özbeğen tek başına sahne almaya karar vermiş... Bugün piyanist şantör ve fantezi müziği diye adlandırdığımız kavramların müzik tarihimize Ferdi Özbeğen tarafından kazandırıldığı dönemse Elmadağ’daki Sevillanas Müzikholü’nde geçen günlerdir.

Yarım asırlık müzik hayatı

Ferdi Özbeğen artık müzikli gecelerin aranan adamı olmuştur. Atlas Plak’ın sahibi Polat Tezel’in ısrarıyla ilk albümü “Ferdi Özbeğen’le 45 dakika”yı yayınladığında takvimler 1977 yılını göstermektedir. İlk üç ay kimselerin yüzüne bakmadığı plak daha sonra satış patlaması yapınca teklifler ardı ardına gelir ve Özbeğen söz yazarı arkadaşı Ülkü Aker’in de araya girmesiyle Yaşar Kekeva’nın Kervan Plak şirketiyle anlaşır. 1978 yılında başlayan bu verimli birliktelik Yaşar Kekeva’nın 1990 yılında öldürülmesine kadar yüzlerce listebaşı şarkının üretilmesine vesile olmuştur.
Ferdi Özbeğen’in sahne önünde ve arkasında geçen yarım asırlık renkli hayatını kısa bir kitap yazısına sığdırmak tabii ki mümkün değil. Ancak yine de şu kısa tespiti yapmakta fayda var. Yarattığı müzisyen tarzıyla Ümit Besen, Cengiz Kurtoğlu, Arif Susam, Nejat Alp ve Coşkun Sabah başta olmak üzere onlarca sanatçıya örnek olmuş Özbeğen’in tanıdığı herkes üzerinde bu kadar olumlu izler bırakmasının iki temel sebebi var. Bunlardan birincisi altmışlı yıllarda henüz yirmili yaşlarının başında Hilton Oteli’nde, seksenlerin başında ise piyanist şantör olarak damgalanmışken Egemen Bostancı’nın efsanevi Şan Tiyatrosu’nda senfoni orkestrası eşliğinde konser vermesine olanak sağlayan insani ve sanatsal cesareti ise ikincisi de, baş döndürücü tekliflere, bol sıfırlı çeklere itibar etmeyip ekip çalışmasına olan bağlılığını koruması desek yeridir.
Ali Rıza Türker’in hazırladığı “Şöhret Dediğin -Ferdi Özbeğen’in Hayatı” son yıllarda yakalanan ivmeyle giderek gelişen müzisyen biyografileri kitaplığımızın şimdilik son halkası. Umarız bu kitap gelecekte popüler müziğimizin nevi şahsına münhasır isimlerinden Ferdi Özbeğen ile ilgili başka çalışmaların da yapılmasına vesile olur. Unutmadan ekleyelim kitabın bir de sürprizi var Özbeğen’in “Can Suyum” adlı best of CD’si...

ALİŞAN ÇAPAN

http://www.milliyetsanat.com/kitap/kitap-tanitim/%20Entertainer_Piano_Ferdi_Ozbegen%20/127/4

vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

MessagePosté le: Dim 27 Jan 2013 - 09:56
Répondre en citant

http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?cid=65345&rid=2368&hid=22449724

Bileziklerle alınan org

Yıl 1965... Bir gün balo salonunda (Hilton) İtalyan şarkıcı Peppino Di Capri çıktı karşıma. Yanında bir alet vardı ki bizler ona sonradan 'org' dedik. 'Bundan mutlaka almalıyım' dedim. Annemin bilezikleri benim birikimlerim derken 10 bin liralık org'u yurt dışından ısmarladık. Türkiye'ye ilk elektronik klavyeyi ben getirmiştim.

http://www.aksam.com.tr/menderesci-diye-dovuldu,-pavyonda-calisip-borc-odedi--162943h.html

http://gundem.milliyet.com.tr/ferdi-ozbegen-e-son-yolculugunda-vefasizlik/gundem/gundemdetay/30.01.2013/1662384/default.htm

Dernière édition par vahe2009 le Mer 30 Jan 2013 - 15:41; édité 2 fois
anuanu
Modérateur
Modérateur

MessagePosté le: Dim 27 Jan 2013 - 15:10
Répondre en citant

Geçmis olsun kolay degil Allah sabir versin, epeyi de zayiflamis, evli mi acaba?

Ben de 9 senedir Miyolom multipli kanserle ugrasiyorum, tedeviler insani maf ediyor, kabul edip Allahin dedigi olur diyebilmeli, baska bir sey yapilmaz.

vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

MessagePosté le: Lun 28 Jan 2013 - 17:18
Répondre en citant

http://www.aksam.com.tr/unlu-sarkici-yogun-bakimda--162560h.html

mafilou
Administrateur
Administrateur

Point(s): 40 281
Moyenne de points: 3,08

MessagePosté le: Lun 28 Jan 2013 - 23:01
Répondre en citant

Ferdi Özbeğen, bir anımız daha bitti
Sanatçı Ferdi Özbeğen, solunum yetmezliği nedeniyle dün öğle saatlerinde tedavi altına alındığı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde saat 21.45 sıralarında hayatını kaybetti. Uzun zamandır prostat kanseri tedavisi görüyordu.
Bir dönemin romantik sesi, şarkılayla aramızda anılacak. Özel bir şarkıcıydı ; mekanın cennet olsun ahparik. Maması Ermeni olanlardandı …. Asdvadz hokin lusavore.

Ferdi Özbeğen, 1941 yılında Ermeni kökenli Afet (Anita) hanımla, (Ferdi Özbeğen'in kendi deyimiyle) "İzmir'in en meşhur delikanlılarından biri olan Papyon Hasan'ın oğlu" olarak İzmir'de dünyaya geldi.

Visiter le site web du posteur
mafilou
Administrateur
Administrateur

Point(s): 40 281
Moyenne de points: 3,08

MessagePosté le: Mar 29 Jan 2013 - 01:53
Répondre en citant

Geçmisteki 'hatiralari' canlandiran bir sarkisi ...

http://youtu.be/n4YllwTzIZA

Visiter le site web du posteur
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

MessagePosté le: Lun 20 Mar 2017 - 20:58
Répondre en citant

Contenu Sponsorisé

MessagePosté le: Aujourd’hui à 02:20

Armenian on web Index du Forum -> Centralisations -> Autres Célebrités - Հայտնի Հայ Անձնավորություններ - Diğer Ünlüler Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com