Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion
 
FAQ| Rechercher| Membres| Groupes
 
Bok At İzi Kalsın ,Ustası Kalpaklı Şevko Yine Döktürdü:Güncel sorular
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Armenian on web Index du Forum -> Recréation - Ժամանց - Beraber gülelim -> Le Bar de la team - Ընդհանուր Քննարկում - Gelin söyleşelim
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 620
Point(s): 72 940
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 24 Jan 2016 - 13:16
MessageSujet du message: Bok At İzi Kalsın ,Ustası Kalpaklı Şevko Yine Döktürdü:Güncel sorular
Répondre en citant

Bok At İzi Kalsın ,Ustası Kalpaklı Şevko Yine Döktürdü:

Güncel sorular ve cevapları


1. PKK bir Kürt hareketi midir?.. Cevap: Dıştan öyle görülüyor ve gösteriliyor ama PKK, beyin ve amaç olarak bir Haçlı ve Siyonist hareketidir.

2. PKK galip gelirse ne olur?.. Cevap: Türkiye parçalanır.

3. Bir Kürt devleti kurulması Kürtlerin lehine mi olur?.. CEVAP: Çoğunluk olan Sünnî Kürtlerin lehine değil, aleyhine olur.

4. Kürtlerin çoğunluğu PKK’yı destekliyor mu?.. CEVAP: Desteklemiyor.

5. PKK’yı kaç yabancı devlet ve ülke destekliyor?.. CEVAP: Bunların sayısı yirmi kadardır. İçlerinde dost görünüp düşmanlık yapanları vardır.

6. Doğu ve güneydoğu Anadolu niçin boşaltılıyor?.. CEVAP: İleride bu bölgelere ilk fırsatta Ermeni ve Yahudi nüfusu getireceklerdir.

7. PKK’yı destekleyen akademisyenler Türk müdür, Müslüman mıdır?.. CEVAP: Onların çoğu Kripto’dur, iki kimliklidir.

8. PKK silahlı bir terör hareketinden mi ibarettir?.. CEVAP: Sivil kolu da vardır, Meclis’e bile girmişlerdir.

9. PKK hareketinin ve terörünün parasal boyutu nedir?.. CEVAP: Yüz milyarlarca dolarlık bir sektördür. Birileri bundan büyük kazançlar elde etmiştir. Bir ara uyuşturucu helikopterlerle taşınmıştır.

10. Medyada PKK taraftarı gazeteler ve gazeteciler var mıdır?.. CEVAP: Haddinden fazlası vardır.

11. PKK tamamen bitirilebilir mi?.. CEVAP: Bu çok zordur.

12. Ermeniler Türkiye’den ne kadar toprak istiyor?.. Bugünkü Ermenistan’ın beş misli toprak istiyorlar.

13. Kürt meselesinde İsrail’in amacı nedir?.. CEVAP: Eretz İsrail’i kurmak, güney bölgemizde İsrail uydusu bir Kürt devleti oluşturmak istiyor.

14. İsrail yaşayabilir bir devlet midir?.. CEVAP: Yaşaması zordur. 2022’de korkunç savaşlar, dehşetli hadiseler içinde sona ereceğini sanıyorum.

15. Beni Asfar (Sarı Oğulları) Türkiye’ye saldıracaklar mı? CEVAP: Böyle bir saldırı ve savaş olacağına dair Muhbir-i Sâdık’ın haberleri vardır.

16. Beni Asfar galip gelecek midir?.. CEVAP: Başlangıçta galip gelecek, hayli yeri işgal edecek, sonunda yenilecektir.

17. Savaş Avrupaya sıçrayacak mıdır?.. CEVAP: Ortadoğuda başlayacak cevap Avrupaya sıçrayacaktır.

18. İstanbul tekrar feth edilecek midir?.. CEVAP: Edilecektir. Savaşla değil, anlaşma ile. Beni Asfar Belde-i Tayyibe’yi geri verecektir.

19. Kemalist ideoloji ve laik sistem Türkiye’de ilelebet (ebediyete kadar) hüküm sürecek midir?.. CEVAP: Türkiye, devlet halk ülke olarak devam edecek, rejim sistem laiklik Kemalizm sona erecektir.

20. Üçüncü dünya savaşında ne kadar insan ölecektir?.. CEVAP: Aklın almayacağı kadar çok insan telef olacaktır.

21. Nükleer silahlar kullanılacak mıdır?.. CEVAP: Maalesef .

22. İnsanlık alemi nasıl olur da bir üçüncü dünya savaşı çılgınlığını yapabilir?.. CEVAP: İlk iki dünya savaşı birer korkunç çılgınlık idi, onları yapan medeniyet ve zihniyet bunu da yapabilir.

23. Mehdi zuhur, İsa aleyhisselam nüzul edecek mi?.. CEVAP: Bu konuda Muhbir-i Sâdık’ın haberleri vardır, mutlaka zuhur edecektir.

24. Bazı ilahiyatçılar Mehdi çıkmayacak, İsa aleyhisselam inmeyecek diyor… CEVAP: Onlar Ehl-i Sünnet değildir. Mehdi ve nüzul-i İsa aleyhisselam konusundaki inkarlarının zerrece kıymeti yoktur.

25. Üçüncü dünya savaşında Türkiye’de büyük sıkıntılar olacak mıdır?… CEVAP: Olacaktır.

26. Müslüman halk bu konuda niçin uyarılmıyor?.. CEVAP: Gaflet her yeri yoğun bir sis gibi sarmıştır. Görmesi gereken gözler görmez, işitmesi gereken kulaklar işitmez, düşünmesi gereken akıllar düşünmez olmuştur.

27. İslamî, Kur’anî, Nebevî kriterlere göre Türkiyedeki Müslüman toplumun durumu iyi midir, kötü müdür?.. CEVAP: Kötü olmaktan geçtim, çok kötüdür.

28. Bu kötülükler nelerdir?.. CEVAP: On birini sayayım. Bir: İnanç konusunda çok vahim sapıklıklar zuhur etmiştir… İki: Halkın çoğunluğu namazı terk etmiş ve şehvetlerine uymuştur… Üç: Kadınların ve kızların durumu çok bozulmuştur… Dört: Riba zina bina büyük günahlar yaygın ve açıkta işlenir olmuştur… Beş: Ümmet birliği yitirilmiş, ortaya birbirinden kopuk binden fazla hizip, fırka, sekt çıkmıştır… Altı: Müslüman halk, ilmihalini yeteri kadar bilmemektedir… Yedi: İsraf, lüks, aşırı tüketim, har vurup harman savurma ve her türlü beyinsizlik yaygın hale gelmiştir… Sekiz: Müslümanların, kendisine biat ve itaat edilen râşid bir Halifesi yoktur… Dokuz: Müslümanları yetiştirecek, çekip çevirecek, uyaracak; icazetli ulema, fukaha, mürşidler, ziyalılar çok azalmıştır… On: Emr-i mâruf ve nehy-i münker yapılmamaktadır. On bir: Emanetler ve vazifeler ehliyetli ve liyakatli olanlara verilmemektedir.

29. Tecelliler hakkında ne diyorsunuz?.. CEVAP: Bendenizin bu konuda söz etmesi doğru olmaz. Keşfi açık bir kimsenin beyanına göre celal tecellileri görülmektedir.

30. Müslümanların yapabilecekleri yok mudur?.. CEVAP: Olmaz olur mu hiç… İradelerini, imkanlarını kullanarak çok hizmetler edebilir, çok vazifeler görebilirler. Halkı uyarmak, aydınlatmak, bilgilendirmek gerekiyor, o yapılabilir… Azgınlıkları önlemek için nehy-i münker yapılabilir. Hüsn-i hâtime, yani imanlı olarak ölmek için birtakım sebeplere ve vesilelere tevessül edilebilir.

31. Durum çok iyidir diyenler var… CEVAP: Onlar benim muhatabım değildir, ne halleri varsa görsünler.

32. Başka ne tavsiye ediyorsun?.. CEVAP: Herkes istiğfar etsin… İtikad tashih edilsin… Namaz dikkatle kılınsın… Paranın, dünya menfaatlerinin putlaştırılması gizli şirkinden vaz geçilsin… Ümmet birliği ve Hilafet için çalışılsın… Birtakım sahtekarların, soytarıların, hokkabazların din sömürüsü yapması önlensin… Ahlak düzeltilsin… Abdülkadir Geylanî, Ahmed er-Rufaî, Hüccetülislam İmam Gazalî, İmam Rabbanî, Halid-i Bağdadî, Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevî ve benzeri büyüklerimizin yollarına girilsin, nasihat ve talimatları dinlensin… Dünya hizmet ve vazifeleri dikkatle yapılır olduğu halde ahirete yönelinsin… İbadet edilsin, iyilik yapılsın, azgınlıklara son verilsin.

33. Böyle yazılar kaleme almak sana mı kaldı?.. CEVAP: Maalesef!..

http://m.milligazete.com.tr/yazarlar.php?id=27941


Revenir en haut
Publicité


MessagePosté le: Dim 24 Jan 2016 - 13:16
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 620
Point(s): 72 940
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 24 Jan 2016 - 13:16
MessageSujet du message: Bok At İzi Kalsın ,Ustası Kalpaklı Şevko Yine Döktürdü:Güncel sorular
Répondre en citantRevenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 620
Point(s): 72 940
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 31 Jan 2016 - 20:03
MessageSujet du message: Bok At İzi Kalsın ,Ustası Kalpaklı Şevko Yine Döktürdü:Güncel sorular
Répondre en citant

BÜYÜK ERMENİSTAN

İNTERNETTEN /Greater Armenia/ kelimeleriyle arayınız, görsellere basınız, karşınıza bir yığın harita çıkacaktır; Büyük Ermenistan hayalini kuranların Türkiyeden istedikleri topraklar hangileridir, öğreniniz.

Bu konuda hiçbir Müslümanın gaflete düşme, ilgilenmeme, bana ne, benim şu anda başka işlerim var deme hakkı ve tercihi yoktur.

Emperyalist Ermeniler, Türkiyeden, bugünkü Ermenistanın beş misli toprak istiyor.

Otuz yıldan beri devam eden ve her geçen gün şiddetlenen PKK terörü bir Kürt terörü müdür? Öyle sananlar çok aldanıyor. PKK hareketi bir Kripto Ermeni ve Siyonist hareketidir.

Emperyalist Ermenilerin bizden istedikleri topraklar kimindir? Bizim mi, onların mı?

Ortada bir realite vardır. Allah bu toprakları bize vermiştir. Nasıl vermiştir? Emanet olarak vermiştir. Mülk Allahındır, dilediğine verir, dilediğinden alır, kimini aziz, kimini zelil kılar.

Allah emaneti niçin alır?.. Ona hıyanet edilirse geri alır.

Ülkemizde yaşayan Kürtlerin TC’den, Kemalist sistemden şikayet etmeye hakları var mıdır?.. Yerden göğe hakları vardır. 1920’li 30’lu yıllarda Müslümanlara yapılan zulümlerden onlar da büyük paylarını almışlar, yıllar boyunca faşist rejimin sillesini yemişlerdir. Ne kadar şikayet etseler yeridir.

ABD ve AB, Rusya ve Çin Türkiye’yi küçültmek, parçalamak istiyor mu?.. Bundan şüphesi olan ahmak ve gafildir.

İran Türkiye’nin bütünlüğüne taraftar mıdır?.. Maalesef değildir.

Türkiye halkı dönen dolaplardan haberdar mıdır?.. Değildir.

İsrail, uydusu olacak bir Kürt devleti kurulmasını istiyor mu? Hiç istemez olur mu? Dönen bütün dolaplarda Siyonist parmağı vardır.

Türkiye, geleceği ile ilgili bu son derece hayatî, vahim, önemli konularda uyanık hareket ediyor mu? Bu sorunun cevabını lütfen siz veriniz.

Ermeni Siyonist PKK şu anda birkaç cepheden saldırıyor: Bildiğimiz terör… Meclise girmişlerdir… Bin küsur imzalı barış bildirileri yayınlamışlardır.

İslamî ölçü ve kriterlere göre Türkiye, emanetlerin hakkını verip onlara riayet mi etmektedir, yoksa hıyanet mi ediyor?

İstanbul’u hangi tarihte aldık? 1453’te… Bu şehir mülk olarak bizim midir? Hayır, mülk olarak Allahındır, bize emaneten verilmiştir. Emanete riayet edersek elimizde kalır, etmezsek alınır.

Bundan dört beş asır önce Türkiye’nin hudutları Viyana yakınlarına kadar uzanıyordu, Tuna ve Nil iki Osmanlı nehriydi. Şimdi Türkiye Edirnede sona eriyor. Nice büyük şehir ve ülke elimizden çıkmıştır. Selanik, Manastır, Üsküp, Filibe nasıl gittiyse…

Soruyorum: 1453’ten bu yana, İstanbulda bugünkü kadar dinsizlik, densizlik, azgınlık, günah, isyan olmuş mudur?

Türkiyeyi kurtarmak istiyorsak, İslama sarılmamız gerekir. İslam bizim için kurtuluş ipidir, can simididir.

Nasıl bir İslam?.. Kur’ana, Sünnete uygun İslam. Bugünkü yüzeysel light ve ılımlı Müslümanlığımızla kurtulamayız.

Kur’an İslamın anayasasıdır. Kitabullahın emirlerini yerine getirmemiz, yasaklarından uzak durmamız, öğütlerini tutmamız gerekir.

Peygamberin adı anılınca salavat getirmekle iş bitmez. Allahın Resulünü en güzel örnek ve model olarak kabul etmemiz ve onun Sünnetini hayata uygulamamız gerekir.

Toplum içki, faiz, zina, şeddadî bina, kumar, lüks, israf, bin türlü beyinsizlik, fısk ve fücur, isyan tuğyan, her türlü azgınlık tufanları içinde yüzüyor. Kendimizi ıslah etmez, dine yönelmez, halimizi düzeltmezsek iyi olamayız, iyiye gidemeyiz, düzelemeyiz.

Dört yıldır bütün şiddeti ile devam eden Suriye faciasından ibret alıp toparlandık mı?

Türkiyenin Müslüman bilenleri, bilmeyenleri uyardı mı?

Heyhat ki heyhat!..

Ayaklarımızın altındaki yer sarsılıyor, gökte kara bulutlar var ama biz bir türlü derlenip toparlanamıyoruz.

Namaz kılanlar, oruç tutanlar azınlığa düşmüşler, biz hâlâ gaflet içindeyiz.

Kur’andaki, onlar namazı yitirdiler ve şehvetlerine uydular denilen toplum hangisidir acaba, düşünüyor muyuz?

Ümmet birliği ve teşkilatı olmadan, Ümmetin başında kendisine biat ve itaat edilen râşid bir Halife bulunmadan kurtuluş olacağını sanan gafil değil, çok gafil ve şaşkın bir insandır.

Kurtuluş yolu bellidir: Allahın gösterdiği İslam yolu… Resulullahın yolu… Kur’anın yolu… Şeriatın yolu… Başka kurtuluş yolu yoktur.

Deccallara, Kezzablara, zamanın Nemrud ve Firavunlarına, Tağut’a yönelenler kaybeder.

Kurtuluş Rahmanın istediği gibi olmakla, istediği yaşamakla ve O’nun rızasını kazanmakla gerçekleşir.

Kalpaklı Şevko - Milli Gazete

http://www.habervaktim.com/yazar/74563/buyuk-ermenistan.html


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 620
Point(s): 72 940
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 31 Jan 2016 - 20:05
MessageSujet du message: Bok At İzi Kalsın ,Ustası Kalpaklı Şevko Yine Döktürdü:Güncel sorular
Répondre en citantRevenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 620
Point(s): 72 940
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 31 Jan 2016 - 20:07
MessageSujet du message: Bok At İzi Kalsın ,Ustası Kalpaklı Şevko Yine Döktürdü:Güncel sorular
Répondre en citant

ŞABAN GÜRSOY - ( ÇaTLa ) Şevko Sen Çatla
Revenir en haut
Contenu Sponsorisé


MessagePosté le: Aujourd’hui à 22:35
MessageSujet du message: Bok At İzi Kalsın ,Ustası Kalpaklı Şevko Yine Döktürdü:Güncel sorular

Revenir en haut
Montrer les messages depuis:   
Armenian on web Index du Forum -> Recréation - Ժամանց - Beraber gülelim -> Le Bar de la team - Ընդհանուր Քննարկում - Gelin söyleşelim Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

 Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com