Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion
 
FAQ| Rechercher| Membres| Groupes
 
Allahttan Korkmaz Yalancı Bakan Hayastanlıların Sayısı 200.000 Olmuşşş
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> News en bref ... Օրուան կարճ լուրեր ... Güncel kısa haberler
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 627
Point(s): 72 955
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 11 Sep 2016 - 09:22
MessageSujet du message: Allahttan Korkmaz Yalancı Bakan Hayastanlıların Sayısı 200.000 Olmuşşş
Répondre en citant

Allahttan Korkmaz Yalancı Bakan Hayastanlıların Sayısı 200.000 Olmuşşş

başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak'ın kanaat önderleriyle sohbeti Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Kaynak: "Bizi soykırımla itham eden devletlerde bir tane yasa dışı Ermeni göçmen yokken, bizde 200 bin Ermeni göçmeni var. Onlar da bu millete emanet" "İbrahim Tatlıses bu toprakların çocuğudur.Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak'ın kanaat önderleriyle sohbeti
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Kaynak:
"Bizi soykırımla itham eden devletlerde bir tane yasa dışı Ermeni göçmen yokken, bizde 200 bin Ermeni göçmeni var. Onlar da bu millete emanet"
"İbrahim Tatlıses bu toprakların çocuğudur. Bu topraklarda binlerce yıldan beri konuşulan Kürtçe bir teyp kasetini bir seyyar satıcı, eroin satar gibi gizlice verebiliyordu. Biz BBC ve CNN gibi kanalları izleyebiliyorduk ama bir Kürtçe televizyon ve radyo yasaktı. Bu yasakları beraber yaşadık. Ama biz bunların hepsini kaldırdık"
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, "Bizi soykırımla itham eden devletlerde bir tane yasa dışı Ermeni göçmen yokken, bizde 200 bin Ermeni göçmeni var. Onlar da bu millete emanet." dedi.

Kaynak, Kahramanmaraş Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü Cumhuriyet Salonu'nda, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.

Veysi Kaynak, burada yaptığı konuşmada, AK Parti'nin geçtiğimiz 13 yıldaki icraatlarına bakıldığı zaman, PKK terör örgütünün kendisine gerekçe yaptığı bütün alanlarda reformlar yapıldığını belirtti.

İstanbul'da 1980'li yıllarda İbrahim Tatlıses'in Kürtçe kasetini seyyar satıcıların tezgahın altından adeta eroin veriyormuş gibi verdiğini dile getiren Kaynak, "Niye? Türkiye'de İngilizce şarkı serbest, Fransızca serbest, hangi dilden dinlerseniz serbest. Ama nüfusumuzun önemli bir bölümünü barındıran, Anadolu'yu birlikte vatan yaptığımız Kürt kardeşlerimizin, kendi dilinde şarkı ve türküyü çalıp söylemesi, bizim dinlememiz niye yasaktı? Biz Eurovision şarkı yarışmasına gideriz. Hem de binlerce yıl tarihi olan bir devletin çocukları olarak İngilizce şarkıyla gideriz. Ama bizi bir Kürtçe şarkı niye temsil etmez? İbrahim Tatlıses bu toprakların çocuğudur. Bu topraklarda binlerce yıldan beri konuşulan Kürtçe bir teyp kasetini bir seyyar satıcı eroin satar gibi gizlice verebiliyordu. Biz BBC ve CNN gibi kanalları izleyebiliyorduk ama bir Kürtçe televizyon ve radyo yasaktı. Bu yasakları beraber yaşadık. Ama biz bunların hepsini kaldırdık." dedi.

Adalet Bakan Yardımcısı olduğu dönemde teklifi üzerine kanunlaşan maddeyle, herkese kendi dilinde savunma yapma hakkının getirildiğini belirten Kaynak, şunları kaydetti:

"Dünyanın her yerinde eğer bir suç işlediği iddia edilen varsa, savcı, hakim önüne çıkartıldığında kendisini savunur, eğer o dili bilmiyorsa da tercüman tutulur. Bunun tek bir yasağı vardı. Kürt insanına tercüman tutulmaz. Niye tutulmaz? Tabii bu niyenin cevabı yok. Ben bulamadım. O yüzden benim teklifimdi. Herkes hangi dilde kendisini savunacaksa o dilde savunmasına izin verilir. O dilde savunması için tercüman tutulması zorunlu kılındı. Türkiye, PKK terör örgütünün kullandığı hiçbir mazereti AK Parti hükümetleri döneminde bırakmamıştır, hepsini ortadan kaldırmıştır."

Kaynak, bu vatanın 1071'de Türk'üyle ve Kürt'üyle ortak vatan yapıldığını, bu vatanın başkasının tasallutundan kurtulması için birlikte yıllarca savaş yapıldığını söyledi.

Dünyanın takdirini kazanan bir göç politikası icra ettiklerini vurgulayan Kaynak, 2011'de Suriye'de başlayan göçün 5 buçuk yıl geçmesine rağmen durmadığını ifade etti.

Suriye'de varil ve fosfor bombaları nedeniyle 600 bin insanın can verdiğini, bunların da Sünni, Alevi, Türkmen, Kürt ve Araplar olduğunu, dünya tarihinin en eski şehirlerinden Halep ve Humus'un harabe olduğunu, Suriye'den 6 milyon insanın da başka devletlere geçtiğini anımsatan Kaynak, "Bu insanların 2 milyon 750 bini bizim topraklarımızda. Biz açık kapı politikası uyguladık. İçinizden herhangi bir Kahramanmaraşlı, kapısını düşmanı çalsa, aman dese kapısından içeri almayacak kimse var mı? Hiç mümkün değil. Biz açık kapı politikası uyguladık. Sadece insani gerekçelerle." diye konuştu.

2 milyon 750 bin Suriyelinin ve 300 bine yakın Iraklı, Filistinli, Afgan, Mısırlı, Libyalının Türkiye'de bulunduğunu dile getiren Kaynak, şöyle devam etti:

"En ilginci 200 bin civarında Ermeni vatandaşı insan var, insan ama. Bir düşünün ki Fransa'da, Almanya'da, bizi soykırımla itham eden devletlerde bir tane yasa dışı Ermeni göçmen yokken, bizde 200 bin Ermeni göçmeni var. Onlar da bu millete emanet. Onlar da sağlığı, karnını doyurması bu millete emanet. 3 milyon insan ülkemizde. Hatırlayın görüntüleri, geçen sene Ege ve Akdeniz'de mülteciler mezarlığı olduğunu hatırlayın. O soğuk ve derin sular artan mülteci mezarlığı haline gelmişti. Ben hiç unutmam bir görüntüyü, bir sahil güvenlik botu o mültecilerin kullandığı lastik bota, şişme bota ucu sivri mızrak gibi bir şeyi batırıyordu ve bot alabora oluyordu."

"DAEŞ terör örgütü bir hastalıklı urdur, bu da temizlenmelidir"

"Her birimizin terörü terör olarak görmesi, terör örgütünü de terör örgütü olarak görmesi gerekir." diyen Kaynak, bir yandan DAEŞ'e birilerinin silah vereceğini, birilerinin araç vereceğini belirterek, "Silah Irak'ın çöllerinde pamuk eker gibi ekip sonra toplanan bir emtia değil. Bu silahlar nereden gelir. Nasıl verilir. DAEŞ ile Türkiye'nin bir arada gösterilmesi çok büyük bir insafsızlıktır. Çok büyük bir iftiradır. Bizim milletimizin hiçbir ferdi masum insanın canına kast edeni asla desteklemez. Hiç birimiz. Yani biz biliriz ki sebebsiz bir cana kast edilemez. Bizim inancımızda bir insanı öldüren bir insanlığı öldürmüş gibidir. DAEŞ terör örgütü bir hastalıklı urdur, bu da temizlenmelidir." şeklinde konuştu.

"Artık terörizmin araç olmaktan çıktığını, bir amaç olmaya evrildiğini hesap etmeliler." ifadesini kullanan Kaynak, DAEŞ'in camiyi de kiliseyi de bombaladığını, havaalanını da gar meydanını da bombaladığını, Irak'ta Alevi ve Sünni'yi de bombaladığını, bunların hiçbir kutsallarının olmadığını söyledi.

Türkiye'nin Allah'ın izniyle, içeride askerin ve polisin büyük kahramanlıklarıyla terörle mücadele başa çıkacağını vurgulayan Kaynak, aynı zamanda dışarıdaki bu örgütle de tavizsiz mücadeleye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Programda Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İlker Çitil de konuşma yaptı.

http://www.haberler.com/kaynak-bizde-200-bin-ermeni-gocmeni-var-onlar-da-8594197-haberi/


Dernière édition par vahe2009 le Dim 12 Mar 2017 - 10:40; édité 2 fois
Revenir en haut
Publicité


MessagePosté le: Dim 11 Sep 2016 - 09:22
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 627
Point(s): 72 955
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mer 1 Fév 2017 - 09:31
MessageSujet du message: Allahttan Korkmaz Yalancı Bakan Hayastanlıların Sayısı 200.000 Olmuşşş
Répondre en citant

Veysi Kaynak'tan ABD'nin vize kararına tepki: Kendi tarihini inkar olur
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, referandum için, "Doğrudan halkın iradesine dayanan, gerçekten doğrudan demokrasinin çok güzel bir örneği olacaktır" dedi

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, ABD Başkanı Donald Trump'ın vize kararı için, "ABD'nin kendi tarihini inkar" olarak yorumladı.

Kaynak, Türkiye'deki mültecilerin durumu için, "Türkiye'de 3 milyon mülteci var, bu mültecilerin büyük çoğunluğu Suriyeli ama Filistinliler, Iraklılar, Afganlar var hatta Ermeniler var. Biz, bunların tamamına sadece insan olarak bakıyoruz. Tamamının sağlığını, eğitimini, geleceğini inşa etmeye çalışıyoruz. Bizim hem kültürümüz hem tarihi köklerimiz böyle yapmamızı gerektiriyor" dedi.

Anadolu Ajansı'nın sorularını yanıtlayan Kaynak, referandum için, "Halk kendisi bizzat seçecektir yürütme organını ve güvenoyunu kendisi verecektir. Meclis tarafından 'başkanın ve hükümetin Türkiye'yi yönetmediği' iddiasıyla yeni seçim kararı alınırsa da halk, güvenini tazeleyecektir ya da tazelemeyecektir. Doğrudan halkın iradesine dayanan, gerçekten doğrudan demokrasinin çok güzel bir örneği olacaktır" ifadelerini kullandı.

SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERİLMESİ

Başbakan Yardımcısı Kaynak, "10 bin Suriyeli mülteciye vatandaşlık verilerek oy kullandırılacağı" iddiası hakkında ise, "50 küsur milyon seçmenin olduğu bir ülkede, 10-20 bin seçmenle referandumun neticesinin değiştirilmesini düşünmek en hafif tabirle, büyük bir safdillik olur. 10-20 bin seçmenle referandum neticesi değiştirilemez, değiştirilmesi hayal bile edilemez. Bunlar gereksiz vehimlerdir" dedi.

ALMANYA'YA İLTİCA TALEBİ

"Almanya'da evet mülteci meselesi var, Almanya'da bizim başka dertlerimiz var" diyen Kaynak şunları söyledi:

"Almanya hem PKK teröristlerine hem DHKP-C teröristlerine, Türkiye'nin başına bela olan her türlü teröriste kucak açmış bir ülkedir. En son darbecilerin önemli aktörleri, yargı ayağı Almanya'da misafir ediliyor ve Almanya, Yunanistan'la AB içerisinde en iyi ilişkiler kurabilen, Yunanistan'a ekonomik açıdan büyük destekler vermesini sağlayan bir ülke. Yunanistan'ın darbeci askerleri, bizzat darbeye katılan, bizzat helikopterimizi alıp Yunanistan'a o helikopterle kaçan darbeci askerleri vermemesiyle, Almanya'nın darbeci yargıçları ve savcıları, diğer PKK teröristleri vermemesi arasında bir fark yoktur."

http://www.haberturk.com/gundem/haber/1375077-veysi-kaynaktan-abdnin-vize-kararina-tepki-kendi-tarihini-inkar-olurRevenir en haut
Contenu Sponsorisé


MessagePosté le: Aujourd’hui à 18:20
MessageSujet du message: Allahttan Korkmaz Yalancı Bakan Hayastanlıların Sayısı 200.000 Olmuşşş

Revenir en haut
Montrer les messages depuis:   
Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> News en bref ... Օրուան կարճ լուրեր ... Güncel kısa haberler Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

 Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com