Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion

FAQ| Rechercher| Membres| Groupes

Dacikler Seçimde Oylarını Hangi Kafayla Kullandı ? Hem Şikayet

Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> Discussions / Débats - Քննարկում - Tartışma/Düşünceler
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Point(s): 73 749
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Lun 25 Juin 2018 - 20:39
MessageSujet du message: Dacikler Seçimde Oylarını Hangi Kafayla Kullandı ? Hem Şikayet
Répondre en citant

Dacikler Seçimde Oylarını Hangi Kafayla Kullandı ?

Hem Şikayet Ettiler Hemde İPONETİZE Olmuş Gibi ჩვენებური Kökenliye Verdiler...

“Bu millete müstehak”

24 Haziran seçimleri sona erdi. Cumhurbaşkanlığı seçimini Erdoğan'ın kazanmasının ardından CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, sosyal medya hesabından tartışma yaratacak bir çıkış yaptı.

Tanal, vatandaşların; turizm, tarım, Suriyeli sığınmacılar gibi şikayetlerinin olmasına rağmen Erdoğan'a oy vermelerini eleştirdi.

Tanal, kişisel Twitter hesabından, Erdoğan'a oy verenleri sert sözlerle eleştirirken, "Millete müstahaktır" ifadelerini kullandı.

Tanal şunları söyledi:

"1- Bugün fındık fiyatlarına ağlayan Giresun, Ordu'nun %65 oy veriyorsa, turizmin bitmesinden yakınan Antalya %43 oy veriyorsa, Suriyelilerden illallah eden Urfa, Antep, Kilis %51 oy veriyorsa, burda bir sorun var.....

2- Turizmin bitmesinden yakınan Antalya %43 oy veriyorsa, Suriyelilerden illallah eden Şanlıurfa, G.Antep ve Kilis %51 oy veriyorsa, şeker fabrikaları satıldığı için sitem eden Çorum, Yozgat ve Kırşehir açık ara birinci çıkartıyorsa Millete müstahaktır.

İstanbul 3 köprünün garantili geçiş ücreti Şanlıurfalılarda ödüyor.Çoğu İstanbul’a hiç gelmemiş,Köprüyü kullanmıyor.Ancak köprü nedeniyle Akp en fazla oy veren il oluyor..."

https://odatv.com/bu-millete-mustehak-25061841.html

Publicité

MessagePosté le: Lun 25 Juin 2018 - 20:39
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Point(s): 73 749
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Mar 26 Juin 2018 - 10:29
MessageSujet du message: Dacikler Seçimde Oylarını Hangi Kafayla Kullandı ? Hem Şikayet
Répondre en citant

Şeker fabrikalarının satıldığı, hükümete tepki için kayısı ağaçlarının kesildiği illerden kime kaç oy çıktı

Türkiye 24 Haziran seçimlerini geride bırakırken sonuçlarını tartışmayı sürdürüyor. Kamuoyu seçim sürecinde tarımdaki kötü gidiş, çay, fındık taban fiyatları ve şeker fabrikalarının satışı hep konuşuldu.

Türkiye 24 Haziran seçimlerini geride bırakırken sonuçlarını tartışmayı sürdürüyor. Kamuoyu seçim sürecinde tarımdaki kötü gidiş, çay, fındık taban fiyatları ve şeker fabrikalarının satışı hep konuşuldu.

Seçimlerden önce kamuoyunda gündeme gelen şeker fabrikaları miting meydanlarında muhalif liderler tarafından da eleştiri konusu yapıldı.

Peki bu tartışmaların yaşandığı şehirlerden kime ne kadar oy çıktı?

Sonuçlar gösteriyor ki bu tartışmaların seçmen üzerinde herhangi bir etkisi olmadı.

İşte o oy oranlar:

Şeker fabrikası satılan iller

Çorum:

Erdoğan: 64,56

İnce: 26,54

Yozgat:

Erdoğan: 75,49

İnce: 14,74

Turhal (Tokat):

Erdoğan: 64,56

İnce: 25,33

Ilgın (Konya):

Erdoğan: 74,22

İnce: 13,67

Kırşehir:

Erdoğan: 55,67

İnce: 28,29

Niğde:

Erdoğan: 61,61

İnce: 25,06

Çayı para etmediği için oy tehdidinde bulunan Rize:

Erdoğan: 76,92

İnce: 16,64

Hükümete tepki göstererek fındık ağaçlarını kesen Karadeniz Bölgesi:

Giresun:

Erdoğan: 64,42

İnce: 25,64

Ordu:

Erdoğan: 65,13

İnce: 25,96

Fiyatlara tepki gösteren zeytin üreticilerinin olduğu bölgeler:

Balıkesir:

Erdoğan: 47,39

İnce: 39,55

“Kayısı maliyeti kurtarmıyor” diye 2.5 milyon kayısı ağacını kesen Malatya:

Erdoğan: 69,19

İnce: 22,95

https://odatv.com/seker-fabrikalarinin-satildigi-hukumete-tepki-icin-kayisi-agaclarinin-kesildigi-illerden-kime-kac-oy-cikti-25061815.html

guest
Super Membre
Super Membre

Point(s): 4 321
Moyenne de points: 2,68

MessagePosté le: Mer 27 Juin 2018 - 19:46
Répondre en citant

Karışmıyoruz • bir gün önce

Bir doktorun canına tak demiş galiba ve şöyle bir yazı yazmış ...özet..KOYUN BİZİZ

Sigortasız ve asgari ücretin bile altında bir maaşla hastanede otomasyon görevlisi olarak çalışan birisi tokat yediğimizi ve artık susmamız gerektiğini söylemiş. Daha da epey saydırmış. Koyun olmadığını AKP nin refaha giden yol olduğunu söylemiş. Böyle ukalalık yapmak hiç tarzım değil ama çok sinirlendim. Şimdiden özür dilerim.
Bak sevgili kardeşim benim yaşım 39. Arabam, 3 evim ve bankada sağlam bir mevduatım var. Karı koca doktoruz şükür güzel bir gelirimiz var.Başka bir partiden aday tanışım yok, başka bir parti gelirse alacak ihalem vs. yok.Yani başkası iktidar olursa bir çıkarım yok o yüzden böyle konuşmuyorum. Benim yakınlarım senin çevren gibi fıtratı gereği madende ölmüyor.Hani hep diyorsunuz ya neden Nişantaşından hiç şehit cenazesi kalkmıyor diye. Çünkü benim yakınlarım dövizle askerlik yapıyor senin yakınların gibi şehit olmuyor. Canımın istediğini yiyip içip alıyorum. Senin bir ayda yemediğin eti bir öğünde yiyoruz. Çocuklarımızı en güzel okullarda okutuyoruz.

Peki neden bu kadar yırtındık. Çünkü biz istedik ki en azından daha iyi asgari ücretle sigortalı bir işte çalış. Biz istedik ki patronların daha zengin olsun diye seni güvensiz işlerde çalıştırmasınlar. Biz istedikki yakınların şehit olmasın. Yani pisi pisine ölümler fıtratında olmasın. Başını sokacak evin olsun, işe 2 dolmuşla gitme. Artan döviz ve altın karşısında paran erimesin. İnsan gibi yaşa. Özgür demokratik bir ülkede yaşa. Hakkını her aradığında biber gazı ve sopa yeme. Gerçi gazı ve sopayı yine sizi düşünürken biz yedik ya neyse. Kadın olarak ikinci sınıf insan olma. Senin çocuğunda iyi eğitim alsın senin evine de et girsin. Senin evlatlarında güzel yaşasın. Yoksa bize giren çıkan birşey yoktu. Çoğumuzun tuzu kuruydu. Ama derdimizi anlatamadık. Sana verilecek para ile saraylar yapıldı, jetler alındı,Avrupa'da mağazalar kapatıldı. Sana verilecek para yandaşlara peşkeş çekildi. Ağzın açlıktan kokarken eline bayraklar alıp milli maç kazanılmış gibi sokaklara kutlamaya çıktın dün gece.Biz istedik ki dün gece sana balkondan el sallayanlar bilmem kaç bin liralık eşarplar çantalar taşırken, her sene yeni bir gemicik alırken sen geçim derdinde olma. Ama sonuç ortada.

Canın sağolsun. Ama bundan sonra sizi düşünen namerttir. Ne haliniz varsa görün. Benim keyfim yerinde. Anlaşılan senin de keyfin yerinde. Ozaman üzülecek bir durum yok. Kendine bunları reva görüyorsan tamam bu ücretlerle çalışmaya, iki dolmuşla kiralık evine gidip ay sonunu nasıl getiririm diye düşünmeye devam et. Askerdeki çocuğunu düşünmekten geceleri uyuyama. Madenlerde ölmeye devam et, hayatın sigortalı iş aramakla geçsin.Stadda bile fişlen, mahalle baskısı yaşa, düşünme özgürlüğün olmasın. Polis savcı korkusu ile yaşa. Çocuğun da senin gibi iyi eğitim alamadığı için asgari ücret altında yaşasın. Artık hiç umursamıyorum. Umursadık ağzımızın payını aldık. Pazar günü senin geleceğine oy kullanmak için iki katı ücrete uçak bileti alıp uykusuz uykusuz İstanbul'dan gelen kafama edeyim.

Aptal ve koyun olan sen değil seni düşünen bizleriz. Şimdi ne halin varsa sen düşün......

https://odatv.com/bu-millete-mustehak-25061841.html

Contenu Sponsorisé

MessagePosté le: Aujourd’hui à 16:50

Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> Discussions / Débats - Քննարկում - Tartışma/Düşünceler Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com