Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion
 
FAQ| Rechercher| Membres| Groupes
 
İnkarcıların ჩვენებური reisini çıldırtan gelişmlere nasıl tepki
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> Discussions / Débats - Քննարկում - Tartışma/Düşünceler
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 627
Point(s): 72 955
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mar 4 Oct 2016 - 08:21
MessageSujet du message: İnkarcıların ჩვენებური reisini çıldırtan gelişmlere nasıl tepki
Répondre en citant

İnkarcıların ჩვენებური reisini çıldırtan gelişmlere nasıl tepki veriyor


11 Eylül yasasının ABD'de onaylanmasına üzüldüğünü belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan ile işbirliği yapılacağını ve İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesinde de gerekli adımların atılacağını açıkladı.

Dubai merkezli Rotana Televizyonu'na konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bölgedeki son gelişmeleri ve ABD'de 11 Eylül Yasa Tasarısı'nın Temsilciler Meclisi'nden geçmesini değerlendirdi.İTT BÜNYESİNDE ADIM ATACAĞIZ'

Erdoğan, Suudi Arabistan'a 11 Eylül saldırılarından dolayı dava açılmasına imkan tanıyan 'Terörizmin Sponsorlarına Karşı Adalet Yasası'nın değerlendirilmesi için Suudi Arabistan'la hukuki açıdan işbirliği yapacaklarını söyledi. "11 Eylül Yasa Tasarısı'nın kabul edilmesinden ötürü üzüntü duyduğumuzu ifade ettik. Bu konuda dönem başkanı olduğumuz İslam İşbirliği Teşkiatı (İİT) bünyesinde adım atacağız. Dışişleri ve Adalet bakanlarını bu büyük hatanın düzeltilmesi için Suudi Arabistan'ın yanında yer almaları konusunda yönlendirdim." diyen Erdoğan, Suudi Arabistan'la Yasa Tasarısı'nı hukuki açıdan inceleyeceklerini ve gerekli adımları atacaklarını bildirdi.

'İSLAM DÜNYASI İŞBİRLİĞİ YAPMALI'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Nayif'in "Türkiye ve Suudi Arabistan hedef alınıyor, bu yüzden birbirimize muhtacız" yönündeki sözleriyle ilgili yöneltilen soruya, şu yanıtı verdi: "İslam dünyası aleyhinde alçakça gelişmeler yaşanıyor. Türkiye ve Suudi Arabistan hedef alınıyor. Irak, Tunus, Suriye, Libya, Pakistan ve Afganistan'da yaşananlar birbirinden ayrı gelişmeler olarak görülemez. Tüm tuzak ve planların İslam dünyasına yöneltildiğini görüyoruz. Dolayısıyla İslam dünyası ülkeleri birbiriyle işbirliği ve dayanışma içinde olmalıdır." Suriye'de şu ana kadar 600 bin kişinin hayatını kaybettiğini ve özellikle Halep'te kısa bir süre içinde çok sayıda kişinin öldüğünü hatırlatan Erdoğan, İslam dünyasında işbirliği sağlanamadığı vakit çok şey kaybedileceğine vurgu yaptı.ABD'deki 11 Eylül tasarısı... Erdoğan: Tüm tuzak ve planların İslam dünyasına yöneltildiğini görüyoruz!


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dubai merkezli Rotana Televizyonu'na konuştu. Erdoğan, "Musul Musulluların, Telafer Telaferlilerindir. Hiç kimsenin buralara gelip girmeye hakkı yok." dedi.

https://www.google.com.tr/search?q=11+eyl%C3%BCl+erdo%C4%9Fan&biw=1152&bih=735&tbm=nws&source=lnms&tbs=qdr:d&sa=X&ved=0ahUKEwiqiKePzsDPAhVC3SwKHWHzD14Q_AUIBigB&dpr=1


Revenir en haut
Publicité


MessagePosté le: Mar 4 Oct 2016 - 08:21
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 627
Point(s): 72 955
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mar 4 Oct 2016 - 08:26
MessageSujet du message: İnkarcıların ჩვენებური reisini çıldırtan gelişmlere nasıl tepki
Répondre en citant

Müslüman Kardeşler’in üst düzey yöneticisi öldürüldüMüslüman Kardeşler'in liderlerinden Muhammed Kemal'in öldürüldüğü açıklandı.Mısır İçişleri Bakanlığı, Kemal’in örgütün bir başka üyesiyle birlikte güvenlik güçleriyle girdiği çatışma sonucu öldürüldüğünü öne sürdü.

Bakanlık, Kemal’i barışçıl bir örgüt olduğunu savunan Müslüman Kardeşler’in silahlı kanadını yönettiğini belirtti.

BBC’nin haberine göre; Kemal gıyabında iki suçtan ötürü ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.

Müslman Kardeşler Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Kemal’in kaybolduğunu duyurmuştu.MURSİ DARBEYLE DEVRİLDİKTEN SONRA…

Mısır’da 2012’de seçimle cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi, 2013’te askeri darbeyle devrilmişti.

Mursi’nin devrilmesinden bu yana Müslüman Kardeşler’i hedef alan operasyon ve soruşturmalar sonunda açılan davalarda yüzlerce kişi idam cezasına mahkum edildi.

Müslüman Kardeşler yasa dışı ilan edilirken, İslamcı hareketin on binlerce üyesi hapsedildi.

Arapça adı İhvanül Müslimin olan Müslüman Kardeşler, Mısır’ın en eski ve en büyük İslamcı örgütü ve tamamen barışçıl olduğunu savunuyor.

http://www.sozcu.com.tr/2016/dunya/son-dakika-musluman-kardeslerin-ust-duze…İşte AKP ve Müslüman Kardeşler’in ilişki şeması

Haberimiz, ehl-i siyaset sevdalılarına loş da olsa bir ışık tutmak gayesindedir. Türkiye’de yüzde 50 gibi bir oy oranıyla iktidar olan AKP’nin, bazı bağlantılarıyla ilgili çok önemli bir belgeyi okurlarımızın dikkatine sunuyoruz. Bu belge, AKP’nin Müslüman Kardeşler’in uluslararası ağının bir parçası olduğunu gösteriyor ve de ABD’den tutun da Malezya’ya kadar birçok ülkede siyaset erbabının masalarını süslüyor.
İşte o Şema:

İşte detaylar:

Detayların şekl-i şemâiline mufassal olarak bakmadan önce, tablonun Türkçeleştirilmiş haline şöyle bir bakmak icap ediyor:

…Ve de tabii ki bu çizelgede yer alan kuruluşlardan bazılarına da:

FIOE: Avrupa İslami Örgütler Federasyonu (http://www.euro-muslim.com).
Europe Trust: Bağışla çalışan İngiltere merkezli yardım kuruluşu (http://www.europetrust.eu.com).
HİKMET: Hikmet Bilim Dostluk ve Yardımlaşma Derneği ((http://www.hikmetder.com).
FİDDER: Filistin Dayanışma Derneği (http://www.fidder.org.tr).
IDSB: İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (http://www.theunity.org/tr).
TGTV: Türkiye Gönüllü Teşekkülleri Vakfı (http://www.tgtv.org).
Çizelgeye bakışımıza yekün tutalım (Çünkü gerisi artık herkesin malumu. AKP’yi açıklayacak halimiz yok herhalde) ve gelelim organize işlerin şekli şemâline:
Müslüman Kardeşler’in uluslararası örgütlenmesinin en önemli kilometre taşlarından biri Avrupa. Buradaki örgütlenmenin en önemli liderlerinden biri de Müslüman Kardeşler’in önde gelen isimlerinden Yusuf El Karadavi. AKP iktidarı döneminde Türkiye’ye gelerek istediği gibi at oynatan Karadavi, bu serbestinin karşılığında hem maddi hem de manevi destek kapılarını sonuna kadar açmış Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları için.
Nasıl açmasın?

Erdoğan, Müslüman Kardeşler’in yan kuruluşu niteliğindeki Suudi Arabistan destekli Dünya Müslüman Gençlik Örgütü’nün (WAMY) en kıdemli üyelerinden biri.

Nitekim, “kardeşliğin” hatırına, Avrupa’daki Müslüman Kardeşler yapılanmalarından FIOE ve Europe Trust, Türkiye’ye “yağdır mevlam su” misali yardıma başlıyorlar. Tabii bu yardım sefaletle koyun koyuna yatanlara değil, Müslüman Kardeşler’in Türkiye’deki örgütlenmesinin sac ayaklarına aktarılıyor.
Kimler mi Türkiye’deki Müslüman Kardeşler kişi ya da kuruluşları?

Şimdi yukarıdaki çizelgeye bir daha bakın ve bu sorunun yanıtını kolayca bulun (AKP’yi dışlamadan tabii ki:-)
Ama biz yine de size biraz yardım edelim.

Erdoğan İhvan’a dayalı iktidarların kurulmasını hep istiyordu. Henüz köprüleri atmadan önce Beşar Esad’dan kabinenin dörtte birini İhvan üyelerinden seçmesini istemişti. Suriye’nin eski Ankara Büyükelçisi Nidal Kabalan’ın açıklamasına göre Erdoğan 2009’da Gazi Mısırlı’yı Esad’la tanıştırmış ve ondan yakın arkadaşının faaliyetlerine yardımcı olmasını istemişti. Gazi Mısırlı İhvan’ın Türkiye’deki lideriydi, MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti üyesiydi.
Erdoğan’ın İhvan’la ilişkisi geçmişe dayanıyordu. Örneğin İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri raporunda ve DGM hazırlık soruşturması raporunda, İhvan’ın Ürdün sorumlusu Mohammed Ashmawey ile Mısır sorumlusu Hasan Huvaydi’nin bir otelde gizlice Tayyip Erdoğan’la görüştüğü bilgisi vardı.


https://habergenc.wordpress.com/iste-akp-ve-musluman-kardeslerin-kardeslik-semasi/


Revenir en haut
Contenu Sponsorisé


MessagePosté le: Aujourd’hui à 10:01
MessageSujet du message: İnkarcıların ჩვენებური reisini çıldırtan gelişmlere nasıl tepki

Revenir en haut
Montrer les messages depuis:   
Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> Discussions / Débats - Քննարկում - Tartışma/Düşünceler Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

 Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com