Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion

FAQ| Rechercher| Membres| Groupes

Paşinyan: Müzakerelere en çok Azerbaycan yönetiminin yapıcı olmayan faaliyetleri mani oluyorlar

Armenian on web Index du Forum -> D'hier à nos jours - Երեկ և այսօր - Dünden bugüne -> Artsakh (Արցախ) - Haut-Karabagh (Լեռնային Ղարաբաղ)
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
guest
Super Membre
Super Membre

Point(s): 4 229
Moyenne de points: 2,68

MessagePosté le: Ven 14 Sep 2018 - 09:44
MessageSujet du message: Paşinyan: Müzakerelere en çok Azerbaycan yönetiminin yapıcı olmayan faaliyetleri mani oluyorlar
Répondre en citant

Paşinyan: Müzakerelere en çok Azerbaycan yönetiminin yapıcı olmayan faaliyetleri mani oluyorlar

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in, ''Ermenistan Cumhurbaşkanı müzakereleri çökertmek istiyor'' açıklamasına değindi.

Paşinyan Artsakh (Dağlık Karabağ) sorununun çözümü ile ilgili müzakere sürecine olan en büyük engel Azerbaycan liderliğinin yapıcı olmayan eylemleri ve retoriği neticesinde oluşan savaş atmosferinin olduğunu söyledi.

Pashinyan, sürekli olarak müzakere sürecine girmeye hazır olduğunu ve Ermenistan Başbakanı olduğu için sadece Ermenistan adına müzakere etmeye yetkili olduğunu söyleğini belirtti.

"Müzakere sürecine tam olarak katılmaya hazır olduğumu yineliyorum ve müzakere etme konusunda Ermenistan'a önerilmiş ve Ermenistan'ın reddeetmiş olduğu bir durumun yok."

Sözüne devam eden Başbakan "Artsakh'ın Cumhurbaşkanı ve Başbakanı olmadığım için, Artsakh adına müzakere etme hakkım olduğunu düşünmüyorum. Artsakh halkının, Ermenistan'da iktidar kurulmasına katılmadıklarını, onun kendi iktidarı, hükümeti, Parlamentosu ve Cumhurbaçkanı olduğunu ve bu Cumhurbaşkanının da müzakere sürecine katılma yetkisi olduğunun altını çizmek önemlidir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ermenihaber.am

Publicité

MessagePosté le: Ven 14 Sep 2018 - 09:44
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
guest
Super Membre
Super Membre

Point(s): 4 229
Moyenne de points: 2,68

MessagePosté le: Ven 14 Sep 2018 - 09:47
MessageSujet du message: Paşinyan: Müzakerelere en çok Azerbaycan yönetiminin yapıcı olmayan faaliyetleri mani oluyorlar
Répondre en citant

Ermenistan Başbakanı Karabağ statüsü belirlemek için referandumu seçeneklerden biri olarak görüyor

Ermenistan Ulusal Meclisi milletvekilleri ve Ermenistan hükümeti üyeleri arasında soru-cevap sırasında Artsakh’ın (Karabağ) statüsüyle ilgili soruya değinerek Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan bu konuda halkın iradesini, yani referandumu önemsediğini ifade etti.

Ulusal meclisi Milletvekili Armine Kyureğyan mitinglerde Paşinyan’ın Karabağ meselesinin halk tarafından çözüleceğini ifade ettiğini hatırlatarak acaba Başbakan referandumda halkın ‘evet’ veya ‘hayır’ demesi gerektiğini mi kastediyordu diye sordu.

Paşinyan bu soruya cevaben “Yaptığım o konuşmada ben referandum anlayışının güçlenmesi hakkında konuştum. Doğal olarak Artsakh (Karabağ) statüsü halkın iradesi kapsamında çözüm bulmalı. Bence böyle sorunların halk tarafından yapılan oylama yoluyla çözülmesi gerektiğini herkes anlıyor. Eğer ben ve bütün hükümet bu konuda bir seçeneğin var olduğunu düşünsek tabi ki o seçeneği halka sunmak için referandum yoluna başvuracağız” ifadelerini kullandı.

Bu bağlamda Başbakan bu tür meselelerin halkın iradesi çerçevesinde çözüme kavuşması gerektiğini kastettiğini dile getirerek bunun sadece referandum yoluyla Artsakh meselesinin kaderini belirlemek anlamına gelmediğini de ifade etti.

https://www.ermenihaber.am/

Contenu Sponsorisé

MessagePosté le: Aujourd’hui à 20:13

Armenian on web Index du Forum -> D'hier à nos jours - Երեկ և այսօր - Dünden bugüne -> Artsakh (Արցախ) - Haut-Karabagh (Լեռնային Ղարաբաղ) Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com