Welcome Guest: Register | Log in

FAQ| Search| Memberlist| Usergroups

Général Antranig - Զորավար Անդրանիկ Օզանեան - Antranik Paşa - centralisé -

Post new topic   Reply to topic
Armenian on web Forum Index -> Courant / Contre-courant (points de vue - Տեսակետ - Görüş açısı) -> Histoire arménienne-Հայոց Պատմություն-Ermeni tarihi Goto page: <  1, 2, 3, 4, 5  >
Previous topic :: Next topic  
Author Message
Hayjan

PostPosted: Fri 3 Jun 2011 - 14:31
PostPost subject: Général Antranig - Զորավար Անդրանիկ Օզանեան - Antranik Paşa - centralisé -
Reply with quote

Previous post review:

mahmut akgunes wrote:
anuanu wrote:
( hristiyanlığa inan kafir ermeni halkının)

Acaba sizden daha kafir halk var midir?

İslam dini diğer dinleri kabul etmez geçersiz ve hükümsüzdür hristiyanlığı kabul etmez bundan dolayı bütün müslüman halklara göre hristiyan halklar ve yahudi budist aklınıza gelebilecek bütün gayrimüslimler ister ermeni olsun ister gürcü ister isveçli kafirdir dinsizdir ( saydığım halklardan müslüman olanları tenzi ederim ) bundan dolayıda ermeniler kafir bir halktır burda yazılanları okuduktan sonra diğer konular açılan başlıklar yazdıklarınız Osmanlı zamanında belki daha öncesi de vardır belki bilinmeyen selçuklu zamanında ermenilere karşı savaş ama 1890 dan tutun 1915 e kadar anadolu müslüman halklarının ermenilere karşı cihad etmelerini doğruymuş ister 1.5 milyon hiç olsun veya 300 bin hiç e yaptıklarını doğru hak ettiğinizi olduğunu yazdığınız açtığınız konularda okuyunca tekrar anlıyoruz. gerçi çoğunuz istanbul doğumlu burada tutunamamış ermenilerden istanbulda yaşasaydınız bunları yazmanız imkansız olabilirdi belki çoğunuz akrabası bile belki bugün 1915 i kabul etmiyordur zamanında avrupaya göç etmeseydiniz bunlar ile alakanız bile olmayabilirdi bugün akp ye oy veren ermenilerden bile olabilirdiniz giderken avrupaya diğer hristiyan akrabalarınızda alsaydınız yanınıza onlar için artık burada tüm genel olarak gayrimüslimler için parlak bir gelecek yok türkiyede.

Cikmis hiristiyanlik,Muslumanlik ve Yahudilik yazilari yaziyorsun bre adam,bunlar seni asar.

Sen yazdiklarin soytarilik baska sey degil. Kanindaki pis kan sana soytarilik yaptiriyor,hele bir git pis kanini degistir,mumkunse de Ermeni kani ile yap degisikligi.

Ben dindar degilim ama,yine de sana sunu soyliyeyim,hangi kitaba taptigini bilmiyorum yine de taptigini basina çal,çalmassan ben çalacagim ona gore.

BU SANA ILK VE SON IHTARIM.
Back to top
Publicité

PostPosted: Fri 3 Jun 2011 - 14:31
PostPost subject: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Back to top
Palutzi
Modérateur
Modérateur

Point(s): 13,349
Moyenne de points: 3.36

PostPosted: Fri 3 Jun 2011 - 19:05
PostPost subject: Général Antranig - Զորավար Անդրանիկ Օզանեան - Antranik Paşa - centralisé -
Reply with quote

Günümüzde hem dini hem de ırki düşünsel sentezin oluşturduğu Türk-İslam ideolojisinin Neo-Faşist zihniyetin örneğini Türkiye’de 8 yıldan fazladır iktidar olan AKP hükümeti oluşturmaktadır. TC’nin kuruluşundan 2002’ye kadar sadece etnik Türkçülük ağırlıklı faşist bir hegemonya gerçekliği söz konusuydu.

Laik ve donek turkler simdi turk irkçiligiyla birlikte Islamciligida dillendirmeye basladilar
Islam uzerinden turkleri orgutlemek yerine Islam uzerinden Ermenilere saldirip Kurdleri de o pis Turk Islam sentezine dahil etmeye çalismaktadirlar neyseki Insanlar artik turk ile Islamin arasindaki farkin ne oldugunu kavriyorlar.
Ermeniler Dinlerinden dolayi kafir oluyorlarsa turkler ABD ye ko...lik ettikleri için ne oluyorlar ?ama ben turklere birden daha fazla kotu meziyeti yakistiririm bunlari ozel mesajla mahmut denilen dangalaga bildirdim .Sen Islami degil mahmut, turkleri anlatiyorsun, burada bir Iranli veya Arap Musluman olsaydi senin cevabini hakkiyle verirdi.

Back to top
anuanu
Modérateur
Modérateur

Point(s): 11,926
Moyenne de points: 2.47

PostPosted: Fri 3 Jun 2011 - 21:11
Reply with quote

Zavalli.
Bazi  İslam dini, bazi müslüman dini hristiyanlığı kabul etmez bunlari kabul eder.

http://www.sacitaslan.com/video/barbaros-sansal-taciz-yok-diyen-yalan-soyle…

http://www18.gazetevatan.com/fotogaleri/resim.asp?kat=15269&page_number…

http://www18.gazetevatan.com/fotogaleri/resim.asp?kat=18325&page_number…

Eda sezonu açtı
OKU.

http://www.turkgazeteleri.com/GZT/sok.htm

http://www.sacitaslan.com/magazin-nisantasinda-pes-dedirten-fantazi_41156.h…

Last edited by anuanu on Sun 5 Jun 2011 - 10:32; edited 1 time in total
Back to top
astrig
Membre actif
Membre actif

Point(s): 1,036
Moyenne de points: 1.80

PostPosted: Sat 4 Jun 2011 - 15:37
Reply with quote

Embesil "uydurma turk" fashosu, milyonlarca Musluman Ermeni var, sen kendi sapik sozlerinle bile çelisiyorsun.

Sen Musluman filan olamazsin sen sapik, cani, katil bir "uydurma turk"sun, Orta Asya'da kendi halinde yasayan ve fasist olmayan gerçek turkleri tenzih ederim sozum sozde uydurma turk kimligi adina her turlu caniligi yapan ve savunan bu "sozde turklere".

TC ile naylon, bidon, teneke, fasit ve tehlikeli bir Turk islam sentezli uydurma bir turk kimligi yaratildi, iste bu da bu hatali vahim sistemin urettigi, sagliga son derece zararli orneklerinden biri, neyi bekliyorsunuz bunu def'etmek için ben kendisini SOS Racisme sikayet etmeyi dusunuyorum.

TC, Lozan ile ve oncesinde Ermeni Milletini Hristiyanlik kimligine hapsedip, islamlastirdigi Haylari da turk sayip kendi hesabina kaydetti.

Yani Ermeni = Hristiyan.

Yok oyle birsey, Ermeni, Musluman da olur, ate de olur budist de olur Hristaiyan da olur ama TEK BIR MILLETTIR ERMENILER, INANCLARI FARKLI DA OLSA

ERMENILER DE UYANDI, KURTLER DE...

BAKALIM SIZ SOZDE TURKLER NE ZAMAN UYANACAKSINIZ.

Back to top
anuanu
Modérateur
Modérateur

Point(s): 11,926
Moyenne de points: 2.47

PostPosted: Sun 5 Jun 2011 - 10:35
Reply with quote

Parev,
(neyi bekliyorsunuz bunu def'etmek için ben kendisini SOS Racisme sikayet etmeyi dusunuyorum. )

As martoun  iragan anounou tchem gartser vor  as illa, poghatse.

Back to top
mahmut akgunes
Sanctionné - Պատժուած - Cezalı

Point(s): 529
Moyenne de points: 4.60

PostPosted: Tue 7 Jun 2011 - 20:08
Reply with quote

astrig wrote:
Embesil "uydurma turk" fashosu, milyonlarca Musluman Ermeni var, sen kendi sapik sozlerinle bile çelisiyorsun.

Sen Musluman filan olamazsin sen sapik, cani, katil bir "uydurma turk"sun, Orta Asya'da kendi halinde yasayan ve fasist olmayan gerçek turkleri tenzih ederim sozum sozde uydurma turk kimligi adina her turlu caniligi yapan ve savunan bu "sozde turklere".

TC ile naylon, bidon, teneke, fasit ve tehlikeli bir Turk islam sentezli uydurma bir turk kimligi yaratildi, iste bu da bu hatali vahim sistemin urettigi, sagliga son derece zararli orneklerinden biri, neyi bekliyorsunuz bunu def'etmek için ben kendisini SOS Racisme sikayet etmeyi dusunuyorum.

TC, Lozan ile ve oncesinde Ermeni Milletini Hristiyanlik kimligine hapsedip, islamlastirdigi Haylari da turk sayip kendi hesabina kaydetti.

Yani Ermeni = Hristiyan.

Yok oyle birsey, Ermeni, Musluman da olur, ate de olur budist de olur Hristaiyan da olur ama TEK BIR MILLETTIR ERMENILER, INANCLARI FARKLI DA OLSA

ERMENILER DE UYANDI, KURTLER DE...

BAKALIM SIZ SOZDE TURKLER NE ZAMAN UYANACAKSINIZ.

kötü sözler sahibine aittir çünkü sen kötü söz kullanmadan bir konuyu anlatacak zekaya sahip değilsin sahip olsaydın kötü sözler yazmadan yazabilirdin yukarıdaki yazdılarından belli oluyor ben hiç bir zaman ırk üzerinden yorum yapmadım mensup olduğun halkın hiç bir önemi yok halk adı vermeden osmanlı zamanında yazdım ama sen faşist ırkçı bir kişi olduğun için astrig senin için önemlidir kim hangi halka mensup olduğu bu senin olayları anlıyamadığın gerçeğini gösterir sen kendin ile çelişmişsin bi kere gayrimüslimlerle yapılmış savaşlar ister anadolu olsun ister balkan veya ister orta-doğu haktır helaldir doğrudur cihad ı anlatan konularım forum da mevcut arama yaparsan okuyup cihad ı sevabını gerçeğini anlıyabilirsin. anadoluda hristiyan ermeniler kılıçtan seri seri geçirilirken sadece türkler yaşamıyordu anadoluda kürtlerde araplarda kafkas,balkan müslümanları da yaşıyordu, ben radikal bir müslümanım radikal İslami hareketleri savunuyorum destekliyorum. zamanında kendi istekleriyle müslüman olmayı seçmiş kabul etmiş ermeniler kardeşlerimizdir müslüman olmayı seçen ermeniler doğru yolu bulmuştur müslüman olup çünkü hristiyanlık din bile değil geçerliliği kardeşlerimiz kürtlerin müslüman olması kürdistan islam cumhuriyeti kurarlar türkiye de de islami darbe olur inşallah yönetim şekli değişir şeriat gelir pakistan gibi inşallah müslüman halk kürtler de cihad a büyük destek veren kardeşlerimizlerdir ..sadece müslümanlar kardeştir. peki mısırda öldürülen kıpti hristiyanlar için ne düşünüyorsunuz veya evleriden kovulan lübnanlı maruni hristiyanlar yada pakistanda yaşam mücadelesi veren hristiyanlar ? ve hatırlayamadığım müslüman ülkelerde yaşamaya çalışan hristiyanlar.

Last edited by mahmut akgunes on Tue 7 Jun 2011 - 20:25; edited 1 time in total
Back to top
mafilou
Administrateur
Administrateur

Point(s): 43,602
Moyenne de points: 3.03

PostPosted: Tue 7 Jun 2011 - 20:20
Reply with quote

"Siz öldürmeyi iyi bilirsiniz .." Sivil hayatta bunlar katildir ve cezalarini bulurlar. Yeterince olmazsa bile Ermeni Soykirimina karisan müslümanlar da asilmislardir veya "ölüm gruplari" tarafindan müslüman olduklari ve hristiyan ermenileri öldÜrdÜkleri için de hayatlariyla ödemislerdir ... Tabii sivil hayatta. "Huzbukürtlerle" iyi bir bütünleme olusturursunuz ...

Back to top
Hayjan
Inspector
Inspector

Point(s): 15,954
Moyenne de points: 2.98

PostPosted: Tue 7 Jun 2011 - 20:48
Reply with quote

Mahmut Akgunes,seni uyarmistim. Artik layik oldugun gibi cevap vereyim yazdigin aptaliklara,cevap vereyim ki her sey senin anladigin gibi olmadigini o sapik kafan alsin.

KOTU SOZLER SAHIBINE AITTIR buyurmussun. Bu site'de olum,cinayet kusan sen duzenbaz kime ders vermeye çalisiyorsun.

Kuran'da okudugunu ileri surdugun cumleler mi seni sehvet sahibi yapti? Baslarim senin okudugun o kitaba. Al o okudugunu musait yerlerde kullanirsin.

Pesinde kostugun kitap dunya'nin en saçma kitabidir,senin gibi delileri piyasaya suren insanin kanini zehirleyen uydurulmus cumleleri biraraya toplayan deli biri tarafindan yazildigi da çok açik.

Muslumanlik din degil soytariliktir. Gunun birinde çocuklarin degilse bile torunlarin Hiristiyan olacaklar.

Bak pesinde kostugun kitap seni ne hale getirmis;bir kitap için kiyim yapmaya hazirsin,ustelik o kitabi senin gibi geri zekali biri/birileri tarafindan yazildigini herkes biliyor.

Birgun Hiristiyan olmazsaniz hepinizi bogazliyacaklar,ilk once de seni. Umit ederim seni bogazlamak serefi de bana duser.

Bu kadari yetermi?HENUZ çok hafif yazdim. Istaha geldinse daha agir da yazabilirim.

SECIM SENIN,haydi bakalim.Bak bakalim bahsettigin kitabi uygun bir yerine yapistiriyormuyum yapistirmiyormuyum.

Back to top
astrig
Membre actif
Membre actif

PostPosted: Tue 7 Jun 2011 - 23:18
Reply with quote

Senin kadar sapik birini ilk kez goruyorum, sen masum insanlarin, çocuklarin sirf Ermeni olduklari için katledilmesini, tecavuz edilmesini savun ki bunun Islam adina yapilmadigini herkes biliyor sonra da gel bana ahlak dersi var. Kotu soz soylemiyorum seni adinla aniyorum:

BOS BEYINLI, SAPIK MAHMUT!

SEN MUSLUMAN DEGILSIN, KANLI TC'NIN ELI KANLI BIR KUKLASISIN.

SEN MUSLUMANLIK ADINA DEGIL TC ADINA HAREKET EDIYORSUN.

ERMENILERE SIRF UYDURMA TURK KIMLIGI ILE BIR DEVLET KURMAK ICIN YAPILAN SOYKIRIMI SAVUNARAK KENDINI ELE VERDIN, MUSLUMANLIK ILE UZAKTAN YAKINDAN ALAKAN OLMADIGINI GOSTERDIN.

SOYKIRIMDA SADECE HRISTIYAN DEGIL MUSLUMAN ERMENILER DE KATLEDILDI VE BU SOYKIRIMI YAPAN NE TALAT, NE ENVER NE DE CEMAL MUSLUMAN DEGILDI SENIN GIBI KENDINI TURK GOREN CANILERDI.

YOLUNU KAYBETMISSIN,DAHA FAZLA GUNAH ISLEMEDEN, INSALLAH YUCE ASVADZ (ALLAH) SANA DOGRU YOLU GOSTERIR.

AKP'DE KIMSE SENIN SAVUNDUGUNU SAVUNMUYOR, O YUZDEN BU PARTIYI SANKI KENDI PARTINMIS GIBI GOSTERMEN COK MANIDAR...

Back to top
mafilou
Administrateur
Administrateur

PostPosted: Wed 8 Jun 2011 - 11:17
Reply with quote

Katılımcı arkadaşlar.
Forumun gereği, sansürsüz ortamda çeşitli görüşler öne sürüldü, her iki « uc »'a da dokunuldu. Ama ne yazık son yazılanlar konu dışı.
Üstelik mahmut akgunes forumun var olma nedenlerine karşı hareket edip defalarca radikal dincilik adına insan kıyımını destekler tavrında devam etmektedir.
Bu forum insan hayatı, değerine, dini-etnitesi ne olursa olsun, inanmaktadır.

Mahmut akgunes, bu mesajı son bir ihtar olarak kabul et ve forumun tasvip etmediği insan kıyımını tasvip eder tutumun devam edersen, hesabına son verileceğini bilmiş ol.

Back to top
mahmut akgunes

Point(s): 529
Moyenne de points: 4.60

PostPosted: Wed 8 Jun 2011 - 19:17
Reply with quote

astrig wrote:
Senin kadar sapik birini ilk kez goruyorum, sen masum insanlarin, çocuklarin sirf Ermeni olduklari için katledilmesini, tecavuz edilmesini savun ki bunun Islam adina yapilmadigini herkes biliyor sonra da gel bana ahlak dersi var. Kotu soz soylemiyorum seni adinla aniyorum:

BOS BEYINLI, SAPIK MAHMUT!

SEN MUSLUMAN DEGILSIN, KANLI TC'NIN ELI KANLI BIR KUKLASISIN.

SEN MUSLUMANLIK ADINA DEGIL TC ADINA HAREKET EDIYORSUN.

ERMENILERE SIRF UYDURMA TURK KIMLIGI ILE BIR DEVLET KURMAK ICIN YAPILAN SOYKIRIMI SAVUNARAK KENDINI ELE VERDIN, MUSLUMANLIK ILE UZAKTAN YAKINDAN ALAKAN OLMADIGINI GOSTERDIN.

SOYKIRIMDA SADECE HRISTIYAN DEGIL MUSLUMAN ERMENILER DE KATLEDILDI VE BU SOYKIRIMI YAPAN NE TALAT, NE ENVER NE DE CEMAL MUSLUMAN DEGILDI SENIN GIBI KENDINI TURK GOREN CANILERDI.

YOLUNU KAYBETMISSIN,DAHA FAZLA GUNAH ISLEMEDEN, INSALLAH YUCE ASVADZ (ALLAH) SANA DOGRU YOLU GOSTERIR.

AKP'DE KIMSE SENIN SAVUNDUGUNU SAVUNMUYOR, O YUZDEN BU PARTIYI SANKI KENDI PARTINMIS GIBI GOSTERMEN COK MANIDAR...

Cahil Astrig halen tc adına hareket ediyorsun diyorsun bu derece cahilsin anlama geriliğine sahipsin CİHAD kavramını anlattım forum da aç oku anla, sana ermeni diye öldürülmedi onlar hristiyan oldukları için öldürüldü bide sırf ermeni olarak katledildilerse neden o zaman anadolu da yaşayan çerkezi boşnağı pomağı gürcü müslümanı neden öldürülmedi ? mısır a gitmeni ve oradaki kıptilerin ne zor şart altında yaşamaya çalıştıklarını kanada veya amerikadan vize alıp sonsuza dek mısır terk etmek istemerlini gözünle görmeni isterim o zaman anlıyabilirsin ne kadar sevilmediğinizi dininizden dolayı islam coğrafyasında bugün bu yazılanları gördükten sonra hak vermemek elde değil hatta selçuklu zamanında bitirselermiş diyebiliyoruz belki de belli başlı bitirmişlerdir milyonlarca kişi türkiye de benim gibi İslami radikal düşünceye böyle sorunlu hristiyan halkların yaşadığı mısır lübnan türkiye gibi yerler de de durum aynı hiç bir lübnanlı müslüman sevmez lübnanlı hristiyanı iç savaş da göstermişdir nefretlerini marunilere karşı keza mısır da da olayları görüyorsunuz pakistan ise daha uygulamalı işliyor. Hayjan sen ilk önce istanbul da akp ye oy verip mhp den aday olan akrabalarına anlatmalısın bunları ermenilerin el işçiliklerinden usta olduğunu iddaa edip babanın fransaya yada belçikaya götürmeseydi sizleri bugün akp yi övüp chp destekleyip mhp den aday olan türkiyeli ermenilerden akrablarından olabilirdin kızın bir müslüman ile evlenmek için dinini değiştirip müslüman olurdu tıpki türkiyedeki akrabalarınız gibi tabi gelecekte soyunuz müslüman olacak elbette... türkiye ermenileri cemaat liderleriniz ile abdullah gülün elini öpmek için yarım saat öncesinden onu beklmeye başlıyadabilirdin.büyüklerimiz özellikle istanbul da yaşayan gayrimüslimler ermeni,yunan,süryani için kılıç artığı dediğini bir kez daha anlıyorum ve haklı olduklarını görüyorum İSLAM dünyaya hakim olacak bütün hristiyanlar müslüman olup yahudi dinine mensup olanları yok edeceğiz dünya dan. fransa cezayirlileri belçika faslıları kabul etmeye devam etsin ve eder inşallah bir tek onlar kurturabilir o sapkınlık dini içindeki ülkeleri.

Back to top
mafilou
Administrateur
Administrateur

PostPosted: Wed 8 Jun 2011 - 19:33
Reply with quote

mahmut akgunes forumun var olma nedenlerine karşı hareket edip defalarca radikal dincilik adına insan kıyımını destekler tavrında devam ettin, ihtara rağmen !
Bu forum insan hayatı, değerine, dini-etnitesi ne olursa olsun, inanmaktadır.
Forumun tasvip etmediği insan kıyımını tasdik eder tutumun devam ettiğinden hesabına son verilmiştir.

Back to top
Hayjan
Inspector
Inspector

PostPosted: Wed 8 Jun 2011 - 21:08
Reply with quote

Mahmut Akgunes,senin gibi insani andiran ama ne oldugu anlasilamayan kisilere sunu soylemem lazim. Ben dindar degilim, daha açikcasi inancim hiç yok bunlari soylemistim degil mi? Ikincisi ise soyle olacak,hangi dinden olursa olsun senin gibi, yobazin da otesindeki insanlardan milyarlar nefret ediyor.

Uçuncusu ise soyle;Soylenenlere gore Hz. Muhammed 1500 sene evvel kiliçi eline alip Dunya'yi Musluman yapmaya çalisti,1500 sene sonra senin gibi ne surusu oldugunu anlamakta zorluk çektigimiz tipler,hala Dunya'yi Musluman yapmak için ugrasiyor. 7 milyar insanin 1 milyari musluman,senin gibi surulerin ise toplami toz olacak kadar. Agzini kolayamiyorsun bari arkani kollamayi bil.

Last edited by Hayjan on Thu 9 Jun 2011 - 04:58; edited 1 time in total
Back to top
mafilou
Administrateur
Administrateur

PostPosted: Wed 8 Jun 2011 - 21:16
Reply with quote

o konu kapanmistir, söz hakki yaratilmasin.

Biz Milli kahraman Antranik'in abidesine dönelim ...

Back to top
Hayjan
Inspector
Inspector

PostPosted: Wed 8 Jun 2011 - 21:28
Reply with quote

Efendiye gule gule dememek terbiyesizlik olurdu da

Back to top
astrig
Membre actif
Membre actif

PostPosted: Fri 10 Jun 2011 - 00:33
Reply with quote

Ah oui, ce n'était pas très tôt pour dégager ce facho criminel. Embarassed

Back to top
Contenu Sponsorisé

PostPosted: Today at 19:14

Back to top
Armenian on web Forum Index -> Courant / Contre-courant (points de vue - Տեսակետ - Görüş açısı) -> Histoire arménienne-Հայոց Պատմություն-Ermeni tarihi All times are GMT + 1 Hour
Post new topic   Reply to topic Goto page: <  1, 2, 3, 4, 5  >
Page 3 of 5
Jump to:  

Portal | Index | Create a forum | Free support forum | Free forums directory | Report a violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1