Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion
 
FAQ| Rechercher| Membres| Groupes
 
Ermeni-Yahudi Girişim Gurubundan ABD Maliyesine 511 Milyon Dolarlık
 
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> News en bref ... Օրուան կարճ լուրեր ... Güncel kısa haberler
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 822
Point(s): 73 540
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Lun 3 Sep 2018 - 10:13
MessageSujet du message: Ermeni-Yahudi Girişim Gurubundan ABD Maliyesine 511 Milyon Dolarlık
Répondre en citant

Ermeni-Yahudi Girişim Gurubundan ABD Maliyesine 511 Milyon Dolarlık Eksik Beyan İddası


Skandalın ucu Türkiye'de: 511 milyon dolarlık vurgun

ABD'de 511 milyon dolarlık dolandırıcılık ile suçlanan ve iki yıl önce Borajet’in satışının finansmanında rol oynadığı iddia edilen Lev Aslan Dermen ile Jacop ve Isaiah Kingston Türkiye’ye kaçmaya hazırlanıyordu. Kingston kardeşler havalimanı yolunda yakalanırken, Dermen’in ise Türkiye’ye kaçtığı belirtiliyor.2 yıl önce Borajet’in satışının finans-manında rol oynadığı iddia edilen Lev Aslan Dermen (Levon Termendzhyan) ve Amerikalı ortakları Jacop ve Isaiah Kingston kardeşlerin ABD maliyesini 511 milyon dolar dolandırdıktan sonra Türkiye’ye kaçma planları yaparken yakalandıkları kaydedildi.Hürriyet gazetesinden Razi Canikligil'in haberine göre, Kingston kardeşler özel bir uçakla Türkiye’ye kaçmak üzere Los Angeles Havalimanı’na giderken yakalanırken, Dermen’in ise Türkiye’ye kaçmayı başardığı belirtildi.

ABD ’nin Salt Lake City şehrindeki Utah Federal Mahkemesi’nde geçen hafta duruşmada savcıların sunduğu yeni belgelere göre sanıkların Türkiye’de toplam 950 milyon dolar yatırımları, ayrıca Dermen’e ait 300 milyon Euro, Jacops kardeşlere ait ise 130 milyon Avro banka hesabı bulunduğu ifade ediliyor. Geçen hafta dolandırıcılık ve kara para aklama suçlarından tutuklanan Jacob ve Isaiah Kingston’un sahibi oldukları Washakie Renewable Energy aracılığıyla ABD maliyesinden 511 milyon dolarlık vergi kaçırmakla suçlanıyorlar.

Tarikat üyesi

ABD Başsavcılığı Bürosu, Kingston kardeşlerin tutuklu kalmasını savunurken, Utah’a dağılmış yaklaşık 7 bin üyeden oluşan bir grup olan Kingston ailesinin çok eşli evliliği savunan tarikat üyesi olduklarını da belirtti. Jacop Kingston hakkında 85, Dermen hakkında 20 yıl hapis istenen iddianamede, Jacop Kingston’un kısa süre önce Türkiye’de dev bir malikane satın aldığı, ayrıca değeri 650 milyon doları bulan bir oteli satın almak için girişimlerde bulunduğu da belirtildi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/dunya/1071629/Skandalin_ucu_Turkiye_de__511_milyon_dolarlik_vurgun.html#

...................

https://washingtonhatti.com/2017/09/29/ekim-alptekinin-yakin-dostlari-mueller-tarafindan-celp-ediliyor-cember/


Revenir en haut
Publicité


MessagePosté le: Lun 3 Sep 2018 - 10:13
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Revenir en haut
guest
Super Membre
Super Membre

Hors ligne

Inscrit le: 10 Avr 2011
Messages: 1 579
Point(s): 4 229
Moyenne de points: 2,68

MessagePosté le: Mar 4 Sep 2018 - 04:58
MessageSujet du message: Ermeni-Yahudi Girişim Gurubundan ABD Maliyesine 511 Milyon Dolarlık
Répondre en citant

Ermeniler ve Türkler Mormonlarla bir olup Amerika'yı nasıl tokatladılar?


Mormonların Türkiye’deki faaliyetlerine dikkatimi çeken emekli Emniyet Müdürü bir dostum, Rahip Brunson’ın Mormon Kilisesi üyeleri ile bağlantısının altını çizdi. 19. yüzyılda Hıristiyan kilisesinden kopan Mormonlar İncil’i kabul etmekle beraber kendi kitapları da olan bir tarikat. Mormonlar içki kullanmıyor ve kullanılmasını kısıtlıyor. Mormonların bir diğer özelliği çok çocuk yapmaları. 1960’lı yıllarda ABD’ye giden Korkut Özal gibi isimler Mormonlarla ilişkiye geçip, Türkiye’ye dini bütün olarak dönmüşlerdi.

https://www.haber-sanliurfa.com/yazarlar/omur-celikdonmez/ermeniler-ve-turkler-mormonlarla-bir-olup-amerikayi-nasil-tokatladilar/29749/


Revenir en haut
guest
Super Membre
Super Membre

Hors ligne

Inscrit le: 10 Avr 2011
Messages: 1 579
Point(s): 4 229
Moyenne de points: 2,68

MessagePosté le: Jeu 6 Sep 2018 - 10:57
MessageSujet du message: Ermeni-Yahudi Girişim Gurubundan ABD Maliyesine 511 Milyon Dolarlık
Répondre en citant

Ahmet Hakan savcılara seslendi: Olayın Türkiye için 'İkinci Reza vakası' olması, ancak senin mücadelenle önlenecektir!
"Bu adamlar neden soluğu Türkiye'de almak istedi"


Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Amerikan Maliyesi’ni 511 milyon dolar dolandırdığı iddia edilen Lev Aslan Dermen (Gerçek adı Levon Termendzhyan) ile Jacop ve İsaiah Kingston kardeşleri köşesine taşıdı. Hakan, kardeşlerin özel bir uçakla Türkiye’ye kaçmaya çalışırken yakalandığını, suçlanan üçüncü isim Levon Dermen’in ise Türkiye’ye kaçmayı başardığının öne sürüldüğünü aktardı.
"Bu adamlar neden soluğu Türkiye’de almak istedi"

Söz konusu kişilerin, Türkiye’de dev bir malikâne satın aldığını, ve yine Türkiye’de büyük bir oteli satın alma girişiminde bulunduğunu belirten yazar, savcılara seslenerek " Vazifen bu olayı mercek altına alıp söz konusu kişilerin Türkiye’deki yasadışı işlemlerini, kara para aklayıp aklamadıklarını, ABD maliyesini dolandırdıkları öne sürülen bu adamların neden soluğu Türkiye’de almak istediklerini falan... Araştırmaktır. Olayın Türkiye için 'İkinci Reza vakası' olması, ancak senin etkin mücadelenle önlenecektir!" dedi.

Ahmet Hakan'ın "Ey Türk savcısı! Birinci vazifen!" diyerek savcıları göreve çağırdığı (06 Eylül 2018) yazısı şöyle:

"Olayı ilk Hürriyet muhabiri Razi Canikligil yazdı. Yalçın Bayer iki gündür devam ettiriyor. ABD medyasında konu büyütülmüş durumda!

Konu şu: ABD maliyesini tam 511 milyon dolar dolandırmakla suçlanan Jacop ve İsaiah Kingston kardeşler, özel bir uçakla Türkiye’ye kaçmaya çalışırken yakalanıyor. Suçlanan üçüncü isim Levon Dermen’in ise Türkiye’ye kaçmayı başardığı öne sürülüyor. Bu adamlar, dolandırdıkları parayı Bora Jet’i satın almada kullanmışlar, Türkiye’de dev bir malikâne satın almışlar ve yine Türkiye’de büyük bir oteli satın alma girişiminde bulunmuşlar."

Ey Türk Savcısı!
Birinci vazifen bu olayı mercek altına alıp söz konusu kişilerin Türkiye’deki yasadışı işlemlerini, kara para aklayıp aklamadıklarını, ABD maliyesini dolandırdıkları öne sürülen bu adamların neden soluğu Türkiye’de almak istediklerini falan...

Araştırmaktır.
Olayın Türkiye için “İkinci Reza vakası” olması, ancak senin etkin mücadelenle önlenecektir!"

Yazının tamamı için tıklayın
Ne olmuştu ?

Amerikan Maliyesi’ni 511 milyon dolar dolandırdığı iddia edilen Lev Aslan Dermen (Gerçek adı Levon Termendzhyan)
ile Jacop ve İsaiah Kingston kardeşler Türkiye’ye kaçmaya hazırlanırken, Utah eyaletinde Salt Lake City Havalimanı yolunda yakalandı ve cezaevine konuldu. Savcılığın Utah Federal Mahkemesi’ne sunduğu belgelerde bu kişilerin sahibi oldukları Washakie Renewable Energy şirketi aracılığıyla Amerikan Maliyesi’nden, daha sonra Bora Jet’i satın almada kullanılan 511 milyon dolarlık vergi kaçırdıkları iddia ediliyor. Türkiye’ye kaçmaya hazırlanan kardeşlerden Jacop’un Türkiye’de dev bir malikâne satın aldığı ve değeri 650 milyon doları bulan bir oteli de satın almak için girişimde bulunduğu savcılık tarafından iddia ediliyor. Hürriyet'in New York muhabiri Razi Canikligil'in “Jet gibi kaçamadılar” başlıklı haberinde konu edinilen söz konusu meseleye, Türkiye’de bağlantılı oldukları şirket tarafından yapılan talep sonucu Sulh Ceza Hâkimliği ‘erişimi engelleme kararı’ verdi.

http://t24.com.tr/haber/ahmet-hakan-savcilara-seslendi-olayin-turkiye-icin-ikinci-reza-vakasi-olmasi-ancak-senin-mucadelenle-onlenecektir,693781


Revenir en haut
guest
Super Membre
Super Membre

Hors ligne

Inscrit le: 10 Avr 2011
Messages: 1 579
Point(s): 4 229
Moyenne de points: 2,68

MessagePosté le: Jeu 6 Sep 2018 - 11:01
MessageSujet du message: Ermeni-Yahudi Girişim Gurubundan ABD Maliyesine 511 Milyon Dolarlık
Répondre en citant

ABD Adalet Bakanlığı ne diyor


Gazetemiz New York muhabiri Razi Canikligil pazartesi günü çıkan “Jet gibi kaçamadılar” başlıklı haberiyle sansasyon yarattı, bizde gerçekleşecek bir dolandırıcılık olayının gün yüzüne çıkmasına neden oldu

Nitekim, biz 16.11.2017 tarihinde köşemizde ‘2. Zarrab Vakası mı?’ başlıklı yazımızda bu hususları ayrıntı ile anlatmış olmakla birlikte Türkiye’de bağlantılı oldukları şirket tarafından yapılan talep sonucu Sulh Ceza Hâkimliği tarafından bu habere ‘erişimi engelleme kararı’ verilmişti. Aslında bu yazı Amerika’da gerçekleşen ve bir ayağı Türkiye’de olan dolandırıcılık iddialarının Türk adli makamları tarafından araştırılması için çok önemli bir sacayağı oluşturacaktı. Nitekim bu yazı büyük ilgi görmüş, sosyal medya üzerinden yüzlerce kez paylaşılmış ve kamuoyu nezdinde merak uyandırmıştı.

Okurlarımız tarafından da Amerika’daki adli sürecin ayağı hakkında gelişmeler takip edilir olmuştu. Söz konusu haberin kaynağını oluşturan başta ABD Adalet Bakanlığı’nın kamuoyunu bilgilendirme platformunun internet sitesinde halen yayınlanmakta olan resmi açıklamalarda, söz konusu haberin içeriği açık ve net bir şekilde doğrulanıyor. Keza, yine Los Angeles Daily News gazetesinin internet sitesinde söz konusu haberin içeriği aynen ifade ediliyor.

KARA PARA AKLAMA

Amerikan Maliyesi’ni 511 milyon dolar dolandırdığı iddia edilen Lev Aslan Dermen (Gerçek adı Levon Termendzhyan)
ile Jacop ve İsaiah Kingston kardeşler

Türkiye’ye kaçmaya hazırlanırken, Utah eyaletinde Salt Lake City Havalimanı yolunda yakalandı ve cezaevine konuldu.
Savcılığın Utah Federal Mahkemesi’ne sunduğu belgelerde bu kişilerin sahibi oldukları Washakie Renewable Energy şirketi aracılığıyla Amerikan Maliyesi’den, daha sonra Bora Jet’i satın almada kullanılan 511 milyon dolarlık vergi kaçırdıkları iddia ediliyor. Türkiye’ye kaçmaya hazırlanan kardeşlerden Jacop’un Türkiye’de dev bir malikâne satın aldığı ve değeri 650 milyon doları bulan bir oteli de satın almak için girişimde bulunduğu savcılık tarafından iddia ediliyor.

Yalçın Bayer ybayer@hurriyet.com.tr

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/yalcin-bayer/abd-adalet-bakanligi-ne-diyor-40946571


Revenir en haut
vahe2009
Modérateur Général
Modérateur Général

Hors ligne

Inscrit le: 07 Nov 2009
Messages: 25 822
Point(s): 73 540
Moyenne de points: 2,85

MessagePosté le: Lun 17 Sep 2018 - 19:51
MessageSujet du message: Ermeni-Yahudi Girişim Gurubundan ABD Maliyesine 511 Milyon Dolarlık
Répondre en citant

‘Kingston Kardeşler’in sonları da 'ABD'ye itirafçı' olan Zarrab'ın sonuna benzer mi?’


Türkiye medyası üzerine pek düşmese de ABD’de Zarrab davasını hatırlatan bir yeni dava tartışılıyor son günlerde.

Jacob Kingston ve Isaiah Kingston adlı iki kardeş ile, onların iş ortağı Lev Aslan Dermen (Levon Termendzhyan) Türkiye’ye kaçmak isterken Utah Havaalanı’nda yakalanarak tutuklandı. 511 milyon dolarlık bir kara para aklama ile suçlanan kardeşlerin Türkiye bağlantıları ise işin rengini değiştiriyor. ABD basını Kingston Kardeşler ve ortakları Sezgin Baran Korkmaz’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’la birlikte çekilmiş fotoğraflarını servis etti.

İddianameyi köşesine taşıyan Sözcü gazetesinden Zeynep Gürcanlı, Kingston Kardeşler’in sahibi oldukları Washakie Enerji ile onların Ermeni kökenli ortağının sahibi olduğu Noil Enerji şirketlerinin 2010 ile 2016 arasında sahte belgelerle ABD Vergi Dairesi'ni toplam 511 milyon dolar dolandırdıkları iddiasının yer aldığını hatırlatıyor. Utah Savcılığına göre Kingston Kardeşler’in Türkiye'ye yaklaşık 130 milyon dolar para havale ettikleri ve hatta mülk edindilerini de sözlerine ekliyor.

Gürcanlı, isim vermeden Erdoğan’lı fotoğrafa dikkat çekerek, “Kingston kardeşlerin ve Ermeni ortaklarının sonları da, önce Türkiye'de ‘makbul insan’ diye lanse edilip, sonradan ‘ABD'ye itirafçı’ olan Zarrab'ın sonuna benzer mi? Onu davanın gidişatı belirleyecek” yorumunu yapıyor.

Söz konusu şirketlerin Türkiye bağlantısını ise, SBK Holding A.Ş.’nin oluşturduğunu kaydeden Gürcanlı, “Washakie, Noil ve Türkiye'deki SBK Holding'in bağlantısını bizzat Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Yatırım Ajansı'nın 9 Eylül 2016 tarihli bilgi notundan öğreniyoruz. Bilgi notunda, ‘ABD merkezli Washakie Renewable Energy, Noil Energy Group ve bu grupların fonlarının Türkiye'deki yöneticisi ve partneri SBK Holding A.Ş.'nin Türkiye'ye yatırım için hazırladığı’ ve toplam 950 milyon dolarlık yatırım fonu oluşturdukları duyurusu yapılıyor” diyor.

SBK Holding A.Ş.'nin patronu ise Sezgin Baran Korkmaz. ABD Başkanı Donald Trump'ı soruşturan özel yetkili Savcı Robert Mueller tarafından ifade vermesi için resmen çağrılan isimlerden birisi olması dolayısıyla tartışma yaratan bir isim.

Gürcanlı, Korkmaz’ın Mueller soruşturmasına dahil olduğu olayı şöyle anlatıyor:

“19 Eylül 2016'da Trump'ın seçim kampanyasındaki kilit isim Michael Flynn – (Trump Başkan seçilince Flynn'i Ulusal Güvenlik Danışmanı olarak da atadı. Ancak bu görevde, hakkındaki yolsuzluk iddiaları nedeniyle ancak birkaç hafta kalabildi) New York'ta bir otelde iki Türk Bakanla bir araya geldiler. Görüşmeye yine Trump'a çok yakın isimlerden, ABD'nin eski CIA Başkanı James Woolsay de katıldı. Woolsay, daha sonra görüşme hakkında basına- ve elbette özel yetkili savcı Mueller'e- yaptığı açıklamalarda, iki Türk Bakan, Mevlüt Çavuşoğlu ve Berat Albayrak ile “Gülen'in yasadışı yollardan ABD dışına kaçırılması” konusunda “teorik bir görüşme” yaptıklarını söyledi. Woolsay, görüşmeyi ise bir Sezgin Baran Korkmaz ile bir öğle yemeğinde bir araya geldi. Kumpas içinde kumpas; Reuters'ın bu öğle yemeğine ilişkin geçtiği habere göre, Woolsay ve eşi, Fethullah Gülen hakkında ABD yönetimi üzerinde lobi yapmak için Flynn'i devre dışı bırakmaya çalıştılar. Woolsay ve karısı, ‘Flynn'den daha etkili lobi yapabilecekleri’ savını öne sürerek, Kormaz ve Alptekin'e bu konuda ‘10 milyon dolarlık bir lobicilik kontratı yapmayı’ önerdiler. Sonuçta belli ki Alptekin, Woolsay ve eşinin önerisinden ikna olmadı ve ‘lobici’ olarak Flynn'i seçti. Nitekim Alptekin'in Hollanda merkezli firması İnovo Flynn'in şirketi ile 530 bin dolarlık lobi anlaşması yaptı. Trump'ı soruşturan özel yetkili savcı Robert Mueller de, Flynn'in üzerine gidince, bu iki Türk işadamının bağlantılarıyla karşılaştı. Sonuçta, her iki Türk işadamına da Mueller ve ekibi tarafından resmen ifade vermek için çağrı yapıldı. O dönemde Türk-Amerikan İş Konseyi başkanlığını da yapan Ekim Alptekin, Mueller'in ekibiyle bir ön görüşme yaptı. Ancak çağrılmasına rağmen, resmi ifadeye gitmedi. Hatta resmi ifadeye çağrıldığı günden bu yana ABD topraklarına ayak bile basmadı. (Konsey başkanlığından da apar topar istifa etti) Sezgin Baran Korkmaz da Mueller tarafından ifade vermek üzere resmen çağrıldı. Ancak o da Mueller soruşturma ekibine ifade vermedi.’

https://ahvalnews-com.cdn.ampproject.org/c/s/ahvalnews.com/tr/node/25277?amp


Revenir en haut
Contenu Sponsorisé


MessagePosté le: Aujourd’hui à 19:43
MessageSujet du message: Ermeni-Yahudi Girişim Gurubundan ABD Maliyesine 511 Milyon Dolarlık

Revenir en haut
Montrer les messages depuis:   
Armenian on web Index du Forum -> News et articles - Լուրեր, Յօդուածներ - Haber ve makaleler -> News en bref ... Օրուան կարճ լուրեր ... Güncel kısa haberler Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

 Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com