Welcome Guest: Register | Log in

FAQ| Search| Memberlist| Usergroups

Yardımcı olabilecek var mı?

Post new topic   Reply to topic
Armenian on web Forum Index -> Communauté -> Présentation - Ծանօթանանք - Tanışalım
Previous topic :: Next topic  
Author Message
gorunmez_adam
Nouveau membre
Nouveau membre

Point(s): 3
Moyenne de points: 3.00

PostPosted: Sat 27 Oct 2018 - 10:00
PostPost subject: Yardımcı olabilecek var mı?
Reply with quote

Parev arkadaşlar Biyolojik olarak Ermeni olmadığımı düşünüyorum ama Ermeni kültürünü bayağı araştırdım çok hoşuma gitti derinlerinde indim, ve sonra ondan bağımsız olarak dini sorguladım ve Hristiyanlık bana doğru geldi mezhepler ve kiliseler bazına gelince de Ermeni kilisesi bana en hoş gelen kilise oldu.

Sorum şu arkadaşlar Biyolojik olarak büyük ihtimal olmasam da kültürel olarak Ermeni kimliğini taşımak istiyorum Ermeni kilisesinden vaftiz olup Ermenice bir isim taşımak ve Ermenice öğrenmek istiyorum ve çevremde Ermenilerin olmasını istiyorum.

Açıkçası Ermeni kilisesine gitmeye çekiniyorum sizce beni nasıl karşılarlar bu isteğimi yerine getirebilir miyim ve bu güzel kültürü bedenimde yaşatabilir miyim?

Şimdiden hepinize teşekkür ederim daha önceden okudum yazılarınızı hepiniz çok iyi insanlarsanız sizleri seviyorum.

Back to top
Publicité

PostPosted: Sat 27 Oct 2018 - 10:00
PostPost subject: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Back to top
mafilou
Administrateur
Administrateur

Point(s): 43,579
Moyenne de points: 3.03

PostPosted: Sun 28 Oct 2018 - 00:06
Reply with quote

Merhaba gorunmez_adam, aramiza hosgeldin.
Bu forumun ana istikametine gön uygurmak istemeyenler çoktan yollarini degistirdiler, karsi gelenlerden bazilari forumdaki tutumlari nedeni ile uzaklastirildilar.
Tabii ki istegin seni baglar... Ama bir konunun aydinlanmasi gerekir. Ermeni kilisesi, arastirmalarindan da bilgi edinmis olman gelerekir, bir mezhep degildir. Demek istedigim, Ermeni kilisesi, katolik, havari ve protestan olarak baslica üç bölüme ayrilir. Dahil olmak istedigin hangi kilise...
Her halikarda, hangisini seçecek olursan, bulundugun memlekette bir ayrimcilikla karsilasacagini sanmam.
Kolay gelsin.

Back to top
hackerbaby

Point(s): 5
Moyenne de points: 2.50

PostPosted: Sat 4 May 2019 - 08:30
Reply with quote

ben hekırbebe

Back to top
azad
V.I.P.
V.I.P.

Point(s): 2,549
Moyenne de points: 2.91

PostPosted: Sat 4 May 2019 - 15:27
Reply with quote

hackerbaby wrote:
ben hekırbebe

Hosgeldin...
Aradigini forumda bulursun, ya da biz aradigimizi sende

Karanlık aydınlıktan, yalan gerçekten kaçar, Güneş yanlız olsada etrafa ışık saçar,üzülme doğruların kaderidir yanlızlık, kargalar sürüyle, kartallar yanlız uçar.

Back to top
Contenu Sponsorisé

PostPosted: Today at 20:49

Back to top
Armenian on web Forum Index -> Communauté -> Présentation - Ծանօթանանք - Tanışalım All times are GMT + 1 Hour
Post new topic   Reply to topic
Page 1 of 1
Jump to:  

Portal | Index | Create a forum | Free support forum | Free forums directory | Report a violation | Conditions générales d'utilisation
phpBB
Template by BMan1