Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion
 
FAQ| Rechercher| Membres| Groupes
 
HOCALI SOYKIRIMDIR. TEHCİR DEĞİLDİR. YASALARLA AÇIKLANIR
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Armenian on web Index du Forum -> Le Génocide Arménien - Հայկական Ցեղասպանութիւն - 1915 Ermeni Soykırımı
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
kafkasyalı


Hors ligne

Inscrit le: 27 Juin 2017
Messages: 7
Point(s): 15
Moyenne de points: 2,14

MessagePosté le: Mar 27 Juin 2017 - 15:31
MessageSujet du message: HOCALI SOYKIRIMDIR. TEHCİR DEĞİLDİR. YASALARLA AÇIKLANIR
Répondre en citant

BİLGİLENDİRME KONUSUDUR. TÜM YAZIM PROF. DR. AYSEL EKŞİNİN EDİTÖRLÜĞÜNÜ YAPTIĞI BELGELERLE VE TANIKLARLA TÜRK-ERMENİ İLİŞKİLERİNDE TARİHİ GERÇEKLER ADLI KİTAPTAN ALINDI... DETAYLI KAYNAK İÇİN KITABI ALINIZ
öncelikle yazımdan sonra sorularınıza yanıt vermeye çalışalım.SORUNUZUN CEVABI YAZIMDA VAR İSE CEVAP VERMEM. CÜMLE DÜŞÜKLÜĞÜ VE KONU ATLAMASI SIKÇA YAŞANIR İLİŞKİ KURARAK OKUYUN bu konu tüm dünya milletleri için önemli bir konudur. öncelikle ermenilerin atasından başlayalım.

{{{Vous devez répondre à ce sujet pour voir la partie cachée}}}
bu yazı ermeniceyi farklı lehçelerde konuşabilen ve öğretim görevlisi olan kişi tarafından ermeni kaynakları taranarak yazılmıştır. okumanız ufkunuzu açacaktır

{{{Vous devez répondre à ce sujet pour voir la partie cachée}}}
bu linkte de görüldüğü gibi ırkların özelliklerinin değişmediğini sizin yine sapık olduğunuzu gösterir.

1915e değinelim biraz da:

Blue Book bilindiği gibi siz ermenilerin kullandığı yegane kaynak tabi buna kaynak denebilirse. son yıllarada elimize blue book adlı kitabın hiçbir bilimsel kanıta dayanmadığını gösteren belgeler elimizdedir. TTK eremeni masası başkanı prof. dr. hikmet özdemir londra devlet arşivinden (public records office) önemli pek çok belgenin fotokopilerini Türkiyemize getirmiştir. bu belgelerden biri Toynbee (blue book yazarı) 23 Haziran 1916da Wellington Housedan Oxforda arkadaşı olan prof. Margolioutha göderdiği mektuptur. bu mektup blue book kıtabının basımından sadece bir kaç hafta önce yazılmıştır. toynbee mektupta şöyle demektedir: "sayın prof, 1915te Türkiyede ermenilere yapılan muamelelerle ilgili yazmış olduğum hayli geniş bir belgeler koleksiyonuna giriş bölümünün prova baskısını ekliyorum. acaba belirgin yanlış ifade veya yanliş görüş açısı varsa bunları teşhis etmek üzere buna göz atma zahmetini gösterir misiniz? BU ALANDAKİ BİLGİMİN BÜYÜK KISMI ÇOK ZAYIF VE İKİNCİ ELDENDİR bu ricayla sizi zahmete sokmakta tereddüt ettim fakat bu belgeler yakında hükümetin blue booku olarak basılacaktır"
Yani Mavi kitapın basımından sadece birkaç hafta önce yazarın (toynbee) bilgisinin ikinci elden edinildiği sağlam olmadığını belirtmiştir.
ancak giriş bölümü eklentisi ile daha gerçekçi göstermeye çalışmıştır. bu deli saçması zırvalama kaynak parlemontalara dayatılarak "türklerin soykırım işlediği" sonucu çıkarılmıştır ve kendini demokrasinin doğuş yeri olarak nitelendiren fransa hükümeti soykırımın tartışılmasını yasaklatmıştır. ne hoş bir demokrasi (!)


ermeni suçlamaları ilk kez 1965 yılında soykırımın 50. yıl dönümü iddialarıyla ABD (USA) çeşitli makalelerin yayını ile başlamıştır. Diasporanın dozu giderek artarak 1973 yılında iki TÜRK DİPLOMAT KALİFORNİYADA ŞEHİT EDİLMİŞ BÖYLECE DÜNYANIN DİKKATI BU KONUYA ÇEKİLMİŞTİR.

BU İDDİLAR KARŞISINDA ORTA DOĞU VE OSMANLI TARİHİ KONULARINDA ULUSLARARASI ÜNE SAHİP SEÇKİN YABANCI VE TÜRK BİLİM İNSANLARI SAVAŞ SIRASI HER İKİ TARAFIN YAŞADIĞI TRAJİK OLAYLARIN SOYKIRIM TANIMINA UYMADIĞINI KANITLARIYLA ORTAYA KOYAN KİTAP VE MAKALELER YAYINLAMIŞTIR. ABD (USA)DE 1985 MAYIS AYINDA NEW YORK TİMES ve WASHİNGTON POST GAZETELERİNDE 69 AMERİKALI BİLİM ADAMININ İMZASI İLE BİR BİLDİRİ YAYINLANIR. BU BİLDİRİDE ABD KONGRESİNE SUNULAN VE TÜRKİYEYİ SOYKIRIM SUÇU İLE SUÇLAYAN KARAR TASARISINDAKİ İFADELERİN TARİHİ GERÇEKLERİ ÇARPITTIĞI GEREKÇELİ ŞEKİLDE BELİRTİLMİŞTİR. BİLDİRİDE İMZASI BULUNAN KİŞİLER: BERNARD LEWİS-JUSTİN MCCARTHY- STANDFORD SHAW- HEATH LOWRY-DANKWART RUSTOW-ALAN FİSHER-PİERRE OBERLİNG-RODERİİCK DAVİSON. BU KİŞİLERİN DÜNYA ÇAPINDA ÜN YAPTIĞI BİLİYORUZ. YANİ BU BELGE BİLİRKİŞİ RAPORUDUR!!! kaynak: ermeni iddiaları ve tarihi gerçekler- amerikalı bilim adamlarının açıklaması. dişişleri bakanlığı stratejik araştırmalar merkezi Ankara-1998, sayfa 64-70


günümüzde ise prof. dr türkkaya ataövün tehtidi akıllara soru işareti getirir. acaba yalanınızı biliyor ve üstünü örtmeye örtmeye mi çalışıyorsunuz?

* ingiliz işçi partisi aynen şöyle diyor: rusya politik sebeplerle ermenileri piyon olarak kullanmaya başlamayıncaya kadar yüzlerce yıl ermeniler Türkler tarafından iyi muamele görür kaynak: parlimentary debates-commons, london vol. 170:2 . sualim şu: durum böyle iken neden ve nasıl soykırım yapılsın?


göz ardı ettiğiniz ve kendi topuğunuza sıktınığınız nokta ise şurası: izmir istanbul edirne gibi osmanlı yönetimi altındaki kentlerde hiçbir ermeni taciz edilmemiş göçe zorlanmamıştır. hatta eğer zorunlu göç nedeniyle ölenlere soykırım denecekse 1918 yılında erzincan bayburt erzurumda ermenilerin müslümanlara yaptıkları toplu katliamlar soykırımdır. (tanımsal olarak soykırımdır çünkü bir grubu dini-ırkı-mezhebi vs. yüzünden öldürmek soykırımdır)

1919 yılındaki yazısında ermeni lideri boghos nubar ermenilerin savaşın başından beri osmanlı ordusuna karşı savaştığını itiraf eder. kafkaslarda 150.000 diğer cephelerde 40.000 toplam 190.000 kişi demektedir. kaynak: boghos nubar. letter to times of london, january 30, 1919

http://www.iravan.com/files/books/Erich_Feigl__ENU_A_MYTH_OF_TERROR_LOW_1.p… bu kaynağı inceleyiniz.

prof dr justin McCharhy: göçe zorlanan bölgelerdeki ermeniler nerelerde ayaklanacaklarını iyi biliyorlardı. tam bu bölgeler hem telgraf tellerinin geçiş noktası hem de ordunun ikmal bölgesiydi. ermeniler hem yolu kapatıyor hem van-istanbul arası iletişimi kesiyordu. amaç kendi osmanlı aleyhine rus askerine destekti. bu nedenle ermenilerin bu bölgeden sökülüp atılmaları göçe gönderilmeleri makul karardır. başlangıçta devlet kendisi çadır giysi vs. yardımı yapar ama yoklukta olan osmanlı yardımını yeterince yapamayınca avrupadaki yardım kuruluşlarına yardım için izin verir. yardım kuruluşu isteyenlere: near east relief. kaynak: Türk-ermeni ilişkilerinde yeni yaklaşımlar adlı uluslararası sempozyum.

geride kalan mallara ne oldu diyenler çıkabilir cevaplayalım: geride kalan eşyalar depolara konmuştur "mallarla ilgili talimatlar" doğrultusunda evler ve eşyalar hükümet defterine kaydedilmiştir. patrikhanenin onaylı belgesi ile 644000 kişi geri dönmüştür.
geri dönüş yolu ile ilgili talimatlar da ise şunlar yer alır: 31 aralık 1918- geri dönüş kararnamesi:

Buna göre: - Sadece geri dönmek isteyenler sevk edilecek, diğerlerine dokunulmayacak; - Yerlerine iade edileceklerin yollarda iaşe sıkıntısı çekmemeleri için gerekli tedbirler alınacak; - Geri dönenlere ev ve arazileri teslim edilecek; - Yerlerine daha önce muhacir yerleştirilmiş olanların evleri tahliye edilecek; - Osmanlı sınırları dışına çıkmış olanlar, geri dönmek isteseler de, yeni bir emre kadar kabul edilmeyecek; - Yetim çocuklar, istenildiği takdirde hüviyetleri dikkatlice belirlenerek ailesine veya cemaatlerine iade olunacak. Yukarıda özetle değinilen bu kararnamenin geri dönüşü ayrıntılı bir şekilde programladığı görülmektedir.
Bu talimatnameler ve kararnameler de gösteriyor ki, Osmanlı'nın Ermenileri yok etme kastı hiçbir zaman olmamıştır. Ermenileri yok etmek isteyen bir devlet,eğer yok etme kastı olsa "sevk ve nakilleri için", "yolda güvenlikleri için" ve "savaş hali bittikten sonra da geri dönüşleri için" hukuki düzenlemeler yapar mı? Talimatnameyle, kararnameyle soykırım yapılır mı?

Ermenistan Başbakanı'nın Raporu
Ermenistan'ın ilk Başbakanı Kaçaznuni'nin Taşnaksutyun Partisine sunduğu Rapor sözde soykırım iddialarının gerçek dışı olduğuna ışık tutmaktadır. Kaçaznuni Raporda geçmiş dönemin bir özeleştirisini yapmış ve 1914'ten 1923'e uzanan süreçte, Türk-Ermeni ilişkilerinin özünü bir savaş hali olarak nitelendirmiştir. Kaçaznuni Raporunda Türkiye'yi sorumlu tutan bir değerlendirmede bulunmamış, aksine Taşnak yönetimi dışında suçlu aranmamalıydı, denilmiştir (5).
"Tehcir Kararı" da siyasi örgütlenmeyle birlikte silahlanmaya başlayan ve 19. yüzyılın sonlarındaki yerel ayaklanma denemelerinden sonra, 1.Dünya Savaşı sürecinde, Rus cephesindeki Osmanlı ordusunu arkadan vuran Ermeni teşkilatlanması karşısında, Doğu ordusunun cephe gerisini güvenceye almak ve ayaklanmayı bastırmak amacıyla alınmıştır. Kaçaznuni Raporunda tehcir kararının amaca uygun olduğunu belirtmiştir.

Malta Konusu hakkında biz Türkler 1921 yılında aklandık. maltada aklandık. daha o zaman türklerin böyle deli saçması bir şey ile yargılanamayacağı ortaya çıkmıştır. yalnız ittihatçılar değil hepimiz aklandık. ve malta sürgünündekiler ülkelerine geri dönmüştür. kaynak: bilal şimşir, malta sürgünleri istanbul 1976.


prof. dr. ortaylının yıldız arşivinde bulduğu gibi cuma namazı çıkışı cemaate saldıran ermeniler vardır. ağır tahrik unsurudur.

şimdi tanımımıza değinelim:
Birleşmiş Milletler 9 Aralık 1948'de, Holokost'un gölgesinde ve Lemkin'in yorulmak bilmez şahsî çabalarının da önemli katkısıyla Soykırım Suçunun Önlenmesi ve Cezalandırılması Sözleşmesi'ni onayladı. Sözleşme “soykırım”ı sözleşmeye taraf ulusların "önlemeyi ve cezalandırmayı üstüne aldığı" bir uluslararası suç olarak tayin etti. Soykırım sözleşmede aşağıdaki gibi tanımlanır:

Bu BM Sözleşme bakımından, ulusal, etnik, ırksal ya da dinsel bir grubu, kısmen ya da tamamen ortadan kaldırmak amacıyla işlenen aşağıdaki fiillerden herhangi biri, soykırım suçunu oluşturur:
(a) Gruba mensup olanların öldürülmesi,
(b) Grubun mensuplarına ciddi surette bedensel ya da zihinsel zarar verilmesi,
(c) Grubun bütünüyle ya da kısmen, fiziksel varlığını ortadan kaldıracağı hesaplanarak, yaşam şartlarını kasten değiştirmek,
(d) Grup içinde doğumları engellemek amacıyla önlemler almak,
(e) Gruba mensup çocukları zorla bir başka gruba nakletmek,

hukuki açıdan bakıyoruz. 1991 yılında SSCBnin dağılması ile ermenisten devleti azerbaycan topraklarının %20sini işgal etmiştir. nüfus sayımında bölgede 1milyon azerbaycan türkü yaşamaktadır ve azınlık kısım ermenilerdir. sizin nasıl vahşet yaptığınızı yaşça büyük olanlar anımsar. türk çoçuklarına ve kadınlarına taciz ettiğinizi herkes bilir. peki sözleşmenin a-b-c maddelerine bakılınca hocalıda yaşananlar soykırım için yeterli bir olaydır. peki akıllara gelen tehcir nedir? yukarıda da değindim.
tehcir bir teamüli hukuk hükmü olan cenevre sözleşmesine ek 2Nolu protokolün 18. maddesinde yer alan askeri gereklilik ile yapılmıştır.

politik gruba sözleşmenin maddelerinde yer verilmemiştir. politik grup politik amaçla mücadele eden grup anlamındadır. sizin amacınız büyük ermenistan kurma hayali olduğu için ve bu da bir politik görüş olduğu için siz ermenileri katletmiş bile olsak burası önemli katletmiş bile olsak bu soykırım tanımına uymamaktadır.
EZ CÜMLE: DAYANAKSIZ OLDUĞUNUZU BİLDİĞİNİZ İÇİN TARİHİ VE HUKUKİ ALANDAN KAÇIP POLİTİK ALANA YÖNELİYORSUNUZ.
EZ CÜMLE: DAYANAKSIZ OLDUĞUNUZU BİLDİĞİNİZ İÇİN TARİHİ VE HUKUKİ ALANDAN KAÇIP POLİTİK ALANA YÖNELİYORSUNUZ.


Revenir en haut
Publicité


MessagePosté le: Mar 27 Juin 2017 - 15:31
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Revenir en haut
mafilou
Administrateur
Administrateur

Hors ligne

Inscrit le: 04 Sep 2006
Messages: 13 639
Point(s): 41 595
Moyenne de points: 3,05

MessagePosté le: Mar 27 Juin 2017 - 16:01
MessageSujet du message: HOCALI SOYKIRIMDIR. TEHCİR DEĞİLDİR. YASALARLA AÇIKLANIR
Répondre en citant

Citation:

.... 1915e değinelim biraz da:

Blue Book bilindiği gibi siz ermenilerin kullandığı yegane kaynak tabi buna kaynak denebilirse. son yıllarada elimize blue book adlı kitabın hiçbir bilimsel kanıta dayanmadığını gösteren belgeler elimizdedir. TTK eremeni masası başkanı prof. dr. hikmet özdemir londra devlet arşivinden (public records office) önemli pek çok belgenin fotokopilerini Türkiyemize getirmiştir. bu belgelerden biri Toynbee (blue book yazarı) 23 Haziran 1916da Wellington Housedan Oxforda arkadaşı olan prof. Margolioutha göderdiği mektuptur. bu mektup blue book kıtabının basımından sadece bir kaç hafta önce yazılmıştır. toynbee mektupta şöyle demektedir: "sayın prof, 1915te Türkiyede ermenilere yapılan muamelelerle ilgili yazmış olduğum hayli geniş bir belgeler koleksiyonuna giriş bölümünün prova baskısını ekliyorum. acaba belirgin yanlış ifade veya yanliş görüş açısı varsa bunları teşhis etmek üzere buna göz atma zahmetini gösterir misiniz? BU ALANDAKİ BİLGİMİN BÜYÜK KISMI ÇOK ZAYIF VE İKİNCİ ELDENDİR bu ricayla sizi zahmete sokmakta tereddüt ettim fakat bu belgeler yakında hükümetin blue booku olarak basılacaktır"
Yani Mavi kitapın basımından sadece birkaç hafta önce yazarın (toynbee) bilgisinin ikinci elden edinildiği sağlam olmadığını belirtmiştir.
ancak giriş bölümü eklentisi ile daha gerçekçi göstermeye çalışmıştır. bu deli saçması zırvalama kaynak parlemontalara dayatılarak "türklerin soykırım işlediği" sonucu çıkarılmıştır ve kendini demokrasinin doğuş yeri olarak nitelendiren fransa hükümeti soykırımın tartışılmasını yasaklatmıştır. ne hoş bir demokrasi (!)
....


giriş bölümünün prova baskısını ekliyorum

cevap olarak fazla bile yazdim.


Kim Kardasyan'i senin linkinkinden ögrenecek degilim, iste bu forumdaki link :
http://team-aow.discuforum.info/t6518-Kim-Kardashian-Tamamen-soyundu.htm

sen hele su 'osmanlida oglancilik' hakkinda bir bilgi ver...

http://team-aow.discuforum.info/t13432-dda-Ottoman-Padi-ah-Kanuni-B-SEXUAL-…

Ermeni mallarini bütün dÜnya böyle biliyor :
Ermeni Mallari ne oldu? - Arşiv - http://team-aow.discuforum.info/t13450-Milli-Sermaye-Ermeni-Tehcirinden-Sev…

Perinçek'in düzme, uydurma Kaçaznuni kitabi hakkinda forumda tartismalar var, tekrar etmem, iste linki :
http://team-aow.discuforum.info/t6472-Kaçaznuni-sorusu.htm

Citation:

politik gruba sözleşmenin maddelerinde yer verilmemiştir. politik grup politik amaçla mücadele eden grup anlamındadır. sizin amacınız büyük ermenistan kurma hayali olduğu için ve bu da bir politik görüş olduğu için siz ermenileri katletmiş bile olsak burası önemli katletmiş bile olsak bu soykırım tanımına uymamaktadır.
EZ CÜMLE: DAYANAKSIZ OLDUĞUNUZU BİLDİĞİNİZ İÇİN TARİHİ VE HUKUKİ ALANDAN KAÇIP POLİTİK ALANA YÖNELİYORSUNUZ.


Insan hayatini bir 'tanimlamaya' indirgeyen biri ile tartismaya girmem. Tarih ve hukuku, 'Keldogan'da ögrenecek degilim!

Diger noktalari ise yandasin 'losturcos'a verdigim cevapta mevcuttur, iste linki :

http://team-aow.discuforum.info/t22476-T-C-resmi-tarih-carkl-Losturcos-a-ca…


Iste bu kadar. Simdi ister devam et ister etme, tiris gider...
_________________
Emeğe saygılı olun, alıntılarınızda link gösterin ...


Revenir en haut
kafkasyalı


Hors ligne

Inscrit le: 27 Juin 2017
Messages: 7
Point(s): 15
Moyenne de points: 2,14

MessagePosté le: Mar 27 Juin 2017 - 19:43
MessageSujet du message: HOCALI SOYKIRIMDIR. TEHCİR DEĞİLDİR. YASALARLA AÇIKLANIR
Répondre en citant

bisexualliğiin islam dininde yasak olduğunu bilmemen üzdü haha ayrıca ermeni soykırımı hakkında bu konu. konudan sapma hedef şaşırtma konumuz belli konudan sapacaksan başka başlıkta anlat forumunun kuralları bunu gerektiriyor. gönderdiğin linkleri inceledim Nedim Gürsel adlı şahıs tarihçi değildir acaba kendisi kaynak verecek kadar aciz bir şahıs mıdır? ben size her yazdığımın kanıtını sunmuş durumdayım. eğer soykırım/techir konusunda bir sorunuz varsa sorunuz yoksa gerçekler bunlar

Revenir en haut
kafkasyalı


Hors ligne

Inscrit le: 27 Juin 2017
Messages: 7
Point(s): 15
Moyenne de points: 2,14

MessagePosté le: Mar 27 Juin 2017 - 19:44
MessageSujet du message: HOCALI SOYKIRIMDIR. TEHCİR DEĞİLDİR. YASALARLA AÇIKLANIR
Répondre en citant

alphonse de lemartaeine de aynı zamanda kanuninin şarapçı olduğunu iddia eder osmanlı tarihi için fransız kaynakları incelenmesi doğru olmaz bazı rus ingiliz kaynakları incelenebilir.

Revenir en haut
kafkasyalı


Hors ligne

Inscrit le: 27 Juin 2017
Messages: 7
Point(s): 15
Moyenne de points: 2,14

MessagePosté le: Mar 27 Juin 2017 - 19:46
MessageSujet du message: HOCALI SOYKIRIMDIR. TEHCİR DEĞİLDİR. YASALARLA AÇIKLANIR
Répondre en citant

haber diyarbakır adlı yerel sitenin yazdıklarının bağlayıcı olacağı kanısına varamayız. açıkca tapu belgesi bulursanız bunlar incelenir. geri dönemeyen ermenilerin malları tabikide devletin olacaktır bu çok normal bir olay. KONU DIŞINA SAPMANADAN TEKRAR TECHİR HAKKINDA SORUNU BEKLİYORUM.

Revenir en haut
mafilou
Administrateur
Administrateur

Hors ligne

Inscrit le: 04 Sep 2006
Messages: 13 639
Point(s): 41 595
Moyenne de points: 3,05

MessagePosté le: Mer 28 Juin 2017 - 00:42
MessageSujet du message: HOCALI SOYKIRIMDIR. TEHCİR DEĞİLDİR. YASALARLA AÇIKLANIR
Répondre en citant

Senin derdini anlamadim, topic 'HOCALI SOYKIRIMDIR. TEHCİR DEĞİLDİR. YASALARLA AÇIKLANIR' olarak açilmis.

HOCALI SOYKIRIMDIR - E biz de ayni seyi söylüyoruz.
TEHCİR DEĞİLDİR - Evet Ermeni soykirimidir
YASALARLA AÇIKLANIR - ???

Citation:
BU İDDİLAR KARŞISINDA ORTA DOĞU VE OSMANLI TARİHİ KONULARINDA ULUSLARARASI ÜNE SAHİP SEÇKİN YABANCI VE TÜRK BİLİM İNSANLARI SAVAŞ SIRASI HER İKİ TARAFIN YAŞADIĞI TRAJİK OLAYLARIN SOYKIRIM TANIMINA UYMADIĞINI KANITLARIYLA ORTAYA KOYAN KİTAP VE MAKALELER YAYINLAMIŞTIR. ABD (USA)DE 1985 MAYIS AYINDA NEW YORK TİMES ve WASHİNGTON POST GAZETELERİNDE 69 AMERİKALI BİLİM ADAMININ İMZASI İLE BİR BİLDİRİ YAYINLANIR. BU BİLDİRİDE ABD KONGRESİNE SUNULAN VE TÜRKİYEYİ SOYKIRIM SUÇU İLE SUÇLAYAN KARAR TASARISINDAKİ İFADELERİN TARİHİ GERÇEKLERİ ÇARPITTIĞI GEREKÇELİ ŞEKİLDE BELİRTİLMİŞTİR. BİLDİRİDE İMZASI BULUNAN KİŞİLER: BERNARD LEWİS-JUSTİN MCCARTHY- STANDFORD SHAW- HEATH LOWRY-DANKWART RUSTOW-ALAN FİSHER-PİERRE OBERLİNG-RODERİİCK DAVİSON. BU KİŞİLERİN DÜNYA ÇAPINDA ÜN YAPTIĞI BİLİYORUZ. YANİ BU BELGE BİLİRKİŞİ RAPORUDUR!!! kaynak: ermeni iddiaları ve tarihi gerçekler- amerikalı bilim adamlarının açıklaması. dişişleri bakanlığı stratejik araştırmalar merkezi Ankara-1998, sayfa 64-70


Bunu kast ediyorsan sana açiklama getireyim:
Ermeni soykirimi 1915'de oldu, yani I Dünya savasi zamaninda. Ermenilerle Osmanlilar savas halinde miydiler?
Saydigin 'bilim' adamlari, TC parasi ile karnini doyuranlardir. Onlarin baskani, Yani Reagan, Ermeni Soykirimini resmen kabul etmistir.
_________________
Emeğe saygılı olun, alıntılarınızda link gösterin ...


Revenir en haut
kafkasyalı


Hors ligne

Inscrit le: 27 Juin 2017
Messages: 7
Point(s): 15
Moyenne de points: 2,14

MessagePosté le: Mer 28 Juin 2017 - 08:55
MessageSujet du message: HOCALI SOYKIRIMDIR. TEHCİR DEĞİLDİR. YASALARLA AÇIKLANIR
Répondre en citant

GALİBA TÜRKÇE BİLMİYORSUN. BUNU İYİ TÜRKÇE BİLEN HERKES ANLAR HOCALI SOYKIRIMDIR ERMENİ SOYKIRIMI DEDİĞİNİZ ŞEY YALANDAN İBARETTİR. YAZDIĞIM MADDELER BM VE CENEVRE SÖZLEŞMESİ MADDELERİNCE YAZIYOR GİT BAK TEKRAR OKU.

TC PARASI İLE KARNINI DOYURUYOR DİYORSUN. BU BİLİM İNSANLARININ BANKA HAVALE/EFT DOKÜMANI MI VAR ELİNDE? BELGELERLE KONUŞ BİR TARAFINDAN ELEMENT UYDURMA! DEVLET TARAFINDAN FİNANSE EDİLMESİ İÇİN TÜRKİYEDE ERMENİ SORUNU BİLİNCİ OLUŞMALI MAALESEF ÇOĞU KONUDA OLDUĞU GİBİ BU KONUDA DA HALK CAHİLDİR.

ronald reagen adlı başkanın dedikleri ne denli bağlayıcıdır? kendisi bu konuda ne araştırma yapmıştır? zira bunu da açıkladım. ne dedim; hukuki/tarihi alandan kaçıp siyasi alana yöneliyorsunuz. yine aynı şeyi yaptın.örnek vermek gerekirse herkes cb. erdoğan ile tc. vatandaşları aynı görüşte olmak zorunda mıdır? fransa da soykırım adlı zırvalığı kabul etti. fransız Parlemontosu başkanı ile büyükelçi öymenin arasında geçen diyalog şöyledir: Sn. debré ankaraya geldiğinde Türk ve ermeni bilim adamlarınını karşılıklı araştırmada bulunması gerektiğini söyledi. öymen ise kendisine şöyle der: "yani soykırım olup olmadığını saptamak için bilim adamlarının ortaklaşa bir çalışma yapmasını mı öneriyorsunuz? debré evet der. söymen ise o zaman böyle bir çalışma yapılmadan ve bilim adamları ortak bir görüşe varmadan fransız parlamentosu olarak niçin bir soykırım kararı aldınız der. debré ise cevap veremez.

ben ise sana ABDli bruce feini araştırmanı öneririm. kendisi soykırım yapanın ermeniler olduğunu söyler. ayrıca bu işin ehli yani hukukçudur.


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 679
Point(s): 73 112
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mer 28 Juin 2017 - 09:54
MessageSujet du message: HOCALI SOYKIRIMDIR. TEHCİR DEĞİLDİR. YASALARLA AÇIKLANIR
Répondre en citant

Hocalı'da olanlar dan birinci derecede ,

-Siviller için kaçma ,Ermeni subaylar :siviller için KAÇIŞ, TERKETME KORİDORU , açmalarına rağmen savaş alanına onları sokan sözde h(a)zeri subaylarıdır .kasıt olduğu kesindir .

Ermeni askerler içinde ;

kapalı alana giriyorsun her türlü tehtidi düşünüp hareket etmek zorundasın ister istemez böyle pis olay oldu .olan 15 kadar sivil yerel köylüye oldu...

Ortada ne soykırım var nede katliam ....

keşke olmasaydı

o propaganda resimlerindeki videolardaki gibi hadiseler olmamıştır. resim ve videoların % 90'ı üzerinde tahrifat yapılmı ,başka yerlerin

mesela Flistin ,

mesela Kahramanmaraş katliamı

mesala ,Koçgirl katliamnından alınmış FAKE video ve resimlerdir.

Sen şimdi başta Bakü olmak üzere Daciklerin yönlendirmesiyle Sumgait, Maragha ve diğer kasbalarda Ermeniler yaptığınız soykırmdan bahset


Bakünün en kıymetli yerindeki 1.500 dönümlük Ermeni mezarlığın nasıl yok ettiğinizi nasıl parka çevirdiğinizi anlat bakalım ...

...

mod şu tartışmayı buradan kaldırıp

http://team-aow.discuforum.info/f141-Sumgait-ve-Hocal.htm

kısımın ilave edebilir misin .

Teşekkürler


Revenir en haut
kafkasyalı


Hors ligne

Inscrit le: 27 Juin 2017
Messages: 7
Point(s): 15
Moyenne de points: 2,14

MessagePosté le: Mer 28 Juin 2017 - 16:13
MessageSujet du message: HOCALI SOYKIRIMDIR. TEHCİR DEĞİLDİR. YASALARLA AÇIKLANIR
Répondre en citant

...

mod şu tartışmayı buradan kaldırıp

http://team-aow.discuforum.info/f141-Sumgait-ve-Hocal.htm

kısımın ilave edebilir misin .

Teşekkürler[/quote]


konu benim konum yanlış bir alanda da değil nereye taşını taşınamaycağı adminin karar vereceği bir iş.


Revenir en haut
kafkasyalı


Hors ligne

Inscrit le: 27 Juin 2017
Messages: 7
Point(s): 15
Moyenne de points: 2,14

MessagePosté le: Mer 28 Juin 2017 - 16:42
MessageSujet du message: HOCALI SOYKIRIMDIR. TEHCİR DEĞİLDİR. YASALARLA AÇIKLANIR
Répondre en citant

1915ten sonra bu iki ırkın birbirine uygulayacağı her türlü zulüm soykırım adını taşıyacaktır bu çok doğal ama olayın başlangıcını siz çok iyi biliyorsunuz.

erm*ni doktor Zori Balayan Azerbaycan Türkü olan 13 yaşındaki çocuğun derisini yüzdü kendi ifadesi. bu zulüm değil mi vahe? azerbaycan ordusunda görev yapmış üst düzey tanıdıklarım var o zaman azerbaycanda ne silah ve ne cephane. bundan yararlanarak bir katliam, yasalara göre ise soykırım yaptınız. önemli olan sayısı değil zira büyük bir topluluğu yok etmeniz mümkün değildir.1991 yılında 10.000 nüfüslu hocalıda 3.000 türk yaşamaktadır. sizin kapalı bölge olarak adlandırdığınız bölgede hiç mi erm*niler erm*ni/rus kuvvetlerince öldürülmedi?

bu dediğine göre şimdi azerbaycan ordusu bir operasyon başlatsa ve senin tabirinle kapalı bir alana girse ve tüm erm*nileri katletse bir sesini çıkarmayacak mısın?

Saldırıda ölenler hakkında verilen resmi rakam 106'sı kadın, 83'ü çocuk 613 kişi olmakla birlikte, katledilen toplam Azeri sayısının 1.300 kişi olduğu söylenmektedir.Ermeni güçleri bin 275 kişiyi rehin aldı. Bunlardan 150'sinden haber alınamad. bu bir etnik grubun yani Türklerin öldürülmesidir. sonuçta soykırımdır. Meksika Senatosu, Pakistan Senatosu, Kolombiya Parlamentosu, Çek Cumhuriyeti Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi, ABD'nin Teksas, New Jersey, Massachusetts, Georgia eyaletlerinde kabul edilen kararlarda Hocalı Katliamı "soykırım" olarak nitelendirildi.

Bundan 22 yıl önce Azerbaycan’nın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında Erm*ni kuvvetleri yüzlerce Türkü katletti. 336.Sovyet Mekanize Alayının da desteği ile Hocalı kasabasına giren Erm*niler kadın çocuk erkek ayrımı yapmadan işkenceye varan yöntemlerle eşine az rastlanır bir katliam gerçekleştirdiler. 1980’li yılların ikinci yarısından itibaren SSCB’nin dağılma sürecine girmesi Azerbaycan ile Erm*nistan arasında gerilimli bir süreci başlattı. Ermenistan Sosyalist Cumhuriyeti Azerbaycan’a ait olan Karabağ bölgesinin dağlık kısmında Erm*ni nüfusunun fazla olduğunu belirterek bölgenin kendisine ait olması gerektiğini iddia edecekti. olayın aksi gerçekleşse Türkler erm*nilerin içinden geçse yine soykırım olmaz çünki karşımıza yine politik bir grup olarak çıkıyorsunuz. resmiyette Türk toprağı olan bir yere göz koymanız demek politik grup/ büyük erm*nistan hayali demektir.

düşmanı olduğun bir ırkın mezarı çok kıymetli ise topluma açılması bence mantıklıdır. elimde olsa da altunizade erm*ni mezarlığını da park yapsam. ırkçı bir adama bunu demen bişey ifade etmiyor.


Revenir en haut
mafilou
Administrateur
Administrateur

Hors ligne

Inscrit le: 04 Sep 2006
Messages: 13 639
Point(s): 41 595
Moyenne de points: 3,05

MessagePosté le: Jeu 29 Juin 2017 - 03:56
MessageSujet du message: HOCALI SOYKIRIMDIR. TEHCİR DEĞİLDİR. YASALARLA AÇIKLANIR
Répondre en citant

kafkasyalı

‘vahe2009’ haklı olarak açtığın topic’i ‘Hocalı’ bölümüne aktarmayı teklif ediyor çünkü konu ağırlıklı olarak onun etrafında gelişiyor. Üstelik verdiğin saçma açıklamaların asıl cevapları o bölümde.

Klaviyeni de tamir ettirsen iyi olur, ERMENI yazmak senin için zorsa kimse seni buraya davet etmedi. ‘Hangi tarafımdan ne çıkardığım’ seni rahatsız ediyorsa okumaya mecbur değilsin.

Bu topic 24 saat sonra http://team-aow.discuforum.info/f141-Sumgait-ve-Hocal.htm linke taşınacak, orada çıkardıklarımı tümüyle görürsün.
_________________
Emeğe saygılı olun, alıntılarınızda link gösterin ...


Revenir en haut
azad
V.I.P.
V.I.P.

Hors ligne

Inscrit le: 06 Sep 2006
Messages: 773
Point(s): 2 279
Moyenne de points: 2,95

MessagePosté le: Jeu 29 Juin 2017 - 14:07
MessageSujet du message: HOCALI SOYKIRIMDIR. TEHCİR DEĞİLDİR. YASALARLA AÇIKLANIR
Répondre en citant

mafilou a écrit:
kafkasyalı

‘vahe2009’ haklı olarak açtığın topic’i ‘Hocalı’ bölümüne aktarmayı teklif ediyor çünkü konu ağırlıklı olarak onun etrafında gelişiyor. Üstelik verdiğin saçma açıklamaların asıl cevapları o bölümde.

Klaviyeni de tamir ettirsen iyi olur, ERMENI yazmak senin için zorsa kimse seni buraya davet etmedi. ‘Hangi tarafımdan ne çıkardığım’ seni rahatsız ediyorsa okumaya mecbur değilsin.

Bu topic 24 saat sonra http://team-aow.discuforum.info/f141-Sumgait-ve-Hocal.htm linke taşınacak, orada çıkardıklarımı tümüyle görürsün.


Fazla bile durdu ! GItsin kendi azeri forumlarinda havlasin.
_________________

Karanlık aydınlıktan, yalan gerçekten kaçar, Güneş yanlız olsada etrafa ışık saçar,üzülme doğruların kaderidir yanlızlık, kargalar sürüyle, kartallar yanlız uçar.


Revenir en haut
Contenu Sponsorisé


MessagePosté le: Aujourd’hui à 04:19
MessageSujet du message: HOCALI SOYKIRIMDIR. TEHCİR DEĞİLDİR. YASALARLA AÇIKLANIR

Revenir en haut
Montrer les messages depuis:   
Armenian on web Index du Forum -> Le Génocide Arménien - Հայկական Ցեղասպանութիւն - 1915 Ermeni Soykırımı Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

 Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com