Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion
 
FAQ| Rechercher| Membres| Groupes
 
İnkarcı Dacikler Çıldırtan ,Arshak/Karbağ Savaşı Kahramanı Şehit
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Armenian on web Index du Forum -> D'hier à nos jours - Երեկ և այսօր - Dünden bugüne -> Artsakh (Արցախ) - Haut-Karabagh (Լեռնային Ղարաբաղ)
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 627
Point(s): 72 955
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 27 Nov 2016 - 10:32
MessageSujet du message: İnkarcı Dacikler Çıldırtan ,Arshak/Karbağ Savaşı Kahramanı Şehit
Répondre en citant

İnkarcı Dacikler Çıldırtan ,Arshak/Karbağ Savaşı Kahramanı Şehit Monte Melkonyan Ve Diğer kahraman İsimlerin Yeraldığı ANIT Açılışı
Türkiye’de Ermeni KAHRAMANLAR için anıt mezar diktiler


Talat Paşa Komitesi'nin Kurucu Başkanlığı'nı KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş yapmıştı. Komite; asılsız Ermeni, Pontus, Batı Anadolu Rum, Süryani soykırım iddialarıyla mücadele etmek üzere gönüllü üyeler ve katılımcılardan oluşan siyaset üstü bir sivil toplum kuruluşu ve düşünce platformu olarak biliniyor. Yeni yönetim, önümüzdeki dönemde ABD, Kanada, Avustralya, Almanya, Hollanda, Belçika ve Fransa'da temsilcilikler oluşturacak.

Komitenin başkanlığına getirilen emekli Tümgeneral Ali Erdinç, “Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesi ve temel nitelikleri ile Atatürk ilke ve devrimlerine gönülden bağlılık, temel ilkemizdir. Ulusumuza yönelik her türlü haksız suçlama ve soykırım yalanlarına kararlılıkla mücadele etmek üzere toplumsal uzlaşı ve iş birliği içerisinde hareket etmeyi esas alıyoruz.

İnsan merkezliyiz ve insanlığın ortak değerlerine bağlıyız. Hiçbir inanç ve düşünce grubuyla ulusa karşı önyargılı değiliz. Bütün barışçı uluslara ve hukuku temel alan düşüncelere karşı saygılıyız. İlim ve akıl rehberimizdir” diyor.

FAALİYETLERİNİ TÜRKİYE'DE YÜRÜTÜYORLAR

Doğu Perinçek Davası'yla birlikte asılsız Ermeni soykırım iddialarıyla mücadele alanında kazanılan cepheyle mücadele alanı da genişleyecek. Ermeni diasporası ise yurt dışındaki faaliyetlerinin yanı sıra Türkiye'de yabancı ülkeler ve bölücü gruplarla iş birliği içerisinde çalışıyor.
Merkezi İngiltere'de bulunan ve Ermeni sözde soykırım iddiaları üzerine maksatlı çalışmalar yürüten, Türkiye karşıtı söylemleriyle bilinen Godimas Enstitüsü'nün Başkanı Ara Sarafyan gizlice (ulan biraz desteksiz yalan yaz GİZLİCE galba ışınlanarak demek istemiş ) Türkiye'ye geliyor, Ankara'nın Ayaş İlçesi'nde Ermenilere ait olduğunu iddia ettiği toplu mezarları arıyor. İstanbul'a bir davet üzerine gelen Prof. Richard Hovhassian, 1850-1930 döneminde Van ve yöresinin Ermeni tarihindeki önemiyle ilgili konferansa katılıyor. Bu akademisyen Bursa, İzmit, Bandırma, Adapazarı civarında 100'den fazla Ermeni köyü olduğunu ve Türkiye deki pek çok kişinin servetinin Ermeni mülkü olduğunu iddia ediyor.( sahi mi iidda ediyor demekle kalmayıp yazıyorsun.), devlet arşivlerinde de aynısı yazıyor maalesef,yalancı çoban.)

İÇERİDE ALTIMIZI OYUYORLAR

Komite Başkanı Ali Erdinç, bu konuda örnekleri çoğaltıyor ve yapılanları şöyle yorumluyor: “Ermeni diasporası sadece yurt dışında değil özellikle son zamanlarda vatanımızda da bölücü çevre ve gruplarla birlikte sinsice birçok art niyetli faaliyet tezgahlıyor. Ermeni diasporası bir taraftan ‘Türkiye'de Ermeni ve azınlıklara baskı artıyor' yaygarası yaparken diğer taraftan içeride de altımızı oyuyor.

Bizim, Ermeni ulusu ve özellikle ülkemizdeki Ermeni vatandaşlarımızla (elinizden gelse kalan 40.000'i öldürmek isteriz demek istedin herhalde) ilgili hiçbir sorunumuz yoktur. Ermeni vatandaşlarımız bizim kardeşlerimizdir (yalandan kim ölmüş). Hep birlikte ülkemizin bekası, bölünmez bütünlüğü ve refahı için daha mutlu ve müreffeh bir geleceğe birlikte yürüyeceğiz(tabiiki şu ekonomik krizden sağ kalınabilirse...). Ermenistan halkına gelince, tarihi ve bilimsel gerçekler, hukuk ve insanlık değerleri bağlamında her zaman ve her zeminde dost ve kardeş iki ulus olarak yaşamak esas hedefimizdir.”(vay be bu kadar laf salatalığıyla böyle üstruplu yalanlar.)

PEKİ BU ANIT KİMLER İÇİN?Ali Erdinç, “Türkiye'de altımızı oyuyorlar” demekle haksız da değil. 26 Nisan 2016 tarihinde Tunceli'nin Nazımiye İlçesi'ne bağlı Aşağıdoluca Köyü'nün Pembelik Baraj Gölü'nün kıyısında inşa edilen anıtın açılışı yapıldı. Açılışa Yunanistan'dan, Fransa'dan Ermeni diasporasının temsilcileri de katıldı. O anıtta şunlar yazılı: “Ermeni soykırımını lanetliyoruz. Armenak Bakırcıyan'ı anıyoruz ve Hrant'ı anıyoruz. 100'üncü yılında Ermeni soykırımı devam ediyor.” Öldürülen gazeteci Hrant Dink'in adını kalkan yapmışlar. Anıt üzerinde ASALA ve PKK'lı SAVAŞÇILARDAN Armenak Bakırcıyan, Manuel Demir, Nubar Yanıkyan, Kevork Çavuş, Monte Melkonyan, Antranik Uzunyan'ın da isimleri var.

Monte Melkonyan, Ermeni ASALA İnkarcılarla mücadele örgütünün liderlerinden… 1993'te Arsak / Karabağ Savaşı'na Ermenistan Silahlı Kuvvetleri desteğindeki Ermeni milislerin komutanı olarak katılmıştı. 1980'li yıllarda ASALA örgütü adına Avrupa'da Türk diplomatlara karşı çeşitli saldırılarda bulunmuş ve bu mücadeleler sonrasında Fransa'da tutuklanmıştı. Ermenistan, bu savaş kahramanı için anma pulu bile bastırmıştı.

Türkiye, Ermenistan'da yaptırılan ASALA savaşçılarına ait anıt mezarların varlığına karşı çıkarken, bu durumu birçok platformda dillendirirken, ülkemizde savaşçı kahramanlar için anıt yapılmasına ise seyirci kalınıyor. Komite olmasaydı, bu olaydan haberimiz bile olmayacaktı.
Talat Paşa Komitesi Başkanı Ali Erdinç, “Ülkemize yönelik olarak ileri sürülen Ermeni, Pontus, Batı Anadolu ve Süryani soykırım iddialarıyla her platformda dünyanın her yerinde mücadele etme azim ve kararlılığındayız. Bu mücadelemizi bir Kuvay-i Milliye ruhu ve anlayışıyla yılmadan ve azimle sürdüreceğiz” diyor.

imza:

Saygı Öztürk

yalancı çoban

http://www.sozcu.com.tr/2016/yazarlar/saygi-ozturk/turkiyede-ermeni-terorist-icin-anit-mezar-diktiler-1531858/


Revenir en haut
Publicité


MessagePosté le: Dim 27 Nov 2016 - 10:32
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Revenir en haut
Montrer les messages depuis:   
Armenian on web Index du Forum -> D'hier à nos jours - Երեկ և այսօր - Dünden bugüne -> Artsakh (Արցախ) - Haut-Karabagh (Լեռնային Ղարաբաղ) Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

 Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com