Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion
 
FAQ| Rechercher| Membres| Groupes
 
H(a)zeri Dığası Reza ABD Miami'de Tutuklanınca ,ჩვენებური Reisin
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> News en bref ... Օրուան կարճ լուրեր ... Güncel kısa haberler
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 889
Point(s): 73 749
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mar 22 Mar 2016 - 08:53
MessageSujet du message: H(a)zeri Dığası Reza ABD Miami'de Tutuklanınca ,ჩვენებური Reisin
Répondre en citant

H(a)zeri Dığası Reza ABD Miami'de Tutuklanınca ,ჩვენებური Reisin Etrafndakileri Ya SIRA Bize Gelirse Korkusu Sardığı İdda Edildi Haberleri

Reza Zarrab ABD’de tutuklandı!

Reza Zarrab, ABD'nin Miami kentinde ABD’yi dolandırmak, bankacılık sahtekârlığı ve karapara aklama suçlamalarından tutuklandı.
Reza Zarrab ABD’de tutuklandı!

Türkiye’de 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarında tutuklanan, ancak daha sonra serbest bırakılan Reza Zarrab, ABD’de tutuklandı. ABD Adalet Bakanlığı, Zarrab’ın gözaltına alınmasının nedenini “İran’a yönelik ABD yaptırımlarını delmek, kara para aklamak ve bankacılık yolsuzluğu” olarak açıkladı.Savcılık, her üç şüpheli için ABD’yi dolandırmaktan beş yıl, ABD’nin İran yaptırımlarını ihlal etmekten 20 yıl, bankacılık sahtekârlığından 30 yıl ve karapara aklamaktan 20 yıl olmak üzere toplam 75’er yıl hapis istedi.

Zeynep GÜRCANLI/SÖZCÜ

http://www.sozcu.com.tr/2016/dunya/riza-sarraf-abdde-tutuklandi-1147450/http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/fbidan-reza-zarrab-aciklamasi-1147641/http://odatv.com/reza-zarrab-tutuklandi-2103161200.htmlhttp://odatv.com/iste-reza-zarrabin-kaldigi-hucre-2203161200.htmlhttp://odatv.com/zarrabi-tutuklatan-savcinin-bilinmeyenleri-2203161200.htmlhttp://www.sozcu.com.tr/hayatim/magazin-haberleri/sosyal-medyada-unlulerin-reza-zarrabin-tutuklanmasina-yorumu/http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/muharrem-inceden-reza-zarrab-mesaji-1147559/http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/reza-zarrab-tutuklaninca-1147626/http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/iste-reza-zarrabi-tutuklayan-hakim-1147609/http://odatv.com/kim-bu-zarrabdan-once-tutuklanan-2-kisi-2203161200.html


Revenir en haut
Publicité


MessagePosté le: Mar 22 Mar 2016 - 08:53
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 889
Point(s): 73 749
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mar 22 Mar 2016 - 10:28
MessageSujet du message: H(a)zeri Dığası Reza ABD Miami'de Tutuklanınca ,ჩვენებური Reisin
Répondre en citanthttp://www.radikal.com.tr/ekonomi/zarrabin-tutuklanmasi-halkbank-hisselerini-vurdu-1534183http://www.rotahaber.com/mizah/reza-zarrab-in-tutuklanmasi-sosyal-medyanin-gundemi-oldu-h591236.html

ALTIN KAÇAKÇILIĞI İLE SUÇLANMIŞTI

Reza Zarrab’ın merkezinde olduğu 17-25 Aralık operasyonlarının ardından kabine değişikliğinde görev verilmeyen AK Partili eski bakanlar Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar hakkındaki suçlamaları soruşturan Meclis Komisyonu, Zafer Çağlayan ve Erdoğan Bayraktar hakkında 2, Egemen Bağış hakkında 3, Muammer Güler hakkında ise 4 ayrı suçlamayı oylamıştı.


Zafer Çağlayan: Zarrab’dan sağlanan, miktar ve değeri tespit edilemeyen maddi menfaatler karşılığında: 1- Zarrab’ın İran’a altın ihracatı yapması işlerinde imtiyaz sağlamak. 2- Gana’dan kaçak yollarla yurda sokulmak istendiği iddia edilen 1.5 ton altınla ilgili adli ve idari soruşturmaları engelleyerek altının Dubai’ye çıkışını sağlamak.

Muammer Güler: 1- Zarrab’ın araçlarına trafikte emniyet şeridi kullanma imtiyazı vermek ve koruma polisi görevlendirmek. 2- Zarrab’la gözaltına alınan bazı şüphelilerin ve yakınlarının yasaya aykırı olarak istisnai yoldan Türk vatandaşlığına geçirilmesini sağlamak. 3- Zarrab’la ilgili adli ve istihbari çalışma olup olmadığının araştırılması için talimat vermek. 4- Zarrab’ın usulsüzlükleri hakkındaki haberlerin engellenmesi için girişimde bulunmak.

Egemen Bağış: 1- İran asıllı işadamı Reza Zarrab’ın turizm belgeli bir otel kiralama girişimi ile yakınlarına vize alınması işleri için aracılık etmek. 2- Zarrab’la ilgili soruşturma olup olmadığı yönünde kurum ve kuruluşlardan araştırma yapılmasını sağlamak. 3- Zarrab’ın usulsüzlükleri hakkında basında çıkacak haberlerin engellenmesi için girişimde bulunmak.

Erdoğan Bayraktar: 1- Bir suç örgütünün yönetici ve üyelerinin kendilerine sağlanan miktar ve bazı menfaatler karşılığında; kişiye özel imtiyazlı imar planlarını onaylatmaları, imar planlarına aykırı olarak yapılan bazı projelerin usulsüzlüklerine göz yummaları ve denetimlerden sorunsuzca geçmelerini sağlamaları ve bu eylemlerin bir kısmını Erdoğan Bayraktar’ın görevde olduğu sırada ve onun bilgisi doğrultusunda gerçekleştirmeleri. Bakanlıktan iş alan şirketlerin yemek işlerinin yakınlarının ortağı olduğu şirketlere verilmesi için aracılık etmesi.

http://www.hurriyet.com.tr/riza-sarraf-abdde-tutuklandi-40073372


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 889
Point(s): 73 749
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Ven 25 Mar 2016 - 09:12
MessageSujet du message: H(a)zeri Dığası Reza ABD Miami'de Tutuklanınca ,ჩვენებური Reisin
Répondre en citant

İşte Reza Zarrab'ın İran Merkez Bankası'na yaptığı para transferlerinin belgeleri!

Transferler Zarrab'ın kuryesinin şirketi aracılığıyla yapılmış.ABD'de tutuklanan Reza Zarrab'ın kuryesi Adem Karahan’ın şirketi aracılığıyla İran Merkez Bankası'na gelen para transferi belgelerine ortaya çıktı. Cumhuriyet'ten Ali Açar'ın haberine göre, bankanın hesabından şirkete 175 milyon TL ve 223 milyon Euro havale yapılmış.

17-25 Aralık yolsuzluk dosyasının kilit ismi Reza Zarrab'ın ABD’de tutuklanmasının ardından gözler para trafiğindeki şirketlere çevrildi. Savcılık, Zarrab’ın banka sahtekârlığı ve kara para aklamayla ilişkili tüm malvarlığına el konulmasını isterken, iddianamedeki en çarpıcı delillerden biri Zarrab’ın İran Merkez Bankası Başkanı’na hitaben kendi adına hazırlattığı Zarrab Ailesi’nin yaptırımlara karşı ‘Ekonomik Cihat’a hazır olduğunu belirten mektup olmuştu. Zarrab’ın kuryesi Adem Karahan’ın şirketleri aracılığıyla, İran’da bir devlet bankası olan Bank Mellat tarafından gelen para transferleriyle ilgili belgelere ulaştı. Söz konusu bankanın hesabından kurye Adem Karahan adına kurulan Deniz Kıymetli Madenler Sanayi ve Dış Ticaret LTD. ŞTİ’ne toplamda 175 milyon 169 bin 350 TL ve 223 milyon 342 bin 784 Avro havale yapıldığı belirlendi.

New York Güney Bölge Savcısı Preet Bharara, tarafından hazırlanan 21 sayfalık iddianamede İran’a uygulanan ABD yaptırımlarıyla ilgili geniş bir arka plan bilgisi verildiği basına yansımıştı. Yaptırımların ne zaman ve neden hayata geçirildiği konusunda 1979 İran Devrimi’ne uzanan üç sayfalık tarihsel bir perspektifin ardından Zarrab ve diğer iki zanlı hakkında kişisel detaylar aktarılıyordu.
İranlı Bank Mellat

Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde İran yaptırımlarını ihlal etmek için kendine bir şirketler ağı kurduğu belirtilen Zarrab dışında, sahibi olduğu Royal Holding’de Zarrab için çalışan İranlı Camelia Cemşidi (29) ve Zarrab’ın finansal işlemler yürütmek için kullandığı, İran Devleti’nin kontrolündeki Mellat Exchange’de üst düzey yönetici olan yine İranlı Hüseyin Necefzade’nin (65) ne tür suçlara karıştıkları sıralanıyordu. Sonra da halen aranmakta olan Cemşidi ile Necefzade’nin ABD yasalarını ihlal eden para transferlerindeki rolleri aktarılıyordu. Kurye adına kurulan şirketlerden 10 özel bankanın kamulaştırılmasıyla İran devlet bankası Bank Mellat’ın Türkiye’deki kurye Adem Karahan’ın şirketlerine gelen havale transferleri ortaya çıktı.

Kurye Adem Karahan adına kurulan Deniz Kıymetli Madenler Sanayi ve Dış Ticaret LTD. ŞTİ’nin hesaplarına çok sayıda havale akışı görülüyor. Şirketin 2010 yılında Aktif Bank’taki vadesiz Türk Lirası hesabında 17 işlem dikkat çekiyor. Mellat Bank İstanbul Şubesi ve Tahran’dan şirkete toplamda 175 milyon 169 bin 350 TL havale yapıldığı görülüyor. Şirketin yine aynı bankadaki Avro hesabına ise Bank Mellat tarafından 29 işlemdde 223 milyon 342 bin 784 Avro havale yapıldığı belirlendi.
Zarrab adına Farsça mektup yazılmıştı

Sarraf hakkında hazırlanan iddianamenin en çarpıcı bölümlerinden biri 3 Aralık 2011’de Rıza Sarraf ve Hüseyin Necefzade’nin e-posta hesaplarında tespit edilen, Sarraf adına İran Merkez Bankası Başkanı’na yazılmış Farsça bir mektuptu. Sarraf’ın imzalaması için yazılan mektupta şöyle deniliyordu: “Ruhani Lider (Ayetullah Ali Hamaney) ve (İran) Merkez Bankası’nın saygıdeğer yetkilileri ve çalışanlarının yaptırımlara karşı oynadıkları rol, yaptırımları akıllı bir biçimde etkisiz kılıyor, hatta özel yöntemler kullarak bu yaptırımları fırsatlara dönüştürüyor.

Eğilimin yaptırımları yoğunlaştırmak ve artırmak yönünde olduğu bir sır değil ve İran İslam Devrimi’nin bilge lideri bu yılı ekonomik cihat ilan ettiğinden Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya ve Azerbaycan’da şubeler açarak dış ticarette yarım asırlık bir deneyim edinen Zarrab Ailesi, yaptırım karşıtı parasal ve dış ticaret politikaları uygulamak için her türlü işbirliğine girme isteğimizi bildirmenin bizim milli ve ahlaki görevimiz olduğunu düşünüyor.”

İşte o belgeler:

http://t24.com.tr/haber/iste-reza-zarrabin-iran-merkez-bankasina-yaptigi-para-transferlerinin-belgeleleri,333452


Revenir en haut
Contenu Sponsorisé


MessagePosté le: Aujourd’hui à 16:55
MessageSujet du message: H(a)zeri Dığası Reza ABD Miami'de Tutuklanınca ,ჩვენებური Reisin

Revenir en haut
Montrer les messages depuis:   
Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> News en bref ... Օրուան կարճ լուրեր ... Güncel kısa haberler Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

 Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com