Welcome Guest: Register | Log in

FAQ| Search| Memberlist| Usergroups

Tanışma

Post new topic   Reply to topic
Armenian on web Forum Index -> Communauté -> Présentation - Ծանօթանանք - Tanışalım
Previous topic :: Next topic  
Author Message
UrfaHM.
Nouveau membre
Nouveau membre

Point(s): 9
Moyenne de points: 2.25

PostPosted: Thu 30 Mar 2017 - 12:10
PostPost subject: Tanışma
Reply with quote

Selamlar herkese
Internette Urfa ile ilgili arastirma yaparken denk geldim bu siteye. Oncelikle kendimi tanitayim. Adim Haluk. Hukuk Fakultesi 3. Sınıftayım. Kökleri 600 senedir Urfa merkezine dayali bi aileden gelmekteyim. Urfa'da yaşıyoruz. Yılın bazi donemlerinde Gamurc koyunde kaliyoruz. Okuduğum ve gordugum kadariyla bir tanisma platformu. Hepinizi tanimak isterim. Bu topraklara özlem duyan ve gelmek isteyenleri de agirlamaktan buyuk seref duyarim. Simdilik sağlıcakla kalın.

Back to top
Publicité

PostPosted: Thu 30 Mar 2017 - 12:10
PostPost subject: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Back to top
azad
V.I.P.
V.I.P.

Point(s): 2,958
Moyenne de points: 2.91

PostPosted: Thu 30 Mar 2017 - 16:40
Reply with quote

UrfaHM, aramiza hosgeldin.
Temennilerin için tesekkürler. 'Dogdugu' topraklara dersek daha belirgin olur. Wink
600 sene oldukça 'derin', gerçekten bagli oldugun sülalenin çizgisini çizebildin mi? Bu foruma yazilanlardan oldukça zor oldugu anlasilmakta...
Kolay gelsin.

Karanlık aydınlıktan, yalan gerçekten kaçar, Güneş yanlız olsada etrafa ışık saçar,üzülme doğruların kaderidir yanlızlık, kargalar sürüyle, kartallar yanlız uçar.

Back to top
UrfaHM.
Nouveau membre
Nouveau membre

PostPosted: Thu 30 Mar 2017 - 19:44
Reply with quote

Tesekkur ederim. Cok uzun ugraslar sonucu ulasabildim. 600 senenin üstüne cikamadim henüz umarim daha fazlasini bulabilirim Smile size de.

Back to top
mafilou
Administrateur
Administrateur

Point(s): 45,372
Moyenne de points: 3.01

PostPosted: Thu 30 Mar 2017 - 21:29
Reply with quote

Merhaba UrfaHM.
Bazen rastlantilar umulmadik ufuklar açar. Umarim burada aradigini bulursun, elimizden gelen yardimi esirgemeyiz.
Ailenin seçeresini 600 yil öncesine ulasamadigini yazmissin. ÖNceleri o topraklarda kimlerin yasadigi hakkinda bir bilgin var mi?

Back to top
UrfaHM.
Nouveau membre
Nouveau membre

PostPosted: Thu 30 Mar 2017 - 21:40
Reply with quote

Cok tesekkurler umarim bulurum. 600 sene once kimler yasarmis net bir bilgim yok ama Osmanli'nin nufus sayimini bulmustum bir kaynakta ve sehir merkezindeki tanınmış ailelerin hangi mahallelerde yasadigini bulmustum. Burada bulunma amacim da ailemizin diger fertlerini bir umit bulabilmek. Çanakkale savaşı ve 1915 olaylarindan sonra dedem kardeslerinden ayrı, başka bir ailenin yaninda büyümüş. Amacim dedemin kardeslerini bulabilmek. Ayrıca bu topraklarla ilgili sizlere yardımcı olabilmek.

Back to top
mafilou
Administrateur
Administrateur

PostPosted: Thu 30 Mar 2017 - 22:09
Reply with quote

Forumu izleyen çok fakat, yazilimci olmaktan çekiniyorlar. Umarim sana yardimci olabilecek biri çikar.
Bense sana, arastirmalarim sonucu orada bir 'Ermeni Prensligi' yasadigini söyliyebilirim.
Canakkale savasinda ise, II. Mesrutiyet ilanindan faydalanarak Osmanli ordusunda askerlik ve subaylik yapmis çok sayida Ermeninin oldugunu söyliyebilirim.
Kolay gelsin.

Back to top
UrfaHM.
Nouveau membre
Nouveau membre

PostPosted: Thu 30 Mar 2017 - 22:24
Reply with quote

Aslinda kimsenin cekinmesine gerek yok. Zaman bir cok seyi değiştirdi. Nesil degisti. Neyse. Ermeniler hukum surmus ve cogunluktaymis evet ama Süryani, Yahudi, Türkmen nufusu da varmis. Urfa kültürel ve nüfus anlaminda çok çeşitli bir yermiş. Keşke hep oyle kalsaydı. Dedemin babasi Canakkale savaşı sonrasi donmemiş zaten. Bu konular çok karmaşık ve net bir bilgiye ulaşmak altın değerinde. Şunu da belirteyim ataları Urfadan gocenler varsa lutfen bana ulaşsınlar en ufak bir yardimlari cok buyuk mutluluk kaynağı olacaktır bizim aile icin. Tesekkur ederim Mafilou cevapların icin Smile bu arada forum olarak herhangi bir etkinlik yaptiniz mi veya yapmayi dusunur musunuz ?

Back to top
mafilou
Administrateur
Administrateur

PostPosted: Fri 31 Mar 2017 - 00:21
Reply with quote

Umarim sesini duyan olur.
Simdilik bir etkinligimiz olmadi.
Basarilar dilerim. Okay

Back to top
Armenian on web Forum Index -> Communauté -> Présentation - Ծանօթանանք - Tanışalım All times are GMT + 1 Hour
Post new topic   Reply to topic
Page 1 of 1
Jump to:  

Portal | Index | Create a forum | Free support forum | Free forums directory | Report a violation | Cookies | Charte | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1