Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion
 
FAQ| Rechercher| Membres| Groupes
 
Sadıkyan Kendini Yahudi Dönmelerine Adamış Hent Prof Yalçın Küçüğe
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Armenian on web Index du Forum -> Recréation - Ժամանց - Beraber gülelim -> Le Bar de la team - Ընդհանուր Քննարկում - Gelin söyleşelim
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 627
Point(s): 72 955
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mar 23 Fév 2016 - 10:11
MessageSujet du message: Sadıkyan Kendini Yahudi Dönmelerine Adamış Hent Prof Yalçın Küçüğe
Répondre en citant

Sadıkyan Kendini Yahudi Dönmelerine Adamış Hent Prof Yalçın Küçüğe Tekmeyi BastıYalçın Küçük Ulusal Kanal'dan kovuldu

Ulusal Kanal'da Kalemler ve Kılıçlar programını yapan Yalçın Küçük'ün programına son verildi. Kararın bugün Küçük'e bildirildiği öğrenildi.Ulusal Kanal'da Kalemler ve Kılıçlar programını yapan Yalçın Küçük'ün programına son verildi. Kararın bugün Küçük'e bildirildiği öğrenildi. Küçük, Odatv'ye yaptığı değerlendirmede "Ulusal Kanal her zaman beni alır ve sonra da yanıldıklarını düşünürler" dedi.

Odatv'ye yaptığı açıklamada "benim programa son verdiklerini bu sabah İsmail Hakkı Pekin bildirdi" derken "bana tabiatıyla bir gerekçe bildirmek durumunda değiller ancak şunu söylediler; Halil Nebiler'in tekrar sabah programına alındığını söylediler, İsmail Hakkı Paşa da artık yapmak istemediğini söyledi. Bana söylenen budur" ifadelerini kullandı.

Küçük, kendisinin bu gerekçeyi açıklayıcı bulmadığını söylerken "3-4 program sonra bitirirler diye tahmin ediyordum daha önce bitirdiler" ifadeleriyle durumu öngördüğünü aktardı. Yalçın Küçük, son programdan "Genelkurmay içinde Ulusal Kanal'a yakın olan tarafın" rahatsız olduğunu iddia ederken bunun sebeplerinden birini televizyonda New York Times'ın editoryal yazısını okumasına bağladı. Söz konusu yazıda Türkiye'nin artık NATO üyeliğinin haketmediğinin yazdığını söyleyen Küçük, bunun Obama yönetimine bir mesaj verdiğini söyledi. Küçük, Ulusal Kanal yönetiminin bu yazıdan rahatsız olduğunu söylerken, "Genelkurmay'ın bütününü tenzih ederim" diyerek Genelkurmay içinde bir kesimi işaret etti. Küçük, ayrıca "programımda Yiğit Bulut'un ordu parçalandı mı yazısını da inceleyecektim, vaktimiz olmadı" dedi. "Ben Genelkurmay'ın bir bölümünün kurmay bakışından saptığını tartışacaktım" diyen Küçük, "Yiğit Bulut'un tezini benim programlarımdan mı çıkardığını yoksa Tayyip Bey'in mi ona söylediğini tartışacaktım" ifadelerini kullandı.

"İyi bir iş yapıyorduk, çok ilgi görüyorduk" diyen Küçük, "Ulusal Kanal her zaman beni alır ve sonra da yanıldıklarını düşünürler, Doğu Perinçek ve İsmail Hakkı Pekin benim arkadaşlarımdır, benim hakkımda bir kez daha yanılmışlardır" değerlendirmesinde bulundu.

Küçük, "Odatv'yi biraz ihmal etmiştim" derken arkadaşlarıyla son mülakatını Odatv'ye hazırladığını ve New York Times'ın editoryal yazısının tamamına o mülakatta yer vereceğini söyledi.

Odatv.com

http://odatv.com/yalcin-kucuk-yine-kovuldu-1301161200.html


Revenir en haut
Publicité


MessagePosté le: Mar 23 Fév 2016 - 10:11
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 627
Point(s): 72 955
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mar 23 Fév 2016 - 10:13
MessageSujet du message: Sadıkyan Kendini Yahudi Dönmelerine Adamış Hent Prof Yalçın Küçüğe
Répondre en citant

Voov:Doğu Perinçek: Yalçın Küçük MOSSAD operasyonlarına alet oluyorVatan Partisi Lideri Doğu Perinçek, bir süre önce Ulusal Kanal'dan kovulan Yalçın Küçük'ün neden kovulduğunu açıkladı.04.02.2016 13:52 Karakter boyutu :

Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek, bir süre önce Ulusal Kanal'dan kovulan Yalçın Küçük'ün neden kovulduğunu açıkladı. Perinçek, Küçük'ün MOSSAD'ın operasyonlarına alet olduğunu söyledi.

Perinçek, gazeteciler.com sitesinden Hatice Kübra ile yaptığı söyleşide özetle şu ifadeleri kullandı:

Yalçın Küçük sizinle ilgili "gericileşti" dedi. Ne diyorsunuz?

Diyebilir, Yalçın benim arkadaşım. Herkesin birbirini eleştirme, uyarı hakları var.

Ulusal Kanal'dan gönderilmesi de eleştirildi. Neden gönderildi?

Ulusal Kanal'dan gönderilmesinin sebebi şu: Atatürk'e Yahudi diyor, Balkanlar'dan gelen Harekat Ordusu'nda 600 tane Yahudi varmış. Yok Türkiye Cumhuriyeti'ni kuranlar sabetayistler diyor, Güneydoğu'dan Kürt illeri diye bahsediyor. HDP'nin Meclis'e girmesine 3. Meşrutiyet diyor. İlker Başbuğ'a, Yaşar Büyükanıt'a Yahudi diyor. Böyle her tarafa çatan, herkesi Yahudi ilan eden... Bu izleyici de müthiş bir tepkiye neden oluyor. Arkadaşlar bu nedenle böyle bir karar aldılar. Bunu ben kendisine de Haymana Cezaevi'nde de söyledim, Ergenekon'da da söyledim. Benim yakın arkadaşım.

Bakın bu bir MOSSAD operasyonu. Türkiye'de ona, buna devamlı Yahudi demek bir MOSSAD operasyonu. Bunu Yalçın bilinçli olarak yapmıyor ama alet oluyor. İkincisi bu vatan savaşı sırasında PKK'yı HDP'yi öven şeyler doğru değil. Bu fikir özgürlüğü değil. Doğu'ya, Güneydoğu'ya Kürt illeri falan denmemesi gerekir Ulusal Kanal'da. Burada basit bir fikir savaşı yürütülmüyor, insanlar canla kanla savaşıyor.

Fikir çatınızdan çıkan bir çok isim var. Cengiz Çandar, Oral Çalışlar, Gülay Göktürk, Hasan Cemal... Siz yetiştiriyorsunuz ama uçup gidiyorlar. Sonra sizden çok farklı çizgilerde görüyoruz onları.

Dönek oluyor onlar. Türkiye'de siyasi olarak etkisi olan güçlü bir akımız. Bunun içinden adam devşirmek, adam kapmak sistem açısından bir prestij. Diğerlerinin dönekleri dikkat edin, gider ordan belediyeden bir büfe alır falan. Ama bizim hareketimiz çok entelektüel bakımdan kaliteli insan yetiştirdiği için bizden döndürülen adam sistemde baş köşelere oturtuluyor.

Mesela İstanbul'daki bütün büyük gazetelerin köşe yazarı oluyor. Üst kademelere geliyor, Tayyip Erdoğan'ın en yakınlarında da var onlardan. Neden çünkü? Biz kaliteli insan yetiştiriyoruz. Bizim döneklerimizin kaliteli olduğunu sistem söylüyor. Onlara gidip o kadar yer verdiğine göre. Cengiz Çandar'ı, Hasan Cemal'i, Oral Çalışlar'ı, Osman Olaga'yı, Şahin Alpay'ı.

Karşı taraf ele geçirdiğinde de sistemin içinde önemli köşeler veriliyor onlara, meşhur oluyorlar. O bakımdan diğer sol akımların yetiştirdiği insan ve kadro yok. Bu hareketin hala çok büyük entelektüel birikimi var. Ama bizim hareket de toplumun içinden insan kazanıyor. Şu anda Vatan Partisinin liderlerine bakın, geçmişte milliyetçi olan Anavatan Partisi'nde olmuş, Doğru Yol Partisi'nde olmuş olan insanlar bugün Vatan Partisi'nde toplanıyor.

Bizden dönenler varsa bize dönenler de var mı diyorsunuz?

Bize dönen demiyorum, onları dönek değil vatansever olarak, birikimleriyle kültürleriyle hepsi vatan partisi çatısı altında buluşuyorlar.

Muhafazakarlarla vatan cephesi kurduk sözleriniz büyük yankı uyandırdı. Neydi o sözden kastınız?

Orada sadece muhafazakarlar değil milletin bütün kesimleri sayılıyordu. Milliyetçiler, halkçılar, sosyalistler, muhafazakarlar, ilericiler... Ama bir kısım, muhafazakarlarla sanki vatan için beraber olunmaz anlayışıyla, onu öne çıkardılar.

Türkiye, bir vatan savaşı veriyor. Bölücü terör örgütüne karşı büyük bir mücadele var. O mücadelede bütün milleti birleştireceğiz. Kendisine solcu diyen ama PKK ile yan yana olanlar var. Hendeğin bu tarafında kim varsa onlarla biz kardeşiz. Mehmetçikle yüreği çarpan muhafazakarlar yanımızda ve bundan mutluluk duyuyoruz. Ama Amerika ve İsrail yandaşı olan sözümona sahte solcu olanlar karşı tarafta. Onlar düşman tarafı yeğlemiş bulunuyorlar ama yenilen taraftalar.

Sizin Akit TV'ye çıkmanız da şaşırtıcıydı. Özellikle Atatürkçü kimliğinizle çeliştiği yönünde eleştiriler aldınız.

Çağrıldığım zaman giderim, niye gitmeyeyim. Bu büyük bir yobazlık. Bana vatandaşarımla bir iletişim imkanı sağlıyor. Sonuç itirabiyle bu kanallar bizim vatandaşlarla iletişim araçlarımız.

Fethullah örgütü taraftarları "Bak siz onla görüştünüz" diye, Tayyip Erdoğan basınındaki fotoğraflarımızı yayınlıyorlar. Tayyip Erdoğan taraftarları da "Zaman Gazetesi'nin falan ziyaretteki fotoğrafları diye" yayınlıyorlar o şekilde hücum ediyorlar. Bu bizim iktidar olduğumuzda basına eşit davranacağımızı gösteren tavrımız. Bu bizim için bir prensip.

Şu Atatürk düşmanı, bu Atatürk'e bunu dedi... Orda ben Atatürk düşmanlığı yapmıyorum. Bana bir ekran açıyor, mikrofon uzatıyor ben görüşlerimi söylüyorum. Kime söylüyorum? Yurttaşıma söylüyorum. Akit'i izleyenler benim vatandaşlarım değil mi? Sabah Gazetesi okuyanlar, Zaman gazetesi, Özgür Gündem okuyanlar benim vatandaşlarım değil mi? Ben o vatandaşlarımı kazanmadan nasıl milli hükümet kuracağım, Türkiye'nin sorunlarını nasıl çözeceğim? Bizim maksadımız sadece solcuları, Atatürkçüler'i kazanmak değil ki, herkesi kazanmak.

Burada kibirli davranışın bir önemi yok. Biz tek taraflı insanları dönüştüreceğiz, eğiteceğiz zihniyetinde değiliz. Biz çeşitli akımlardan vatandaşlarımızla ilişki içinde onlardan da bir şeyler öğreneceğiz.

Bugün gazetesine kayyım atandığında Aydınlık'ın istihbarat şefi de Bugün'e gitti. Bu bir mesaj mı taşıyordu?

Bu bizim istediğimiz bir şey değil. O arkadaşımıza oradan bir öneri yapıyorlar, hem yöneticilik hem de dolgun bir maaş öneriyorlar. O kişisel tercihiydi.

Odatv.com

http://odatv.com/yalcin-kucuk-mossad-operasyonlarina-alet-oluyor-0402161200.html


Revenir en haut
Contenu Sponsorisé


MessagePosté le: Aujourd’hui à 18:09
MessageSujet du message: Sadıkyan Kendini Yahudi Dönmelerine Adamış Hent Prof Yalçın Küçüğe

Revenir en haut
Montrer les messages depuis:   
Armenian on web Index du Forum -> Recréation - Ժամանց - Beraber gülelim -> Le Bar de la team - Ընդհանուր Քննարկում - Gelin söyleşelim Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

 Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com