Welcome Guest: S’enregistrer | Connexion

FAQ| Rechercher| Membres| Groupes

Yardımcı olabilecek var mı?

Armenian on web Index du Forum -> Communauté -> Présentation - Ծանօթանանք - Tanışalım
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
gorunmez_adam
Nouveau membre
Nouveau membre

Point(s): 3
Moyenne de points: 3,00

MessagePosté le: Sam 27 Oct 2018 - 10:00
MessageSujet du message: Yardımcı olabilecek var mı?
Répondre en citant

Parev arkadaşlar Biyolojik olarak Ermeni olmadığımı düşünüyorum ama Ermeni kültürünü bayağı araştırdım çok hoşuma gitti derinlerinde indim, ve sonra ondan bağımsız olarak dini sorguladım ve Hristiyanlık bana doğru geldi mezhepler ve kiliseler bazına gelince de Ermeni kilisesi bana en hoş gelen kilise oldu.

Sorum şu arkadaşlar Biyolojik olarak büyük ihtimal olmasam da kültürel olarak Ermeni kimliğini taşımak istiyorum Ermeni kilisesinden vaftiz olup Ermenice bir isim taşımak ve Ermenice öğrenmek istiyorum ve çevremde Ermenilerin olmasını istiyorum.

Açıkçası Ermeni kilisesine gitmeye çekiniyorum sizce beni nasıl karşılarlar bu isteğimi yerine getirebilir miyim ve bu güzel kültürü bedenimde yaşatabilir miyim?

Şimdiden hepinize teşekkür ederim daha önceden okudum yazılarınızı hepiniz çok iyi insanlarsanız sizleri seviyorum.

Publicité

MessagePosté le: Sam 27 Oct 2018 - 10:00
MessageSujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
mafilou
Administrateur
Administrateur

Point(s): 42 287
Moyenne de points: 3,04

MessagePosté le: Dim 28 Oct 2018 - 00:06
Répondre en citant

Merhaba gorunmez_adam, aramiza hosgeldin.
Bu forumun ana istikametine gön uygurmak istemeyenler çoktan yollarini degistirdiler, karsi gelenlerden bazilari forumdaki tutumlari nedeni ile uzaklastirildilar.
Tabii ki istegin seni baglar... Ama bir konunun aydinlanmasi gerekir. Ermeni kilisesi, arastirmalarindan da bilgi edinmis olman gelerekir, bir mezhep degildir. Demek istedigim, Ermeni kilisesi, katolik, havari ve protestan olarak baslica üç bölüme ayrilir. Dahil olmak istedigin hangi kilise...
Her halikarda, hangisini seçecek olursan, bulundugun memlekette bir ayrimcilikla karsilasacagini sanmam.
Kolay gelsin.

Contenu Sponsorisé

MessagePosté le: Aujourd’hui à 05:07

Armenian on web Index du Forum -> Communauté -> Présentation - Ծանօթանանք - Tanışalım Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Page 1 sur 1
Sauter vers:  

Portail | Index | Créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1
Traduction par : phpBB-fr.com