Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion
 
FAQ| Rechercher| Membres| Groupes
 
Armen Kaprielyan'dan h(a)zeri Şunlarına İNSANLIK DERSİ
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Armenian on web Index du Forum -> D'hier à nos jours - Երեկ և այսօր - Dünden bugüne -> Artsakh (Արցախ) - Haut-Karabagh (Լեռնային Ղարաբաղ)
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 679
Point(s): 73 112
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Dim 4 Juin 2017 - 07:43
MessageSujet du message: Armen Kaprielyan'dan h(a)zeri Şunlarına İNSANLIK DERSİ
Répondre en citant

Armen Kaprielyan'dan h(a)zeri Şunlarına İNSANLIK DERSİ :

Armen Kaprielyan (Haqqin.az’a): Savaş trajedilerine ilişkin yazıyorsanız, gelin objktif olalım


Ermenistan Esirler, Rehineler ve Akıbeti Meçhuller Komisyonu Çalışma Grubu Bşk. Armen Kaprielyan, Azerbaycan Haqqin.az Ajansının, Ermeni tarafında Azerbaycan’lı esir çocukların olmadığını ‘tekzip’ çabasını yorumladı. Bu arada Azerbaycanlı Ajansın, Kaprielyan’ın NEWS.am’e verdiği röportajdan bir kesit kulandığını da kaydedelim.

Kaprielyan şunları kaydetmekte:

ʺMakale yazarını hayatl kırıklığına uğratmam ve aynı ölçüde operatif yankımı gösteririm. Bu arada, meselenin güncelliğini yitirmemesi, haberi olmayan yurttaşların haklılığımızdan şüphe etmemeleri için, biz çalışmamızda daima makul zaman çerçevesinde tepkide bulunmaya çalışıyoruz.

O zamanki Azerbaycan askeri ve siyasi yönetiminin Hocalı’daki kendi yurttaşlarını imha etmeyi planladığını hepimiz biliyoruz….

Makale sonunda yazar, kanaatince, retorik bir soru sormakta. Öyleyse ne? Meselenin kavramsal özünü ihlal ederek yanıt veririm. Evet, sayın gazeteci, benim sorularım var ve bunların sayısı az. Ancak bir sorum da Size: Aşot Abrahamyan röportajının kontekstine atıflarda bulunarak, siz meraklı okuyucunun bu bilinmedik olmayan röportaja ilişkin bilgilenmeyi arzulayarak, bir öncekinde onun tarafınızdan alıntılanan sözünü görmeyeceği umudunu taşıyorsunuz. Tüm paragrafı dikkatle okuyunuz, dediğini kavrayın ve o zaman Sizin hakikati görmeniz olasıdır. O zamanki Azerbaycan askeri ve siyasi yönetiminin Hocalı’daki kendi yurttaşlarını imha etmeyi planladığını hepimiz biliyoruz. Ermeni silahlı grupları sivil yurttaşların engelsiz uzaklaşması için koridor bıraktılar, bunlar arasında tabii ki kadınlar ve çocuklar da vardı.

Ve o Azerbaycanlı çocukları kendi sahip oldukları şekerlerle beslediler, zira onlar masum çocuklardı…

Ermeni askerlerin kadın ve çocukları kurtardıklarını müşahade ediniz, o zamanki Azerbaycanlı askerlerse onların yönünde ateş etmekteydiler. Evet, Ermeniler Azrbaycanlı kadın ve çocukları otobüslere bindirdiler, ancak sadece askeri operasyon hattından onların çıkması ve kurtulması için. Ve o Azerbaycanlı çocukları kendi sahip oldukları şekerlerle beslediler, zira onlar masum çocuklardı. Aşot Abrahamyan işte bu konuda konuşuyor, işte tam da bu konuda sıradan insanları, Azerbaycan’da da olmak üzere bilgilendiriyor.

Biliyor musunuz, eğer savaşa ilişkin yazıyorsak gelin objektif olalım. Ve eğer Ermeni komutanın röportajına atıfta bulunuyorsanız, bu metni gazeteci hünerleri veya söyleneni içerik sınırlarını aşacak şekilde değil de, tamamıyla sunun.

Ve eğer o zaman onlar ölümden kurtuldular ve beslendilerse, bu kimi Azerbaycanlı resmi şahısların ve basının sunduğu gibi onların hiç te esaret içinde bulundukları anlamına gelmiyor…

Ermeniler tarafından kurtarılan tüm Azerbaycanlı çocukların daha sonraki akıbetlerinin ne olduğunu bilmiyorum, ancak bir şeyi emin söyleyebilirim, Abrahamyan’ın röportajında bahsettiği çocuklar kurtuldular. Ve eğer o zaman onlar ölümden kurtuldular ve beslendilerse, bu kimi Azerbaycanlı resmi şahısların ve basının sunduğu gibi onların hiç te esaret içinde bulundukları anlamına gelmiyor.

Ve sonunda Artsakh Uluslararası Kızıl Haç Komitesi resmi temsilcisinin bu temaya yönelik zaten konuştuğunu hatırlatmak isterim. Azerbaycanlı sayın gazeteciler için bu duyuruya ilişkin bilgilenmelerinin zor olacağını sanmıyorum.ʺ

https://news.am/


Revenir en haut
Publicité


MessagePosté le: Dim 4 Juin 2017 - 07:43
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Revenir en haut
Montrer les messages depuis:   
Armenian on web Index du Forum -> D'hier à nos jours - Երեկ և այսօր - Dünden bugüne -> Artsakh (Արցախ) - Haut-Karabagh (Լեռնային Ղարաբաղ) Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

 Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com