Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion
 
FAQ| Rechercher| Membres| Groupes
 
Putin'in Adamları Çok Becerksiz , Daciklerden Pilot Oleg Peşkov'u
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Armenian on web Index du Forum -> Recréation - Ժամանց - Beraber gülelim -> Le Bar de la team - Ընդհանուր Քննարկում - Gelin söyleşelim
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 889
Point(s): 73 749
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Jeu 31 Déc 2015 - 12:54
MessageSujet du message: Putin'in Adamları Çok Becerksiz , Daciklerden Pilot Oleg Peşkov'u
Répondre en citant

Putin'in Adamları Çok Becerksiz ,

Daciklerden Pilot Oleg Peşkov'u Şehit Eden Noenazi Alparslan Çelik’in, Yargılanmasını Talep Etmiş ,

Oysa Onun Yargılanacağı Yer MOSKAVA ,

Cezasını Çekeceği Yer Sibirya HapishaneleridirRusya, Türk hava sahasını ihlal ettiği gerekçesiyle Türkiye tarafından vurulan uçaktaki pilotunun ölümünden sorumlu tuttuğu kişinin yargılanmasını istedi.Rusya, Türkiye’nin düşürdüğü savaş uçağındaki iki Rus pilottan birinin öldürülmesinden sorumlu tuttuğu Alparslan Çelik’in tutuklanarak yargılanmasını talep etti.Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova, Türk makamlarından, Türkmen cephesi için savaşan Alparslan Çelik ve suç ortaklarının tutuklanması tutuklanmasını talet ettiklerini açıkladı.

24 Kasım tarihinde Türk hava sahasını ihlal ettiği gerekçesiyle Türkiye tarafından vurulan uçak, Suriye'de Bayırbucak Türkmenleri'nin bulunduğu bölgeye düşmüş, paraşütle uçaktan ayrılmayı başaran iki pilottan biri yerden açılan ateş sonucu öldürülmüştü.

http://www.ntv.com.tr/dunya/rusyanin-pilotunun-olumuyle-ilgili-turkiyeden-talebi-var,LxSvga8JQkuHhJv70Av2rw


Revenir en haut
Publicité


MessagePosté le: Jeu 31 Déc 2015 - 12:54
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 889
Point(s): 73 749
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Sam 13 Aoû 2016 - 10:19
MessageSujet du message: Putinin İnkarcıların bu Halk Deyiminden Haberi Var Mı İnkarcı Atasözü
Répondre en citant

Ayıdan post Rusya'dan dost olmaz”

İnkarcı Atasözü

Putinin İnkarcıların bu Halk Deyiminden Haberi Var Mı ?
İnkarcılarların Rusya ilişkileri

Unutulmaması gereken şey Rusya'nın yapısı. Rusya istediği an istediği vakit kendi bildiğini okuyan bir devlet yapısına sahip. Eğer çok dostane ilişkileri olursa, çok fazla “dostum” dersen Rusya senin angajman kurallarını yine tanımaz. Sonra yine ilişkilerini bozmak zorunda kalırsın. Rusya ile olan ilişkilerde çok hassas davranmak gerekiyor. Rusya sıkıştığı an kimseyi dost olarak veya stratejik ortak olarak görmez. Sonuçta Rusya farklı bir kültüre sahip gayrimüslim bir devlet. Seninle yaptığı işbirliği ve ticaretini kendi menfaati için yapıyor. Seni tarih boyunca sevmemiştir, bundan sonra da sevmeyecektir. Rusya ile dost olunurken gerçek dostlarını üzmeden ve kaybetmeden hareket etmek lazım. Çünkü bu dünyada her şey ekonomiden ibaret değildir. “Ayıdan post Rusya'dan dost olmaz” demişler büyüklerimiz.


Tek kutuplu dünya sistemini değiştirip önemli aktör haline gelebilmek için Türkiye'nin Rusya gibi askeri gücüne sahip stratejik bir ortağa ihtiyacı vardır. Ancak, unutulmaması gereken şey Rusya'nın yapısı. Rusya istediği an istediği vakit kendi bildiğini yapan bir devlet yapısına sahip.

Türkiye ve Rusya arasında başlayan kriz Erdoğan ve Putin'in görüşmesiyle son buldu. İki ülke arasında başlayan kriz hem siyasi hem de ekonomi alanında büyük bir zarar vermeye başlayınca iki ülke geri adım atarak bu krizi daha fazla Türk ve Rus halklarına zarar vermeden sona erdirdi. Aslında, bu tür krizlerin başka ülkelerin çıkarları söz konusu olduğu için iki ülkenin liderleri özellikle Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk adımı atarak daha da büyücek olan bölgesel krizden iki devleti de kurtarmış oldu.

Türkiye ve Rusya arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerden ziyade iki ülkenin siyasi ve stratejik işbirliği daha fazla. Bugün dünyada oluşan çok ciddi ve bir o kadar vahim siyasi ve sosyo-ekonomik durumlar için Rusya ve Türkiye büyük rol oynayabilir. Rusya çok değişen ve o kadar şaşırtıcı çıkışlara sahip olsa da ciddi işbirliği söz konusu olunca Ortadoğu meselesinde önemli rol onayabilecek bir aktördür. Bilindiği gibi Suriye meselesinde Rusya en önemli rolü oynamaktadır.

BATININ İKİYÜZLÜLÜĞÜ KARŞISINDA RUSYA İLE STRATEJİK ORTAKLIK

Türkiye'nin PKK, PYD ve özellikle Türkiye sınırında Batı tarafından adım-adım yaklaşarak israil'in kontrolünde kurmak istediği Kürt Devleti için Rusya ve Türkiye'nin işbirliği Türkiye için çok büyük önem taşımaktadır. Türkiye stratejik ortağı olduğu halde defalarca Batının ikiyüzlülüğünü görmüştür. Devletin güvenliği söz konusu olunca herkes öncelikle kendi menfaatini düşünmek zorundadır.

Türkiye, Rusya'nın İslam dünyasıyla kurmak istediği ilişkilerin köprü rolünü oynayabilir. Ayrıca, uzun vadeli düşündüğümüzde Avrasya işbirliğinin en önemli aktörü haline gelebilir. Tek kutuplu dünya sistemini değiştirip önemli aktör haline gelebilmek için Türkiye'nin Rusya gibi askeri güce sahip stratejik bir ortağa ihtiyacı vardır. Türkiye ne kadar NATO üyesi olursa olsun gerektiğinde NATO'nun pasif kaldığını görmüştür. Bölgedeki en önemli aktörlerden olan Rusya, İran ve Türkiye'nin işbirliği ve buna ilaveten Türkiye'nin önderliğinde diğer Sünni devletlerin işbirliği söz konusu olursa Batı'nın ekonomik ve siyasi sömürgeciliği ortadan kalkacaktır. Böyle bir işbirliği söz konusu olmadığı müddetçe şuanda Ortadoğu'da yaşanan hadiselerin bitmesi söz konusu olmayacaktır.

Bugünkü tek kutuplu dünyada ABD önderliğindeki Batı dünyası istediği zaman istediği ülkede darbe yapacak ve istediği ülkede savaş çıkaracaktır. Şuanda yaşanan tüm savaşların arkasında Batı durmaktadır. Batı elini çektikten sonra dünyada herhangi bir terör söz konusu olmayacaktır. “Böl yönet” metoduyla dünyayı yöneten Batı, ihtiyacı olan enerjiyi bu ülkelerden temin etmektedir. Hep beraber düşünelim, bugün DAİŞ en çok hangi ülkeler için problem olmuştur? DAİŞ Rusya, Türkiye ve Ortadoğu ülkeleri için problem yapmaktadır. DAİŞ'in çıkış nedenlerine bakarsak arkasında Batının olduğu açıkça görülmektedir. Durum bugünkü gibi karışınca tüm devletler bu işin içinde yer almaktadır. İçinde olmadıkları takdirde problem daha da büyüyecektir. Devletler kendi güvenlikleri için ister istemez buna müdahale etmek zorunda.

TÜRKİYE'NİN İRAN İLE YAKINLAŞMASI SURİYE SORUNUNU ÇÖZEBİLİR

Rusya ve Türkiye işbirliği Türkiye'nin İran ile ilişkilerinde de olumlu adım atmasında önemlidir. Suriye konusunda Türkiye'nin duruşu Rusya ve İran ile görüşülmesi ve bu iki devlet ile anlaşarak çözülmesi gereken bir durumdur.

Türkiye'nin Rusya ile yapacağı stratejik ve ekonomik işbirliğinin AB ve ABD ile olan işbirliğine nasıl bir etki oluşturacağını yakın zamanda hepimiz göreceğiz. Ancak, Türkiye ve ABD ilişkilerinde pek fazla değişiklikler olacağını zannetmiyorum. Özellikle ABD Türkiye ile olan ilişkilerini bozmak istemez çünkü Türkiye olmadan ABD Ortadoğu'da çok zorlanacak.

RUSYA İLE İLİŞKİLERİ GELİŞTİRİRKEN GERÇEK DOSTLARI ÜZMEMEK GEREK

Şimdiye kadar Türkiye'nin ve Rusya'nın stratejik ve ekonomik işbirliğinden doğacabilecek olumlu şeyleri anlattık. Tüm bunlar olsa iyi olacak şeyler. Ancak, unutulmaması gereken şey Rusya'nın yapısı. Rusya istediği an istediği vakit kendi bildiğini okuyan bir devlet yapısına sahip. Eğer çok dostane ilişkileri olursa, çok fazla “dostum” dersen Rusya senin angajman kurallarını yine tanımaz. Sonra yine ilişkilerini bozmak zorunda kalırsın. Rusya ile olan ilişkilerde çok hassas davranmak gerekiyor. Rusya sıkıştığı an kimseyi dost olarak veya stratejik ortak olarak görmez. Sonuçta Rusya farklı bir kültüre sahip gayrimüslim bir devlet. Seninle yaptığı işbirliği ve ticaretini kendi menfaati için yapıyor. Seni tarih boyunca sevmemiştir, bundan sonra da sevmeyecektir. Rusya ile dost olunurken gerçek dostlarını üzmeden ve kaybetmeden hareket etmek lazım. Çünkü bu dünyada her şey ekonomiden ibaret değildir. “Ayıdan post Rusya'dan dost olmaz” demişler büyüklerimiz. İlişkiler siyasi ve ekonomi çerçevesinde yürütüldüğü takdirde gerçek dostları üzmeden kendi devletinin menfaatini korumuş olursun. Allah akıbetini hayırlı ve Müslümanların yararına kılsın!

Riyad Makaev


http://dogruhaber.com.tr/haber/218498-turkiye-ve-rusya-iliskileri/


Revenir en haut
guest
Super Membre
Super Membre

Hors ligne

Inscrit le: 10 Avr 2011
Messages: 1 611
Point(s): 4 321
Moyenne de points: 2,68

MessagePosté le: Sam 20 Aoû 2016 - 10:51
MessageSujet du message: Putin'in Adamları Çok Becerksiz , Daciklerden Pilot Oleg Peşkov'u
Répondre en citantRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sözcüsü Dmitri Peskov'un 18 yaşındaki kızı Liza Peskova, Türkiye'de paylaştığı fotoğraflarla dikkat çekti. Peskov; Rusça mesajında ise, “Merhaba Türkiye! Seni özledik! Türkiye'nin kapıları Ruslara açık. Burada çok fazla Rusya vatandaşı var ve bizi seviyorlar” dedi.

http://www.milliyet.com.tr/fotogaleri/55524-rus-siyasetcinin-kizi-turkiye-ye-geldi-ve-/


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 889
Point(s): 73 749
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mer 7 Déc 2016 - 20:42
MessageSujet du message: Putin'in Adamları Çok Becerksiz , Daciklerden Pilot Oleg Peşkov'u
Répondre en citant

Düşürülen Rus uçağının pilotu Peşkov'un anısına sergi açıldıTSK'nın geçen yıl 24 Kasım'da düşürdüğü Rus Su-24 uçağının militanlar tarafından öldürülen pilotu Oleg Peşkov'un anısına 25 yıl görev yaptığı Rusya'nın Lipetsk kentindeki Askeri Onur Müzesi'nde sergi açıldı. Düşürülen Rus uçağının pilotu


Oleg Peşkov’un anıt mezarı

Rusya Savunma Bakanlığı Düşürülen Rus uçağının pilotu Peşkov’un anıtı dikildi Müzeden yapılan açıklamada "Bugün müzemizde Rusya'nın kahramanı Oleg Peşkov anısına Ebedi Alev isimli bir sergi açıldı" ifadeleri kullanıldı. Açılışa pilotun eşi Helena Peşkov, çocukları Arina ve Aleksandr Peşkov'un yanı sıra Lipetsk yönetim birimi başkanı Sergey İvanov katıldı. Sergide pilotun üniforması, fotoğrafları, diplomalarının, ödüllerinin kopyaları gibi kişisel eşyaları sergileniyor. ...

[url:92a3d4dc9e=https://tr.sputniknews.com/rusya/201612071026197258-dusurulen-rus-ucaginin-pilotu-peskov-anisina-sergi/]https://tr.sputniknews.com/rusya/201612071026197258-dusurulen-rus-ucaginin-…[/url:92a3d4dc9e]


Revenir en haut
Contenu Sponsorisé


MessagePosté le: Aujourd’hui à 17:38
MessageSujet du message: Putin'in Adamları Çok Becerksiz , Daciklerden Pilot Oleg Peşkov'u

Revenir en haut
Montrer les messages depuis:   
Armenian on web Index du Forum -> Recréation - Ժամանց - Beraber gülelim -> Le Bar de la team - Ընդհանուր Քննարկում - Gelin söyleşelim Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

 Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com