Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion
 
FAQ| Rechercher| Membres| Groupes
 
Türk-Amerikan derneklerine FBI incelemesi başlatıldı Ameriklalı
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> Diaspora arménien - Սփիւռք - Ermeni diasporası
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 627
Point(s): 72 955
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 2 Oct 2016 - 10:09
MessageSujet du message: Türk-Amerikan derneklerine FBI incelemesi başlatıldı Ameriklalı
Répondre en citant

Türk-Amerikan derneklerine FBI incelemesi başlatıldı

amerikalı siyasiler ödenen örtülü ödenek paraları ortaya çıkacak mı ,merak konusu
ABD’de özellikle son iki yılda kurulup örgütlenen ve Ermeni meselesinden Türkiye’yi yakından ilgilendiren diğer konulara Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği ile yakın çalışan bazı Türk-Amerikan derneklerinin Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından mercek altına alındıkları ortaya çıktı.

FBI’ın, başlattığı inceleme kapsamında iki yıl önce kurulan ve 100’den fazla Türk-Amerikan derneğinin desteğiyle hareket eden Türk-Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC) ile ABD’deki örgütlenme ağını genişleten Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) yöneticileri, İ.U., M.T. ve H.İ.D.’yi ziyaret edip sorular sordukları öğrenildi. Yöneticilerden M.G. hakkında ise bazı kişilerin yakın çevresine M.G.’yi sordukları kaydedildi.

Görüşmelerin temmuzda başladığı ve sonrasında İ.U.’nun ABD’de kalıcı oturma izni almak için yaptığı Yeşil Kart başvurusunun reddedildiği belirtildi. Amerikan Adalet Bakanlığı Sözcüsü Marc Raimondi, Hürriyet’in sorusu üzerine “Yorum yok” diyerek konuyla ilgili bilgi vermekten kaçındı.

Dolayısıyla incelemenin bir soruşturmaya dönüşüp dönüşmediği bilinmiyor. TASC ise dün bir açıklama yaparak kendileri hakkında bir FBI soruşturması olmadığını savundu.

Halen Türkiye’de bulunan İ.U. ise Hürriyet’e şunları söyledi: “Bana temmuzda gelen FBI yetkilileri bir ihbar alındığını ve bunun değerlendirildiğini söylediler. Bana daha çok MÜSİAD ve TASC’ın faaliyetleri için ‘Dışarıdan yardım alıyor musunuz’ dediler. Ben de almadığımızı, kanunen de böyle bir yardım alamayacağımızı söyledim. Fetullah Gülen cemaatinin kendilerine bunu engel engel olarak görmesi de söz konusu."

http://www.hurriyet.com.tr/turk-amerikan-derneklerine-fbi-incelemesi-baslatildi-40235451


Revenir en haut
Publicité


MessagePosté le: Dim 2 Oct 2016 - 10:09
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 627
Point(s): 72 955
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 2 Oct 2016 - 10:14
MessageSujet du message: Türk-Amerikan derneklerine FBI incelemesi başlatıldı Ameriklalı
Répondre en citant

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Obama’ya dinletemedik
BM Genel Kurulu toplantıları için New York'ta bulunan Erdoğan, Türken Vakfı tarafından düzenlenen üçüncü gala yemeğine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de kasım ayında yapılacak seçimler nedeniyle Türkiye'nin hassasiyetlerine yeteri kadar dikkat gösterilmediğini anlatarak, hem yönetim hem kamuoyu nezdinde FETÖ, PKK ve Suriye dışında Ermeni iddialarını da ihmal etmeden Türkiye'nin sesinin daha gür şekilde duyurulmasını istedi.

http://www.hurriyet.com.tr/cumhurbaskani-erdogan-obamaya-dinletemedik-40229426


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 627
Point(s): 72 955
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Lun 3 Oct 2016 - 20:06
MessageSujet du message: Türk-Amerikan derneklerine FBI incelemesi başlatıldı Ameriklalı
Répondre en citant

İşte Türkiye’nin milyonlarca dolar ödediği AmerikalılarTürkiye’nin lobicilik şirketleri aracılığıyla ABD Kongresi’nde yaptığı faaliyetler, dikkat çekiyor...Türkiye’nin lobicilik şirketleri aracılığıyla ABD Kongresi’nde yaptığı faaliyetler, dikkat çekiyor. Politico dergisi, lobicilik yapan eski Kongre üyelerini irdelediği geniş yazısında Türkiye için “poster çocuğu” nitelemesini yapıyor.

Eski Kongre üyelerinin yabancı ülkeler için yaptıkları lobicilik faaliyetlerinden milyonlarca dolar kazandıklarını belirten Politico, "Kongrenin son olarak Başkan Barack Obama’nın vetosunu etkisiz hale getirerek 11 Eylül saldırılarının kurban yakınlarına Suudi Arabistan’a dava açma olanağını sağlamış olsa da, bu ülke için çalışan dört eski Kongre üyesinin başarısız olsa da yine dolgun bir ücret alacağını" anlatıyor.

Yazısından 1990 yılından bu yana Kongre’den ayrılan bin 9 üyeden 114’ünün lobi yaparak yada başka bir biçimde temsil ederek yabancı hükümetler için çalıştıklarının altını çiziliyor.

Ortadoğu krallıkları ile “Gürcistan, Azerbaycan, Tacikistan, Belarus ve Macaristan” dahil eski Sovyet devletlerinin Washington’daki lobicilik faaliyetlerinde en çok para harcayan ülkeler haline geldiğine işaret edilirken de Suudi Arabistan’ın lobicilik için geçen yıl 13 milyon dolardan fazla para harcadığı vurgulanıyor.

"TÜRKİYE ‘BİR LOBİCİLER ORDUSUNU İSTİHDAM ETTİ”

Bunun ardından Politico “Her iki partiden eski Kongre üyelerinin yabancı lobicilik fırsatlarına gelince Türkiye poster çocuğudur. Son yıllarda ülkenin gittikçe otokratlaşan hükümetinin bir lobiciler ordusunu istihdam etti” görüşünü öne sürüyor. Dergi, Türkiye tarafından görevlendirilmiş lobiciler arasında şu eski Kongre üyelerini saydı:

“Eski Başkan aday Dick Gephardt, Senato eski Çoğunluk Lideri Trentt Lott, John Breaux, Temsilciler Meclisi olarak seçilen Bob Livingston, Steven Solarz, Temsilciler Meclisi eski Başkanı Dennis Hastert, CIA eski Başkanı ve eski Kongre üyesi Porter Goss ile Albert Wynn ve Jim McCrery.”

"TÜRKİYE LOBİCİLİK DÜNYASINDA SÜREKLİ OYUNCU"

Politico, Türkiye için de “Türkiye, Washington’un lobicilik dünyasında sürekli bir oyuncudur ve eski Kongre üyelerinin nasıl oynadıklarının bunun sık sık yarattığı tartışmaların başlıca bir örneğidir” yorumunu yaptığı yazısında, ABD’deki başkanlık seçimlerinde iki defa Demokrat Partisi’nin adayı olan Dick Gephardt’ı da “Türkiye’nin başlıca lobicisi” olarak niteliyor.

Temsilciler Meclisi’nde azınlık lideri olarak görev yapmış olan Dick Gephardt’ın, Kongre’de görevli olduğu sürede “Ermeni soykırımı” tasarısından önde gelen savunucularından biri olsa da özel sektöre katılıp Türkiye’yi müşteri olarak aldıktan sonra "şaşırtıcı bir U-dönüşü” ile bu tür girişimlere karşı lobilicilik yaptığına dikkat çekiliyor. Dergiye göre, Türkiye, 2015 yılında Gephardt'a "1,7 milyon dolar" ödedi.

Politico, Türkiye için lobicilik yapmanın 15 Temmuz darbe girişiminden sonra daha da “tartışmalı” bir hale geleceğini iddia ettiği yazısında, buna karşın Türkiye lehinde lobicilik yapmanın sık sık etkisini gösterdiğini vurguluyor ve bunun örneği olarak da Kongre’de “Ermeni soykırımı” ile ilgili girişimlerin önlenmesine dikkat çekiyor.

Odatv.com

http://odatv.com/iste-turkiyenin-milyonlarca-dolar-odedigi-amerikalilar--0210161200.html


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 627
Point(s): 72 955
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Lun 3 Oct 2016 - 20:08
MessageSujet du message: Türk-Amerikan derneklerine FBI incelemesi başlatıldı Ameriklalı
Répondre en citant

pozisyonları açıldıktan sonra, Gephardt ve onun lobi firması Türk hükümetinden 8.000.000 $ almışWASHINGTON • Kongre üyesi olarak, Dick Gephardt genellikle Amerika Birleşik Devletleri bir asır önce başlayan Türk hükümeti altında soykırım olarak 1,5 milyon Ermeni'nin toplu ölümlere tanımak için ihtiyaç hakkında tutkuyla konuştu.Ama 2005 yılında Kongresi ayrıldığından beri Türkiye için bir lobici olarak, Gephardt, bir Demokrat, ters tarafını almıştır. Onun sahne arkası çalışma Ermeni soykırımını tanıması için Kongre'ye yıllık başarısızlık bir faktör olarak gösterildi olmuştur.

Adalet Bakanlığı kayıtları Gephardt'ı en lobi firması Müslüman ülkedeki son yüzyılda ele geçirilen Hıristiyan kutsal siteleri geri dönüş de dahil olmak üzere diğer tartışmalı konularda, Türkiye'yi beyanı mücadele ve temsil etmek 2008 yılından bu yana fazla 8.000.000 $ ödenmiş olduğunu göstermektedir.

Şimdi, Ermenilerin Meds Yeghern dediğimiz 100.-yıl dönümünde - "büyük felaket" - iki Ermeni-Amerikalı grupların bir müşteri olarak Türkiye'yi düşmesi Gephardt'ı en lobi firması baskı yapıyorlar, ve şirketler için onların lobici olarak Gephardt'ı düşmesi.

Tekrarlanan röportaj isteklerine yanıt vermek reddetti Gephardt, Ermeni grupların harf göz ardı vardır. hiçbiri halka harfler kararı bağladı rağmen iki Ermeni-Amerikalı gruplar, Ocak ayında bir mektup yazma kampanyası başlattı beri üç şirket Gephardt Grubu ile sözleşme sona erdi.

St. Louis eski kongre eleştirenler o politika pozisyonları fatura ödeme kimin dayalı değiştirmek gibi görünüyor seçim ofisi ve kazançlı lobi iş arasındaki döner kapı, sadece bir başka örneği olduğunu söylüyorlar.

Bir sütçü Oğlu

Gephardt sık sık Kongre'de St. Louis temsil 18 yıldır bir sütçü oğlu olarak kendisini tanımladı. O Beyaz Saray için iki başarısız kampanyalar yol açan All-American emelleri ile, işçi sınıfının bir Ortabatı sokaktaki adam, şampiyon olarak kampanya. Kongre eski üyesi ve eski çalışanları kazançlı lobi kariyerlerine segue için devlet memurluğuna inşa güç ve prestij kullanmak Ama görevden ayrıldıktan beri, o, özel etkisi seçmeli ofisinden yolun sembolik olmuştur. Duyarlı Politika partiler üstü bekçi Merkezi kulis veya Missouri Jim Talent, John Ashcroft ve Christopher "Kit" Bond gelen eski Cumhuriyetçi ABD'li senatör de dahil olmak üzere Lobicileri, tavsiye var Kongre 427 eski üyelerini listeler.

2007 yılında Kongre'den emekli olunca, Gephardt "Ben dahil olmak için kullanılan aynı konularda müdahil." bir lobici olarak, o olurdu, o Post-Dispatch'de anlattı O 30 yıldır ilk kez kapalı hafta sonları için ileriye baktı . O Sonoma, Kaliforniya. Bir ev inşa ve akselerometre. Bir kınamak vardı ve Iowa ve New Hampshire başkanlık karların içinden tromping sonra, yine soğuk asla, eşi Jane söz verdi.

genellikle dünyanın önde gelen Müslüman demokrasi olarak tarif - - Gephardt ayrıca ABD ve Türkiye arasındaki ilişkilerin görüşleri olduğunu söyledi 11 Eylül 2001, terörist saldırılardan sonra derinden değiştirdi.

"Biz ılımlı ve başarılı Müslüman hükümetlerin orada modelleri dışında olması lazım" dedi.

Holokost ve Kamboçya ve Ruanda'daki soykırım ile birlikte tanınmasını dedi Gephardt HR193 co-sponsorluğunda iki yıl 9/11 sonra başkan, "Ermeni Soykırımı" için çalışırken ve yine 2003 yılında, "geleceği önlemeye yardımcı olmak için kabul edilmelidir soykırımlar. "

Dört yıl sonra, Türkiye'ye para kabul edildi böyle bir tanıma mücadele.

Son altı yılda, Gephardt Grubu Google, Goldman Sachs ve Boeing ve St. Louis alan işverenler Ameren, Anheuser-Busch, Peabody Energy ve Prairie State dahil şirketler ve dernekler, bir ana bilgisayardan yıllık 4.700.000 $ için 6.700.000 $ kazandı CRP göre oluşturma.

Türkiye'nin yanı sıra Gephardt Adalet Bakanlığı kayıtlarına göre, Tayvan, Gürcistan, El Salvador ve Güney Kore temsil eden bir kolektif 1.400.000 $ değerinde sözleşme olmuştur.

Mart ayında imzalanan Türkiye ile yaptığı şirketin en son sözleşme, kabaca yarısı eski Cumhuriyetçi Meclis Başkanı Dennis Hastert kullanılan bir firma da dahil olmak üzere, taşeron gidiyor, 170.000 $ bir ay içindir.

2013 yılında, Gephardt ve Hastert Kongre sekiz üyeleri için Türkiye'ye bir ziyaret düzenlemek yardımcı oldu. Milli Journal göre, Kongre üyeleri için geziler için ödeme lobicilerin yeteneğini sona Jack Abramoff skandalının ardından geçen lobi reformları boşlukları istismar ederek bunu yaptım. Ulusal Dergisi bu durumda olanları söz konusu olduğu gibi Lobiciler, ancak, planlamak ve yabancı hükümetler tarafından ödenen gezilerine üyeleri eşlik edebilir.

Türkiye için lobi, Gephardt son derece polarize, yüksek ücret Tartışmanın diğer tarafında çekildi. Son aylarda, Almanya dahil olmak üzere diğer hükümetler, Ermeniler, soykırım ölümleri ilan etti. Nisan ayında Franciscus böyle tanıma çağrısında bulundu.

Buna karşılık, Türk hükümeti - Modern Türkiye'nin söyleyerek onu I. Dünya Savaşı'nda Osmanlı İmparatorluğu'nda savaş ve açlıktan ölümleri dediği için kefaret zorunda olmamalıdır - Vatikan elçiler çekti.

ABD'de, Ermeni soykırımı tartışması kimliği geçmişi soykırımın tanınmasını talep inancı sarılır politik ikinci, aktif ve üçüncü nesil Ermeni-Amerikalılar tarafından "iltihaplı" olduğunu, Edward Erickson, askeri tarih profesörü söyledi Quantico, Va Marine Corps Command ve personel Koleji.

Ama jeopolitik, Erickson, Türkiye bir düzine kitabın yazarı, "Türkiye Amerika Birleşik Devletleri ihtiyacı daha Amerika Birleşik Devletleri çok daha fazla Türkiye'ye ihtiyacı var." Dedi

Ermeni-Amerikalılar arasında, Gephardt'ı vardiya için basit bir açıklaması var.

Bu "paradır bir şey, ve tek bir şey, dayanak noktası," Kenneth Hachikian, Amerika Ermeni Ulusal Komitesi başkanı söyledi.

"Papa çok güçlü belirtildiği gibi soykırım önleme, çağımızın temel bir ahlaki zorunluluk, nedeni biz meşgul değil, gerektirir 'gizlenmesi ya da kötü inkar,'" Hachikian, bir ikinci nesil Ermeni-Amerikan bir kongre anlattı Nisan ayında işitme.

Bu duruşmada, Cum. Chris Smith, RN.J., at Türkiye'nin "inkar kampanyası ... tarihsel rekor şaşırtmak için bir dezenformasyon kampanyası underwrites." dedi duruşmadan sonra, o çaba önemli bir lobici olarak Gephardt'ı belirledi.

Takdir kodu

"Politika meselesi olarak, müşterilerimize tartışmak değil," Thomas O'Donnell, Gephardt'ı en lobi şirketi ve Congress.Through O'Donnell personelin eski şefi eş kurucu ortağı dedi Gephardt görüşme isteklerini reddetti. O'Donnell Türk-Amerikan ilişkilerinde derin kökleri olan birkaç Gephardt çalışanları arasında yer alıyor. Başka Michael Messmer, Gephardt Devlet İşleri Başkan Yardımcısı ve St Louis doğal. O Gephardt'ı Evi liderlik kadrosunda da oldu ve daha sonra Dış İlişkiler etkili Konseyi Kongresi ve ABD Dış Politikası programının müdür yardımcısı oldu.

CRP 29 eski Gephardt Capitol Hill çalışanları lobiciler veya firmaların lobi çalıştım diyor.

Messmer da istekleri görüşme cevap, ne de Hastert yaptım. Washington'da Türkiye'nin büyükelçilik birden aramalar ve e-postalara yanıt vermedi.

Gephardt, 74, kamu görevi sırasında çekilen bu zıt pozisyonlarda için lobi yalnız değildir. Bond senatör olarak ObamaCare karşı ancak 2014 yılında Missouri Yasama lobi Medicaid, Başkan Barack Obama'nın sağlık reformu önemli bir bileşeni genişletmek için.

tutku o zamanlar pozisyonuna getirilir çünkü Ama soykırım konusunda Gephardt'ı değişim apaçık.

1998 yılında, bir Capitol Hill olay Amerika Ermeni Ulusal Komitesi sık sık alkış konuşan, Gephardt "ciddiyetle bu kadar derinden Ermenistan'da pek çok aileyi ve insanı etkilemiştir yıllar önce meydana gelen soykırım, ama hatırlamak Kongresi için çağrıda bulundu. Biz her zaman akılda, bu gerçekleri gerçeği tutmalıdır. "

Ama 2007 yılında Türkiye için çalışmaya gittikten sonra, o kadar, bir soykırım beyanı önleyeceğini bir uzlaşma yönünde çalışma olduğunu Post-Dispatch'de verdiği demeçte, "masanın üzerine tüm gerçekleri almak ve nerede olabilir cips düşürdüm."

konuyla ilgili Gephardt'ı Orijinalini yüz Başkanı Barack Obama'nın bu yansımaktadır.

2008 yılında aday olarak Obama, "dedi gerçekler yadsınamaz" soykırımın vuku bulmuş. Ve yine Nisan ayında, Obama yedinci kez Ermenistan'da olaylara yaptığı yıllık açıklamada "soykırım" kelimesini kullanarak kaçınılmalıdır.

Bunun yerine, Obama "katliamı", "korkunç şiddet" ve "Tarihin karanlık bölüm kullanılır."

soykırımın tanınması için savunucuları Türkiye reddederek karanlık bir bölüm itibaren hareket edemez söylerken, bazı tarihçiler rekor Türk hükümetini suçlayan net olmadığını söylüyor.

Türkiye, ev Gephardt'ı ve Hastert, ancak eski Cumhuriyetçi Evi lideri Bob Livingston ve eski yönetimi ve Pentagon yetkilileri, sadece yardımı ile bu belirsizlik sürdü.

Adalet Bakanlığı kayıtlar Türk diplomatlar ve eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton da dahil olmak üzere Obama yönetiminin en üst yetkilileri ile temaslar ile Capitol Hill'de ziyaret düzenlenmiş, Gephardt toplantıları, e-posta alışverişi puanları göstermektedir.

geç 2010 yılında, örneğin, kayıtları daha sonra-Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, bir soykırım kararı üzerine söz oy geri çekti önce, Gephardt Clinton lobi üst Obama danışmanları ve Kongre gün üyelerini göstermektedir.

Bu gibi eylemlerde ardından, dost Demokratlar Gephardt'ı en büyük eleştirmenlerinden biri haline gelmiştir.

"Gerçekten biz almak ve biz tanımak soykırımları seçmek insan hakları konularında güvenilirliğini sahip bozar," Cum. Adam Schiff, D-Kaliforniya. Dedi House İstihbarat Komitesi üst Demokrat ve Gephardt'ı Orijinalini yüze kalıcı bir eleştirmeni.

Ancak, Senato Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Bob Corker, R-Tenn., Ermeni soykırımı beyanı durdurma döner kapı etkisini reddetti.

"Türkiye ve önemi ile olan ilişkisi şu anda bölgede gerçekleşiyor şeyler çok için" bunu önlemek için yeterli bir neden olduğunu söyledi.

Mektup yazma kampanyası

Meds Yeghern 100. yıldönümü yaklaşırken Ocak ayında, iki Ermeni-Amerikalı gruplar Gephardt'ı ve müvekkillerine baskı başladı. "Amerikalı şirketler topluluğu ya geçmiş soykırımların veya herhangi bir şekilde katkıda kadar kapsayan herhangi bir eyleme karşı sıfır tolerans politikası olmalıdır gelecekteki vahşetine, "grupların liderleri tarafından imzalanan eski milletvekili bir 28 Ocak mektup ilan Amerika Ermeni Ulusal Komitesi ve Amerika Ermeni Asamblesi." bu amaçla, bir nezaket olarak, biz sizi bilgilendirmek istiyoruz biz tüm müşterilerimize ulaştı ki ... Türk hükümeti adına sizin lobicilik konusunda eğitmek için. "

gruplar şirketleri soykırım inkarcıların ile "rahatsız ilişkisi" olmadığını söyleyerek, Gephardt'ı veya Türkiye'yi temsil diğer lobi firmaları ya kiraladığı yaklaşık 200 müşterilere mektup gönderdi.

mektup kampanyasının sonuçları belirsizdir.

Ameren, Anheuser-Busch ve Peabody Google, Boeing ve St. Louis alan şirketlerin sözcüleri ya yorum yapmayı reddetti ya da mektubu aldıktan herhangi bir kayıt olmadığını söyledi.

Ama Frederick D. Palmer, hükümet ilişkileri için Peabody'nin kıdemli başkan yardımcısı, onun şirket Türkiye'yi temsil sırf lobiciler düşürmeyin söyleyerek Ermeni-Amerikan gruplara geri yazdı.

"Eğer tarif olaylar gerçekten trajik, ama bölgede nadir olan bir demokratik ve serbest piyasa örneği olmanın yanı sıra 60 yılı aşkın için, bugün bir müttefik Türkiye'yi cezalandırmak için hiçbir dayanağı yoktur," Palmer yazdı.

mektup gönderildikten sonra Los Angeles Dünya Havaalanı tam bir ay Gephardt'ı ile 20.000 $ bir aylık sözleşme yapılması. Mary Grady, medya ve havaalanı için halkla ilişkiler müdürü, neden söylemek yapmaktan kaçındı.

Mike Zampa, Oakland Limanı için iletişim direktörü, liman Ocak ayında sona erecek Gephardt'ı ile 160.000 $ sözleşme izin ama normal bir değişim olarak nitelendirdi söyledi.

İnsan Hakları Kampanyası ayrıca 10.000 $ aylık sözleşme yapılması, ancak Fred Sainz, iletişim hakları kuruluşun direktörü, bu vardı "dedi Ermenistan harfi ile ilgisi."

Bir lobici, Gephardt Grubu, Sainz dedi sol "ve biz onun yeni firmaya onu izledi."
Louis Post-Sevk İşletme Brifing

işinizi yapın. Louis iş dünyası bahsettiğini üzerinde günde iki kez güncellemelerini alın.

http://www.stltoday.com/business/local/after-switching-positions-gephardt-and-his-lobbying-firm-have-taken/article_9676d4fb-eb5d-58c4-8884-c4f714163bce.html

https://www.google.com.tr/#q=%22Dick+Gephardt%22+AND+armenian


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 627
Point(s): 72 955
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Lun 3 Oct 2016 - 20:12
MessageSujet du message: Türk-Amerikan derneklerine FBI incelemesi başlatıldı Ameriklalı
Répondre en citantRevenir en haut
guest
Super Membre
Super Membre

Hors ligne

Inscrit le: 10 Avr 2011
Messages: 1 422
Point(s): 3 806
Moyenne de points: 2,68

MessagePosté le: Mar 27 Déc 2016 - 18:06
MessageSujet du message: Türk-Amerikan derneklerine FBI incelemesi başlatıldı Ameriklalı
Répondre en citant

Sümeyye Erdoğan’ın ABD çıkarmasında neler olduChicago'da Amerikalı Müslüman toplumlarını bir araya getiren MAS-ICNA Kongresi'ne onur konuğu olarak katılan Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Kongre'nin açılışında konuşma yaptı.http://odatv.com/sumeyye-erdoganin-abd-cikarmasinda-neler-oldu-2712161200.html

................

https://www.google.com.tr/search?q=15+temmuz+abd+komplosu&spell=1&sa=X&ved=0ahUKEwjk66OQ7ZTRAhWLPxoKHXH_AyoQvwUIGCgARevenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 627
Point(s): 72 955
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mer 28 Déc 2016 - 09:22
MessageSujet du message: Türk-Amerikan derneklerine FBI incelemesi başlatıldı Ameriklalı
Répondre en citant

NATO darbesi kanaati varAbdulkadir Selvi, bugünkü yazısında “Türkiye’yi yönetenlerde, 15 Temmuz’un ‘NATO darbesi’ olduğu yönünde bir kanaat var” dedi.Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Hükümette, 15 Temmuz’un ‘NATO darbesi’ olduğu yönünde bir kanaat oluştuğunu yazdı.

Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında “Türkiye’yi yönetenlerde, 15 Temmuz’un ‘NATO darbesi’ olduğu yönünde bir kanaat var” dedi. “Türkiye’nin yaşadıkları bir ‘beka sorunu’ olarak görülüyor; Cumhurbaşkanı Erdoğan, seferberlik çağrısı yapıyor” diyen Selvi şöyle devam etti:

YENİ BİR BAŞLANGIÇ

“AB ile iplerin gerilmesi, ABD ile yaşanan sorunlar bunun sonucu. Rusya’yla yakınlaşmanın arkasında bu sebepler yatıyor. ABD’nin, 15 Temmuz darbe girişiminin lideri Fetullah Gülen’in iadesi konusundaki tavrı ortada. Bununla birlikte ABD’den beklentiler büyük. Ankara, Trump dönemine hazırlanıyor. Trump’ın, ‘ABD’nin başka ülkelerde rejimi değiştirmeye çalışmaktansa terörle mücadele üzerinde yoğunlaşması gerektiği’ yaklaşımı önemseniyor. Trump’la ilişkinin yolları araştırılıyor. Yeni bir başlangıç yapılıp, Trump yaklaşımı Ankara yaklaşımına dönüştürülüp yola devam edilmek isteniyor.”

Odatv.com

http://odatv.com/nato-darbesi-kanaati-var-2812161200.html


Revenir en haut
Contenu Sponsorisé


MessagePosté le: Aujourd’hui à 18:11
MessageSujet du message: Türk-Amerikan derneklerine FBI incelemesi başlatıldı Ameriklalı

Revenir en haut
Montrer les messages depuis:   
Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> Diaspora arménien - Սփիւռք - Ermeni diasporası Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

 Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com