Welcome Guest: Register | Log in

FAQ| Search| Memberlist| Usergroups

Ermeni Türk dostluk Derneğini oluşturamaz mıyız?

Post new topic   Reply to topic
Armenian on web Forum Index -> Communauté -> Présentation - Ծանօթանանք - Tanışalım Goto page: <  1, 2
Previous topic :: Next topic  
Author Message
halil aga

PostPosted: Sat 4 Oct 2014 - 19:48
PostPost subject: Ermeni Türk dostluk Derneğini oluşturamaz mıyız?
Reply with quote

Previous post review:

buyuk harfin bagirma niteliginde oldugunu bilmiyordum ozur dilerim. sadece caps lock acik kalmis.
on yargi degil sadece yanlis bildigini ve duygusal yaklastigini biliyorum
evet muzelerdeki kafataslarinin avusturyali ve italyan antrapologlar tarafindan turklere ait oldugu kesinlesmistir.
rus arsivleri kimsenin uydurmasi degildir boyle bir sey olamaz kimse bir devletin arsivi hakkinda sikamaz hele perincek gibi bir hain. sari gelin belgeselini izleyin lutfen.
ortaasyada ermenilerin olmasi biseyi degistirmez demistim bir yazimda, zira o topraklarda ermenilerden baska rumlar, kurtler, keldaniler, araplar, ve daha bir cok kavim vardi
romali bizans ve iranlilarin anadoluya neden geldigini bi arastir demissiniz aciklarmisiniz anlamadim ne demek istediginizi
her zaman dedigim gibi diaspora ermenileri turk ve turkiye dusmanligi yapiyor ki bu bir suctur. ben o insanlari senden daha cok iyi taniyorum. sadece yaka kartimda ismim turk oldugu icin allah belanizi versin diyen bir zihniyetten ne beklenirki. evet ben irkci degilim cunku irkini secmek insan oglunun elinde degil yuce allahin bir takdiridir. o yuzdenki irkcilik yapmak aptal insanlarin isidir.
Back to top
Publicité

PostPosted: Sat 4 Oct 2014 - 19:48
PostPost subject: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Back to top
halil aga
Sanctionné - Պատժուած - Cezalı

Point(s): 335
Moyenne de points: 2.18

PostPosted: Sun 5 Oct 2014 - 07:34
Reply with quote

apans wrote:
Ne anilar saklidir belleklerde anlatilmayan, anlatilmak istenmeyen. Anlatilir, yazilanlari okuruz, ve içimizdeki acilar depresir, gizliden aglariz/lar...

Tarifi imkansiz.

Kardesiz diyoruz, arkadasiz diyoruz, hakaretler, kufurler edilir bizlere. Bu sitenin niçin Turkce yazildigini sorgulanir, ama kendisi turkçe yazmaz, ingilizce yazar. Neden yazmaz turkce, turkçecen korkar mi? Bilinmez.

Selamlar Halil aga.

Mubarek Kurban Bayraminizi tum kalbimle kutlar, herkese saglik ve mutluluk getirmesini dilerim.

sagolun sizin ve sevdiklerinizinde kurban bayramini kutlarim

Back to top
mafilou
Administrateur
Administrateur

Point(s): 45,117
Moyenne de points: 3.01

PostPosted: Tue 7 Oct 2014 - 01:16
Reply with quote

Müzelerdeki kafatasilar derken Der Zor'da Isid veya Daas teroristleri tarafindan havaya uçurulan kilisede saklanan Ermeni soykirim kurbanlarinin kafatasilaraindan bahsettim.

Quote:

evet muzelerdeki kafataslarinin avusturyali ve italyan antrapologlar tarafindan turklere ait oldugu kesinlesmistir.

Bunu gösteren bir tek örnek verebilirmisin?

Rus arsivleri uydurma demedim, Perinçek'in sözde rus arsivinde buldugu verilerden bahsettim.

Sari gelin'i biliyorum merak etme. 'Sari' ne demek sence?

Ben de sana AGID dokümanterini seyretmeni öneririm.

Romali Bizans ve Iranlilarin 'neden' degil 'nereden' geldiklerini yazmistim.

Diyaspora Ermenileri arasin Türkiye dÜsmani olabilir, ama Türk düsmani bulmazsin, istisnalar olabilir. Bu etap çoktan geride birakildi ama fitne sokmak istiyenler isi 'kisilige' dayatim düsman milletlerin varligini yaymak istiyorlar. Sorun kisisel asla degil, TC'ye karsi.

Benim de çok Türk arkadasim var; isci, is adami, taninmis gazeteci, c. baskan, komutan çocugu... Hatta aralarindan b.elçi falan olanlar çikti.

Back to top
halil aga

PostPosted: Tue 7 Oct 2014 - 02:09
Reply with quote

evet muzelerdeki kafataslarina sari gelin belgeselini ornek gosterebilirim. yuzlerce toplu mezar bulundu ve turk olduklari ispatlandi. sari gelin belgeselini tekrar izleyin lutfen, ayrica devlet ermeieri suriyeye techir ediyordu ve o insanlarin cogu hastaliktan oldu. siz bana gosteririmisiniz isid hangi muzedeki kafataslarini yok etmis ben goremedim??? ayrica bir rus generalin kitabi adi altinda baslik actim lutfen okuyun. rus topcu yarbayi ermenilerin yaptigi katliami gunu gunune not etmis. bakalim buna ne diyeceksiniz

Back to top
mafilou
Administrateur
Administrateur

PostPosted: Tue 7 Oct 2014 - 17:17
Reply with quote

'ISID' aslindan devlet falan degil, 'uyduruk, çapulcu takimi ve kimin yardim ettigi belli'. Onlara terorist daha dogrusu DAIS dersek yerinde olur.
Müze kilise içindeydi, iste kilisenin son durumu ve içindeki müzede bulunan katledilen Ermenilerin kafatasilari.

Back to top
halil aga

PostPosted: Tue 7 Oct 2014 - 23:34
Reply with quote

onlar o colde eceliyle olen insanlar bunu sapitmayin. kendi resimlerinizde bile var kendi kendine acliktan hastaliktan oluyorlar. bu devletin sucu degil. o donem yokluk donemiydi. nasil bizim binlerce askerimiz sarikamista donduysa orda ermenilerinde hastaliktan olmesi normal. devletin imkani olsa arabaya bindirirdi ama yoktu. onlar suriyeye giderken yerlesecegi yerleri bile hazirlamisti devlet. o yuzden bugun hala suriyede binlerceniz bulunuyo. demekki hepsi olmemis. bu en altta paylastigin kilisenin icindeki resimlere gelince. evet ermenilere ait olabilirler. ama assa yukari 10 yada 20 insan iskeleti var orda. bu soykirim oldugunumu ispatlar?? bende sana boyle resim gosterebilirim ermenilerin katlettigi turkler icin. ama eminim sen yine gulerek bunlarmi gercek dersin. ayrica ne olmus o kemiklere isid almismi?

Back to top
mafilou
Administrateur
Administrateur

PostPosted: Thu 9 Oct 2014 - 04:56
Reply with quote

Tehcirin soykirim kapsamina girdiginden haberin yok galiba; sayilarla da oynaman saçma.

Back to top
halil aga

PostPosted: Thu 9 Oct 2014 - 07:22
Reply with quote

evet size gore techir soykirim bize gore degil

Back to top
turbolinea
Membre actif
Membre actif

Point(s): 653
Moyenne de points: 2.77

PostPosted: Fri 7 Nov 2014 - 21:50
Reply with quote

halil aga wrote:
evet size gore techir soykirim bize gore degil

soykırım malesef vardır.

ermeni halkı gittiği her yerde saygı itibar görmüş bir millettir.

öyle kötü değil.

eğer onlar var diyorsa vardır. olmasaydı onca devlet kabul etmezdi.

ermeniler bizi öldürdüyse biz de ermenileri öldürüyoruz.

şu an hrant ı kim öldürdü? ermeni subayını kim öldürdü? lütfen ırkçılığı bırakın

birbirinizi sevin. ermeni halkı saygı duyulacak temiz bir milletir.

Back to top
hurc
Nouveau membre
Nouveau membre

Point(s): 32
Moyenne de points: 2.46

PostPosted: Thu 16 Mar 2017 - 19:04
Reply with quote

Selamlar böyle biseyi zamanında en çok arzulayanlardan biri benim fakat Türkiye de yaşamayan Ermenilerde Türk düşmanlığı o kadar aleni hale gelmiş ve normallesmis ki; zor görüyorum. Gerekçe de hazır; biz magduruz. Soykırım inkar ettiginiz için bizim böyle yapmak hakkımız...vs

Back to top
mafilou
Administrateur
Administrateur

PostPosted: Fri 24 Mar 2017 - 03:53
Reply with quote

Bana sorarsan ben "düsmanlik" kelimesini yerinde bulmuyorum, ama tabii dostluk da yok, o da bariz. Bu, Türkiye-Iran, Türkiye-Suriye düsmanligina benzemiyor ki?
Neden Ermeniler, dogduklari topraklarda yasayamasinlar?
Bana kalirsa Ermeniler inkarciliga dayanamiyorlar, 100 küsur sene önce olanlarin taninmasini istiyorlar; yaslarina bir son vermek gerekmez mi?

Back to top
Armenian on web Forum Index -> Communauté -> Présentation - Ծանօթանանք - Tanışalım All times are GMT + 1 Hour
Post new topic   Reply to topic Goto page: <  1, 2
Page 2 of 2
Jump to:  

Portal | Index | Create a forum | Free support forum | Free forums directory | Report a violation | Cookies | Charte | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1